Autor Wątek: Jaką prądownice turbo polecacie?  (Przeczytany 1687 razy)

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Jaką prądownice turbo polecacie?
« dnia: Czerwiec 14, 2017, 21:31:13 »
Witam!

1.  Jaką prądownice turbo polecacie w cenie 1500-2000zł? Jak to ze mną od zawsze bywa interesuje mnie odpowiedni stosunek ceny do jakości.

Sporo osób poleca mi AWG Turbomaster oraz Rosenbauer 101 EN. Jakie są Wasze opinie na ich temat? Oczywiście zależy mi na opiniach użytkowników, którzy wielokrotnie mieli do czynienia z w/w prądownicami, a nie tylko przeczytały opisy prądownic w internecie.


2.  Na prądownice od szybkiego natarcia mam nakładkę do wytworzenia piany, która według mnie sprawdza się dobrze.
Jak natomiast sprawdzają się prądownice turbo 52 z takimi nakładkami do wytwarzania piany ciężkiej z linii tłocznej? Sprawdza się to? Jest sens rozważać zakup takiej uniwersalnej prądownicy czy lepiej dołożyć i mieć dwie tj. turbo i typową prądownice do piany ciężkiej?


Pozdrawiam i życzę spokojnego długiego weekendu.
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Jaką prądownice turbo polecacie?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2017, 09:22:32 »
Na AWG widziałem ostatnio dobre ceny - ich współczynnik jakości do ceny wychodzi aktualnie najlepiej i szedł bym w Turbomastera. :) identycznie z bluedevilem 3012.
https://strefa998.pl/pradownice-wodne-52/1263-pradownica-strazacka-awg-turbomaster-52.html
https://strefa998.pl/pradownice-wodne-52/1600-pradownica-bluedevil-3012.html

RB 101 ostatnio zaczął lać trochę za szeroko na najmniejszej wydajności.

Co do nakładek - model modelowi nierówny, raczej nie uzyskasz liczby spienienia takiej, jaką da prądownica pianowa. Poza tym czasami występują problemy ze stabilnością mocowań tych nakładek. No i nie każda prądownica posiada dedykowane nakładki.

Ile szt planujecie kupić?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Jaką prądownice turbo polecacie?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2017, 13:34:19 »
Jedną lub dwie turbo, zależy od tego ile środków otrzymam. Ewentualnie jak na dwie turbo nie wystarczy to jedna turbo + jedna typowa do piany.

Jakąś do piany byś polecił, oczywiście cena/jakość?
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...