Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 399718 razy)

Offline Bania

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 08, 2017, 09:48:01 »
Minister Błaszczak, a V-ce Premier Morawiecki to potwierdził że na 2018 planowane są podwyżki. Czekamy na ich wysokość.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 08, 2017, 12:47:57 »
Minister Błaszczak, a V-ce Premier Morawiecki to potwierdził że na 2018 planowane są podwyżki. Czekamy na ich wysokość.
Tak w wysokości kilkunastu złotych...czytaj ze zrozumieniem.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 18, 2017, 11:27:01 »
Pozytywne wieści dla mundurowych.
Ci najgorzej uposażeni otrzymają podwyżki. W przyszłorocznym budżecie przeznaczono na nie 150 mln zł. Nie wiadomo jeszcze jednak, jaki będzie podział środków między służby.

– Podwyżki są przewidziane od początku maja. Nie opracowano jeszcze klucza, według którego wyłoniona będzie grupa najmniej zarabiających funkcjonariuszy – powiedział Dariusz Atłas z MSWiA.

Podwyżki nie obejmą funkcjonariuszy więziennictwa. Na dodatkowy zastrzyk środków będą mogli liczyć niektórzy policjanci. Dodatek stołeczny zostanie podwyższony o 170 zł.
http://nszzp.pl/przeglad-prasy/rzeczpospolita-minister-zwleka-realizacja-obietnic/
http://www.rp.pl/Mundurowi/310169980-Mundurowi-pelnoprawne-chorobowe-i-wliczenie-stazu-cywilnego-do-lat-sluzby.html
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2017, 11:33:27 wysłana przez SIUSIEK »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 20, 2017, 09:07:33 »
Przepraszam że kolejny post jest jeden po drugim. Moje pytanie brzmi czy ktoś słyszał informację sprzed kilku dni aby środki na podwyżki z 2019 roku w ramach ustawy modernizacyjnej miałyby zostać przesunięte na przyszły rok?

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 20, 2017, 10:28:29 »
Też  słyszałem, że ma być przesunięcie podwyżek!!!

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 392
  • OSP & PSP
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 20, 2017, 20:04:09 »
Jeżeli do tego dojdzie, to typuję, że od 1 lipca 2018 r. Taka niespodzianka przed wyborami samorządowymi...

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 20, 2017, 21:31:24 »
To różne info lata po kraju, nam (sami ważni i najważniejsi)  przekazali że od maja grupy 1-6 ale w ramach tych środków o których mówił minister lecz podobno to nic pewnego.

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 20, 2017, 22:45:39 »
To różne info lata po kraju, nam (sami ważni i najważniejsi)  przekazali że od maja grupy 1-6 ale w ramach tych środków o których mówił minister lecz podobno to nic pewnego.
Te1-6 już pewne, gdzie o tym mówili

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.434
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 20, 2017, 23:47:05 »
Cytuj
Te1-6 już pewne, gdzie o tym mówili

Napisałem
Cytuj
To różne info lata po kraju, nam (sami ważni i najważniejsi)  przekazali że od maja grupy 1-6 ale w ramach tych środków o których mówił minister lecz podobno to nic pewnego.
o ja głupi myślałem że nie ma tu pola do interpretacji w zakresie czy to pewne czy nie.
Tak i na pewno napisze Ci na której odprawie kto i o której godzinie.

Offline Ralg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 21, 2017, 07:46:35 »
Też  słyszałem, że ma być przesunięcie podwyżek!!!


Obiło mi się o uszy, że taka sytuacja będzie miała miejsce w policji - ze względu na braki chętnych i jako zachęte do służby

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 21, 2017, 09:46:04 »
Cytuj
Te1-6 już pewne, gdzie o tym mówili

Napisałem
Cytuj
To różne info lata po kraju, nam (sami ważni i najważniejsi)  przekazali że od maja grupy 1-6 ale w ramach tych środków o których mówił minister lecz podobno to nic pewnego.
o ja głupi myślałem że nie ma tu pola do interpretacji w zakresie czy to pewne czy nie.
Tak i na pewno napisze Ci na której odprawie kto i o której godzinie.
Panie Komendancie proszę się nie denerwować  :rofl: :rofl: Wie Pan, że nawet Pana podwładni nie są samymi Einsteinami...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 22, 2017, 13:15:34 »
Posiedzenie Podzespołu problemowego ds. służb mundurowych RDS.

Cytuj
Pan Dariusz Atłas , Zastępca Dyrektora Departamentu Budżetu w MSWiA przedstawił informację o przeznaczeniu dodatkowych 150 mln złotych dla funkcjonariuszy  o najniższych zarobkach. Dodał, że decyzja które grupy i w jakiej wysokości zostaną objęte wsparciem nie została jeszcze podjęta. Poza tą kwotą Rada Ministrów przyznała 15 mln złotych na tzw. dodatek stołeczny dla funkcjonariuszy policji. Poinformował również, iż nie zaplanowano wygospodarowania dodatkowych funduszy na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników cywilnych służb mundurowych.

http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/1997-posiedzenie-podzespolu-problemowego-ds-sluzb-mundurowych-rds.html

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 22, 2017, 14:45:03 »
Posiedzenie Podzespołu problemowego ds. służb mundurowych RDS.

Cytuj
Pan Dariusz Atłas , Zastępca Dyrektora Departamentu Budżetu w MSWiA przedstawił informację o przeznaczeniu dodatkowych 150 mln złotych dla funkcjonariuszy  o najniższych zarobkach. Dodał, że decyzja które grupy i w jakiej wysokości zostaną objęte wsparciem nie została jeszcze podjęta. Poza tą kwotą Rada Ministrów przyznała 15 mln złotych na tzw. dodatek stołeczny dla funkcjonariuszy policji. Poinformował również, iż nie zaplanowano wygospodarowania dodatkowych funduszy na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników cywilnych służb mundurowych.

http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/1997-posiedzenie-podzespolu-problemowego-ds-sluzb-mundurowych-rds.html
Czyli jednak nici z podwyżek a myślę że ta dla najniżej zarabiających będzie znikoma.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 22, 2017, 16:53:00 »
Posiedzenie Podzespołu problemowego ds. służb mundurowych RDS.

Cytuj
Pan Dariusz Atłas , Zastępca Dyrektora Departamentu Budżetu w MSWiA przedstawił informację o przeznaczeniu dodatkowych 150 mln złotych dla funkcjonariuszy  o najniższych zarobkach. Dodał, że decyzja które grupy i w jakiej wysokości zostaną objęte wsparciem nie została jeszcze podjęta. Poza tą kwotą Rada Ministrów przyznała 15 mln złotych na tzw. dodatek stołeczny dla funkcjonariuszy policji. Poinformował również, iż nie zaplanowano wygospodarowania dodatkowych funduszy na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników cywilnych służb mundurowych.

http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/1997-posiedzenie-podzespolu-problemowego-ds-sluzb-mundurowych-rds.html
Czyli jednak nici z podwyżek a myślę że ta dla najniżej zarabiających będzie znikoma.
Czyli wszystko odbywa się standardowo- szum medialny dla gawiedzi a w rzeczywistości wielki pic...  :szalony:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 22, 2017, 17:28:31 »
I jeszcze jedno. Z kolejnych informacji może okazać się że właśnie Ci najniżej zarabiający będą mieli tylko podwyżkę. Coś jest na rzeczy bo mówi się o zamrożeniu pensji...Oby nie z ustawy modernizacyjnej.

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 23, 2017, 17:08:29 »
Coś jest na rzeczy bo mówi się o zamrożeniu pensji...Oby nie z ustawy modernizacyjnej.
Koniec roku coraz bliżej i znowu się zaczyna... . :kwit: Do wielu komend powiatowych dotarły pisma o cięciach w ich budżetach na ten rok. A pozostałe środki wskazano na co można je wykorzystać. Całe szczęście ,że cięcia i oszczędności dotyczą paragrafów rzeczowych.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 23, 2017, 18:09:15 »
Dziwne jakieś te Wasze doniesienia z moich info dziś na konto KP wpłynęła kwota 70 tyś właśnie z przeznaczeniem na rzeczówkę!!! Jak to jest?? :straz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 23, 2017, 18:11:47 »
Dziwne jakieś te Wasze doniesienia z moich info dziś na konto KP wpłynęła kwota 70 tyś właśnie z przeznaczeniem na rzeczówkę!!! Jak to jest?? :straz:
U mnie jeszcze więcej.... I wszystko na rzeczówkę.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 24, 2017, 12:35:55 »
ttomipsp , w przyrodzie nic nie ginie, aby wam przybyło - komuś ubyło, prosta matematyka. Przykro mi to pisać , ale na Twojej komendzie świat się nie kończy. Z wczorajszej luźnej rozmowy z moim 01, na temat funduszy, dowiedziałem się , że otrzymał 6 tyś. , ale wcześniej obcięto nam budżet o 12 tyś. , wiec .... 6 tyś. " w plecy". Jednakże , w tabelkach wszystko się zgadza - OTRZYMALIŚMY pieniądze na modernizację ( 3 sztuki nomexopodobne zakupiono ).
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2017, 12:43:38 wysłana przez Spartan998 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 24, 2017, 18:25:58 »
ttomipsp , w przyrodzie nic nie ginie, aby wam przybyło - komuś ubyło, prosta matematyka. Przykro mi to pisać , ale na Twojej komendzie świat się nie kończy. Z wczorajszej luźnej rozmowy z moim 01, na temat funduszy, dowiedziałem się , że otrzymał 6 tyś. , ale wcześniej obcięto nam budżet o 12 tyś. , wiec .... 6 tyś. " w plecy". Jednakże , w tabelkach wszystko się zgadza - OTRZYMALIŚMY pieniądze na modernizację ( 3 sztuki nomexopodobne zakupiono ).
Zapytaj swojego KP jakie potrzeby (braki) zgłosił do KW. Ministerstwo, te środki z jakieś rezerwy ruszyło i kwoty poszły w miliony... Czasem mnie bawi (czasem wkurwia) deprecjonowanie tego co się dzieje, liczba strażaków w PSP po raz pierwszy od wielu lat wzrośnie o ponad 500, kasa z UE (w ciągu dwóch lat podpisane umowy) już przekroczyła 0,5 mld dla PSP a z tego co słyszałem dobije do 0,7-0,8 mld. Podwyżki średnio na poziomie 600 zł (a będzie prawdopodobnie więcej) zapisane na 3 lata bez żadnych protestów... Nagrody dla d-ców zmian, zastępców d-ców, dyżurnych operacyjnych, dyżurnych SK i dyspozytorów fundowane przez KG....
Gdyby 4 lata temu jakiś ZZ miał takie żądania to by go w KG i MSW wyśmiali....
A teraz to źle tamto źle więc może taki sparafrazowany cytat ku przestrodze:
Cieszy mnie ten rym: "Strażak mądry po szkodzie";
Lecz jeśli prawda i z tego nas zabodzie,
Nową przypowieść Strażak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie wyjątkowo głupi.

   
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 24, 2017, 19:04:39 »
Cytuj
Zapytaj swojego KP jakie potrzeby (braki) zgłosił do KW. Ministerstwo, te środki z jakieś rezerwy ruszyło i kwoty poszły w miliony... Czasem mnie bawi (czasem wkurwia) deprecjonowanie tego co się dzieje, liczba strażaków w PSP po raz pierwszy od wielu lat wzrośnie o ponad 500, kasa z UE (w ciągu dwóch lat podpisane umowy) już przekroczyła 0,5 mld dla PSP a z tego co słyszałem dobije do 0,7-0,8 mld. Podwyżki średnio na poziomie 600 zł (a będzie prawdopodobnie więcej) zapisane na 3 lata bez żadnych protestów... Nagrody dla d-ców zmian, zastępców d-ców, dyżurnych operacyjnych, dyżurnych SK i dyspozytorów fundowane przez KG....
Gdyby 4 lata temu jakiś ZZ miał takie żądania to by go w KG i MSW wyśmiali....
Oj kolego nie wyśmiali bo znam głównego który zrobił w ciągu doby taką zadymę że strażacy w Polsce dostali po prawie 500 na rękę. a kolega jest w delikatnym błędzie bo podwyżki rozpisali na 4 lata. No a z tymi protestami to uważaj bo dziś koledzy Osmycki i Oleksak to boją się otworzyć gębę nawet przy 02. Zresztą proszę spojrzeć na ich rozmowy wewnątrzzwiązkowe i służbowo - związkowe. Po co główny puścił pismo o tym aby nie gadać na podziale o polityce. SAM TO UPRAWIA PRZY POMOCY GŁÓWNEJ I BOJĄCYCH SIĘ WOJEWÓDZKICH.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 24, 2017, 19:14:10 »
ttomipsp , w przyrodzie nic nie ginie, aby wam przybyło - komuś ubyło, prosta matematyka. Przykro mi to pisać , ale na Twojej komendzie świat się nie kończy. Z wczorajszej luźnej rozmowy z moim 01, na temat funduszy, dowiedziałem się , że otrzymał 6 tyś. , ale wcześniej obcięto nam budżet o 12 tyś. , wiec .... 6 tyś. " w plecy". Jednakże , w tabelkach wszystko się zgadza - OTRZYMALIŚMY pieniądze na modernizację ( 3 sztuki nomexopodobne zakupiono ).
Zapytaj swojego KP jakie potrzeby (braki) zgłosił do KW. Ministerstwo, te środki z jakieś rezerwy ruszyło i kwoty poszły w miliony... Czasem mnie bawi (czasem wkurwia) deprecjonowanie tego co się dzieje, liczba strażaków w PSP po raz pierwszy od wielu lat wzrośnie o ponad 500, kasa z UE (w ciągu dwóch lat podpisane umowy) już przekroczyła 0,5 mld dla PSP a z tego co słyszałem dobije do 0,7-0,8 mld. Podwyżki średnio na poziomie 600 zł (a będzie prawdopodobnie więcej) zapisane na 3 lata bez żadnych protestów... Nagrody dla d-ców zmian, zastępców d-ców, dyżurnych operacyjnych, dyżurnych SK i dyspozytorów fundowane przez KG....
Gdyby 4 lata temu jakiś ZZ miał takie żądania to by go w KG i MSW wyśmiali....
A teraz to źle tamto źle więc może taki sparafrazowany cytat ku przestrodze:
Cieszy mnie ten rym: "Strażak mądry po szkodzie";
Lecz jeśli prawda i z tego nas zabodzie,
Nową przypowieść Strażak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie wyjątkowo głupi.

 

Jednak kompleksowej wymiany umundurowania nawet tzw. "dobra zmiana" nie jest w stanie załatwić :) A projekt rozporządzenia jest gotowy od kilku lat. Nie chce się, czy nie można tego zrobić?

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 24, 2017, 19:29:57 »
Eqinox, dobrze wiesz , że przy każdym większym zakupie np. samochód rat.- gaś. musi komenda wyłożyć ok. 300 tyś. reszta z dofinansowania, o drabinie nie wspomnę, tylko skąd w zadłużonym powiecie, gdzie starostwo ma problemy finansowe wygospodarować taką kwotę? Mało obrotny komendant? Być może, nie bronię 01,  ale może też boi się szukać sponsorów, aby nie być posądzony o układy, układziki. Każdy widzi jaka fala zmian w komendach na każdym poziomie , więc to też daje 01 do myślenia.
   Oczywiście , mam nadzieję , że i my doczekamy się owoców modernizacji. Jednakże , jak czytam o planach zakupu śmigłowców, to rodzi się pytanie - skoro jest tak dobrze finansowo , to dlaczego nie kupią dla ok. 30 tyś. strażaków porządnych "nomexów". To tylko ułamek kwoty , jaką musieliby wydać na swoje ambitne plany.
  Może najpierw te "małe potrzeby" a potem choćby JRG na księżycu i rakieta gaśnicza.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 24, 2017, 19:54:10 »
   Oczywiście , mam nadzieję , że i my doczekamy się owoców modernizacji. Jednakże , jak czytam o planach zakupu śmigłowców, to rodzi się pytanie - skoro jest tak dobrze finansowo , to dlaczego nie kupią dla ok. 30 tyś. strażaków porządnych "nomexów". To tylko ułamek kwoty , jaką musieliby wydać na swoje ambitne plany.
  Może najpierw te "małe potrzeby" a potem choćby JRG na księżycu i rakieta gaśnicza.
A wiesz, że za to PSP nie zapłaci grosza? No może kilkadziesiąt tysięcy za projekt, który zapewne wyniesie 100 może 200 mln chciał bym mieć w życiu prywatnym taki zwrot...
Z nomexami odpowiem pułkownikowi_moralność...
Jednak kompleksowej wymiany umundurowania nawet tzw. "dobra zmiana" nie jest w stanie załatwić :) A projekt rozporządzenia jest gotowy od kilku lat. Nie chce się, czy nie można tego zrobić?
Powiem ci tak co zespoły związkowo-służbowe nie załatwiły 8 lat czyli nowego przepisu, zostanie to załatwione w 2,5 maks 3 mimo, że nikogo z ludzi na tym pracujących nie ukarano za to że prawa do ubrań specjalnych ma MON i Moratex. Jak to usłyszałem pierwszy raz to się zapytałem po h*j ci wszyscy strażacy nad tym pracowali  chyba tylko za wynagrodzenie członka zespołu bo PSP z ich pracy nie ma nic dosłownie. 8 lat psu w dupę, zakończyli prace a wzór jest zastrzeżony dla kogoś innego... To nad czym pracowali o czym myśleli... 
No a z tymi protestami to uważaj bo dziś koledzy Osmycki i Oleksak to boją się otworzyć gębę nawet przy 02.
No dobra Oleksak jest w czynnej służbie i ma blisko emki może się bać a czego boi się Osmycki? Jedyne czego się boją emeryci to jedna ustawa z MSWiA  :rofl:
Po co główny puścił pismo o tym aby nie gadać na podziale o polityce.
Chodzi ci o to o portalach społecznościowych? Bo to kurcze logiczne acz na początku mnie wkurwiło a potem uświadomiłem sobie, że od czasu naszej klasy, nie mam konta na żadnym portalu społecznościowy.
Oj kolego nie wyśmiali bo znam głównego który zrobił w ciągu doby taką zadymę że strażacy w Polsce dostali po prawie 500 na rękę.
Który to był, bo jakoś mi się przypomina, że mój sąsiad po powrocie z wojska w 2005 albo 2006 dostał się do straży to był w szoku, kuroniówka po woju 720 zł i leżysz a w straży sprzątasz za 950, to powiedz kto mu podniósł o 500 zł do góry  i kiedy bo gadamy cały czas, największy skok miał jak awansował z 4 grupy na 7 przed końcem załącznika nr 6.
a kolega jest w delikatnym błędzie bo podwyżki rozpisali na 4 lata.
To podaj te lata i te kwoty bo kusiło mnie napisać że tylko 2 lata podwyżek a reszta pochodne.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2017, 20:00:49 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 24, 2017, 20:10:15 »
Cytuj
Powiem ci tak co zespoły związkowo-służbowe nie załatwiły 8 lat czyli nowego przepisu, zostanie to załatwione w 2,5 maks 3 mimo, że nikogo z ludzi na tym pracujących nie ukarano za to że prawa do ubrań specjalnych ma MON i Moratex. Jak to usłyszałem pierwszy raz to się zapytałem po h*j ci wszyscy strażacy nad tym pracowali  chyba tylko za wynagrodzenie członka zespołu bo PSP z ich pracy nie ma nic dosłownie. 8 lat psu w dupę, zakończyli prace a wzór jest zastrzeżony dla kogoś innego... To nad czym pracowali o czym myśleli... 

W takim razie trzymam za słowo, że za 2-3 lata oprócz nowych ubrań specjalnych doczekamy się także koszarówek z prawdziwego zdarzenia i przestaniemy być najgorzej umundurowaną strażą pożarną w Europie.