Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 21688 razy)

Offline lukasz1916

• Bywalec
  • *
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 06, 2017, 10:50:54 »
O kurcze  :wall: :wall: nie wiem jak naliczyłem 11, pewnie że 8.. Mój błąd. :gwiazdki:

Największa promocja? Coś przed 2013 tylko nie wiem, który rok ponad 600. Ostatnie 3- lata na promocji nieprzekroczona liczba 200.

Eqinox uważasz, że jest za dużo oficerów, no to teraz na promocji staje po 170osób i zobacz jaka jest burza w temacie SPO i SPF.. Może SGSP trzeba zamknąć na 5 lat?!  Ilu ludzi tyle opinii.. nie da się dogodzić wszystkim bo temat schodzi na system szkolenia, który jest jaki jest i wszyscy tu jesteśmy za malutcy, żeby coś w nim zmienić.
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą "
"Nigdy nie pozwól by strach przed działaniem wykluczył cię z gry!"
"Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz."

Offline fireman998998

• Strażak Sam
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 06, 2017, 11:50:37 »
Skoro jest za dużo oficerów to po co cały czas KG brnie w podyplomówki, szkoda czasu i pieniędzy. :gwiazdki:

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 06, 2017, 22:09:26 »
Eqinox uważasz, że jest za dużo oficerów, no to teraz na promocji staje po 170osób i zobacz jaka jest burza w temacie SPO i SPF.. Może SGSP trzeba zamknąć na 5 lat?!  Ilu ludzi tyle opinii.. nie da się dogodzić wszystkim bo temat schodzi na system szkolenia, który jest jaki jest i wszyscy tu jesteśmy za malutcy, żeby coś w nim zmienić.
Najmniejsza liczba na promocji w XXI w. to 219. Więc nie wiem skąd liczba 170  :wacko:
Jest problem z liczbą oficerów (jeśli 25-30% stanu KP to oficerowie) to brakuje pieniędzy dla podoficerów i to żadna filozofia, nie płacą mi za to jak to rozwiązać więc nie będę się mądrzył w tej sprawie bo zaraz komuś zrobię krzywdę.
Skoro jest za dużo oficerów to po co cały czas KG brnie w podyplomówki, szkoda czasu i pieniędzy. :gwiazdki:
Zgadzam się, ale KG nie brnie w podyplomówki ale je ogranicza do granic możliwości  :kwit:
"Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd. Z prądem płyną śmieci" - Z.Herbert

Offline fireman998998

• Strażak Sam
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 07, 2017, 12:43:38 »
Ogranicza ale nie w ta stronę co trzeba,  SPO2 już ponad rok temu ruszyło a SPK nie wiedzieć czemu jest blokowane. Wiele z tych osób zdąży odejść na emke aniżeli skończy (jeżeli w ogóle ruszy) SPK. Powinno to być robione jednym ciągiem , a za chwile jak nie już zacznie się piętrzyć. No ale nie mamy na to wpływu!!!

Online grzela

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 07, 2017, 20:30:01 »
Z kolei do Państwowej Straży Pożarnej w ramach programu modernizacyjnego  w latach 2017-2020 trafi łącznie 957 mln zł. Około 400 mln zł zostanie przeznaczonych na rozbudowę i remont infrastruktury. W ramach Programu Modernizacji Służb Mundurowych wszyscy strażacy, czyli blisko 30 tys. funkcjonariuszy na początku tego roku otrzymało podwyżkę w wysokości około 200 zł. Kolejne podwyżki będą wprowadzone od 1 stycznia 2019 roku zapewnił minister.

https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/16496,Minister-Mariusz-Blaszczak-zawsze-jestescie-tam-gdzie-ludzie-potrzebuja-Waszej-p.html

Offline Bania

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 08, 2017, 09:48:01 »
Minister Błaszczak, a V-ce Premier Morawiecki to potwierdził że na 2018 planowane są podwyżki. Czekamy na ich wysokość.

Offline SIUSIEK

• VIP
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 08, 2017, 12:47:57 »
Minister Błaszczak, a V-ce Premier Morawiecki to potwierdził że na 2018 planowane są podwyżki. Czekamy na ich wysokość.
Tak w wysokości kilkunastu złotych...czytaj ze zrozumieniem.

Offline SIUSIEK

• VIP
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 18, 2017, 11:27:01 »
Pozytywne wieści dla mundurowych.
Ci najgorzej uposażeni otrzymają podwyżki. W przyszłorocznym budżecie przeznaczono na nie 150 mln zł. Nie wiadomo jeszcze jednak, jaki będzie podział środków między służby.

– Podwyżki są przewidziane od początku maja. Nie opracowano jeszcze klucza, według którego wyłoniona będzie grupa najmniej zarabiających funkcjonariuszy – powiedział Dariusz Atłas z MSWiA.

Podwyżki nie obejmą funkcjonariuszy więziennictwa. Na dodatkowy zastrzyk środków będą mogli liczyć niektórzy policjanci. Dodatek stołeczny zostanie podwyższony o 170 zł.
http://nszzp.pl/przeglad-prasy/rzeczpospolita-minister-zwleka-realizacja-obietnic/
http://www.rp.pl/Mundurowi/310169980-Mundurowi-pelnoprawne-chorobowe-i-wliczenie-stazu-cywilnego-do-lat-sluzby.html
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2017, 11:33:27 wysłana przez SIUSIEK »

Offline SIUSIEK

• VIP
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 20, 2017, 09:07:33 »
Przepraszam że kolejny post jest jeden po drugim. Moje pytanie brzmi czy ktoś słyszał informację sprzed kilku dni aby środki na podwyżki z 2019 roku w ramach ustawy modernizacyjnej miałyby zostać przesunięte na przyszły rok?

Offline fireman998998

• Strażak Sam
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 20, 2017, 10:28:29 »
Też  słyszałem, że ma być przesunięcie podwyżek!!!

Offline janosik

• Stary Wyga
  • **
  • OSP & PSP
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 20, 2017, 20:04:09 »
Jeżeli do tego dojdzie, to typuję, że od 1 lipca 2018 r. Taka niespodzianka przed wyborami samorządowymi...

Online pb11

• Strażak Sam
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 20, 2017, 21:31:24 »
To różne info lata po kraju, nam (sami ważni i najważniejsi)  przekazali że od maja grupy 1-6 ale w ramach tych środków o których mówił minister lecz podobno to nic pewnego.

Offline maniek1981

• Stary Wyga
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 20, 2017, 22:45:39 »
To różne info lata po kraju, nam (sami ważni i najważniejsi)  przekazali że od maja grupy 1-6 ale w ramach tych środków o których mówił minister lecz podobno to nic pewnego.
Te1-6 już pewne, gdzie o tym mówili

Online pb11

• Strażak Sam
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 20, 2017, 23:47:05 »

Napisałem
o ja głupi myślałem że nie ma tu pola do interpretacji w zakresie czy to pewne czy nie.
Tak i na pewno napisze Ci na której odprawie kto i o której godzinie.

Offline Ralg

• Bywalec
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 21, 2017, 07:46:35 »
Też  słyszałem, że ma być przesunięcie podwyżek!!!

Obiło mi się o uszy, że taka sytuacja będzie miała miejsce w policji - ze względu na braki chętnych i jako zachęte do służby

Online Eqinox

• VIP
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 21, 2017, 09:46:04 »

Napisałem
o ja głupi myślałem że nie ma tu pola do interpretacji w zakresie czy to pewne czy nie.
Tak i na pewno napisze Ci na której odprawie kto i o której godzinie.
Panie Komendancie proszę się nie denerwować  :rofl: :rofl: Wie Pan, że nawet Pana podwładni nie są samymi Einsteinami...
"Płynie się zawsze do źródeł, pod prąd. Z prądem płyną śmieci" - Z.Herbert

Online grzela

• KLUBOWICZ
  • VIP
  • *
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 22, 2017, 13:15:34 »
Posiedzenie Podzespołu problemowego ds. służb mundurowych RDS.

Pan Dariusz Atłas , Zastępca Dyrektora Departamentu Budżetu w MSWiA przedstawił informację o przeznaczeniu dodatkowych 150 mln złotych dla funkcjonariuszy  o najniższych zarobkach. Dodał, że decyzja które grupy i w jakiej wysokości zostaną objęte wsparciem nie została jeszcze podjęta. Poza tą kwotą Rada Ministrów przyznała 15 mln złotych na tzw. dodatek stołeczny dla funkcjonariuszy policji. Poinformował również, iż nie zaplanowano wygospodarowania dodatkowych funduszy na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników cywilnych służb mundurowych.

http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/1997-posiedzenie-podzespolu-problemowego-ds-sluzb-mundurowych-rds.html

Offline SIUSIEK

• VIP
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 22, 2017, 14:45:03 »

Pan Dariusz Atłas , Zastępca Dyrektora Departamentu Budżetu w MSWiA przedstawił informację o przeznaczeniu dodatkowych 150 mln złotych dla funkcjonariuszy  o najniższych zarobkach. Dodał, że decyzja które grupy i w jakiej wysokości zostaną objęte wsparciem nie została jeszcze podjęta. Poza tą kwotą Rada Ministrów przyznała 15 mln złotych na tzw. dodatek stołeczny dla funkcjonariuszy policji. Poinformował również, iż nie zaplanowano wygospodarowania dodatkowych funduszy na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników cywilnych służb mundurowych.

http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/1997-posiedzenie-podzespolu-problemowego-ds-sluzb-mundurowych-rds.html
Czyli jednak nici z podwyżek a myślę że ta dla najniżej zarabiających będzie znikoma.

Offline mirek1

• Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 22, 2017, 16:53:00 »

Czyli jednak nici z podwyżek a myślę że ta dla najniżej zarabiających będzie znikoma.
Czyli wszystko odbywa się standardowo- szum medialny dla gawiedzi a w rzeczywistości wielki pic...  :szalony:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline SIUSIEK

• VIP
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 22, 2017, 17:28:31 »
I jeszcze jedno. Z kolejnych informacji może okazać się że właśnie Ci najniżej zarabiający będą mieli tylko podwyżkę. Coś jest na rzeczy bo mówi się o zamrożeniu pensji...Oby nie z ustawy modernizacyjnej.