Autor Wątek: Pas międzykondygnacyjny z jakiego materiału ocieplenie  (Przeczytany 4163 razy)

Offline arches

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Pas międzykondygnacyjny z jakiego materiału ocieplenie
« dnia: Czerwiec 16, 2017, 00:12:54 »
Witam,
Mam taką wątpliwość i pytanie, czy pas międzykondygnacyjny w sytuacji gdy styka się ze stropem będącym stropem wydzielającym różne strefy pożarowe, może być ocieplony materiałem palnym, czy musi to być materiał niepalny ? W rozporządzeniu nie znalazłem takich zapisów z których wynika konieczność stosowania materiałów niepalnych. Jedynie w sytuacji gdy na ten pas składają się elementy poziome to wtedy te elementy poziome - gzymsy, balkony muszą być niepelne - par. 223 ust. 3. Będę wdzięczny za pomoc, bo nie mogę tego rozgryźć.

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Pas międzykondygnacyjny z jakiego materiału ocieplenie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2017, 23:55:18 »
Nie ma co rozgryzać - to jeden z cudownych zapisów naszych WT. Pas międzykondygnacyjny można robić ze styropianu (jak na razie).

Offline arches

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Pas międzykondygnacyjny z jakiego materiału ocieplenie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 17, 2017, 22:50:40 »
Dziękuję za odpowiedź. Moje wątpliwości wzięły się stąd, że dostałem od kierownika budowy wykaz oświadczeń i dokumentów, które ma przygotować do odbioru.
Są to wytyczne, które dostał od Straży. Jest tam wymienione oświadczenia o tym, że pas międzykondygnacyjny pomiędzy parterem z lokalami użytkowymi (ZL III), a piętrem mieszkalnym (ZLIV) jest ocieplony wełną mineralną, jako materiałem niepalnym. Według mnie zgodnie z WT powinno to dotyczyć tylko elementów poziomych, ale w tych wytycznych nie ma takiego rozróżnienia.