Autor Wątek: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania  (Przeczytany 2885 razy)

Offline edi79

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« dnia: Czerwiec 21, 2017, 18:22:27 »
Witam rozpoczynam nowy wątek bo ostatni który był aktywny to jakieś 60 dni temu !!!!

Taka historia pięć lat temu razem z bratem zakupiłem domek do remontu akt notarialny był na brata kredyt na nas obojga !!! brat mieszkał ale kilka miesięcy temu wyprowadził się, postanowiliśmy notarialnie przepisać domek stałem się jedynym właścicielem i kredytobiorcą... domek został przepisany notarialnie ale w akcie jest jako darowizna !!!

Moje pytanie czy należy mi się równoważnik na zakup lokalu mieszkalnego !!!!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2017, 18:23:42 »
Witam rozpoczynam nowy wątek bo ostatni który był aktywny to jakieś 60 dni temu !!!!

Taka historia pięć lat temu razem z bratem zakupiłem domek do remontu akt notarialny był na brata kredyt na nas obojga !!! brat mieszkał ale kilka miesięcy temu wyprowadził się, postanowiliśmy notarialnie przepisać domek stałem się jedynym właścicielem i kredytobiorcą... domek został przepisany notarialnie ale w akcie jest jako darowizna !!!
Jesteś właścicielem? I domek spełnia normy?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline edi79

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2017, 18:28:20 »
Tak jestem właścicielem i domek spełnia wszystkie normy... Pan w biurze twierdzi, że się nie należy bo to darowizna !!!! a nie zakup !!!!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2017, 18:44:19 »
Tak jestem właścicielem i domek spełnia wszystkie normy... Pan w biurze twierdzi, że się nie należy bo to darowizna !!!! a nie zakup !!!!
Z technicznego punktu wiedzenia ma rację bo nie jesteś wstanie załączników wskazanych w rozporządzeniu załatwić:
1) zaświadczenie ze spółdzielni mieszkaniowej albo
2) wyciąg z księgi wieczystej oraz umowę kupna lokalu (domu jednorodzinnego) sporządzoną w formie aktu notarialnego lub umowę przedwstępną, albo
3) w przypadku budowy domu jednorodzinnego — aktualny wyciąg z księgi wieczystej, potwierdzający własność gruntu (prawo wieczystego użytkowania) oraz pozwolenie właściwego organu na budowę domu, albo
4) pozwolenie na budowę lokalu stanowiącego odrębną nieruchomość
Z praktycznego też ma rację. A jak byś miał głowę na karku to byś to inaczej zrobił ale już za późno.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline edi79

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2017, 18:49:34 »
Nie widziałem innej drogi !!! bo kredyt na zakup nieruchomości od początku widnieje na mnie i na brata teraz został tylko na mnie więc zakupiłem ... Brat z kredytu został wypisany więc całość w księgach z hipoteką widnieje na moją osobę...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2017, 18:52:22 »
Nie widziałem innej drogi !!! bo kredyt na zakup nieruchomości od początku widnieje na mnie i na brata teraz został tylko na mnie więc zakupiłem ... Brat z kredytu został wypisany więc całość w księgach z hipoteką widnieje na moją osobę...
A wystarczyło spłacić brata  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline edi79

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2017, 19:01:50 »
Darowizną jest teraz ale wcześniej byłem głównym kredytobiorcą na zakup tej nieruchomości z tym wyjątkiem, że akt prawny i własności był na brata ...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2017, 19:07:37 »
Darowizną jest teraz ale wcześniej byłem głównym kredytobiorcą na zakup tej nieruchomości z tym wyjątkiem, że akt prawny i własności był na brata ...
Już i tak nic nie zmienimy więc nie mamy się nad czym rozwodzić. Własność była na brata...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2017, 19:10:43 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline edi79

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 21, 2017, 19:10:41 »
No tak tylko dalej nie mam pewności czy ma rację, zresztą sam podał sprawę do rozpatrzenia radcy prawnemu. Pytam tylko tu na forum bo może ktoś się spotkał z taką sprawą ...

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2017, 14:00:10 »
Głupio zrobiłeś i tyle. Trzeba było sprawę przemyśleć wcześniej.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Krecko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Wypłata równoważnika na zakup mieszkania
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 14, 2017, 18:16:27 »
Witam, czy na stażu dostanę dofinansowanie na zakup mieszkania?