Autor Wątek: Nabór Gliwice  (Przeczytany 9271 razy)

Offline WICIU

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Nabór Gliwice
« dnia: Czerwiec 30, 2017, 21:52:58 »
Cześć
Jeżeli będziecie planować starać się dostać do KM PSP Gliwice to darujcie sobie bieganie, pływanie i drążek wolą przyjmować gości z brzuchami większymi od mojego dziadka który lubi sobie wypić parę piwek. Plecaczek z Gliwic miał ponad 4min na 1km super jak na jego wygląd niezły czas, zdziwiłem się dopiero gdy zobaczyłem tego kolesia na basenie musieli otwierać drzwi ewakuacyjne żeby wpuścić tą bambaryłę na pływalnie gdzie osiągnął wyśmienity czas 1:04. Test wiedzy 11pkt. przypadek ? próg? Koleś miał tak mało punktów za kursy i za test wiedzy że dali mu prawie maksa z rozmowy 47pkt. Wszystko ok, wiem że są plecaki może w Gliwicach było wiecej niż ten jeden co ostro rzucał się  w oczy ale wyglądali jakoś coś się starali biegali, pływali ćwiczyli. Jak okazywać szacunek takiej komisji która nie szanuje nas którzy po pracy o godz 23 idziemy biegać! żeby jechać na nabór trzeba brać urlopy, już nie liczę spalonego paliwa;/.

Odechciewa się!

PANOWIE IDZIEMY NA KEBABA I PIWECZKO I NA NASTĘPNYM NABORZE W GLIWICACH SIE UDA!

Offline Majami

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 30, 2017, 22:00:16 »
Nie pierwszy taki nabór i nie ostatni, niestety... Co z tego, że ręce mocne, nogi mocne, a plecy za słabe  :rofl: :rofl: :rofl:
Coraz więcej osób nagrywa ludzi na naborach. Trzeba było jego też nagrać :)

Offline WICIU

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 30, 2017, 22:01:29 »
Nie wiem czy zmieścił by mi się w obiektywie :)

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 30, 2017, 22:04:42 »
To ten co na drążku zrobił 5 pociągnięcie a przeszedł dalej ? 😀

Offline WICIU

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 30, 2017, 22:13:08 »
Oczywiście że tak idzie na badania :(

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 30, 2017, 22:15:49 »
Ano tak to już jest. Aleosobiście znam kilka osób, które dostały się bez znajomości mając nawet 0 pkt za kursy. Wiec  da się ale trzeba trochę pochodzić po naborach.

Offline Majami

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 30, 2017, 23:01:50 »
Ostatnio był nabór w Brodnicy (kuj-pom). Wszystkie konkurencje były nagrywane, a wyniki każdego kandydata były wstawiane na stronie komendy. Oby więcej takich naborów.

Niektórzy przez wiele miesięcy ćwiczą i się nie dostają kosztem ludzi, którzy bez ćwiczeń osiągają więcej po znajomościach. Jednak oliwa zawsze sprawiedliwa :)

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2017, 06:39:12 »
No nr55 ewidentnie sie tam znalazł przypadkiem  :angry:

Moze przesada troche z tym brzuchem ale fakt faktem postura raczej nie strazacka :P
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 01, 2017, 09:56:03 »
Ciekawe jaki czas miał na 50m i w której próbie :D

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 01, 2017, 11:14:35 »
Ano tak to już jest. Aleosobiście znam kilka osób, które dostały się bez znajomości mając nawet 0 pkt za kursy. Wiec  da się ale trzeba trochę pochodzić po naborach.
Potwierdzam znam dwa przypadki, że tylko oni przeszli test sprawności.
Ostatnio był nabór w Brodnicy (kuj-pom). Wszystkie konkurencje były nagrywane, a wyniki każdego kandydata były wstawiane na stronie komendy. Oby więcej takich naborów.
Ostatnio coraz częściej się nagrywa nabory. Moim zdaniem powinno to być standardem. 
No nr55 ewidentnie sie tam znalazł przypadkiem  :angry:
Moze przesada troche z tym brzuchem ale fakt faktem postura raczej nie strazacka :P
Na poważnie człowiek nie przeszedł żadnej konkurencji? Skoro znasz jego numer ewidencyjny to pewnie wiesz.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 01, 2017, 13:53:01 »
Na papierze przeszedł wszystko :)

Powiem tak - jeśli komuś się "pomaga" to jeszcze jestem w stanie to zrozumieć ale nie w przypadku kiedy facet ledwo 5 razy się podciaga (nie wierzę ze harvard przeszedł sam), biegi ma opłakane i ledwo dobiega do mety, a na basenie prawie tonie :D
Gdzie tu jakas odpowiedzialność za życie swoje, kolegów i ludzi w potrzebie?
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline lesek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 01, 2017, 21:31:49 »
Potwierdzam słowa kolegów, brałem udział w tym naborze.

Ten koleś nie zrobił NIC żeby w ogóle sprawiać jakieś pozory. Jak zupełnie bez grymasu przyjmuję, że ktoś został popchnięty ale przynajmniej zaliczył wszystko jak każdy inny kontrkandydat, tak takiej lewizny nie potrafię zaakceptować.

Wybrali sobie osoby które należało wyczyścić z szans punktami za rozmowę (dali 26 pkt czyli minimum, 3-em z czołówki za kwalifikacje i wiedzę). Stało się to po to, żeby odpowiednie osoby przeszły w tym niewątpliwie numer 55 który nie zaliczył 50, 1000, basenu i drążka a za test wiedzy ledwo się prześlizgnął.

Pomijam fakt, że nie przyznawali punktów za żadne dodatkowe kwalifikacje.

Wstyd, wstyd, wstyd...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2017, 21:35:44 wysłana przez lesek »

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 01, 2017, 22:01:22 »
A później się w komendach PSP dziwią że najbardziej wartościowi ludzie , przychodzą na jeden nabór a później słuch onich zaginol nie przychodzą na następny nabór ... Ale poco jak robią takie dziadostwo pchają swoich pachołków którzy nawet nie utrzymują pozorów...I ja się dziwię dlaczego jeszcze po takim długim czasie nikt się nie zainteresował  takimi naborami i nic z tym nie robi...

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 01, 2017, 22:24:19 »
Ciężko uwierzyć w takie przegięcie, jeśli nie wymyślacie to bardzo "odważny" jest przewodniczący komisji rekrutacyjnej, który wziął to na siebie.

Offline JABOL955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2017, 01:22:36 »
Wałki są robione cały czas... Już pal licho jak gość przejdzie wszystko, jest równo punktami i komisja odpowiednio POUKŁADA punktacją na rozmowie. Ale jak na rozmowach są robione jakies egzaminy z kursów etc. tylko po to żeby mieć podstawę do uwalenia gościa to czasem po dwóch trzech pytaniach chce się zacząc smiać bo już wiesz o co kaman.

Offline michal22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 02, 2017, 10:35:40 »
Kolejny przekret...bylem na  naborze w Debicy i Tarnowie dwa wielkie prZekrety. Komisja nie boi sie niczego.

zyraf

  • Gość
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 02, 2017, 11:01:18 »
Beczeć na forum każdy potrafi....pisać do KW.

W Nysie był przewał na naborze, nie beczeli jak baby na forum tylko przyjechała KW przejęła prowadzenie naboru, wyniki zostały zweryfikowane i lista osób przyjętych do służby uległa zmianie...

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 02, 2017, 11:27:21 »
Beczeć na forum każdy potrafi....pisać do KW.

W Nysie był przewał na naborze, nie beczeli jak baby na forum tylko przyjechała KW przejęła prowadzenie naboru, wyniki zostały zweryfikowane i lista osób przyjętych do służby uległa zmianie...




A to czym byl spowodowany przyjazd Kw duza liczba odwolan?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 02, 2017, 12:27:12 »
Ale jak na rozmowach są robione jakies egzaminy z kursów etc. tylko po to żeby mieć podstawę do uwalenia gościa to czasem po dwóch trzech pytaniach chce się zacząc smiać bo już wiesz o co kaman.
Sam osobiście pytam z uprawnień podczas rozmowy gdyż często się okazywało, że ludzie mieli kwit a nie potrafili wyjaśnić podstawowych rzeczy np. uprawnienia na agregaty  nie potrafili wskazać w jakich jednostkach wyrażona jest moc agregatu a w jakich napięcie.
Po prostu nie lubię jak ktoś mnie w konia robi.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

zyraf

  • Gość
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 02, 2017, 13:17:09 »
Beczeć na forum każdy potrafi....pisać do KW.

W Nysie był przewał na naborze, nie beczeli jak baby na forum tylko przyjechała KW przejęła prowadzenie naboru, wyniki zostały zweryfikowane i lista osób przyjętych do służby uległa zmianie...




A to czym byl spowodowany przyjazd Kw duza liczba odwolan?

Nie wiem co to znaczy duża liczba odwołań czy 5, 10 czy 15?
Na pewno wiem, że był z problem z takich przepychanym goście, że aż w oczy raziło bo sobie po prostu nie radził. Przyjechała KW powtórzyła test i listy się zmieniły. Na mojej kompani szkolnej było 4 gości z Nysy i mówili, że dzięki temu się dostali bo tak to było poustawiane.

Offline JABOL955

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 136
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 02, 2017, 15:58:07 »
Ale jak na rozmowach są robione jakies egzaminy z kursów etc. tylko po to żeby mieć podstawę do uwalenia gościa to czasem po dwóch trzech pytaniach chce się zacząc smiać bo już wiesz o co kaman.
Sam osobiście pytam z uprawnień podczas rozmowy gdyż często się okazywało, że ludzie mieli kwit a nie potrafili wyjaśnić podstawowych rzeczy np. uprawnienia na agregaty  nie potrafili wskazać w jakich jednostkach wyrażona jest moc agregatu a w jakich napięcie.
Po prostu nie lubię jak ktoś mnie w konia robi.
Rozumiem, zle.sprecyzowalem moze. Po prostu sa rozmowy na ktorych od razu wiadomo ze nie jestes mile widziany bo masz za duzo km do jednostki.

Offline Jarhead

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 02, 2017, 23:18:00 »
Współczuję także mieszkańcom Żywca i okolic, jaki narybek ma ich ratować. W sumie to zdziwił mnie już ręczny pomiar tętna na wydolnościówce. Wtedy myślałem spoko, bo pulsometry lubią zawyżać, może komisja chce mieć wiarygodny pomiar. Ale szczytem przekrętu były biegi. Trzeba było 70 km jechać do Wisły ponieważ tam mają "elektroniczny" pomiar czasu. Jak się potem okazało elektroniczne to były tylko stopery:) Kto poważny mierzy bieg na 50 m stoperem?? To już wiedziałem że miejsca są obstawione. Kolesiowi po 1000m musiano podać tlen, a czasu nie miał szałowego - cos kolo 3:28. Swoją drogą ciekawe jaką miał wydolność?:) Basenu także nie przepłynął w wymaganym czasie, jeszcze na dodatek płynął na raty a zajechany jak koń po westernie. Zresztą jak kilku innych, którzy jak się potem okazało zostali przyjęci.

GRATULACJE DLA PSP ŻYWIEC!!!

Offline marcin00127

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 03, 2017, 05:59:56 »
Wstyd patrzeć co się teraz dzieje. A później jeżdżą takie plecaki do akcji i boją się cokolwiek zrobić. Startowałem do KP PSP Ryki i tam na samym starcie dowiedziałem się ze miejsce jest obstawianie dla syna jednego ze strażaków a wcale jakiś wybitny z W-Fu nie był i z testu wiedzy.  Dopiero na rozmowę  dostał najwięcej punktów.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 03, 2017, 10:55:48 »
Beczeć na forum każdy potrafi....pisać do KW.

W Nysie był przewał na naborze, nie beczeli jak baby na forum tylko przyjechała KW przejęła prowadzenie naboru, wyniki zostały zweryfikowane i lista osób przyjętych do służby uległa zmianie...

A co by to dało? Ktoś by się tym zajął? Wątpię ...
Druga sprawa, że nabór był pod okiem KW bo i na sprawnościówce byli obecni i test wiedzy też był w KW pod okiem oficerów - widocznie komuś z KW też zależało zeby jego kandydat się dostał.
Z jednym masz rację - nie ma co płakać - nie pierwszy nie ostatni taki wałek.
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 25, 2017, 12:02:35 »
Czy ktoś może wie czy wszystkie osoby, ktore dostały skierowanie na badania je przeszły?
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Czerwony666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Nabór Gliwice
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 31, 2017, 19:14:49 »
No i stało sie kolega teamtu  juz w szeregach Psp,gratulujemy :straz: