Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 401172 razy)

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #325 dnia: Luty 22, 2018, 18:16:58 »
Konkrety a nie jakieś przepychanki że Lidel ja mody ja stary ile na reke ma byc  :straz:
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline BAJBUS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #326 dnia: Luty 26, 2018, 12:09:14 »
Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, podniósł wynagrodzenia pracowników zatrudnionych w sklepach oraz centrach dystrybucyjnych już od stycznia 2018 roku o kwotę od 200 zł do 550 zł brutto, w zależności od lokalizacji, stażu pracy i konkretnego stanowiska. Była to już czwarta podwyżka pensji w Biedronce w ciągu dwóch lat.

Czytaj więcej: http://www.gazetalubuska.pl/strefa-biznesu/pieniadze/a/lidl-podnosi-pensje-nawet-do-4050-zl-brutto-biedronka-natychmiast-reaguje-mamy-komentarz-26022018,12950817/

Pora uświadomić Komendanta Głównego PSP, Ministra MSWiA i Związki zawodowe o sytuacj na rynku pracy i destukcyjnego wpływu systemu płac w PSP na strażaków (dodatki/różnice w stopniach i grupach zaszeregowania są za małe)

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #327 dnia: Luty 26, 2018, 13:30:37 »
Cytuj
Pora uświadomić Komendanta Głównego PSP, Ministra MSWiA i Związki zawodowe o sytuacj na rynku pracy i destukcyjnego wpływu systemu płac w PSP na strażaków (dodatki/różnice w stopniach i grupach zaszeregowania są za małe)

Myślę, że wszyscy, których wymieniłeś mają tą świadomość. A pierwszą odpowiedzią będzie to, że jest wprowadzona ustawa modernizacyjna :kwit:, gwarantująca wzrost uposażeń  :fiuu:

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #328 dnia: Luty 26, 2018, 13:43:47 »
Nostra to nie jest wzrost uposażeń tylko jałmużna, obiecali na początku ok. 1tys. a wyszło jak zawsze  :gwiazdki:

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #329 dnia: Luty 26, 2018, 17:58:24 »
Uważajcie bo zaraz zostaniecie poproszeni przez jednego z forumowiczów o pokazanie PITa... :)

Offline WitaminaC

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
  • jooteeerrgieee
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #330 dnia: Luty 26, 2018, 19:54:08 »
Szkoda, że nie można tutaj tak jak na pewnym portalu dać "lubię to" pod postami, post powyżej zdecydowanie na to zasługuje. Jestem szczerze zdziwiony, że niektórym płaca w tej formacji nie przeszkadza, ba, nawet jest dla nich satysfakcjonująca. Porozmawiajmy o strażakach zarabiających najmniej, czyli od grupy 4 w dół... Ostatnio widziałem ogłoszenie o naborze do pewnej komendy (nabór z ulicy) docelowo do jednostki ratownictwa chem-eko. W wymogach było WYŻSZE wykształcenie biologiczne, chemiczne lub fizyczne. Moim zdaniem naprawdę idiotą będzie ten, kto z takim wykształceniem przyjdzie do PSP zaczynając od zera.
Why so serious?

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #331 dnia: Luty 26, 2018, 21:38:00 »
Nabór o którym mówisz to był nabór do KM PSP Katowice, a kwota o jakiej była mowa to maksimum 2100 netto dla przyjmującego się do służby, nie ma co ukrywać nazw komend skoro takie informacje są powszechne i dostępne w internecie, dziwne jest to że czy pójdziesz do jednostki chemicznej, czy zwyklej JRG to kasa jest dokładnie ta sama więc zastanawia mnie czy znajdzie się jakiś brutalnie mówiąc frajer który się skusi na to żeby z wykształceniem wyższym w kierunku wymaganym podczas naboru złożyć papiery i pójść robić za taką kasę do PSP.

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #332 dnia: Luty 27, 2018, 06:25:46 »
W Katowicach  jest 9 takich miejsc - w Glwicach 1 i odpowiadajac na Twoje pytanie TAK znajdzie sie zapewne nie jeden frajer co pójdzie :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #333 dnia: Luty 27, 2018, 09:35:01 »
Masz rację pewnie się znajdą pasjonaci, pytanie czy w takiej ilości i czy w obecnej chwili przejdą testy sprawnościowe, bo w zeszłym roku na Śląsku był z tym ogromny problem, podejrzewam że tak samo w innych województwach.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #334 dnia: Luty 27, 2018, 09:38:15 »
Nabór o którym mówisz to był nabór do KM PSP Katowice, a kwota o jakiej była mowa to maksimum 2100 netto dla przyjmującego się do służby, nie ma co ukrywać nazw komend skoro takie informacje są powszechne i dostępne w internecie, dziwne jest to że czy pójdziesz do jednostki chemicznej, czy zwyklej JRG to kasa jest dokładnie ta sama więc zastanawia mnie czy znajdzie się jakiś brutalnie mówiąc frajer który się skusi na to żeby z wykształceniem wyższym w kierunku wymaganym podczas naboru złożyć papiery i pójść robić za taką kasę do PSP.
Jak się czyta Twoje posty to aż mam chęć zapytać czy wszedłeś w szeregi PSP bo jesteś frajerem?

zyraf

  • Gość
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #335 dnia: Luty 27, 2018, 09:58:07 »
Pewnie tak...a teraz zachowuje się jak leśna pizda - źle mu ale nie mam jaj, żeby wziąć życie w swoje ręce i zająć się lepiej płatną pracą.
Mi praca w pogotowiu przestała odpowiadać zmieniłem na PSP jestem bardzo zadowolony.
Fireman - jak Ci źle w PSP pisz raport o zwolnienie ze służby i idź robić wielkie pieniądze. Po jaką cholerę się męczyć i ryzykować życie i zdrowie za drobne?

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #336 dnia: Luty 27, 2018, 10:05:08 »
Parafrazując wasze słowa, ale jesteście smutne pizdy, czy napisałem że akurat ja nie jestem zadowolony? ja jestem bardzo zadowolony tylko moje pytanie było czy znajdzie się jakiś frajer który z wyższym wykształceniem w kierunku chemii, biologii czy fizyki pójdzie pracować za 2100 zł na rękę. I nie mówcie że nie mam racji bo już w innych wątkach pojawiał się temat tego czy KG nie widzi problemu w tym że wymagają od nowych kandydatów bóg wie jakich wymagań i uprawnień a pieniędzy w zamian nie oferują żadnych.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2018, 10:08:38 wysłana przez fireman_f »

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #337 dnia: Luty 27, 2018, 10:34:03 »
Doszły Wad jakieś słuchy odnośnie wysokości podwyżek? Ja się wczoraj czegoś dowiedziałem, ale nie chce siać propagandy jak co niektórzy, więc wolałbym się upewnić.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.923
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #338 dnia: Luty 27, 2018, 10:39:19 »
Doszły Wad jakieś słuchy odnośnie wysokości podwyżek? Ja się wczoraj czegoś dowiedziałem, ale nie chce siać propagandy jak co niektórzy, więc wolałbym się upewnić.
Pisz konkretnie a napewno zdementujemy... jeśli piszesz o 13 zł to napewno są w takiej wysokości od 1 stycznia.

zyraf

  • Gość
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #339 dnia: Luty 27, 2018, 12:20:42 »
Parafrazując wasze słowa, ale jesteście smutne pizdy, czy napisałem że akurat ja nie jestem zadowolony? ja jestem bardzo zadowolony tylko moje pytanie było czy znajdzie się jakiś frajer który z wyższym wykształceniem w kierunku chemii, biologii czy fizyki pójdzie pracować za 2100 zł na rękę. I nie mówcie że nie mam racji bo już w innych wątkach pojawiał się temat tego czy KG nie widzi problemu w tym że wymagają od nowych kandydatów bóg wie jakich wymagań i uprawnień a pieniędzy w zamian nie oferują żadnych.

A w jakiej firmie zaraz po studiach dostanie 4klocki, służbowe auto, laptop i stanowisko kierownicze?
W PSP z takim wykształceniem na JRG gdzie jest grupa chem-eko prędzej niż później zostanie skierowany na aspirantkę czy SGSP.

Pisanie "frajer z wyższym wykształceniem" świadczy dobitnie o tym, że z wyższym wykształceniem ludzi trzeba nam na gwałt bo tempogłowych mamy w opór....
Więcej szacunku do służby wypadało by mieć jako funkcjonariusz psp.

Offline adrianek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #340 dnia: Luty 27, 2018, 12:21:21 »
A slyszal.ktoś wersję 210 zl dla najniżej zarabiających tj gr od 1 do 6 ?

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #341 dnia: Luty 27, 2018, 12:26:39 »
A slyszal.ktoś wersję 210 zl dla najniżej zarabiających tj gr od 1 do 6 ?
Dla 1 grupy... czyli jakieś słuchy doszły nie tylko mnie ...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #342 dnia: Luty 27, 2018, 12:31:45 »
podwyżki.... Panowie to co my dostajemy to jałmużna. Tak się kupuje wyborców ( podobnie jak z 500 + )
 Z tych podwyżek o których politycy tak dumnie mówią w obecności naszych bosów  to ile dostaliśmy, dostaniemy do ręki ?
 Kłamie się nas, społeczeństwo w żywe oczy, z podwyżki   w 2017 roku ile dostaliśmy na rękę ? - bo do kwoty 250 mi trochę brakuje...., dlaczego z tego co kot napłakał jeszcze  pan komendant sobie coś zostawił ? Dlaczego robią sobie z nas jaja ?  z każdej podwyżki coś muszą zabrać w imię czego ????   A co z podwyżkami o wskaźnik inflacji z lata wstecz ???  teraz dupna podwyżka - ile 13, 18, 23 zł ??? ludzie to śmiech na sali, ale jak to można sprzedać społeczeństwu - strażacy znowu dostali podwyżkę.....  A co z podwyżką w roku 2019 - strzelam - będzie np 300 zł - ile z tego dostaniemy na rękę ? ile znowu zostawią sobie komendanci ?  no ale znowu dumnie jakiś goguś w garniturze powie : strażacy dostali 300 zł podwyżki....   Panowie za naszą pracę, wymogi, szkolenia, itp itd , dokładanie obowiązków,wiedzę  nasze Państwo  powinno na nas chuchać i dmuchać, oraz zapewnić takie wynagrodzenie, żebyśmy nie musieli dorabiać, ale to chyba nigdy nie nastąpi. I z pewnością znajdą się panowie, którzy napiszą - jak się nie podoba to się zwolnij- chcecie to sobie piszcie. 
 Jeszcze jedno, teraz jest nabór do PSP dla ludzi po chemii itp. a  dużo o tym na forum piszecie.   akurat mam znajomych po chemii - kiedy rozmawiałem z nimi o zarobkach na początku,  po pewnym czasie - to tylko powiedzieli - chyba żartujesz, że jakiś dobry chemik pójdzie robić za taką kasę.... nawet te przywileje ich nie skuszą.  dobry chemik też ma  13-stą  pensje, nagrody, itp.  Trzeba mieć poczucie humoru, żeby komuś po takich studiach proponować  troszkę ponad 2000 zł na rękę na początek.  dla mnie to dowcip roku 2018 !!!


Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #343 dnia: Luty 27, 2018, 12:36:48 »
podwyżki.... Panowie to co my dostajemy to jałmużna. Tak się kupuje wyborców ( podobnie jak z 500 + )
 Z tych podwyżek o których politycy tak dumnie mówią w obecności naszych bosów  to ile dostaliśmy, dostaniemy do ręki ?
 Kłamie się nas, społeczeństwo w żywe oczy, z podwyżki   w 2017 roku ile dostaliśmy na rękę ? - bo do kwoty 250 mi trochę brakuje...., dlaczego z tego co kot napłakał jeszcze  pan komendant sobie coś zostawił ? Dlaczego robią sobie z nas jaja ?  z każdej podwyżki coś muszą zabrać w imię czego ????   A co z podwyżkami o wskaźnik inflacji z lata wstecz ???  teraz dupna podwyżka - ile 13, 18, 23 zł ??? ludzie to śmiech na sali, ale jak to można sprzedać społeczeństwu - strażacy znowu dostali podwyżkę.....  A co z podwyżką w roku 2019 - strzelam - będzie np 300 zł - ile z tego dostaniemy na rękę ? ile znowu zostawią sobie komendanci ?  no ale znowu dumnie jakiś goguś w garniturze powie : strażacy dostali 300 zł podwyżki....   Panowie za naszą pracę, wymogi, szkolenia, itp itd , dokładanie obowiązków,wiedzę  nasze Państwo  powinno na nas chuchać i dmuchać, oraz zapewnić takie wynagrodzenie, żebyśmy nie musieli dorabiać, ale to chyba nigdy nie nastąpi. I z pewnością znajdą się panowie, którzy napiszą - jak się nie podoba to się zwolnij- chcecie to sobie piszcie. 
 Jeszcze jedno, teraz jest nabór do PSP dla ludzi po chemii itp. a  dużo o tym na forum piszecie.   akurat mam znajomych po chemii - kiedy rozmawiałem z nimi o zarobkach na początku,  po pewnym czasie - to tylko powiedzieli - chyba żartujesz, że jakiś dobry chemik pójdzie robić za taką kasę.... nawet te przywileje ich nie skuszą.  dobry chemik też ma  13-stą  pensje, nagrody, itp.  Trzeba mieć poczucie humoru, żeby komuś po takich studiach proponować  troszkę ponad 2000 zł na rękę na początek.  dla mnie to dowcip roku 2018 !!!

Zgadzam się z Tobą kolego w 100%, jednak jak już mają coś w maju dodawać To interesuje mnie ile. Wiem że to jałmużna, bo dalej będę porównywał nasze zarobki do kasjerow.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #344 dnia: Luty 27, 2018, 13:32:35 »
Parafrazując wasze słowa, ale jesteście smutne pizdy, czy napisałem że akurat ja nie jestem zadowolony? ja jestem bardzo zadowolony tylko moje pytanie było czy znajdzie się jakiś frajer który z wyższym wykształceniem w kierunku chemii, biologii czy fizyki pójdzie pracować za 2100 zł na rękę. I nie mówcie że nie mam racji bo już w innych wątkach pojawiał się temat tego czy KG nie widzi problemu w tym że wymagają od nowych kandydatów bóg wie jakich wymagań i uprawnień a pieniędzy w zamian nie oferują żadnych.

A w jakiej firmie zaraz po studiach dostanie 4klocki, służbowe auto, laptop i stanowisko kierownicze?
W PSP z takim wykształceniem na JRG gdzie jest grupa chem-eko prędzej niż później zostanie skierowany na aspirantkę czy SGSP.

Pisanie "frajer z wyższym wykształceniem" świadczy dobitnie o tym, że z wyższym wykształceniem ludzi trzeba nam na gwałt bo tempogłowych mamy w opór....
Więcej szacunku do służby wypadało by mieć jako funkcjonariusz psp.

Nie wiem w jakim świecie żyjesz ale osoba po studiach takich jak wymaga sobie jednostka chemiczna dostanie bez problemu zdecydowanie większe pieniądze zwłaszcza w takich ośrodkach przemysłowych jak Katowice czy Gliwice, nie wspominając o takich miastach jak Warszawa, Poznań czy Kraków. nie mów mi że 2100 zł na rękę dla inżyniera w dziedzinie chemii to jest dobra stawka, w tej chwili pracownik na kasie czy w magazynie dostaje takie pieniądze.

Nie do końca rozumiem w jaki sposób doszedłeś do tego wątku o tępogłowych? akurat nic nie pisałem że mamy głupich ludzi w straży i nawet nie wiem jak to mogłeś z kontekstu mojej wypowiedzi wyczytać.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2018, 13:37:08 wysłana przez fireman_f »

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #345 dnia: Luty 27, 2018, 13:36:03 »
A Ty myślisz że ktoś się tym w KG bardzo przejmuje? Oni mają pogląd że po co komuś płacić więcej jak np . Strażak na 3 grupie robi to samo chociaż mógłby być na grupie 4 lub 5 . A podwyżki? Te jałmużny to tylko pozorne ruchy że coś się dzieje w sprawie podwyżek. W KG dobrze wiedzą że my możemy sobie co najwyżej tutaj na forum ponarzekać i oflagowac samochody bo co do wypadków i pożarów w ramach strajku  przestaniemy jeździć? W policji dopiero teraz się ogarnęli że po  2- 3 latach sluzby ludzie odchodza bo widza co sie dzieje i wielki poploch i filmiki propagandowe zeby do sluzby przyciagnac. A u nas? W KG są zdania że ponarzekamy ponarzekamy a i tak dalej będziemy pracować i tyle.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #346 dnia: Luty 27, 2018, 13:37:51 »
Parafrazując wasze słowa, ale jesteście smutne pizdy, czy napisałem że akurat ja nie jestem zadowolony? ja jestem bardzo zadowolony tylko moje pytanie było czy znajdzie się jakiś frajer który z wyższym wykształceniem w kierunku chemii, biologii czy fizyki pójdzie pracować za 2100 zł na rękę. I nie mówcie że nie mam racji bo już w innych wątkach pojawiał się temat tego czy KG nie widzi problemu w tym że wymagają od nowych kandydatów bóg wie jakich wymagań i uprawnień a pieniędzy w zamian nie oferują żadnych.

A w jakiej firmie zaraz po studiach dostanie 4klocki, służbowe auto, laptop i stanowisko kierownicze?
W PSP z takim wykształceniem na JRG gdzie jest grupa chem-eko prędzej niż później zostanie skierowany na aspirantkę czy SGSP.

Pisanie "frajer z wyższym wykształceniem" świadczy dobitnie o tym, że z wyższym wykształceniem ludzi trzeba nam na gwałt bo tempogłowych mamy w opór....
Więcej szacunku do służby wypadało by mieć jako funkcjonariusz psp.

Nie wiem w jakim swiecie żyjesz ale osoba po studiach takich jak wymaga sobie jednostka chemiczna dostanie bez problemu zdecydowanie większe pieniądze zwłaszcza w takich o

No też nie jest do końca tak jak mówisz, bo tak się składa że chemię studiowałem na polibudzie. Dokładnie technologie chemiczną i mogę Ci na palcach u 2 rąk policzyć osoby, które pracują za dobre pieniądze. Dodam że na roku miałem około 150 osób. Ja zrezygnowałem i przeszedłem na ratownictwo medyczne czego w ogóle nie żałuję.
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #347 dnia: Luty 27, 2018, 13:39:32 »
Daleko szukać...mój kolega po studiach chemicznych zaraz bada składy klejów budowlanych w fabryce czy partia spełnia normy- na dzień dobry 3100 na rękę i jakieś karty Multi sport opieka medyczna i inne pierdoly praca po 8 godzin

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #348 dnia: Luty 27, 2018, 13:42:01 »
Według KG liczy się tylko inż.SGSP, to po jaka cholerę mydlą ludziom oczy i chcą zatrudnić nagle po studiach chemików, biologów, itp. za te marne pieniądze. Albo albo, skoro SGSP jest niezastąpione  :gwiazdki:

Offline roberto998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #349 dnia: Luty 27, 2018, 13:42:55 »
Kierowca LIDLA na początek 3000 zł na rękę. Poza tym gdyby nie możliwość dorabiania to kto by został. Sam dorabiam 2 wypłaty (grupa 10 na PB).