Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 399714 razy)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #775 dnia: Kwiecień 22, 2018, 19:25:06 »
Jak dają to trzeba brać i też uważam, że głupotą było negatywnie to opinniowac. Te 650 zł to jak narazie życzenia. Zapytaj strażaków czy chcą w maju podwyżki czy nie.
Kolejny ku..wa który uważa że nie wszyscy są strażakami. Staż 2018 r.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #776 dnia: Kwiecień 22, 2018, 19:32:32 »
Drukmistrz.... ZZ w postaci "S" wywalczyły czy przyjęły warunki? Na dzień dzisiejszy wydawać się może , że podpisują decyzje p. Suskiego , p. Brudzińskiego , ot walka ... długopisem.

Offline MYCIK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #777 dnia: Kwiecień 22, 2018, 19:58:28 »
 Najpiękniejsze zdanie z opinii S'  nic dodać nic ująć  ...... jaka wazelina !!!!
Należy przy tym podkreślić, że środki na podwyżki na rok 2018 zostały wygospodarowane z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, bez konieczności podejmowania działań protestacyjnych ze strony związków zawodowych, co należy uznać jako znaczące wydarzenie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #778 dnia: Kwiecień 22, 2018, 21:53:44 »
Najpiękniejsze zdanie z opinii S'  nic dodać nic ująć  ...... jaka wazelina !!!!
Należy przy tym podkreślić, że środki na podwyżki na rok 2018 zostały wygospodarowane z inicjatywy Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, bez konieczności podejmowania działań protestacyjnych ze strony związków zawodowych, co należy uznać jako znaczące wydarzenie.
Ale to akurat prawda... Poza rządami PISu każda podwyżka w XXI w była wywalczona protestami...
Jak dają to trzeba brać i też uważam, że głupotą było negatywnie to opinniowac. Te 650 zł to jak narazie życzenia. Zapytaj strażaków czy chcą w maju podwyżki czy nie.
Kolejny ku..wa który uważa że nie wszyscy są strażakami. Staż 2018 r.
No ale zapytaj... Mnie ta podwyżka nie obejmie mimo to się cieszę że będzie...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #779 dnia: Kwiecień 23, 2018, 01:17:05 »
Eqinox.. Czyli ze spłaszczenia siatki płac też się cieszysz? Z zabicia i tak marnej motywacji do awansu również?
Rozumiem ze łykasz jak młody pelikan ochłap rzucony tuż przez wyborami samorządowymi i nie widzisz z nimi żadnego związku?
Ja nie twierdzę, że źle, że dają podwyżki, ale twierdzę, że dają je źle, o czym zresztą doskonale wiesz, ale tego nie odważysz się głośno przyznać, bo jest to zgodne z linią Twojego ZZ (który powinien zmienić nazwę na ZZ „S” prących do koryta).
Sztywno popieraj dalej tych, którzy jak sam wielokrotnie pisałeś, przy każdej próbie walki z naszej strony, od razu zaczynają w mediach nas dyskredytować i przekonywać społeczeństwo jak jest nam dobrze, oczywiście podając półprawdy – w czym są dobrzy (ale czemu się dziwić, skoro mają za podpowiadaczy ludzi z naszego środowiska m.in. takich ludzi jak 01). Zresztą propaganda medialna to ich specjalność niemal na każdym polu.
Niby jesteś taki inteligentny i błyskotliwy, ale zachowujesz się jak idiota zamknięty we własnym wyidealizowanym świecie absurdu. Powtórzę coś czego nawet nie raczyłeś niedawno skomentować – jak plują ci w twarz czasem warto nie udawać, że pada deszcz…

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #780 dnia: Kwiecień 24, 2018, 08:49:40 »
Czy to ZZ je wywalczyły?
Nie, po prostu ktoś u góry ustalił jak to ma wyglądać i tak się stało.
Nie oszukujmy się, opiniowanie w tym przypadku to była tylko formalność.

Czy zaspokoją one potrzeby pracujących strażaków w grupach 1-8?
Nie sądzę. Nadal balkon wygrywa z pracą strażaka... przynajmniej utrzyma 4 osobową rodzinę. Gdyby nie możliwość dorabiania każdy w PSP klepałby biedę. Ciągła inflacja, wzrost kosztów życia to czy podwyżki rzędu 200 zł coś dają (chociaż byłyby dla wszystkich po równo)? Pozwalają tylko na dalszą wegetację. Tak jak kolega powyżej mówił "jak plują ci w twarz czasem warto nie udawać, że pada deszcz" jest w 100% trafne. Rzucili jakieś ochłapy, a plebs niech się cieszy, że cokolwiek dostali. Wystarczy rozejrzeć się dookoła, ludzie bez szkoły przerobią 8h przy taśmie i zarabiają więcej niż ratownik PSP z 10 letnim stażem. Wrócą do domu, wypiją piwko i mają w dupie. Bez stresu, problemów, niedziele i święta z rodziną.

Czy zwiększy to atrakcyjność pracy w PSP?
Nie. Może w jakimś stopniu poprawi to wizerunek informacji o naborach. Nareszcie propozycja płac przekroczy 2000 zł :gwiazdki:


A poza tym, wypłaszczenie stanowisk da tylko jedno, że na 4 maja nie będą rozdawane awanse, a jedynie obowiązki.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #781 dnia: Kwiecień 24, 2018, 09:25:44 »
Dając 80 zł podwyżki i zmniejszając różnice płacowe między grupami czuje się jak by mi ktoś dał w mordę

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #782 dnia: Kwiecień 24, 2018, 09:47:39 »
Eqinox.. Czyli ze spłaszczenia siatki płac też się cieszysz? Z zabicia i tak marnej motywacji do awansu również?
Rozumiem ze łykasz jak młody pelikan ochłap rzucony tuż przez wyborami samorządowymi i nie widzisz z nimi żadnego związku?
Jeśli wiążesz wybory z podwyżką to oki mam nadzieje że masz rację... Bo przed nami wybory do parlamentu a potem prezydenckie... Wiec jeszcze ze 3 podwyżki przed nami... Po co szukać jakiegoś związku "jak dają to bież jak biją..."
Ja nie twierdzę, że źle, że dają podwyżki, ale twierdzę, że dają je źle, o czym zresztą doskonale wiesz, ale tego nie odważysz się głośno przyznać, bo jest to zgodne z linią Twojego ZZ (który powinien zmienić nazwę na ZZ „S” prących do koryta).

Ale ja wiem, że ona jest źle podzielona wie o tym też KG który negatywnie zaopiniował projekt przepisu płacowego... Ale z drugiej strony należy na to patrzeć przez pryzmat dodatkowych pieniędzy.... Dali to dali nie ma co psioczyć...
Sztywno popieraj dalej tych, którzy jak sam wielokrotnie pisałeś, przy każdej próbie walki z naszej strony, od razu zaczynają w mediach nas dyskredytować i przekonywać społeczeństwo jak jest nam dobrze, oczywiście podając półprawdy – w czym są dobrzy (ale czemu się dziwić, skoro mają za podpowiadaczy ludzi z naszego środowiska m.in. takich ludzi jak 01). Zresztą propaganda medialna to ich specjalność niemal na każdym polu.
Niby jesteś taki inteligentny i błyskotliwy, ale zachowujesz się jak idiota zamknięty we własnym wyidealizowanym świecie absurdu. Powtórzę coś czego nawet nie raczyłeś niedawno skomentować – jak plują ci w twarz czasem warto nie udawać, że pada deszcz…
To lepiej sztywno popierać fanaberie federacji i głupoty wygadywane przez niektórych strażaków... Ogarnij się postulaty federacji są wodą na młyn takiej propagandy... Strażacy zrzeszeni w federacji przyjęli przywódczą role ZZ Policjantów (ich sprawa ich decyzja) ale jak by pomyśleć i zrobić kampanie o raku wśród strażaków którzy dostają  60% za nadgodziny i nie mogą odmówić robienia tych nadgodzin (PRZECIEŻ TO RODZAJ NIEWOLNICTWA) odbij taką piłeczkę...
Co do plucia w twarz ja tego tak nie odbieram mimo, że podwyżka mnie nie obejmie to się z niej cieszę do obejmie 80% strażaków.  To że spłaszcza siatkę płac o jejku jakie to straszne aż się pod kołdrę schowałem :rofl: :rofl: :rofl:
Dając 80 zł podwyżki i zmniejszając różnice płacowe między grupami czuje się jak by mi ktoś dał w mordę
Jak powiązałeś podwyżkę z ciosem w twarz? Obniżkę bym zrozumiał...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline 112psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 190
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #783 dnia: Kwiecień 24, 2018, 09:56:54 »
To jakiś żart. Przecież jak by mi nie powiedziano że dostajemy podwyżki to nawet bym tego niezauwazyl. To jest podwyżka ?

Offline działacz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #784 dnia: Kwiecień 24, 2018, 10:31:19 »
ŻADEN ZWIĄZEK ZAWODOWY NIE MA WPŁYWU NA KSZTAŁT I WYSOKOŚĆ PODWYŻEK.
To po pierwsze. A po drugie działanie "S" i ich krzykaczy tu na forum jest śmieszne, bo próbują zbić kapitał na podwyżkach do których ręki nie dołożyli.
Karty rozdaje rząd i jeśli nie zostanie przeciśnięty przez ogólnopolski protest federacji to nic więcej u nich nie ugramy. Dlaczego? Bo mają już kolejne programy skierowane do innych grup społecznych. A gadanie "S" w stylu że oni w ciszy załatwiają nasze problemy mnie śmieszy. W ciszy to oni łatwią stołki, szkoły i awanse.
Następnych podwyżek po programie modernizacyjnym nie będzie i wiedzą to wszyscy a nikt nie ma odwagi powiedzieć na głos. Śmieszne.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #785 dnia: Kwiecień 24, 2018, 11:56:53 »
To jakiś żart. Przecież jak by mi nie powiedziano że dostajemy podwyżki to nawet bym tego niezauwazyl. To jest podwyżka ?
To twoim zdaniem lepszy jest brak podwyżki?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline działacz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #786 dnia: Kwiecień 24, 2018, 12:10:14 »
Każda podwyżka jest lepsza niż brak podwyżki. Ale czasem warto wyjść myślami poza to parę złotych więcej na koncie i zadać sobie pytanie - czemu podwyżka ma taki kształt tj. spłaszcza siatkę płac i zaburza i tak już kiepski system motywacji?
Odpowiedź jest prosta - mimo usilnych prób władz i innych decydentów wprowadzających różne ułatwienia np. nowe testy sprawności, wprowadzając podwyżki nie są oni w stanie zatrzymać spadającego zainteresowania służba w mundurze. I mimo złotoustego gadania pewnych tub propagandowych z tego forum, to wszyscy zdają sobie sprawę, że za parę lat będzie problem i to duży.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #787 dnia: Kwiecień 24, 2018, 12:17:06 »
Odpowiedź jest prosta - mimo usilnych prób władz i innych decydentów wprowadzających różne ułatwienia np. nowe testy sprawności, wprowadzając podwyżki nie są oni w stanie zatrzymać spadającego zainteresowania służba w mundurze. I mimo złotoustego gadania pewnych tub propagandowych z tego forum, to wszyscy zdają sobie sprawę, że za parę lat będzie problem i to duży.
Problem z czym? BO jakoś problemu z chętnymi do służby na razie nie widzę... Nabory jeśli ktoś nie wpiszę jakiegoś kretynizmu z cyklu chemicy/fizycy/kosmonauci to chętni są....
Jak byśmy nie zaklinali rzeczywistości to praca w PSP jest atrakcyjna. W ostatnim naborze miałem 3 górników i 2 wojskowych.
Kit wciskać to można ale ludzie swoje wiedzą...
Każda podwyżka jest lepsza niż brak podwyżki. Ale czasem warto wyjść myślami poza to parę złotych więcej na koncie i zadać sobie pytanie - czemu podwyżka ma taki kształt tj. spłaszcza siatkę płac i zaburza i tak już kiepski system motywacji?
Bo trafiła do grupy po raz pierwszy od wielu lat? I nawet młody strażak wie czemu do grupy lepiej dostać niż np. w dodatku...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline działacz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #788 dnia: Kwiecień 24, 2018, 12:48:37 »
Ludzie swoje wiedzą - dziś w Policji około 100tys funkcjonariuszy i ponad 5tys wolnych etatów. Poczekajmy na straż, jeszcze trochę z 5 lat i też będą o tym mówić głośno. Skoro nie ma problemu z naborem do służby to czemu złagodzono testy sprawności? Czemu podwyżki daje się "funkcjonariuszom którzy są na początku swojej służby"? Proszę Cię, ja wiem że musisz mówić niektóre rzeczy, ale nie wmawiaj tu ludziom, że nie ma spadku jakościowego i ilościowego kandydatów do służby. Tak się składa że przez lata swojej służby mam przekrój spojrzenia na to co się dzieje i podwyżki są super, ale są dzielone dla osiągnięcia celu czyli zaprzestania spadku zainteresowania służbą.

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #789 dnia: Kwiecień 24, 2018, 12:48:50 »
Odpowiedź jest prosta - mimo usilnych prób władz i innych decydentów wprowadzających różne ułatwienia np. nowe testy sprawności, wprowadzając podwyżki nie są oni w stanie zatrzymać spadającego zainteresowania służba w mundurze. I mimo złotoustego gadania pewnych tub propagandowych z tego forum, to wszyscy zdają sobie sprawę, że za parę lat będzie problem i to duży.
Problem z czym? BO jakoś problemu z chętnymi do służby na razie nie widzę... Nabory jeśli ktoś nie wpiszę jakiegoś kretynizmu z cyklu chemicy/fizycy/kosmonauci to chętni są....
Jak byśmy nie zaklinali rzeczywistości to praca w PSP jest atrakcyjna. W ostatnim naborze miałem 3 górników i 2 wojskowych.
Kit wciskać to można ale ludzie swoje wiedzą...
Każda podwyżka jest lepsza niż brak podwyżki. Ale czasem warto wyjść myślami poza to parę złotych więcej na koncie i zadać sobie pytanie - czemu podwyżka ma taki kształt tj. spłaszcza siatkę płac i zaburza i tak już kiepski system motywacji?
Bo trafiła do grupy po raz pierwszy od wielu lat? I nawet młody strażak wie czemu do grupy lepiej dostać niż np. w dodatku...

Ilość spadła aczkolwiek bardziej rażąca jest jakość , podczas naboru mam problemy z jakością tych ludzi niż z ich ilością, póki jest więcej niż miejsc to problem nie będzie widoczny;) nie obrażam w żaden sposób nowoprzyjetych oceniam grupę chętnych dostania się ..

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #790 dnia: Kwiecień 24, 2018, 13:10:08 »
Ilość spadła aczkolwiek bardziej rażąca jest jakość , podczas naboru mam problemy z jakością tych ludzi niż z ich ilością, póki jest więcej niż miejsc to problem nie będzie widoczny;) nie obrażam w żaden sposób nowoprzyjetych oceniam grupę chętnych dostania się ..
Weź przestań takie bajki opowiadać...  Wejdź w wątki dla kandydatów dalej jest o "plecakach" to co jakość "plecaków" spadła?
Ludzie swoje wiedzą - dziś w Policji około 100tys funkcjonariuszy i ponad 5tys wolnych etatów. Poczekajmy na straż, jeszcze trochę z 5 lat i też będą o tym mówić głośno. Skoro nie ma problemu z naborem do służby to czemu złagodzono testy sprawności? Czemu podwyżki daje się "funkcjonariuszom którzy są na początku swojej służby"? Proszę Cię, ja wiem że musisz mówić niektóre rzeczy, ale nie wmawiaj tu ludziom, że nie ma spadku jakościowego i ilościowego kandydatów do służby. Tak się składa że przez lata swojej służby mam przekrój spojrzenia na to co się dzieje i podwyżki są super, ale są dzielone dla osiągnięcia celu czyli zaprzestania spadku zainteresowania służbą.

I trzymają te wakaty od kiedy? Od 10 lat!!!! Tu chodzi o oszczędności... Masz artykuł z 2010 r...
https://finanse.wp.pl/praca-w-policji-to-wstyd-6114548620146305a
Patrz dalej jest 5000 wakatów.... I jak ci w dzióbku siać propagandę którą mi zarzucasz?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline działacz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #791 dnia: Kwiecień 24, 2018, 13:26:45 »
O jakich wpisach o plecakach Ty mówisz? Ta gadka była 20lat temu i będzie za 20lat. Zawsze się znajdzie jakiś arogant, który nie mógł się podciągnąć 5 razy na drążku i wylewa żółć na forum, także nie mieszaj tych dwóch spraw.
Co do 5tys wolnych wakatów w Policji to zauważ jedną rzecz lub dowiedz się od Policjantów - 10 czy 15 lat temu te wolne wakaty faktycznie robiły oszczędności bo były to wysokie grupy. Dziś wolne są grupy 2,3,4, nie ma ludzi do pracy na ulicy. Widzisz różnicę? Bo nawet władza ją widzi i podnosi dodatek stołeczny. Ale pewnie zaraz powiesz że ten dodatek to podnoszą bo ZZ to wywalczyły. Otóż nie, nie ma ludzi do pracy na ulicy mimo że dojeżdżają po 80km do stolicy.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #792 dnia: Kwiecień 24, 2018, 13:35:41 »
Co do 5tys wolnych wakatów w Policji to zauważ jedną rzecz lub dowiedz się od Policjantów - 10 czy 15 lat temu te wolne wakaty faktycznie robiły oszczędności bo były to wysokie grupy. Dziś wolne są grupy 2,3,4, nie ma ludzi do pracy na ulicy. Widzisz różnicę? Bo nawet władza ją widzi i podnosi dodatek stołeczny. Ale pewnie zaraz powiesz że ten dodatek to podnoszą bo ZZ to wywalczyły. Otóż nie, nie ma ludzi do pracy na ulicy mimo że dojeżdżają po 80km do stolicy.
Jasne nie pamiętam wakatu w KMP na stołku naczelnika czy komendanta a w rodzinie mam dwóch oficerów Policji.... Wiec z pierwszej ręki idzie info... No to ściemniaczu który zarzuca mi propagandę tym razem swieży artykuł:
https://finanse.wp.pl/tlumy-chetnych-do-pracy-w-policji-prace-zdobyl-jeden-na-pieciu-kandydatow-6207923864229505a
ZZ powinny walczyć o zniesienie dodatku stołecznego!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline działacz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #793 dnia: Kwiecień 24, 2018, 13:44:25 »
Twoim zdaniem tylko naczelnik i komendant jako wakat robi oszczędności? Ciekawe podejście,w ten sposób nie zaoszczędzone by pieniędzy nawet na jedną odprawę.
Co do artykułu to tylko potwierdza on moją tezę - spadek zainteresowania mundurem jeśli w jakim miejscu nie jest ilościowy to jest jakościowy.

Offline Wojsko

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #794 dnia: Kwiecień 24, 2018, 13:56:17 »
Ja mam szwagra policjanta i potwierdza że u nich jest tragedia z naborem. Biorą wszystkich którzy są chętni a i tak cześć rezygnuje w trakcie szkolenia. A co się tyczy chętnych do pracy w straży żołnierz to chyba tylko z armi Macierewicza WOT ! U mnie już trzech strażaków przeszło do wojska i żaden nie narzeka...

Offline Grze79

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #795 dnia: Kwiecień 24, 2018, 14:44:50 »
Ilość spadła aczkolwiek bardziej rażąca jest jakość , podczas naboru mam problemy z jakością tych ludzi niż z ich ilością, póki jest więcej niż miejsc to problem nie będzie widoczny;) nie obrażam w żaden sposób nowoprzyjetych oceniam grupę chętnych dostania się ..
Weź przestań takie bajki opowiadać...  Wejdź w wątki dla kandydatów dalej jest o "plecakach" to co jakość "plecaków" spadła?

Wybacz Eqinox ale jak wcześniej miałem na 3 miejsca 15 chłopaków poniżej 3,05 na 1km a dodatkowo potrafili obsłużyć podstawowy sprzęt budowlano/rzemieślniczy czy naprawić głupie gniazdko przy swoim koju, to teraz mam na 3 miejsca 5 co ledwo biegają 3:25 a wiertarkę to widzieli na filmie.. pomijając ze każdy wie z nich więcej o prawach im przysługujących niż prawnik zna w ogóle przepisów.. jakość spada z liczba chętnych porostu zmala.. pierwsze jest już odczuwalne 2 jeszcze nie.. ale to pochodna..

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #796 dnia: Kwiecień 24, 2018, 14:48:49 »
http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/nikt-nie-chce-pracowac-w-policji-na-dolnym-slasku-niskie-pensje-wielkie-wymagania,13122059/ 
Cytuj
.....Jego zdaniem główny problem to niskie płace. A na dodatek wielkie wymagania stawiane funkcjonariuszom służby w formacji zmilitaryzowanej, w której działa się na rozkaz. – Pełna dyspozycyjność, świątek, piątek, niedziela – mówi policyjny związkowiec. Zdaniem Piotra Malona policja nie jest atrakcyjna na runku pracy. Nawet po podwyżce, którą zapowiada MSWiA. Dzięki niej dzięki niej pierwsza pensja po szkole wzrośnie do 2400 złotych miesięcznie. - A powinno być 4 tysiące – mówi szef związków. Bywa, że po kilku latach służby funkcjonariusze odchodzą bo mają lepsze warunki u innych pracodawców. W regionach przygranicznych policjanci odchodzą bo w fabrykach – po stronie niemieckiej – zamiast 1600 czy 2200 złotych oferuje się im 1200 euro miesięcznie. Czyli ponad 4000 złotych.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/nikt-nie-chce-pracowac-w-policji-na-dolnym-slasku-niskie-pensje-wielkie-wymagania,13122059/
Panowie nie ma co się kłócić może na razie u nas nie jest zle , ale czas pokarze co dalej z naszą formacją  .
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2018, 14:52:43 wysłana przez młody13 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #797 dnia: Kwiecień 24, 2018, 15:18:00 »
Wybacz Eqinox ale jak wcześniej miałem na 3 miejsca 15 chłopaków poniżej 3,05 na 1km a dodatkowo potrafili obsłużyć podstawowy sprzęt budowlano/rzemieślniczy czy naprawić głupie gniazdko przy swoim koju, to teraz mam na 3 miejsca 5 co ledwo biegają 3:25 a wiertarkę to widzieli na filmie.. pomijając ze każdy wie z nich więcej o prawach im przysługujących niż prawnik zna w ogóle przepisów.. jakość spada z liczba chętnych porostu zmala.. pierwsze jest już odczuwalne 2 jeszcze nie.. ale to pochodna..
Było i tak że 120 osób na 2 miejsca było ale wtedy bezrobocie było 4 razy wyższe. Nie ma co tutaj szukać przyczyn w służbie... Kraj pędzi do przodu i jeśli ktoś uważa, że dla PSP zwolni to chyba się z pewną częścią ciała na głowy pomylił.
Co do zdolności manualnych to ostatnio często widuje pogotowie wulkanizacyjny a kiedyś tego nie było i gdzie jest przyczyna twojej sprawy z wiertarką...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #798 dnia: Kwiecień 24, 2018, 15:36:14 »
Eqinox KG zaopiniował negatywnie projekt rozporządzenia MSWiA? Masz kopię tej opinii? :kwit:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #799 dnia: Kwiecień 24, 2018, 15:40:41 »
Eqinox KG zaopiniował negatywnie projekt rozporządzenia MSWiA? Masz kopię tej opinii? :kwit:
Nie, wczoraj to powiedział przewodniczący KSP Robert Osmycki w obecności 70 osób.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.