Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 401746 razy)

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #850 dnia: Maj 03, 2018, 11:48:07 »
I co gdzie te podwyżki. :fiuu: Miały być od maja  :kwit:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #851 dnia: Maj 03, 2018, 11:55:11 »
I co gdzie te podwyżki. :fiuu: Miały być od maja  :kwit:
Przepis podpisał minister wiec komendant jak tylko otrzyma środki ma je wypłacić od 1 maja.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #852 dnia: Maj 04, 2018, 11:21:10 »

Offline czarny888

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #853 dnia: Maj 04, 2018, 19:36:13 »
Ciągle pisze się tylko o podwyżkach dla mundurowych i zapomina się ,że pracuje wielu cywili. Nikt nie patrzy jaka jest rotacja wśród cywili a bez wsparcia finansowego tej grupy nie pozyska się specjalistów do pracy a zwłaszcza dobrego chemika, budowlańca , inżyniera nie wspominając o lekarzu.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 830
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #854 dnia: Maj 04, 2018, 21:30:07 »
http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/katowice/a/wakaty-w-policji-2018-w-calym-kraju-brakuje-5-tysiecy-260-policjantow,13148580/?utm_source=facebook.com&utm_medium=dziennik-zachodni&utm_campaign=wakaty%20w%20policji
Skoro jest tak dobrze w służbach to dlaczego jest tak zle .
Cytuj
Związkowcy podkreślają, że jedynym sposobem na osiągnięcie stabilizacji kadrowej w służbach mundurowych jest „radykalne zwiększenie nakładów na wzrost uposażeń funkcjonariuszy (mówi się o kwocie 650 złotych w przeliczeniu na jednego funkcjonariusza) z jednoczesnym przywróceniem uprawnień emerytalnych, jakie obowiązywały do 31 grudnia 2012 roku”.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2018, 21:35:16 wysłana przez młody13 »

Offline presio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
    • http://
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #855 dnia: Maj 08, 2018, 09:46:32 »
miały być podwyżki, wyrównanie i co?? d...a Jak mówiłem że będziemy widzieć podwyżki jak świnia niebo to śmiali się ze mnie. Przecież trzeba kupić ciemny lud i dać im po pińcet, oraz zbierać kasę na "po czysta",  a strażak nie odezwie się tylko podkuli ogon i tak będzie robił swoje. Takiego upolitycznienia psp w historii straży nie było... Gdzie związki? Tylko nagrody i stanowiska sobie dają..

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #856 dnia: Maj 08, 2018, 10:09:10 »
Do Was to chyba nie dociera ... skoro podpisali w maju podwyżki to od maja ich nie bedzie :wall: :wall: będą od czerwca zapewne z wyrównaniem za maj. Także skoro dziś jest 08.05 to poczekajcie miesiąc (chyba nikt z was z głodu nie umrze) i wtedy narzekajcie ... Zachowujecie się jak dzieci w przedszkolu ...
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #857 dnia: Maj 08, 2018, 13:04:20 »
miały być podwyżki, wyrównanie i co?? d...a Jak mówiłem że będziemy widzieć podwyżki jak świnia niebo to śmiali się ze mnie. Przecież trzeba kupić ciemny lud i dać im po pińcet, oraz zbierać kasę na "po czysta",  a strażak nie odezwie się tylko podkuli ogon i tak będzie robił swoje. Takiego upolitycznienia psp w historii straży nie było... Gdzie związki? Tylko nagrody i stanowiska sobie dają..
Gamoń i to przez duże G. Poczytaj posty wcześniej o ile chce Ci się bo z tego co wnioskuję zachłysnąłeś się na tej 1 grupie 200 złotymi i teraz po nocy nie śpisz myśląc że je Ci buchną. A co do związków to miej pretensje że nie mogą ustalić czego pod nazwą wspólnego stanowiska tylko szefowie na szczeblu krajowym rzucają kłody sobie pod nogi.

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #858 dnia: Maj 08, 2018, 14:17:23 »
miały być podwyżki, wyrównanie i co?? d...a Jak mówiłem że będziemy widzieć podwyżki jak świnia niebo to śmiali się ze mnie. Przecież trzeba kupić ciemny lud i dać im po pińcet, oraz zbierać kasę na "po czysta",  a strażak nie odezwie się tylko podkuli ogon i tak będzie robił swoje. Takiego upolitycznienia psp w historii straży nie było... Gdzie związki? Tylko nagrody i stanowiska sobie dają..

Serio o co Ci chodzi? Bo robisz z siebie idiotę wlasnie, powiedz mi jak długo robisz w tej formacji ze dalej nie masz pojęcia jak to funkcjonuje ? Coś w tym jest ze wszyscy mówią ze młodzież w straży coraz głupsza i coraz bardziej roszczeniowa.

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #859 dnia: Maj 08, 2018, 14:35:27 »
miały być podwyżki, wyrównanie i co?? d...a Jak mówiłem że będziemy widzieć podwyżki jak świnia niebo to śmiali się ze mnie. Przecież trzeba kupić ciemny lud i dać im po pińcet, oraz zbierać kasę na "po czysta",  a strażak nie odezwie się tylko podkuli ogon i tak będzie robił swoje. Takiego upolitycznienia psp w historii straży nie było... Gdzie związki? Tylko nagrody i stanowiska sobie dają..

Serio o co Ci chodzi? Bo robisz z siebie idiotę wlasnie, powiedz mi jak długo robisz w tej formacji ze dalej nie masz pojęcia jak to funkcjonuje ? Coś w tym jest ze wszyscy mówią ze młodzież w straży coraz głupsza i coraz bardziej roszczeniowa.

Przeglądając wypowiedzi z 2005, był już wtedy nurkiem z 15 letnim stażem, czyli ma aktualnie około 28 lat służby. Oceniając źle młodzież w straży nie popisałeś się w tym przypadku, bo jak widać to jednak "stara gwardia".

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #860 dnia: Maj 08, 2018, 15:32:23 »
miały być podwyżki, wyrównanie i co?? d...a Jak mówiłem że będziemy widzieć podwyżki jak świnia niebo to śmiali się ze mnie. Przecież trzeba kupić ciemny lud i dać im po pińcet, oraz zbierać kasę na "po czysta",  a strażak nie odezwie się tylko podkuli ogon i tak będzie robił swoje. Takiego upolitycznienia psp w historii straży nie było... Gdzie związki? Tylko nagrody i stanowiska sobie dają..

Serio o co Ci chodzi? Bo robisz z siebie idiotę wlasnie, powiedz mi jak długo robisz w tej formacji ze dalej nie masz pojęcia jak to funkcjonuje ? Coś w tym jest ze wszyscy mówią ze młodzież w straży coraz głupsza i coraz bardziej roszczeniowa.

Przeglądając wypowiedzi z 2005, był już wtedy nurkiem z 15 letnim stażem, czyli ma aktualnie około 28 lat służby. Oceniając źle młodzież w straży nie popisałeś się w tym przypadku, bo jak widać to jednak "stara gwardia".
Haha.Czyli jak domniemam gość specjalnie nie awansował w stanowiskach służbowych, nie rozwijał się i dalej tkwi na bardzo niskiej grupie.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #861 dnia: Maj 08, 2018, 15:38:26 »
Czyli wychodzi na to, ze gość od początku był "nie rokujący" stąd jest obecnie tam gdzie jego miejsce...Ale do szczekania taki to pierwszy!

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #862 dnia: Maj 08, 2018, 15:56:17 »
miały być podwyżki, wyrównanie i co?? d...a Jak mówiłem że będziemy widzieć podwyżki jak świnia niebo to śmiali się ze mnie. Przecież trzeba kupić ciemny lud i dać im po pińcet, oraz zbierać kasę na "po czysta",  a strażak nie odezwie się tylko podkuli ogon i tak będzie robił swoje. Takiego upolitycznienia psp w historii straży nie było... Gdzie związki? Tylko nagrody i stanowiska sobie dają..

Serio o co Ci chodzi? Bo robisz z siebie idiotę wlasnie, powiedz mi jak długo robisz w tej formacji ze dalej nie masz pojęcia jak to funkcjonuje ? Coś w tym jest ze wszyscy mówią ze młodzież w straży coraz głupsza i coraz bardziej roszczeniowa.

Przeglądając wypowiedzi z 2005, był już wtedy nurkiem z 15 letnim stażem, czyli ma aktualnie około 28 lat służby. Oceniając źle młodzież w straży nie popisałeś się w tym przypadku, bo jak widać to jednak "stara gwardia".

No to jeszcze gorzej jak taki stary strazak nie ma pojęcia jak to działa...

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #863 dnia: Maj 08, 2018, 16:45:37 »
Temat podwyżki 2018 proszę pisać posty w temacie wątku!!!
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #864 dnia: Maj 17, 2018, 11:47:06 »
Podwyżka na koncie...nawet ladnie wyszło bo z podwyżką wyslugi ponad 170 na rękę. I co ciekawe.bo różnica w grupach faktycznie jest zajebiscie splaszczona.

Offline tomekiks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #865 dnia: Maj 17, 2018, 12:23:31 »
Siusiek a jak to nie tajemnica to na której grupie jesteś ?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #866 dnia: Maj 17, 2018, 16:16:45 »
Starszy operator sprzętu specjalnego...

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #867 dnia: Maj 17, 2018, 16:28:33 »
nie żebym podważał ale to ni jak nie wychodzi na starszym na operatorze to ok, ale na starszym ?

Offline marts

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #868 dnia: Maj 17, 2018, 17:56:33 »
Siusiek,siódma grupa i 170zł?!coś to nie pasuje,u nas chłopaki w grupach 1-5 podpisywali ostatnio i wychodziło u nich ok 170 brutto(pytam się gdzie jest te 202 zł z ustawy),a chłopaki z grup 6-8 mają ok 90zł brutto(miało być 102zł) :wall:

Offline dawidosp92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #869 dnia: Maj 17, 2018, 19:01:07 »
Ja na 5 grupie 150 zł, kumpel na 7 grupie 80 zł, oczywiście już na rękę.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.926
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #870 dnia: Maj 17, 2018, 19:03:18 »
Owszem..podpytałem..Z wysługą Panowie sorry

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.446
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #871 dnia: Maj 18, 2018, 00:30:34 »
nawet z wysługą na maxa na 7 gr. ( st oper.) tyle nie wyjdzie,  więc albo nie masz st. operatora albo nie o sobie pisałeś.

Offline Maaz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #872 dnia: Maj 18, 2018, 08:50:19 »
z 35-cio letnią wysługą lat pracy na 7 grupie to max 121.5 zł podwyżki - więcej już się nie da

Offline jankowalski723

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #873 dnia: Maj 28, 2018, 20:48:56 »
Panowie doszło do tak dziwnych sytuacji że ludzie na ósmej i siódmej grupie mniej zarabiają niż na czwartej. Okazuje się że starszy ratownik z normalnym dodatkiem ma większe pobory niż d-ca sekcji lub starszy operator sprzętu specjalnego z dodatkiem zaniżanym bądź (tak zwanym dawnym systemem grupa kosztem dodatku którego nigdy już pewnie nie wyrównają). Jedynym rozwiązaniem jest aby dodatki zostały znormalizowane do grup. Niedługo dojdzie do tego że strażak z 3-letnim stażem w jednostce warszawskiej będzie stał lepiej z wypłatą jak 20-letnim stażem w powiatówce (o ile już takich przykładów nie ma).. 

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #874 dnia: Maj 28, 2018, 21:53:59 »
Praktycznie takiej patologii można się dopatrzeć w większości KP, na chwile obecna dochodzi do absurdu ze ludzie odmawiają awansu na wyższe grupy, bo po co brac na siebie obowiązki jak kasy i tak nie ma na wyższej grupie, tak to zostało spłaszczone. Jak najbardziej jestem za podwyżkami dla tych niższych grup, ale powinni to mieć rece i nogi, a powstał bałagan. :gwiazdki: