Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 401840 razy)

Offline SKKP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #275 dnia: Luty 16, 2018, 09:43:03 »
ta sytuacja jest w całym kraju podobna, a ja mam 8 lat służby na SK

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #276 dnia: Luty 16, 2018, 11:50:01 »
Miałem przed chwilą ciekawą rozmowę z przewodniczącym OZ w niedużej KM, powiedział mi on krótko, że wg niego pomysł tej podwyżki wyszedł z linii wspierającej tzw. dodatek aglomeracyjny gdyż w tej formie 50% środków przejmą duże ośrodki miejskie a dla reszty zostaną ochłapy.
W chwili obecnej dodatek szkodliwy nie jest czynnikiem stałym przez co nie wlicza się go przy naliczaniu emerytury i pytanie czy aż tak wysokie emerytury mają podoficerowie i aspiranci że stać nas aby im odebrać 150-200 zł w przyszłości.
Dla mnie to stanowisko to szczyt obłudy.
Bankowo pismo jest na zlecenie... aby to niby od ludu propozycja wyszła a nie z ministerstwa :)
Po mału zaczynam się przekonywać do twojego zdania.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.927
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #277 dnia: Luty 16, 2018, 13:14:28 »
Ciekaw jestem z kim to R.O. przygotowywał ten wniosek do MSWiA i czy przewodniczący struktur wojewódzkich wypowiedzieli się w tej kwestii mając czas do analizy i dyskusji w temacie..

Offline mari_2005

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #278 dnia: Luty 16, 2018, 23:24:08 »
R.O Was ugotuje. Pomysl mega ukladal sie z lesnym i teraz z S.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #279 dnia: Luty 17, 2018, 00:19:37 »
R.O Was ugotuje. Pomysl mega ukladal sie z lesnym i teraz z S.
Czemu tutaj atakujesz R.O. winny jest wnioskodawca z MOZ 1504 czyli prawdopodobnie przewodniczący....
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline podzialowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #280 dnia: Luty 17, 2018, 00:23:43 »
R.O Was ugotuje. - a Was to kto to?
Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak
niesamowicie niezbędna dla ludzkości, gdy prosisz o urlop.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #281 dnia: Luty 17, 2018, 00:30:07 »
- a Was to kto to?
Szczerzę wierzę, że nikt.
Wierzę w to że wejdzie załącznik, że będą podwyżki...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #282 dnia: Luty 17, 2018, 00:41:32 »
Miałem przed chwilą ciekawą rozmowę z przewodniczącym OZ w niedużej KM, powiedział mi on krótko, że wg niego pomysł tej podwyżki wyszedł z linii wspierającej tzw. dodatek aglomeracyjny gdyż w tej formie 50% środków przejmą duże ośrodki miejskie a dla reszty zostaną ochłapy.
W chwili obecnej dodatek szkodliwy nie jest czynnikiem stałym przez co nie wlicza się go przy naliczaniu emerytury i pytanie czy aż tak wysokie emerytury mają podoficerowie i aspiranci że stać nas aby im odebrać 150-200 zł w przyszłości.
Dla mnie to stanowisko to szczyt obłudy.
Bankowo pismo jest na zlecenie... aby to niby od ludu propozycja wyszła a nie z ministerstwa :)
Po mału zaczynam się przekonywać do twojego zdania.
Każdy sądzi sam po sobie. piszesz na zlecenie to uważasz że inni tak czynią.
Co do odbierania emerytur. Zakładasz scenariusz w którym na emeryturę odchodzi się z najniższych grup? Ciekawy pomysł.
A ile można dostać emerytury na 4 grupie to sobie policz. Jak min Sosnowski kiedyś podał kwotę to nazwałem go kłamcą. A później musiałem przepraszać.
A i przypomnij nam kto wprowadził zakaz przeszeregowań bez zgody KG?
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2018, 00:46:59 wysłana przez radca »

Offline Evil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #283 dnia: Luty 17, 2018, 08:47:40 »
(...)Pozwala uatrakcyjnić (trochę) płace w większych miastach (większą wyjazdowość) a nie tylko w Warszawie(...)
A pomyśleliście chociaż nad realnym obciążeniem psycho-fizycznym na jednostce mniej wyjazdowej vs. bardziej wyjazdowej? Tak się składa, że miałem okazję służyć i w jednej i drugiej - zwracanie uwagi na liczbę wyjazdów na jrg wcale nie jest miarodajne. W jednostkach o liczbie wyjazdów 1800+ zwykle jest 15 i więcej osób w służbie. Przy wymagającym zdarzeniu na 'dzień dobry' masz taką liczbę strażaków, że możesz w pierwszej fazie działań zrobić praktycznie wszystko - a w jednostce, która ma 7-8 osób w służbie...? No właśnie - gdzie jest pod tym względem trudniej? Gdzie jest w danym momencie większe obciążenie psychiczne i fizyczne (zadanie przewidziane dla dwóch osób często trzeba zrobić samemu)? Zwykle jednostki o większej wyjazdowości mają zwykle tzw. 'dwa pierwsze' wyjazdy, które wyjeżdżają naprzemiennie do zdarzeń mniej wymagających. Rozmawiając z osobami, które zmieniały jednostki na bardziej wyjazdowe były zaskoczone jaką część wyjazdów stanowią te drobniejsze. Oczywiście nie można generalizować, dlatego dopisuje słowo zwykle. Więc nie rozumiem tej tendencji do pomijania małych jednostek.

A co do zaproponowanej formy podwyżki (podniesienie dodatku szkodliwego) - 'fajnie', że wejdzie ona w składnik który niekoniecznie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu wysokości emerytury. Coś a'la u prywaciarza: ile zarabiasz? 2000 na rękę - aaa to fajnie - no tak... ale w tym mam 500zł premii...

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #284 dnia: Luty 17, 2018, 10:27:37 »
Na stan obecny podoficer odchodzi z 5 grupy chyba że nie jest kierowcą to z 4 grupy.

Co do szkodliwości to ja jestem raczej za całkowitym usunięciem tego. Za chwilę znajdzie się jakiś CEP i stwierdzi, że strażacy za czynnik szkodliwy mają dodatkowe wysokie uposażenie. To dlaczego strażak ma mieć dodatkowy urlop i wcześniejszą emeryturę skoro za jego czynniki szkodliwe Państwo płaci mu na bieżąco i to w wymiarze faktycznego oddziaływania.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #285 dnia: Luty 17, 2018, 11:13:58 »
Każdy sądzi sam po sobie. piszesz na zlecenie to uważasz że inni tak czynią.
Co do odbierania emerytur. Zakładasz scenariusz w którym na emeryturę odchodzi się z najniższych grup? Ciekawy pomysł.
A ile można dostać emerytury na 4 grupie to sobie policz. Jak min Sosnowski kiedyś podał kwotę to nazwałem go kłamcą. A później musiałem przepraszać.
A i przypomnij nam kto wprowadził zakaz przeszeregowań bez zgody KG?
Już ze 30 razy mówiłem, że nie piszę na zlecenie... Przecież było w oryginale stanowiska na czyją prośbę to jest robione. Swoją drogą jak wyjaśnisz zniknięcie tego dokumentu ze strony?
Ja zakładam scenariusz? Człowieku znam przypadki odchodzenia z 2 i 3 grupy (brak kwalifikacji na awans), obecny przepis dla strażaka podoficera (nie będącego kierowcą) przewiduje 4 grupę - st. ratownik jako maksymalną (wiem jest specjalista ratownik ale w wiekszości regulaminów go nie ma bo jest dla SGR - 5 grupa).
Wiem doskonale ile wynosi emerytura i jak się ją liczy tylko każdy na wysokim stołku zakłada, że jest dobrze i będzie jeszcze lepiej.
Co do zakazu to dotyczy grup 13,14 i 15 jak to się ma do najgorzej zarabiających?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #286 dnia: Luty 17, 2018, 11:28:52 »
Minister Joachim Brudziński w radiowej Trójce o trzech rodzajach podwyżek dla policjantów…

http://nszzp.pl/przeglad-prasy/minister-joachim-brudzinski-dla-radiowej-trojki/

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.927
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #287 dnia: Luty 17, 2018, 13:18:58 »
Z tego co zrozumiałem.. Podwyżki będą dla policjantów najmniej zarabiających oraz na wolne wakaty w Policji, PSP, Straży Granicznej ale także na zwiększenie liczby etatów w tych służbach.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #288 dnia: Luty 17, 2018, 15:32:47 »
R.O Was ugotuje. Pomysl mega ukladal sie z lesnym i teraz z S.
Jeśli piszesz o układzie z S mając na myśli Solidarność to ok.  :rofl: Ale jeśli piszesz o układzie z obecnym KG to bezczelnie kłamiesz. Tak samo o układzie z leśnym.
Więc co chciałeś powiedzieć?
Czy może chcesz przeprosić za publiczne podawanie nieprawdy?

Offline strazak_poznan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #289 dnia: Luty 17, 2018, 16:06:25 »
R.O Was ugotuje. Pomysl mega ukladal sie z lesnym i teraz z S.

Zupełnie się zgadzam. Ten gość jest oderwany od rzeczywistości. To że się ułożył to oczywiste, ale przecież wszyscy pamiętają jak nas wszystkich sprzedał u Leśnego...

Offline strazak_poznan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #290 dnia: Luty 17, 2018, 16:12:15 »
R.O Was ugotuje. Pomysl mega ukladal sie z lesnym i teraz z S.
Jeśli piszesz o układzie z S mając na myśli Solidarność to ok.  :rofl: Ale jeśli piszesz o układzie z obecnym KG to bezczelnie kłamiesz. Tak samo o układzie z leśnym.
Więc co chciałeś powiedzieć?
Czy może chcesz przeprosić za publiczne podawanie nieprawdy?

Jakiej nieprawdy? Czyżby kolega radca nie zauważył że ścisłe prezydium KS czyli najbliżsi współpracownicy RO ostatnio awansowali? Czyli przypadek że RO najpierw jedzie z gen a teraz mu wtóruje chociażby w kwestii podwyżek... Albo kolega jest naiwny, albo...

Offline mari_2005

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #291 dnia: Luty 17, 2018, 16:17:36 »
R.O Was ugotuje. Pomysl mega ukladal sie z lesnym i teraz z S.
Jeśli piszesz o układzie z S mając na myśli Solidarność to ok.  :rofl: Ale jeśli piszesz o układzie z obecnym KG to bezczelnie kłamiesz. Tak samo o układzie z leśnym.
Więc co chciałeś powiedzieć?
Czy może chcesz przeprosić za publiczne podawanie nieprawdy?

Jakiej nieprawdy? Czyżby kolega radca nie zauważył że ścisłe prezydium KS czyli najbliżsi współpracownicy RO ostatnio awansowali? Czyli przypadek że RO najpierw jedzie z gen a teraz mu wtóruje chociażby w kwestii podwyżek... Albo kolega jest naiwny, albo...
  Widocznie radca broni R i dalej okłamują ludzi! Zapomnieli jak było z lesnym JUZ!

Offline podzialowiec

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #292 dnia: Luty 17, 2018, 17:02:39 »
strazak_poznan raz piszesz tak A poza tym czy miłościwie nam panijący w ogóle gada ze związkami??? Pewnie ma na niej tak samo wy....e jak na nas., a raz tak Czyżby kolega radca nie zauważył że ścisłe prezydium KS czyli najbliżsi współpracownicy RO ostatnio awansowali? Czyli przypadek że RO najpierw jedzie z gen a teraz mu wtóruje chociażby w kwestii podwyżek... Albo kolega jest naiwny, albo... Albo kolega jest bajkopisarzem, albo...
Zabawne jak mało ważna jest twoja praca, gdy prosisz o podwyżkę, a jak
niesamowicie niezbędna dla ludzkości, gdy prosisz o urlop.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #293 dnia: Luty 17, 2018, 17:06:38 »
R.O Was ugotuje. Pomysl mega ukladal sie z lesnym i teraz z S.
Jeśli piszesz o układzie z S mając na myśli Solidarność to ok.  :rofl: Ale jeśli piszesz o układzie z obecnym KG to bezczelnie kłamiesz. Tak samo o układzie z leśnym.
Więc co chciałeś powiedzieć?
Czy może chcesz przeprosić za publiczne podawanie nieprawdy?

Jakiej nieprawdy? Czyżby kolega radca nie zauważył że ścisłe prezydium KS czyli najbliżsi współpracownicy RO ostatnio awansowali? Czyli przypadek że RO najpierw jedzie z gen a teraz mu wtóruje chociażby w kwestii podwyżek... Albo kolega jest naiwny, albo...
  Widocznie radca broni R i dalej okłamują ludzi! Zapomnieli jak było z lesnym JUZ!
Mari_2005 strażak poznan jedno pytanie.
Czyli twierdzicie że RO układa się z KG kosztem strażaków?
Czy macie jakikolwiek dowód na to co mówicie?
Czy po prostu pomawiacie bez dowodów?
I jak było z leśnym? O ile pamiętam ciągłe protesty były emerytury L4 brak podwyżek przepis kwalifikacyjny ... W której to sprawie było to mega układanie się z leśnym?
I w czym Solidarność wtóruje KG? Bo co do podwyżki to o ile wiem KG nie ma żadnego pomysłu. To jest pomysł rządu (podwyżka dla najmniej zarabiających).
Więc jak to jest?
A kol Eqinox. Czekam na link do info o średniej podwyżce 125 PLN

I na koniec strażak_poznan powiedz mi kolego kiedy okłamałem ludzi. Raz. A jeśli nie masz potwierdzenia swoich słów to się przyznaj i przeproś.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2018, 22:25:50 wysłana przez radca »

Offline strazak_poznan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #294 dnia: Luty 17, 2018, 17:17:12 »
Mari_2005 strażak poznan jedno pytanie.
Czyli twierdzicie że RO układa się z KG kosztem strażaków?
Czy macie jakikolwiek dowód na to co mówicie?
Czy po prostu pomawiacie bez dowodów?
I jak było z leśnym? O ile pamiętam ciągłe protesty były emerytury L4 brak podwyżek przepis kwalifikacyjny ... W której to sprawie było to mega układanie się z leśnym?
I w czym Solidarność wtóruje KG? Bo co do podwyżki to o ile wiem KG nie ma żadnego pomysłu. To jest pomysł rządu (podwyżka dla najmniej zarabiających).
Więc jak to jest?
A kol Eqinox. Czekam na link do info o średniej podwyżce 125 PLN

Jeden z wielu przykladów ale żeby nie było że jestem gołosłowny i toczę pianę... Wmawianie strażakom po spotkaniu z KG że załącznik numer 6 musi zostać wygaszony z końcem 2013r, gdyż takie są wymagania kodyfikacyjne UE. Przy czym teraz w każdym wystąpieniu RO wspomina temat załącznika u nowych władz. To był kit dla mas, a co za tym odzie tysiące strażaków zoatało sprzedanych bez mrugnięcia pkiem. Jeszcze jakieś przykłady?
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2018, 00:02:45 wysłana przez robn »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #295 dnia: Luty 17, 2018, 22:30:00 »
Na jakim spotkaniu RO rzekomo to powiedział?
Bo ja pamiętam że o załączniku nr 6 była rozmowa w 2014 i S przygotowała nawet projekt rozporządzenia. Więc albo kłamiesz albo nie wiesz co mówisz.
I pytałem kiedy ją skłamałem?

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #296 dnia: Luty 18, 2018, 10:58:48 »
Parę dni nie zaglądałem do internetu, a tu tyle zamieszania. w pierwszej chwili czytając o wniosku Pana RO pomyślałem o co tu chodzi? Po spokojnym przemyśleniu tematu jednak jest to naprawdę dobra propozycja. W JRG o dużej ilości wyjazdów strażacy mogą zgarnąć niezłą kasę. W całości trafi ona na podział znając chęć większości biurowców do jeżdżenia. Nie będzie kłótni, że ten dostał, a tamten nie. Kto zasłuży to dostanie. I Ci na pierwszym rzucie z uwagi na dużą ilość wyjazdów i Ci z zastępów specjalistycznych z uwagi na "szkodliwsze" warunki i często dłuższe działania. Ci z JRG o mniejszej ilości wyjazdów nie będą stratni bo wbrew temu co tu niektórzy piszą kasa na element uposażenia jakim jest "szkodliwe" trafi na paragrafy płacowe podnosząc średnią płacową. Będzie można wrzucić na inne elementy czy dać w nagrody. Tu trzeba liczyć na trochę rozsądku komendantów. Liczę, że w MSWiA ktoś się poważnie zastanowi nad tą propozycją tym bardziej, że o innych nie słychać bo te wszystkie warianty grup od po 1 do 10 włącznie w skrajnych przypadkach to tylko plotki.
A już na pewno 125 zł dla każdego można między bajki włożyć z prostego powodu. Takiej kasy na PSP nie ma.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #297 dnia: Luty 18, 2018, 11:15:32 »
Parę dni nie zaglądałem do internetu, a tu tyle zamieszania. w pierwszej chwili czytając o wniosku Pana RO pomyślałem o co tu chodzi? Po spokojnym przemyśleniu tematu jednak jest to naprawdę dobra propozycja. W JRG o dużej ilości wyjazdów strażacy mogą zgarnąć niezłą kasę. W całości trafi ona na podział znając chęć większości biurowców do jeżdżenia. Nie będzie kłótni, że ten dostał, a tamten nie. Kto zasłuży to dostanie. I Ci na pierwszym rzucie z uwagi na dużą ilość wyjazdów i Ci z zastępów specjalistycznych z uwagi na "szkodliwsze" warunki i często dłuższe działania. Ci z JRG o mniejszej ilości wyjazdów nie będą stratni bo wbrew temu co tu niektórzy piszą kasa na element uposażenia jakim jest "szkodliwe" trafi na paragrafy płacowe podnosząc średnią płacową. Będzie można wrzucić na inne elementy czy dać w nagrody. Tu trzeba liczyć na trochę rozsądku komendantów. Liczę, że w MSWiA ktoś się poważnie zastanowi nad tą propozycją tym bardziej, że o innych nie słychać bo te wszystkie warianty grup od po 1 do 10 włącznie w skrajnych przypadkach to tylko plotki.
A już na pewno 125 zł dla każdego można między bajki włożyć z prostego powodu. Takiej kasy na PSP nie ma.
Bardziej niesprawiedliwego podziału pieniędzy nie widziałem! Dodatkowo co w dużych miastach czyli niechęć do jeżdżenia do działań biurowych w małych jest odwrotnie i jeszcze ta chęć wzrośnie bo teraz będą nadgodziny i szkodliwe. W skrócie małe KM i KP zostaną wydymane! A kto mi nie wierzy niech sprawdzi przelew kwartalny ze szkodliwego i pomnoży go razy 6 (bo o tyle według propozycji RO miało by wzrosnąć szkodliwe) potem podzieli na 3 (bo kwartał ma 3 miesiące) i wyjdzie mu ile dostanie podwyżki... U mnie min. 12,60 a maks chyba ok. 49 zł. Na jakiej podstawie mówisz że 125 zł to bajki? Przecież tą kwotę podał generał na naradzie kadry kierowniczej.
Dodatkowo ta propozycja nijak się ma zapowiedzi ministrów o chęci podniesienia wynagrodzeń najgorzej zarabiającym strażakom! Wiec szczerze mam nadzieje że wyląduje w koszu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maciey

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #298 dnia: Luty 18, 2018, 11:56:12 »
Na jakiej podstawie mówisz że 125 zł to bajki? Przecież tą kwotę podał generał na naradzie kadry kierowniczej.
Dodatkowo ta propozycja nijak się ma zapowiedzi ministrów o chęci podniesienia wynagrodzeń najgorzej zarabiającym strażakom! Wiec szczerze mam nadzieje że wyląduje w koszu.

Poczytaj ile jest kasy na te podwyżki, sprawdź ile jest etatów dla funkcjonariuszy w służbach podległych MSWiA i będziesz wiedział. Chyba, że wierzysz, że Minister mówiąc o podwyżkach dla policjantów miał na myśli, że środki w dużo większym procencie trafią jednak do strażaków. Oby się nie sprawdził scenariusz z 2012 r. kiedy to też każdy myślał, że "policjant" to tylko skrót myślowy i chodzi o wszystkich funkcjonariuszy. Przypomnę, że gdyby nie akcja protestacyjna zz obeszlibyśmy się smakiem wtedy.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.927
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #299 dnia: Luty 18, 2018, 16:22:14 »
Na jakiej podstawie mówisz że 125 zł to bajki? Przecież tą kwotę podał generał na naradzie kadry kierowniczej.
Dodatkowo ta propozycja nijak się ma zapowiedzi ministrów o chęci podniesienia wynagrodzeń najgorzej zarabiającym strażakom! Wiec szczerze mam nadzieje że wyląduje w koszu.

Poczytaj ile jest kasy na te podwyżki, sprawdź ile jest etatów dla funkcjonariuszy w służbach podległych MSWiA i będziesz wiedział. Chyba, że wierzysz, że Minister mówiąc o podwyżkach dla policjantów miał na myśli, że środki w dużo większym procencie trafią jednak do strażaków. Oby się nie sprawdził scenariusz z 2012 r. kiedy to też każdy myślał, że "policjant" to tylko skrót myślowy i chodzi o wszystkich funkcjonariuszy. Przypomnę, że gdyby nie akcja protestacyjna zz obeszlibyśmy się smakiem wtedy.
Dodam że nie tylko trzeba podzielić ale i z tej kwoty zabazpieczyc na dodatek stołeczny warszawskiego garnizonu policji.