Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 399696 razy)

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #300 dnia: Luty 18, 2018, 20:59:27 »
I co nagle tak cicho?
Eqinox czekam na link do info o 125 PLN jaką podał MSWIA. Pytałeś czy go chcę. Trzeci raz piszę że tak. Czyżbyś mijał się z prawdą?
Mari_2005 strazak_poznan czekam na jakikolwiek dowód waszych pomówień.
Albo jednoznaczne przeprosiny.
Obrzucić człowieka błotem bez dowodów na forum to odważni jesteście. Ale przyznać się do kłamstwa to już nawet na forum nie za bardzo :rofl:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #301 dnia: Luty 19, 2018, 08:54:07 »
Koledzy piszecie o jakiś pismach z 15.02 a proponuję dokładnie odsłuchać wywiad w trójce naszego ministra. Owszem mówi o podwyżkach do 2020 roku ale z ustawy modernizacyjnej a wypowiedź raczej jest o pieniądzach dla nowo przyjmowanych w policji i pieniądze na etaty w pozostałych służbach. Owszem prezydium Ski wyskoczyło z pismem do MSWiA ale nie przeprowadziło żadnych konstruktywnych rozmów z F i trzecim związkiem a tymbardziej z 01. Może chcą wyciagnąć pieniadze dla tych którzy dużo jeżdżą ale wątpię aby to się udało.

Offline mlodyoficer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19

Offline Bania

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #303 dnia: Luty 20, 2018, 11:17:45 »
Obiecują nie podwyżkę  tylko jałmużnę.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #304 dnia: Luty 20, 2018, 12:06:23 »
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zarobki-w-lidlu-podwyzki-w-lidlu-podwyzki-w,191,0,2398399.html
A my o 13 zł brutto....dobre. Z ustawy przez cztery lata - 609 zł minus już 50 w zeszłym roku które poszły do budżetu komendy - 559 minus 13 zł w tym roku bo to na zabezpieczenie róznicy w trzynastce w 2018 oraz 19 zł na taką samą w 2020 roku.Czyli zostaje 527 zł. Dzieląc to na cztery lata wychodzi 131,75 rocznie brutto ( 108 zł netto ). Łba nie urywa .

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 484
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #305 dnia: Luty 20, 2018, 12:35:19 »
zapomniałeś że z tych 306 zł co będzie w przyszłym roku też coś na pewno zniknie.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #306 dnia: Luty 20, 2018, 12:54:40 »
No fakt..Komedianci znowu będą płakali że budżet jest niedoszacowany i trzeba coś z podwyżki jebn... Nie omieszkam powiedzieć że jeśli dostaniemy w grupy to na sto procent nie będzie to 309 bo dodatkowych pieniedzy nie będzie na pochodne.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #307 dnia: Luty 20, 2018, 14:59:25 »
I mam tylko jedno pytanie. Skoro komendanci nie mają na pochodne to jakim cudem mają na przesuwanie z płac na rzeczówkę?
Już nie wspomnę że bezprawnie bo bez zgody ZZ.

Offline podzialowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #308 dnia: Luty 20, 2018, 15:09:48 »
Cytuj
No fakt..Komedianci znowu będą płakali że budżet jest niedoszacowany i trzeba coś z podwyżki jebn...
No fakt... W sumie lepiej, by tej "jałmużny" nie dawali i był by spokój  :wall:
Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak
niesamowicie niezbędna dla ludzkości, gdy prosisz o urlop.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #309 dnia: Luty 20, 2018, 15:45:38 »
I mam tylko jedno pytanie. Skoro komendanci nie mają na pochodne to jakim cudem mają na przesuwanie z płac na rzeczówkę?
Niestety ale jeden ma żeby coś przesunąć a ludziom tłumaczy że nie ma kasy na awanse (czyli zwykły kłamca) a drugi nie ma za co ludzi awansować i mówi prawdę.
Więc wrzucenie wszystkich do jednego worka tylko by pogorszyło sytuację strażaków gdzie nie ma kasy na awanse. Dodatkowo pomału należy zacząć patrzeć na "nowy sort" strażaków którzy bez wyjątku będą służyć do 55 lat.  A to spowoduje, że komendanci będą musieli zakładać u każdego strażaka wysługę na poziomie 30-35%. Wiec z każdej podwyżki w grupie trzeba będzie od razu zabierać na pochodne w tym szkodliwe i nadgodziny.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline podzialowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #310 dnia: Luty 20, 2018, 16:13:41 »
Eqinox nie dramatyzuj :) "Nowy sort" na rynku emerytalnym pojawi się chyba około 2038 roku. I będzie to promil, tych którzy będą chcieli odejść (musieli przyjąć by się do pracy mając lat 30, a raczej znacznie młodsi przychodzą). Problemem dla komendantów to może być, jak taki strażak przyjęty od 2013 r. będzie chciał np. po 9 latach służby odejść do innej pracy (np. lepiej płatnej).
Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak
niesamowicie niezbędna dla ludzkości, gdy prosisz o urlop.

Offline Służbista

  • Jestem w służbie ... nie w pracy !
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #311 dnia: Luty 20, 2018, 16:48:48 »
I mam tylko jedno pytanie. Skoro komendanci nie mają na pochodne to jakim cudem mają na przesuwanie z płac na rzeczówkę?
Już nie wspomnę że bezprawnie bo bez zgody ZZ.
Nie zapominajmy, że to nie jest ZGODA tylko OPINIA.
Z dwojga złego KP/M musi wybrać zapłacenie "rachunków" niż opinię związków ;)
Także nawet po negatywnej opinii - działanie zgodne z prawem :(
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” -  PRZECZYTAĆ + ZROZUMIEĆ.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #312 dnia: Luty 20, 2018, 18:58:58 »
I mam tylko jedno pytanie. Skoro komendanci nie mają na pochodne to jakim cudem mają na przesuwanie z płac na rzeczówkę?
Już nie wspomnę że bezprawnie bo bez zgody ZZ.
Nie zapominajmy, że to nie jest ZGODA tylko OPINIA.
Z dwojga złego KP/M musi wybrać zapłacenie "rachunków" niż opinię związków ;)
Także nawet po negatywnej opinii - działanie zgodne z prawem :(
Jak nie wiem to się nie wypowiadam. Służbista weź to sobie do serca.
Rozdział środków na wynagrodzenia podlega uzgodnieniu.
Po drugie skoro nie było pytania o stanowisko ZZ to jest to działanie bezprawne. Niedopełnienie obowiązków czy jakoś tak się to nazywa? :rofl:

Offline Służbista

  • Jestem w służbie ... nie w pracy !
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #313 dnia: Luty 20, 2018, 19:11:03 »
... a jak związki nie "uzgodnią" (ja to nazwałem opinią) przeniesienie - to KP/M nie zapłaci wymagalnych zobowiązań ???
I kto wtedy zapłaci FV czy odsetki od FV ? ZWIĄZKI ZAWODOWE ???
Kierownik jednostki organizacyjnej odpowiada - tak jak pisałem - z dwojga złego ...
A jak nie zapłaci - to się nazywa "Naruszenie dyscypliny budżetowej" przez KP/M  ...
Widzę, że przeceniasz "moc sprawczą" ZZ ... może u Ciebie w komendzie jest inaczej - u nas jest normalnie ;)
 
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” -  PRZECZYTAĆ + ZROZUMIEĆ.

Offline podzialowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #314 dnia: Luty 20, 2018, 19:29:49 »
Cytuj
Widzę, że przeceniasz "moc sprawczą" ZZ ... może u Ciebie w komendzie jest inaczej - u nas jest normalnie
"Normalnie" w sensie, że niby przesuwa się z płac na rzeczówkę ?
"Normalnie", że stronie związkowej się wmawia, że jak się nie zgodzą to np. na odprawy nie będzie ?
Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak
niesamowicie niezbędna dla ludzkości, gdy prosisz o urlop.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #315 dnia: Luty 20, 2018, 19:36:48 »
... a jak związki nie "uzgodnią" (ja to nazwałem opinią) przeniesienie - to KP/M nie zapłaci wymagalnych zobowiązań ???
I kto wtedy zapłaci FV czy odsetki od FV ? ZWIĄZKI ZAWODOWE ???
Kierownik jednostki organizacyjnej odpowiada - tak jak pisałem - z dwojga złego ...
A jak nie zapłaci - to się nazywa "Naruszenie dyscypliny budżetowej" przez KP/M  ...
Widzę, że przeceniasz "moc sprawczą" ZZ ... może u Ciebie w komendzie jest inaczej - u nas jest normalnie ;)
Jak wyda z płacówki na rzeczówkę to tak samo odpowiada. Doczytasz sobie ustawę o odpowiedzialności za przekroczenie dyscypliny finansów publicznych.
Już nie mówiąc o zaciągnięciu zobowiązania na które nie ma pokrycia.

Offline Służbista

  • Jestem w służbie ... nie w pracy !
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #316 dnia: Luty 20, 2018, 19:41:43 »
... "odprawy" to też płace ;)
... normalnie - bo nam KP tłumaczy na bieżąco co robi i dlaczego.
W większości ma logiczne argumenty.
A to, że trzeba przesuwać pieniążki ... TO JEST NIENORMALNE !
I tu jest moim zdaniem duża rola ZZ, ale wyższego szczebla niż KP.


... a jak związki nie "uzgodnią" (ja to nazwałem opinią) przeniesienie - to KP/M nie zapłaci wymagalnych zobowiązań ???
I kto wtedy zapłaci FV czy odsetki od FV ? ZWIĄZKI ZAWODOWE ???
Kierownik jednostki organizacyjnej odpowiada - tak jak pisałem - z dwojga złego ...
A jak nie zapłaci - to się nazywa "Naruszenie dyscypliny budżetowej" przez KP/M  ...
Widzę, że przeceniasz "moc sprawczą" ZZ ... może u Ciebie w komendzie jest inaczej - u nas jest normalnie ;)
Jak wyda z płacówki na rzeczówkę to tak samo odpowiada. Doczytasz sobie ustawę o odpowiedzialności za przekroczenie dyscypliny finansów publicznych.
Już nie mówiąc o zaciągnięciu zobowiązania na które nie ma pokrycia.

... ja PASS. To jak gra w szachy z gołębiem ...
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2018, 19:50:18 wysłana przez wujo 2010 »
„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej” -  PRZECZYTAĆ + ZROZUMIEĆ.

Offline podzialowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #317 dnia: Luty 20, 2018, 19:53:41 »
Cytuj
... "odprawy" to też płace
- wiem, pisałem to w innym kontekście, który myślałem że zrozumiesz.
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2018, 19:57:57 wysłana przez podzialowiec »
Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak
niesamowicie niezbędna dla ludzkości, gdy prosisz o urlop.

Offline mlodyoficer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #318 dnia: Luty 21, 2018, 20:24:20 »
Przepraszam, że znowu wkleje link, ale jak zawsze nasze związki siedzą cicho jak mysz.... https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podwyzki-w-lidlu-place-pensje-zarobki,225,0,2398945.html

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #319 dnia: Luty 22, 2018, 14:00:44 »
Przepraszam, że znowu wkleje link, ale jak zawsze nasze związki siedzą cicho jak mysz.... https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podwyzki-w-lidlu-place-pensje-zarobki,225,0,2398945.html
To czemu nie pójdziesz do Lidla? Młody oficer i pisze że związki siedzą cicho...Faktycznie młody jesteś..

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #320 dnia: Luty 22, 2018, 14:39:59 »
Przepraszam, że znowu wkleje link, ale jak zawsze nasze związki siedzą cicho jak mysz.... https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podwyzki-w-lidlu-place-pensje-zarobki,225,0,2398945.html
To czemu nie pójdziesz do Lidla? Młody oficer i pisze że związki siedzą cicho...Faktycznie młody jesteś..

Sam psioczysz na lewo i prawo, a "młodego" pouczasz. Wrzucił tylko artykuł. Komentarz typu "idź do Lidla" zachowaj dla siebie. Widocznie też w*****a go ta sytuacja, kiedy pierwsza pod względem zaufania formacja mundurowa zarabia mniej niż kasjer...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline mlodyoficer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #321 dnia: Luty 22, 2018, 15:55:57 »
Przepraszam, że znowu wkleje link, ale jak zawsze nasze związki siedzą cicho jak mysz.... https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podwyzki-w-lidlu-place-pensje-zarobki,225,0,2398945.html
To czemu nie pójdziesz do Lidla? Młody oficer i pisze że związki siedzą cicho...Faktycznie młody jesteś..
Tak kolego, jestem młody, mam młodą żonę i malutkie dziecko. Wypłaty 2900 po szkołach. Jakoś trzeba sobie radzić, a co dopiero taki mój rówieśnik podoficer, który na ratowniku ma 2400.  Prawda jest taka, że powoli to nasze żony zaczynają utrzymywać rodzinę  a nie my. Jestem młody i jeszcze trochę służby mnie czeka, a Ty kolego siusiek za chwilę emerytura i będziesz się śmiał ze Tobie się udało. Jestem młodym strażakiem, więc kto ma mnie reprezentować w przypadku kiedy jestem z czegoś niezadowolony np. zarobki? Zwoazki zawodowe do ktorych naleze, jeszcze. Zawsze chcialem być strażakiem, ale gdybym miał podjąć dzisiaj decyzję odnośnie swojej przyszłości to rozsądek wygrałby z sercem (marzeniami).

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #322 dnia: Luty 22, 2018, 17:04:29 »
To trochę z życia wzięte. Myślisz że ile ja mam...tysiące? Dorabiam po nocach na czarno żeby utrzymać jakoś byt rodziny. A niestety nie wywodzę się z dużego miasta żeby można było zarobić tyle że starczy na wszystko. Też mam dzieci... a powiem Ci szczerze. Gdyby nie związki w mojej Komendzie i dowództwo JRG a najwięcej dowódca zmiany, który jest szefem związków nie mógłbym liczyć oprócz tego co ma każdy z nas na dodatkowe pieniadze typu nagrody logicznie podzielone, dodatki o które się bije non stop a już nie wspomnę o grupę dl na tych którym można dać. No i na koniec ...przyznaj rację czy jest aż takie parcie do związków przez " młodych" ??

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #323 dnia: Luty 22, 2018, 17:51:57 »
Chyba się słodko mylisz, że to zasługa związków. U mnie są przykłady liczne, że związków nie ma a sprawy przez Ciebie przedstawione są załatwione. Trzeba być przyzwoitym po prostu.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #324 dnia: Luty 22, 2018, 17:55:00 »
Chyba się słodko mylisz, że to zasługa związków. U mnie są przykłady liczne, że związków nie ma a sprawy przez Ciebie przedstawione są załatwione. Trzeba być przyzwoitym po prostu.
Mało kolego wiesz co się dzieje w Polsce...