Autor Wątek: OFICER  (Przeczytany 3544 razy)

Offline edwardwielki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
OFICER
« dnia: Czerwiec 16, 2017, 23:13:28 »
Cześć chłopaki !
Nie wiem czy dobrze trafiłem z wątkiem i czy był już poruszany. Mimo to mam prośbę - Czy moglibyście opisać drogę po pierwszy stopień oficerski ? załóżmy, że będę kończyć aspirantkę i co dalej ? Wyższe ? SGSP ? jak to teraz wygląda ? Z góry dziękuję za odpowiedzi ! ;)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: OFICER
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2017, 00:07:27 »
Czy teraz uczysz się na szkole aspirantów? Jesteś po 1 roku?
EGO = 1 / wiedza

Offline edwardwielki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: OFICER
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2017, 00:43:21 »
Tak, kończę pierwszy rok i chciałem się dowiedzieć jak tak droga po ** będzie dalej wyglądać :)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: OFICER
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 17, 2017, 01:09:23 »
Chyba z minusowymi punktami się dostałeś do tej aspirantki, że po roku nie wiesz jakie są możliwości...  :wall: :wall:
EGO = 1 / wiedza

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: OFICER
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 17, 2017, 10:29:44 »
Cześć chłopaki !
Nie wiem czy dobrze trafiłem z wątkiem i czy był już poruszany. Mimo to mam prośbę - Czy moglibyście opisać drogę po pierwszy stopień oficerski ? załóżmy, że będę kończyć aspirantkę i co dalej ? Wyższe ? SGSP ? jak to teraz wygląda ? Z góry dziękuję za odpowiedzi ! ;)



Tak, kończę pierwszy rok i chciałem się dowiedzieć jak tak droga po ** będzie dalej wyglądać :)

Kwiat pożarnictwa....

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: OFICER
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 17, 2017, 17:34:05 »
Ponieważ cyt: "masz do nas prośbę" postaram się odpowiedzieć poważnie;
- prawdopodobnie jesteś strażakiem który do SA dostał się dzięki swoim umiejętnościom, a nie znajomościom. Czyli tato lub wujek Ci nie załatwili szkoły, bo gdyby tak było nie zadawałbyś takiego pytania na forum ale miałbyś już tą wiedzę,
- proponuję po SA zgłosić akces podjęcia służby w jakiejś KW. Potrzebują chętnych do służby na najbardziej niewdzięczne stołki. Po dobrej, nienagannej służbie - może to być minimum/nawet kilka lat - niektórzy nazywają taki okres w życiu strażaka bardziej bezpośrednio tj: "włażeniem w du..ę właściwemu przełożonemu" prawdopodobnie zostaniesz skierowany na SGSP. I co ważniejsze: wtedy prawdopodobnie  jako że Twój 01KW będzie mógł to zrobić nie będziesz musiał się okazać dobrym świadectwem maturalnym (zobacz wymogi przyjęć na dzienne SGSP),
- rozpoczęcie służby w KM/KP przy obecnych zasadach naboru do SGSP może spowodować, że jak już ktoś postanowi Cię skierować na tą szkołę to Tobie może się już nie będzie chciało w wieku 35-40 lat. A jak już będziesz miał ten zaszczyt czyli pozyskasz skierowanie od swojego 01 KM/KP (również obowiązuje zasada z włażeniem w d.....), to może się okazać że zasady naboru jeszcze bardziej będą restrykcyjne niż teraz,
- możesz też iść drogą tzw. "Zbigniewa Bródki" - proszę o nie traktowanie tego wpisu jako żartobliwego, mam pełny szacunek do tego sportowca i strażaka - czyli pracujesz sam na swoje nazwisko, grasz w siatkę, nogę na poziomie krajowym, jesteś wybitnym hakówkarzem, stumetrowcem itp. Po pewnym czasie SGSP powinna stanąć dla Ciebie otworem. Oczywiście przy założeniu że jesteś inteligentnym, wartościowym człowiekiem, a nie odwrotnie.
pozdrawiam   

Offline bartoszbartlomiej

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: OFICER
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 18, 2017, 21:08:23 »
Czyli aby myślec o byciu skierowanym na studia w SGSP po Szkole Aspirantów należy przepracowac ok. 10 lat jako aspirant?