Autor Wątek: SA PSP Poznań parę pytań dotyczących funkcjonowania  (Przeczytany 1752 razy)

Offline Husarz95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
SA PSP Poznań parę pytań dotyczących funkcjonowania
« dnia: Czerwiec 17, 2017, 13:28:20 »
Witam za rok planuje startować do SA Poznań, czasu jeszcze sporo, ale chciałbym dowiedzieć się paru rzeczy, żeby móc mniej więcej zaplanować pewne sprawy. Prosiłbym o odpowiedź osoby, które są na bieżąco z tematem, z góry dziękuje za odpowiedź.
1. Czy będę miał możliwość raz w miesiącu wyjazdu do ortodonty związanego z noszeniem stałego aparatu ortodontycznego ? Jak się domyślam w czasie unitarki będzie to niemożliwe, ale czy w późniejszym okresie nie będzie z tym problemu.
2. Czy jeżeli za rok w kwietniu kończę 23 lata to będę mógł brać udział jeszcze tego tj. 2018 roku w naborze ? Czytałem ustawę, wydaje się, że brany pod uwagę jest rok kalendarzowy kiedy ukończy się podany wiek, a nie dokładny miesiąc, proszę o sprostowanie, jeśli się mylę.
3. Jak wygląda w ogóle harmonogram roku ? Czy jest to jak w szkole średniej, czyli wrzesień - czerwiec czy może jakieś semestry jak na studiach i po tym okres wakacji ? Tak samo święta, boże narodzenie, Wielkanoc, czy jest to czas wolny ?
4. Jak wygląda życie po zajęciach ? rozumiem, że mamy zaplanowane określone zadania w danych godzinach, a czy po tym czasie nadal ciążą na nas jakieś obowiązki ?
Przepraszam, jeśli któreś pytanie powtórzyło się już na forum.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2017, 14:43:16 wysłana przez Husarz95 »

Offline Wookie

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: SA PSP Poznań parę pytań dotyczących funkcjonowania
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2017, 14:49:21 »
Hey,
sam jestem osobą która ze szkołą aspirancką ma wspólnego tylko tyle że chce się tam wybrać. Na 1 pytanie nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć.
Jeśli chodzi o pytanie 2 i 3 to szkoła aspirantów funkcjonuje systemem koszarowym, po zajęciach obowiązują Cie zajęcia dotyczące m.in. sprzątania itp oraz służba na "aspiranckiej" jednostce. Siedzisz w szkole i masz tam robotę. Siedzisz tam dwa lata i i wszelkie możliwości wyjścia poza budynki wiąże się z uzyskaniem przepustek. To ile razy można wyjść gdzieś z chłopakami w ciągu tygodnia czy miesiąca to już spytaj bywalców lub poszukaj na forum bo tematy były omawiane często, natomiast wakacje czy jakieś święta to również kwestia przepustek. Jeśli np. dostajesz kilka dni wolnego na Boże Narodzenie to musisz obstawiać jednostkę na Sylwestra itp. Oczywiście najmniej wolnego czasu jest na pierwszym roku, na drugim jest delikatnie lepiej. W wakacje to raczej wybyć ze szkoły możesz chyba na jakieś dwa tygodnie, ale ta kwestia mi się tylko o uszy obiła, także sobie potwierdź.

Offline Husarz95

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: SA PSP Poznań parę pytań dotyczących funkcjonowania
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2017, 09:54:01 »
Dzięki za odpowiedź, jakby mógł ktoś jeszcze odpowiedzieć na resztę pytań i te już poruszone byłbym wdzięczny.

Offline Fallowdeer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: SA PSP Poznań parę pytań dotyczących funkcjonowania
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2017, 11:00:08 »
Wysłałem Ci wiadomość, odpisz ;)