Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 399716 razy)

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #800 dnia: Kwiecień 24, 2018, 15:56:34 »
Do Eqinox: tak uważam ze nie powinno być takiej podwyżki . Olbo dają konkretnie że 300zl albo nie dają wogole . Bo to jest dane tylko po to żeby we wszystkich gazetach napisać że mundurowi dostali podwyzke. Przeciętny Kowalski zobaczy tylko nagłówek i sobie pomyśli "ale ta mundurowa ma dobrze znowu podwyżki" a to co dali to jest ochłap jakis. Wogole zmniejszanie różnic w grupach jest pomyślem idiotycznym. Pomijajac sytuację podwyżek. Po informacji publicznej podają 9 mld na ustawę modernizacyhna. Przeciętny Kowalski myśli że idzie to do kieszeni mundurowych a prawda jest taka że połowa pieniędzy pójdzie na nikomu niepotrzebny sprzęt . Zamiast kupić ubrania porządne dla strażaka wola kupić jakieś gowno.
Mówisz że nie ma problemu z chętnymi do mundurowki? To dlaczego do policji chętni są brani z urzędu pracy ! Człowieku kup sobie parasol bo według Ciebie ciągle deszcz pada.
Podsumowywuhac: uważam z nie powinno być tej podwyżki tylko powinniśmy zacząć akcje protestacyjna i walczyć o swoje!
Moderator : Przypominam o pkt.13 regulaminu Forum. Jeśli mamy pytanie do konkretnej osoby, starajmy się przekazywać w prywatnej wiadomości.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2018, 16:27:47 wysłana przez wujo 2010 »

Offline zimny_marian

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #801 dnia: Kwiecień 25, 2018, 17:17:00 »
Panowie to wy wolelibyście żeby podwyżek nie było wcale w tym roku? Minister był pod takim wrażeniem negatywnej opinii  KG popartego przez Floriana (albo na odwrót), że gotów był pieniądze podzielić na pozostałe służby. To, że podwyżki będą mimo wszystko w tym roku to tylko dlatego, że udało się Ministra przekonać. O takiej formie podziału zdecydowano na Radzie Dialogu Społecznego, w której jest zarówno Pan Osmycki jak i pewien przewodniczący warszawskiego MOZ, którego niektórzy próbują
zdyskredytować,  a propozycja zwiększenia stawek za szkodliwe owszem była jako jeden z kilku pomysłów.

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #802 dnia: Kwiecień 25, 2018, 18:03:11 »
Jak czytam wypowiedzi typu, że to żadna podwyżka to mnie na wymioty bierze!!! Dla kogoś kto ma 2000zł te 200 nieplanowane nie jest takie najgorsze. Dla kogoś kto ma 3500 te 70 można by odpuścić. Od kilku miesięcy wiadomo było, że dostaną coś najmniej zarabiający więc pytam dlaczego wtedy nie było zadymy? Dlatego, że wgraliście sobie do głowy bajkę o podwyżce dla całego podziału bojowego.
Kto wieży w 650zł na łeb to powinien zmienić tabletki.
A tak na marginesie do płaczków którym tak na sercu leży los policjantów przypomnijcie mi jakież to tłumy niebieskich wyszły na ulicę kiedy nas pomijano w podwyżkach a ich i żołnierzy nie!!!

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #803 dnia: Kwiecień 25, 2018, 18:06:53 »
Panowie to wy wolelibyście żeby podwyżek nie było wcale w tym roku? Minister był pod takim wrażeniem negatywnej opinii  KG popartego przez Floriana (albo na odwrót), że gotów był pieniądze podzielić na pozostałe służby. To, że podwyżki będą mimo wszystko w tym roku to tylko dlatego, że udało się Ministra przekonać. O takiej formie podziału zdecydowano na Radzie Dialogu Społecznego, w której jest zarówno Pan Osmycki jak i pewien przewodniczący warszawskiego MOZ, którego niektórzy próbują
zdyskredytować,  a propozycja zwiększenia stawek za szkodliwe owszem była jako jeden z kilku pomysłów.
ZimNy MarinIE ....powiem szczerze że gadasz głupoty, twoja polemika próbująca połączyć działania związków i pierwszego zdania i pod wpływem jakiś środków ?? do niczego nie prowadzi. Rada Dialogu i p.Osmycki to jak popatrzysz jedna firma. Skąd w to wplątałeś drugi związek aczkolwiek będący w Federacji. A Minister na koniec powiem że tak trzęsie dupą jak minister pracy który nie wie co zrobić z niepełnosprawnymi którym się należy.

Jak czytam wypowiedzi typu, że to żadna podwyżka to mnie na wymioty bierze!!! Dla kogoś kto ma 2000zł te 200 nieplanowane nie jest takie najgorsze. Dla kogoś kto ma 3500 te 70 można by odpuścić. Od kilku miesięcy wiadomo było, że dostaną coś najmniej zarabiający więc pytam dlaczego wtedy nie było zadymy? Dlatego, że wgraliście sobie do głowy bajkę o podwyżce dla całego podziału bojowego.
Kto wieży w 650zł na łeb to powinien zmienić tabletki.
A tak na marginesie do płaczków którym tak na sercu leży los policjantów przypomnijcie mi jakież to tłumy niebieskich wyszły na ulicę kiedy nas pomijano w podwyżkach a ich i żołnierzy nie!!!
Sorki moderatorze. Gdyby nie związki i dzięki policjantom to w stosunku do ej akcji jak się odnosisz nie mielibyśmy nic.Byłem widziałem poparłem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2018, 06:44:55 wysłana przez Butel »

Offline FireSquad

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #804 dnia: Kwiecień 25, 2018, 18:13:43 »
Jak czytam wypowiedzi typu, że to żadna podwyżka to mnie na wymioty bierze!!! Dla kogoś kto ma 2000zł te 200 nieplanowane nie jest takie najgorsze. Dla kogoś kto ma 3500 te 70 można by odpuścić. Od kilku miesięcy wiadomo było, że dostaną coś najmniej zarabiający więc pytam dlaczego wtedy nie było zadymy? Dlatego, że wgraliście sobie do głowy bajkę o podwyżce dla całego podziału bojowego.
Kto wieży w 650zł na łeb to powinien zmienić tabletki.
A tak na marginesie do płaczków którym tak na sercu leży los policjantów przypomnijcie mi jakież to tłumy niebieskich wyszły na ulicę kiedy nas pomijano w podwyżkach a ich i żołnierzy nie!!!
Sorki moderatorze. Gdyby nie związki i dzięki policjantom to w stosunku do ej akcji jak się odnosisz nie mielibyśmy nic.Byłem widziałem poparłem.
Nie wiem co do tego ma moderator. Też byłem. Ruchem kierowali perfekcyjnie :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #805 dnia: Kwiecień 25, 2018, 18:18:35 »
I tylko ruchem kierowali praktycznie...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #806 dnia: Kwiecień 25, 2018, 18:37:39 »
Panowie to wy wolelibyście żeby podwyżek nie było wcale w tym roku? Minister był pod takim wrażeniem negatywnej opinii  KG popartego przez Floriana (albo na odwrót), że gotów był pieniądze podzielić na pozostałe służby. To, że podwyżki będą mimo wszystko w tym roku to tylko dlatego, że udało się Ministra przekonać. O takiej formie podziału zdecydowano na Radzie Dialogu Społecznego, w której jest zarówno Pan Osmycki jak i pewien przewodniczący warszawskiego MOZ, którego niektórzy próbują
zdyskredytować,  a propozycja zwiększenia stawek za szkodliwe owszem była jako jeden z kilku pomysłów.
Florian ręka w rękę z kg. Nic dziwnego,  że  chcieli podwyżek nawet dla 20 grupy.

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #807 dnia: Kwiecień 25, 2018, 20:43:24 »
Co niektórzy Panowie nie mają pojęcia o czym piszą. Strona służbowa chciała podwyżki dać w  dodatki służbowe. Dlatego  zaopiniowała negatywnie. Co niektórzy z Forum to wiedzą a nabrali wody w usta. Generalnie trzeba czytać ze zrozumieniem ,że to departament rozdzielił podwyżki. Było tak z 192 złotymi z 253 złotymi i teraz. Łapy po lampasach i wykonać. Dziwią  mnie ludzie którzy tworzą nową  historię rozdziału podwyżek. Poz . Pytek

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #808 dnia: Kwiecień 25, 2018, 20:56:51 »
Co niektórzy Panowie nie mają pojęcia o czym piszą. Strona służbowa chciała podwyżki dać w  dodatki służbowe. Dlatego  zaopiniowała negatywnie. Co niektórzy z Forum to wiedzą a nabrali wody w usta. Generalnie trzeba czytać ze zrozumieniem ,że to departament rozdzielił podwyżki. Było tak z 192 złotymi z 253 złotymi i teraz. Łapy po lampasach i wykonać. Dziwią  mnie ludzie którzy tworzą nową  historię rozdziału podwyżek. Poz . Pytek
W dodatki służbowe? Nie ma takiego mechanizmu. Kasa poszła by w całości do dyspozycji komendantów i niestety w wielu przypadkach ci podzieliliby ją niesprawiedliwie.
Departament jest od tego żeby przełożyć na papier to co zostanie wymyślone w ramach uzgodnień, negocjacji itp.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #809 dnia: Kwiecień 25, 2018, 21:07:21 »
Co niektórzy Panowie nie mają pojęcia o czym piszą. Strona służbowa chciała podwyżki dać w  dodatki służbowe. Dlatego  zaopiniowała negatywnie. Co niektórzy z Forum to wiedzą a nabrali wody w usta. Generalnie trzeba czytać ze zrozumieniem ,że to departament rozdzielił podwyżki. Było tak z 192 złotymi z 253 złotymi i teraz. Łapy po lampasach i wykonać. Dziwią  mnie ludzie którzy tworzą nową  historię rozdziału podwyżek. Poz . Pytek
Bzdura. Były dwie propozycje kg do mswia. Obie zakładały podwyżki w grupie tyle że dość mocno rozmineły się z dostępnymi środkami. Żeby je wprowadzić trzeba byłoby sięgnąć do przyszłorocznej transzy podwyżki w ramach modernizacji.

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #810 dnia: Kwiecień 25, 2018, 21:21:11 »
Panowie drukujecie bzdury. Wasze informacje , Wasza bajka.  Pytek

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #811 dnia: Kwiecień 25, 2018, 21:22:27 »
Panowie drukujecie bzdury. Wasze informacje , Wasza bajka.  Pytek
No to opowiedz nam swoją bajkę do końca. Jak wyglądałby rozdział kasy według Ciebie?

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #812 dnia: Kwiecień 25, 2018, 22:18:24 »
Wysłałem w poprzednim pośćie. Nie będę z siebie robił wielbłąda. Niektórzy na tym Forum wiedzą o czym piszę .  Moim zdaniem przejdzie (jak napisałem)  wersja departamentu. Uważam,że jak najbardziej podwyżki należą się młodym strażakom ale też należy uwzględnić głos pozostałych. Pragnę zauważyć  ,że zawód strażaka będzie atrakcyjny jeżeli na dzień dobry dostanie 3000 netto(moje zdanie). Na chwilę obecną nie ma znaczenia  co było by gdyby bo wejdzie jedyna słuszna podwyżka. Mój post miał na celu przedstawienie wariantu proponowanego przez stronę służbową . Zresztą S-ka dając pozytywną opinię ( ich sprawa) zgłosiła zastrzeżenia podnoszone we wszystkich opiniach. Więc  o co bić pianę. Pytek

Offline turbopompa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #813 dnia: Kwiecień 25, 2018, 23:41:51 »
3000 netto... nie ma problemu.
Wystarczy zlikwidować na ten cel pulę przeznaczoną na dodatek motywacyjny, nagrodę roczna i mundurówke.
Przecież i tak wielu na tym forum uznaje, że ta kasa się nie liczy, bo nie jest co miesiąc, więc to tak jakby jej nie było  :rofl:  :wacko:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #814 dnia: Kwiecień 26, 2018, 05:51:45 »
Panowie drukujecie bzdury. Wasze informacje , Wasza bajka.  Pytek
No to opowiedz nam swoją bajkę do końca. Jak wyglądałby rozdział kasy według Ciebie?
Spojrz na pismo Floriana...Procentowo. Tylko jest drugie dno. Gdzie podzialo się x naszej wstępnej puli 9 mln złotych.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #815 dnia: Kwiecień 26, 2018, 06:04:53 »
Panowie drukujecie bzdury. Wasze informacje , Wasza bajka.  Pytek
No to opowiedz nam swoją bajkę do końca. Jak wyglądałby rozdział kasy według Ciebie?
Spojrz na pismo Floriana...Procentowo. Tylko jest drugie dno. Gdzie podzialo się x naszej wstępnej puli 9 mln złotych.
A Florian nie chciał 30% dla komendantów, a pozostałych środków podzielić w grupy aż do 20? I skąd miało być te 9 mln dodatkowe?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #816 dnia: Kwiecień 26, 2018, 06:58:05 »
I skąd miało być te 9 mln dodatkowe?
Na pewno pieniędzy miało być więcej nawet z-cy KG mówili o 42 mln. zł na spotkaniu z "F"
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #817 dnia: Kwiecień 26, 2018, 08:04:58 »
I skąd miało być te 9 mln dodatkowe?
Na pewno pieniędzy miało być więcej nawet z-cy KG mówili o 42 mln. zł na spotkaniu z "F"
Pan KG opierał się na jakichś iluzjach. Pieniądze na tegoroczną podwyżkę zostały podzielono procentowo pomiędzy wszystkie służby podległe MSWiA. Minister informował o tym na spotkaniu z "S", zanim do ministerstwa trafiła jakakolwiek propozycja KG co do sposobu rozdysponowania podwyżki w PSP. 

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #818 dnia: Kwiecień 26, 2018, 08:43:36 »
Panowie drukujecie bzdury. Wasze informacje , Wasza bajka.  Pytek
No to opowiedz nam swoją bajkę do końca. Jak wyglądałby rozdział kasy według Ciebie?
Spojrz na pismo Floriana...Procentowo. Tylko jest drugie dno. Gdzie podzialo się x naszej wstępnej puli 9 mln złotych.
A Florian nie chciał 30% dla komendantów, a pozostałych środków podzielić w grupy aż do 20? I skąd miało być te 9 mln dodatkowe?
Zostali pominięci funkcjonariusze na stanowiskach zakwalifikowanych od grupy 9 do 20, ze szczególnym uwzględnieniem dowódców na najniższym szczeblu (m.in. dowódców zmian służbowych i ich zastępców, dowódców Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych i ich zastępców, oraz kierowników komórek organizacyjnych nawet na poziomie najmniejszych Komend Powiatowych i Miejskich PSP – kierownicy sekcji, naczelnicy wydziałów).
Zarząd Krajowy na posiedzeniu w dniu 21 marca 2018 r. przyjął na mocy uchwały stanowisko, że podwyżka w 2018 r. powinna mieć charakter powszechny i zrównoważony, a wzrost mnożników we wszystkich grupach zaszeregowania powinien stanowić ok. 70% środków przeznaczonych na podwyżkę.
Na skutek wprowadzonego projektu łączna różnica uposażenia pomiędzy grupą 4 a 9 wynosić będzie tylko 140 zł (a dotychczas wynosi 320 zł). Jaki będzie, więc sens podnosić kwalifikacje, jeśli w grupach od 1 do 4 różnica uposażenia zasadniczego będzie wynosić 480 zł (to jest ponad 3 razy więcej niż pomiędzy grupami 4 a 9), a grupy od 9 wzwyż są całkowicie pominięte.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #819 dnia: Kwiecień 26, 2018, 09:33:08 »
Czyli dostaliby ci,  którzy nie mają najgorzej. Wypaczałoby to główne założenie podwyżek. Florian powinien zająć się strażakami, a nie komendantami.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2018, 11:02:29 wysłana przez Drukmistrz »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #820 dnia: Kwiecień 26, 2018, 12:11:16 »
Czyli dostaliby ci,  którzy nie mają najgorzej. Wypadałoby to główne założenie podwyżek. Florian powinien zająć się strażakami, a nie komendantami.
Poczytaj sobie uzasadnienia stron każdego związku. A wiesz dlaczego myślę że lepiej zeby dostali wszyscy? Bo w przyszlym roku odkują się i grupy 1 do 8 mogą pomarzyć o kwocie 309 zl.

Offline Drukmistrz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #821 dnia: Kwiecień 26, 2018, 13:03:34 »
Czyli dostaliby ci,  którzy nie mają najgorzej. Wypadałoby to główne założenie podwyżek. Florian powinien zająć się strażakami, a nie komendantami.
Poczytaj sobie uzasadnienia stron każdego związku. A wiesz dlaczego myślę że lepiej zeby dostali wszyscy? Bo w przyszlym roku odkują się i grupy 1 do 8 mogą pomarzyć o kwocie 309 zl.
Poczytaj uzasadnienie "S" oni już chcą rozmawiać o kompleksowym rozwiązaniu, w tym przepisie o stanowiskach. Zmniejszenie ilości grup jest dobrym rozwiązaniem. Szczególnie na dole bo na górze spłaszczenia aż takiego nie ma.

Offline działacz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #822 dnia: Kwiecień 26, 2018, 13:47:12 »
Zmniejszenie ilości grup przy jednoczesnym odblokowaniu wszystkich stanowisk na PB dla podoficerów za wyjątkiem zastępcy dowódcy zmiany i dowódcy zmiany oraz odblokowanie tych dwóch stanowisk dla aspirantow byłoby częściowym uleczeniem chorego systemu.

Offline Misiek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #823 dnia: Kwiecień 26, 2018, 15:02:35 »
Zmniejszenie ilości grup przy jednoczesnym odblokowaniu wszystkich stanowisk na PB dla podoficerów za wyjątkiem zastępcy dowódcy zmiany i dowódcy zmiany oraz odblokowanie tych dwóch stanowisk dla aspirantow byłoby częściowym uleczeniem chorego systemu.
Dobre rozwiązanie. Oby tylko po wyborach Solidarność konsekwentnie realizował ten plan.

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #824 dnia: Kwiecień 26, 2018, 15:02:57 »
Zmniejszenie ilości grup przy jednoczesnym odblokowaniu wszystkich stanowisk na PB dla podoficerów za wyjątkiem zastępcy dowódcy zmiany i dowódcy zmiany oraz odblokowanie tych dwóch stanowisk dla aspirantow byłoby częściowym uleczeniem chorego systemu.

Czyli można rzec ze po co aspirantki i oficerka? Jestem za rozsądniejszym rozdziałem niż rozdawaniem wszystkiego wszystkim