Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 401416 razy)

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #525 dnia: Marzec 25, 2018, 07:45:24 »
Eqinox nie oszukujemy się. Kg już wprowadził pełną centralizację awansów. I w stopniu i w stanowisku.
A co do twoich wyliczeń podwyżki to wychodzi mi że kp ma 10 k w grupie? A młodszy ratownik 2300? I rozumiem że podwyżkami chcesz doprowadzić do sytuacji w której różnica kwotowa pomiędzy tymi grupami jest stała?
Jesteś geniuszem.  :rofl: o ile pamiętam to ważniejsze jest ustalenie ile w stosunku do grupy odniesienia mogą dostać grupy wyżej. Bardzo to poprawia logiczne myślenie grup wyżej.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #526 dnia: Marzec 25, 2018, 09:31:13 »
Eqinox nie oszukujemy się. Kg już wprowadził pełną centralizację awansów. I w stopniu i w stanowisku.
Dotyczy tylko grup 13,14 i powyżej.... A poza tym wolę taką centralizację niż polityczną jaka miała u mnie miejsce kilka lat temu gdzie KG nie dał rady odwołać 01 w powiecie bo się zielone ludziki postawiły. 
A co do twoich wyliczeń podwyżki to wychodzi mi że kp ma 10 k w grupie? A młodszy ratownik 2300? I rozumiem że podwyżkami chcesz doprowadzić do sytuacji w której różnica kwotowa pomiędzy tymi grupami jest stała?
Jesteś geniuszem.  :rofl: o ile pamiętam to ważniejsze jest ustalenie ile w stosunku do grupy odniesienia mogą dostać grupy wyżej. Bardzo to poprawia logiczne myślenie grup wyżej.
Ależ oczywiście absurdalne są obecnie widełki zarobków i traktowanie PB jak murzynów do roboty! Na przykładzie Mazowsza może (dzięki uprzejmości kolegi z F) dostałem tabele średnich dodatków w poszczególnych województwach a więc wyobraź sobie drogi radco że dwóch strażaków zatrudnionych w tej samej komendzie na tej samej grupie (4) pracownik systemu codziennego ma ponad 2 razy większy dodatek służbowy od strażaka PB (477 zł dla PB i 1045 dla 8godz.) wiec podwyżka procentowa na tej samej grupie uposażenia będzie tą różnice pogłębiać na korzyść pracowników nieprodukcyjnych. Wiesz, że są w niektórych województwach 8 krotne różnice czyli Warmińsko-Mazurskie gdzie na PB stażysta ma 120 zł a w biurze 1000 zł. myślę sobie to jakaś przejściowa sytuacja a patrze a na drugiej grupie 280 do 725... Myślę parodia jadę dalej a tam 6 grupa w systemie codziennym prawie 1100... Całe województwo Opolskie i zaszłości z czasów poprzednich KW to wynik powyżej 1000 zł dodatku służbowego od grupy 4 w systemie codziennym... 
Co do zarobków 01 w KM? I dodatek służbowy na poziomie 3350 zł. Kolejny w hierarchii 3000 zł następny 2900 (przypominam że to średnie dodatki).
I co rozwiąże ten temat podwyżka %? Jeśli tak uważasz to na matematyce spałeś.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2018, 09:34:55 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #527 dnia: Marzec 25, 2018, 10:50:59 »
Wiesz chory jestem to fakt. Ale zdrowieję powoli. Ale nie mam pojęcia jak to co napisałeś ma się do pytania o podwyżki w grupach?
I nadal pytam który KM ma 10 k w grupie?
Pisz mniej ale z sensem. Potok słów nic nie zmienia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #528 dnia: Marzec 25, 2018, 11:03:57 »
I nadal pytam który KM ma 10 k w grupie?
Ty a gdzie ja napisałem że w grupie? Oszalałeś... 10k w grupie nie ma nawet z-ca KG...
A co do KM którzy mają 10k wynagrodzenia to jest ich całkiem sporo. Chcesz to sprawdź oświadczenia majątkowe.
Wiesz chory jestem to fakt. Ale zdrowieję powoli. Ale nie mam pojęcia jak to co napisałeś ma się do pytania o podwyżki w grupach?
Nie wiem czy chorujesz na wzrok ale teraz toczyła się dyskusja nad wpisem czarny888 który zaproponowała działania na rzecz wprowadzenia stałej podwyżki % wynagrodzenia. A różnice które wypisałem znacząco wpływają na wysokość wynagrodzenia na niskich grupach więc podwyżka % znacząco by te różnice pogłębiła.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2018, 11:17:43 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #529 dnia: Marzec 25, 2018, 11:40:53 »
Eqinox , wszystko co piszesz to święta prawda i raczysko naszej formacji. Problemem jest właśnie to że ani KG ani związki od lat nie widzą tego problemu , a jeśli widzą to na rozmowch się kończy. Sk....two w traktowaniu PB odnośnie dodatków trwa latami i nikt nie podjął żadnej próby rozwiązania tych problemów. Uważam też że przy już takich kominach jak dziś i takiego burdelu w dodatkach podwyżka powinna być kwotowa, problemem pozostaje kasa do dyspozycji komendanta, bo dawanie wszystkiego w przeszeregowania znowu spowoduje że ludzie od lat dymani na dodatku zostaną z niczym. Dlatego powinno się zrobić wielki audyt finansowy wynagrodzeń i wreszcie ponaprawiac patologie .

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #530 dnia: Marzec 25, 2018, 11:46:46 »
Rincon Twoja wypowiedź dowodzi jednego. Jak by się nie starać wyjść w kierunku ludzi i tak cię oplują. Więc zauważ. W 2007 (pierwsza modernizacja) podwyżki w najniższych grupach była procentowo 2 razy wyższa.
Później było równo dla każdego. Więc realnie więcej w niższych grupach. Sprawdź jedno. Ile wynosiła grupa stażysty do  grupy KW a ile wynosi teraz. Ile wynosił dodatek za stopień na strażaku i st brygadierze. A jaka różnica procentowa jest teraz.
I wiedz jedno gdyby nie ZZ a przynajmniej S nie było by po równo w stopniu.
Nie wspominając o pierwszej modernizacji
A jak Eqinox chce dać podwyżkę procentową od całego uposażenia i zapisać to w ustawie budżetowej to nie mam pojęcia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2018, 11:55:31 wysłana przez radca »

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #531 dnia: Marzec 25, 2018, 11:54:54 »
A co do KM którzy mają 10k wynagrodzenia to jest ich całkiem sporo. Chcesz to sprawdź oświadczenia majątkowe.
W oświadczeniu majątkowym podają całość zarobków a nie zarobki ze stosunku służbowego. 10k może się pojawić też u zwykłego strażaka- nikt mu nie zabroni dorabiać. Napisz z rozbiciem na składniki uposażenia w jaki sposób przeciętny KM (16 grupa) ma dostać 10k. To taka sama gównoprawda statystyczna jak ich dodatek 3350.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #532 dnia: Marzec 25, 2018, 11:58:22 »
Mamy chyba jeszcze 5 KM na 17 grupie. Ale i u nich 10k chyba max wraz z maxem w służbowym.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #533 dnia: Marzec 25, 2018, 12:11:37 »
W oświadczeniu majątkowym podają całość zarobków a nie zarobki ze stosunku służbowego. 10k może się pojawić też u zwykłego strażaka- nikt mu nie zabroni dorabiać. Napisz z rozbiciem na składniki uposażenia w jaki sposób przeciętny KM (16 grupa) ma dostać 10k. To taka sama gównoprawda statystyczna jak ich dodatek 3350.
Weź oświadczenie np. KM z Płocka który rozdzielił stosunek służbowy od zarobków żony i wyjdzie ci że nie trzeba być w pierwszej kategorii aby zarobić średnio 10 tys. zł.
Chłopie 3350 podała KG PSP w odpowiedzi dla ZZ Florian ja sobie tego nie wymyśliłem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #534 dnia: Marzec 25, 2018, 12:21:25 »
Radca, największą patolą w straży jest tak wysoki zakres dodatku służbowego pozwalający podnieść komuś pensje o 50 %. Jedyna szansa na uczciwe podwyżki to wypracowanie ogólnokrajowego systemu dodatków służbowych ( z dużym naciskiem na PB z racji tego że system jakiejkolwiek gratyfikacji za udział w działaniach bojowych nie istnieje ) których KM/KP musiał by przestrzegać,  żeby nie było takich patologi jak dziś opisane przez Eqinoxa. Skandalem jest danie takich możliwości finansowy do rąk KM/KP, system taki dodatkowo demoralizuje i skłóca formacje.     

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #535 dnia: Marzec 25, 2018, 13:16:17 »
10k to mu wychodzi z 13 i nagrodami. Obawiam się że dodatek 3350 to może mieć  01 z 17 grupy jak ma maxa we wszystkim  (nie chce mi się liczyć). Średnia wyjdzie raczej w okolicach 100 tys. /rok.  Zakładając, że nie ma nagród to chciałbyś być KP/KM za 7,5 brutto?.
Ja nie jestem zwolennikiem urawniłowki. Nie każdy na takim samym stanowisku musi tyle samo zarabiać. Patologia nie leży w systemie tylko w głowach komendantów, którzy nie potrafią sobie stworzyć motywacyjnego systemu na własnych podwórkach.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2018, 13:23:34 wysłana przez ogniomiszcz »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #536 dnia: Marzec 25, 2018, 13:52:02 »
10k to mu wychodzi z 13 i nagrodami. Obawiam się że dodatek 3350 to może mieć  01 z 17 grupy jak ma maxa we wszystkim  (nie chce mi się liczyć). Średnia wyjdzie raczej w okolicach 100 tys. /rok.  Zakładając, że nie ma nagród to chciałbyś być KP/KM za 7,5 brutto?.
Ja nie jestem zwolennikiem urawniłowki. Nie każdy na takim samym stanowisku musi tyle samo zarabiać. Patologia nie leży w systemie tylko w głowach komendantów, którzy nie potrafią sobie stworzyć motywacyjnego systemu na własnych podwórkach.
Ale ja nawet nie wiem ile lat służby ma KM w Płocku ale na pewno nie jest w pierwszej kategorii. Prawdopodobnie druga. A dane przytoczone przez mnie to dane otrzymane od KG PSP więc dlaczego je podważasz?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #537 dnia: Marzec 25, 2018, 15:42:22 »
do kol.Eqinox'a:
Napisz proszę kolego sympatyczny czy masz jakiś magiczny sposób żeby zmotywować np. aspiranta do przejścia do systemu codziennego. Podziel się wiedzą jaką grupę może osiągnąć na PB a jaką w biurze. Na ile nadgodzin ma szansę itp..
Chciałbym Ci również przypomnieć że zadania nałożone na PSP niestety wykraczają poza stricte ratownicze.
Moim zdaniem patologią jest dalsze spłaszczanie siatki płac oraz wyeliminowanie z niej "awansu wewnętrznego".
Piszesz o dodatkach 01 - skoro reprezentujesz/jecie wszystkich strażaków upomnij się np. o nadgodziny komendantów, zastępców czy np. nagrody za zastępowanie strażaków przebywających na  L4 (taki delikatny kamyczek do ogródka  ^_^ )

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #538 dnia: Marzec 25, 2018, 21:27:58 »
Wiecie do czego przygotowuje was kol. Eqinox i kilka osób niby przypadkowo go popierających? To zobaczcie post rincon i zastanówcie się

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #539 dnia: Marzec 25, 2018, 22:31:00 »
Cytuj
Wiecie do czego przygotowuje was kol. Eqinox i kilka osób niby przypadkowo go popierających? To zobaczcie post rincon i zastanówcie się
skoro będą dodatki ustalone odgórnie, to żegnajcie maxy na odejście na emę?

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 828
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #540 dnia: Marzec 25, 2018, 22:43:40 »
Cytuj
Wiecie do czego przygotowuje was kol. Eqinox i kilka osób niby przypadkowo go popierających? To zobaczcie post rincon i zastanówcie się
skoro będą dodatki ustalone odgórnie, to żegnajcie maxy na odejście na emę?

Kolego jak będziesz miał maxa cały czas to po co Ci max na odejście  :rofl: Poza tym tego forum nie czytają tylko strażacy , może dyskretniej . Chyba że już kolega na em- ce i nie zależy. 
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2018, 23:20:26 wysłana przez młody13 »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #541 dnia: Marzec 25, 2018, 23:23:59 »
Wiecie do czego przygotowuje was kol. Eqinox i kilka osób niby przypadkowo go popierających? To zobaczcie post rincon i zastanówcie się
Też o takim scenariuszu słyszałem. To byłaby katastrofa zwłaszcza dla podziału bojowego.
W dużym skrócie scenariusz może być taki:
zmieniają ustawę o PSP i wydane zostanie nowe rozporządzenie o uposażeniu strażaka. W całej Polsce dodatek służbowy wszystkim od nowa zostanie "naliczony", prawdopodobnie przy ustaleniu odgórnym tzw. widełek na stanowiskach w różnych kategoriach komend/jogurtów.
Efekt będzie taki, że najwyższe dodatki będą na stołkach tzw. odpowiedzialnych/decyzyjnych czyli od d-cy zmiany w górę na PB. Dla zwykłego strażaka w zwykłej jrg bez grupy specjalistycznej dodatki będą znacznie niższe niż mają obecnie strażacy w wielu komendach (zwłaszcza ci co mają po kilkanaście lat służby). Oczywiście nasz 01KG nie zapomni o ośmiogodzinnych i problemach zgłaszanych z całej Polski, że trudno zachęcić obecnie strażaka z PB do przejścia na 8 godz do biura. Oczywiście nasz 01KG nie zapomni o KW, gdzie obecnie dramatycznie nie ma rąk do pracy bo strażacy mają w du...e przejście do KW za 400 zł podwyżki dodatku służbowego.
Prędzej czy później do zmian w kierunku określonym powyżej dojdzie (oby jak najpóźniej).
pozdrawiam

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #542 dnia: Marzec 25, 2018, 23:30:33 »
Kolego jak będziesz miał maxa cały czas to po co Ci max na odejście 
Dokładnie, czy nie było by super spełniając określone wymagania ( do ustalenia ) na danym stanowisku z PB włącznie, mieć własnie tego maxa. A to moim zdaniem właśnie tam ten mityczny max dziś  powinien się pojawiać.
Z uznaniowością jest tak jak w świecie urzędniczym , nie ma nic bardziej korupcjogennego i deprawującego. Tak że dla wszystkich były by lepsze jakieś w miarę szczegółowe i uczciwe zasady niż lizanie dupska przed m ka, bo często mendy zyskują a uczciwi dostają po dupie .

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #543 dnia: Marzec 26, 2018, 09:22:14 »
do kol.Eqinox'a:
Napisz proszę kolego sympatyczny czy masz jakiś magiczny sposób żeby zmotywować np. aspiranta do przejścia do systemu codziennego. Podziel się wiedzą jaką grupę może osiągnąć na PB a jaką w biurze. Na ile nadgodzin ma szansę itp..
Chciałbym Ci również przypomnieć że zadania nałożone na PSP niestety wykraczają poza stricte ratownicze.
Moim zdaniem patologią jest dalsze spłaszczanie siatki płac oraz wyeliminowanie z niej "awansu wewnętrznego".
Piszesz o dodatkach 01 - skoro reprezentujesz/jecie wszystkich strażaków upomnij się np. o nadgodziny komendantów, zastępców czy np. nagrody za zastępowanie strażaków przebywających na  L4 (taki delikatny kamyczek do ogródka  ^_^ )
Co takiego? Czytam i niewierze gdzie my pracujemy w fabryce kredek czy w służbie mundurowej! Chciałeś być kolego aspirantem czy oficerem miej do jasnej  cholery świadomość że jest też służba w systemie codziennym.
Upominać się o komendantów? A to oni buzi nie mają aby na naradzie się odezwać?
Wiecie do czego przygotowuje was kol. Eqinox i kilka osób niby przypadkowo go popierających? To zobaczcie post rincon i zastanówcie się
Nie robię niczego na zlecenie pisałem ci pierdylion razy ale ty nie rozumiesz!
Też o takim scenariuszu słyszałem. To byłaby katastrofa zwłaszcza dla podziału bojowego.
W dużym skrócie scenariusz może być taki:
zmieniają ustawę o PSP i wydane zostanie nowe rozporządzenie o uposażeniu strażaka. W całej Polsce dodatek służbowy wszystkim od nowa zostanie "naliczony", prawdopodobnie przy ustaleniu odgórnym tzw. widełek na stanowiskach w różnych kategoriach komend/jogurtów.
Efekt będzie taki, że najwyższe dodatki będą na stołkach tzw. odpowiedzialnych/decyzyjnych czyli od d-cy zmiany w górę na PB. Dla zwykłego strażaka w zwykłej jrg bez grupy specjalistycznej dodatki będą znacznie niższe niż mają obecnie strażacy w wielu komendach (zwłaszcza ci co mają po kilkanaście lat służby). Oczywiście nasz 01KG nie zapomni o ośmiogodzinnych i problemach zgłaszanych z całej Polski, że trudno zachęcić obecnie strażaka z PB do przejścia na 8 godz do biura. Oczywiście nasz 01KG nie zapomni o KW, gdzie obecnie dramatycznie nie ma rąk do pracy bo strażacy mają w du...e przejście do KW za 400 zł podwyżki dodatku służbowego.
Prędzej czy później do zmian w kierunku określonym powyżej dojdzie (oby jak najpóźniej).
pozdrawiam

Katastrofa? Ludzie wy żyjecie w jakiś wyimaginowanym świecie fantazji pożarniczych! PB jest w dupe kopany od wielu wielu lat i taka zmiana musiała by być korzystna bo patrz na przykładzie malutkiego województwa Opolskiego (mowa o średnich dodatkach) st ratownik - 429 zł a starszy technik - 1016 zł... Operator sprzętu - 464zł a młodszy inspektor - 1085zł.
Czytałem wniosek o "votum" dla KG województwa Podlaskiego gdzie martwili się strasznym losem podoficerów otóż z tabeli wynika, że u nich podoficer na 3 grupie ma 760 zł a na 4 grupie 987 zł (oczywiście system codzienny) chyba los biurowych podoficerów nie jest taki straszny!
Obecny KG nie pała jakąś wielką miłością do systemu codziennego bo nawet w ujawnionym na forum wstępnym projekcie rozporządzenia kwalifikacyjnego w bardzo nie wielkim stopniu dotyka systemu codziennego.     
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Fajerbajer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #544 dnia: Marzec 26, 2018, 09:53:48 »
8 godzinni powinni mieć dodatek na tej samej grupie przynajmniej o 1000 zł większy niż PB z całym szacunkiem dla podziałowców, ale codziennie w robocie trzeba być po godzinach zostawać, być na każde wezwanie (czytaj koszty dojazdu, opiekunki do dzieci itp.) Problem wakatów na 8 godzin rozwiąze się sam, kto by chciał to wolna droga do przejścia z JRG i "awansów"  ^_^. Dodam że na dzień dzisiejszy nie wszyscy mają duże dodatki i czas to zmienić, bo chętnych na podział na dzien dzisiejszy jeszcze sporo ale do biura to niestety brak.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #545 dnia: Marzec 26, 2018, 10:03:11 »
8 godzinni powinni mieć dodatek na tej samej grupie przynajmniej o 1000 zł większy niż PB z całym szacunkiem dla podziałowców, ale codziennie w robocie trzeba być po godzinach zostawać, być na każde wezwanie (czytaj koszty dojazdu, opiekunki do dzieci itp.) Problem wakatów na 8 godzin rozwiąze się sam, kto by chciał to wolna droga do przejścia z JRG i "awansów"  ^_^. Dodam że na dzień dzisiejszy nie wszyscy mają duże dodatki i czas to zmienić, bo chętnych na podział na dzien dzisiejszy jeszcze sporo ale do biura to niestety brak.
Zgoda ale jako urzędnik nie powinien mieć prawa do wcześniejszej emerytury!!! Cywile nie strażacy do biura!! Wszystkie stołki poza operacyjnymi i kontrolno rozpozanwaczymi do ucywilnienia. A jeśli chce tam pełnić służbę strażak to z wynagrodzeniem cywila!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Fajerbajer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #546 dnia: Marzec 26, 2018, 10:21:13 »
Zgadzam się w 100 %, tylko gdzie znajdą cywila do tej roboty za "cywilne"  pieniądze? Jak nawet Gowinowi 17 koła nie starcza do 1.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #547 dnia: Marzec 26, 2018, 10:38:47 »
Zgadzam się w 100 %, tylko gdzie znajdą cywila do tej roboty za "cywilne"  pieniądze? Jak nawet Gowinowi 17 koła nie starcza do 1.
Powiem Ci ,że napewno znajdą. Jest wielu chętnych  emerytów,którzy przyjdą do pracy w tych komórkach. A tak na marginesie znam kilka komend gdzie już w kwatermistrzostwie czy w księgowości pracują strażaccy emeryci .
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #548 dnia: Marzec 26, 2018, 10:43:13 »
Generalnie do urzędów w każdym postępowaniu rekrutacyjnym jest sporo chętnych. Jest pełno osób które skończyły studia z zakresu administracji dla których przygotowanie się z kilku ustaw z zakresu pożarnictwa to pół dnia nauki. Także zmiana z mundurówki na stanowiska urzędnicze wcale nie oznacza braku chętnych, wręcz przeciwnie.

Offline Fajerbajer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #549 dnia: Marzec 26, 2018, 11:11:56 »
Niech się więc tak stanie, dla dobra PSP. Amen.