Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 401331 razy)

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 05, 2017, 23:18:53 »
Czyli rozumiem że jeżeli na grupie jest 60 zł to przeskok z 4 na 7 to 180 zł. Jeżeli ktoś na 4 dostanie 200 zł to będzie miał więcej niż ten na 7 grupie. Brawo Wy

Offline rincon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 06, 2017, 01:17:10 »
Czyli wyjdzie na to ze strazacy na grupach 5,6,7 będą mieli obowiązki a kasy jak w grupach niższych , dobre!!!
Widziałeś komunikaty związkowe, że na radzie dialogu dostali informację, że pieniądze są dla najsłabiej zarabiających funkcjonariuszy. Prawdopodobnie różnice się zmniejszą i tyle.
PS. czym się różnią obowiązki mł. ratownika kierowcy od starszego ratownika kierowcy?
Q...wa zaraz się porzygam od tej propagandy KG
Widziałeś komunikaty związkowe, że na radzie dialogu dostali informację
Hmmmm, szkoda że zapomniano o związkach !!!! ( http://kspnszz.org/index.php/2017/11/27/podwyzki-dla-strazakow-psp-na-rok-2018-i-zmiany-w-przepisach-dotyczacych-naszej-sluzby/ )
PS. czym się różnią obowiązki mł. ratownika kierowcy od starszego ratownika kierowcy?
Kosmito a słyszałeś chociaż o czymś takim jak doświadczenie zawodowe/bojowe ( trudne słowo dla nie obytych )  ?
Skoro tak uważasz to może zlikwidujmy wszystkie funkcje i stopnie, bo według twojego kryterium prawie niczym nie różnią, a już zwłaszcza w biurze bo papiery ogarnia byle księgowa ze średnim i nie trzeba jej ubrać w mundur, nadać medali i płacić 6 koła lub więcej  ?
ps . i  moze jak by pani ( przykładowa ) Jadzia, była odpowiedzialna za strażaków to byśmy nie mieli komisji od mundurów co obraduje już 10 lat a i wszystkie pozostałe świadczenia ( za brak mieszkania , za dojazdy , za malowanie itp ) nie zmieniły się od ponad 20 lat !!!!!!!!!!!!
Już nie wspomnę że za brak mieszkania dostają TYLKO !!! ci co mieszkają z mamą i tatą hahahahahahaha
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2017, 01:47:03 wysłana przez rincon »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 06, 2017, 06:47:17 »
Parafrazując pewną kampanie społeczną "Piłeś, nie pisz, włącz myślenie" bo pleciesz trzy po trzy:
Widziałeś komunikaty związkowe, że na radzie dialogu dostali informację, że pieniądze są dla najsłabiej zarabiających funkcjonariuszy. Prawdopodobnie różnice się zmniejszą i tyle.
PS. czym się różnią obowiązki mł. ratownika kierowcy od starszego ratownika kierowcy?
[\quote]
Q...wa zaraz się porzygam od tej propagandy KG
Gdzie tu masz chociaż słowo o KG, generale lub synonimy tych słów? Ja tego nie widzę ale być może niedowidzę z rana więc proszę uświadom mnie.
Widziałeś komunikaty związkowe, że na radzie dialogu dostali informację
Cytuj
Hmmmm, szkoda że zapomniano o związkach !!!! ( http://kspnszz.org/index.php/2017/11/27/podwyzki-dla-strazakow-psp-na-rok-2018-i-zmiany-w-przepisach-dotyczacych-naszej-sluzby/ )
Przecież ta rada (podzespół ma nawet swoją nazwę) to przedstawiciele wszystkich cenrtal ZZ służb mundurowych, więc z łaski swojej co ty pleciesz!

Kosmito a słyszałeś chociaż o czymś takim jak doświadczenie zawodowe/bojowe ( trudne słowo dla nie obytych )  ?
Nie umiesz czytać ze zrozumieniem albo byłeś naprany jak to pisałeś? Ja piszę o obowiązkach a ty o doświadczeniu ja o gruszce ty o pietruszce. Swoją drogą sprawę dodatków służbowych reguluje odpowiedni przepis i nie ma tram ani słowa o doświadczeniu bojowym! Więc skąd tą fanaberię wziąłeś to nie wiem, za doświadczenie życiowe jest dodatek stażowy! A doświadczenie bojowe nigdy nie będzie równe latom służby! Gdyż JRG potrafią wyjeżdżać 2000 -3000 razy a inne 300 razy. Więc strażacy potrafią w ciągu roku średnio 10 razy więcej wyjechać niż ich koledzy.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2017, 06:59:44 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 446
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 06, 2017, 10:00:18 »
Czyli wyjdzie na to ze strazacy na grupach 5,6,7 będą mieli obowiązki a kasy jak w grupach niższych , dobre!!!

W JRG której służę osoby na 5,6,7 grupie mają mniejsze uprawnienia i mniej szkoleń specjalistycznych od osób na 1,2,3,4 grupie wiec taki podział był by sprawiedliwy. Jeżeli podwyżki by nie przeszły to dał bym czasookres w jakim osoby na wyższych grupach mieli by podnieść kwalifikacje aby prześcignąć "młodszych". Niespełnienie tego warunku skutkowało by przeniesieniem na niższe stanowisko. Tyle w temacie.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 06, 2017, 12:05:42 »
Wygląda na to , że w Twoje JRG po prostu jest źle zarządzane, skoro tak to wygląda, gdyż w mojej na ten przykład strażacy na grupach 5,6,7 maja za sobą wiele kursów i specjalizacji . Młodsi koledzy oczywiście nabywają sukcesywnie uprawnienia, choćby jako operatorzy drabin.
   Rozumiem jedno...każdy daje przykład ze swojego podwórka, ale nie jest to normą w całym kraju.
   Jedno jest pewne- jest źle pod względem płac, dodatków, awansów w stopniach i stanowiskach.

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 07, 2017, 14:18:32 »
Koledzy takie pytanko, nawet gdyby faktycznie mieli nam coś rzucić to pójdzie to do grupy czy jak? Bo nie rozumiem jakby miała wyglądać sprawa awansu np z grupy 4 na 5 dostajemy po x złotych a przeskakując o grupę wyżej okaże się że mniej zarabiam bo tylko do 4 grupy poszła podwyżka? Wyprowadźcie mnie z błędu

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 07, 2017, 15:24:38 »
Dokładnie tak to będzie :) w mojej jednostce na 100 % :)

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 07, 2017, 16:05:21 »
Nie tylko w Twojej ale w wielu jednostkach tak będzie wyglądała sytuacja!!!

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 07, 2017, 17:24:55 »
Czyli sprawdza się staropolskie przysłowie przekazywane z pokolenia na pokolenie...miej wyj..ane a będzie Ci dane 😊

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 07, 2017, 17:47:29 »
To proste jak będzie wyglądać sytuacja. Jak ktoś ma np dowódcę zastępu to pisze raport o przeszeregowanie na starszego ratownika. Prośbę swą motywuje wyższymi zarobkami. Ale jaja nie wieże że to pisze.......

Najpierw naucz się pisać po polsku a później zabieraj głos. To proste tylko uwieRZ w siebie.

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 07, 2017, 18:11:47 »
To proste jak będzie wyglądać sytuacja. Jak ktoś ma np dowódcę zastępu to pisze raport o przeszeregowanie na starszego ratownika. Prośbę swą motywuje wyższymi zarobkami. Ale jaja nie wieże że to pisze.......
Jeśli awansowałeś z 4 grupy na 7 to powinieneś wiedzieć jaki jest wzrost wypłaty a potem dodaj sobie ile mogą wzrosnąc uposażenia dla najniższych grup (1-4) ? Jeśli to będzie ok (120-150) zł to nie będzie trzeba pisać raportu o przeszeregowanie bo na 7 są wyższe zarobki. Bardziej zbliżone już brzmi lepiej. Bardziej bym się zastanowił nad tym jakie są obowiązki na służbie starszego ratownika będącego tylko ratownikiem ( nawet nie kierowcą) a jakie dowódca zastępu w małych jednostkach gdzie jest 1-2 dowódców na służbie i jaką odpowiedzialnością jest obciążony dowódca zastępu względem starszego ratownika. Różnica w wynagrodzeniu +/- 100zł ??? Może wtedy będzie przepis o dodatkach aby dowódca zastępu miał godne wynagrodzenie względem obowiązków.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2017, 18:38:07 wysłana przez radk177 »

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 07, 2017, 18:45:07 »
Jak ktoś nie ma argumentu to się pisowni przyczepi. Przepraszam szanownego pana pisze z telefonu i może coś się wkradnie . Co powiecie na taki przykład: starszy ratownik mianowany z 10 lat temu dodatek 450. Dowódca zastępu mianowany w 2013 pod warunkiem nie zwiększania dodatku służbowego  (na co się zgodził lecz spodziewał się że do chwili obecnej mu coś podniosą - jednak nie! ) 300 zł. Niech mi ktoś mądry wytłumaczy poco mieć mieć odpowiedzialność dowódcy i zarabiać mniej. Ch...... By mnie strzelił na miejscu tego dowódcy (na szczęście mam to za sobą) jeżeli na 7 grupie bym miał mniej niż na ratowniku.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 07, 2017, 18:53:39 »
Wiecie co, przerażacie mnie czasem. Nie ma nawet kwoty przybliżonej, nie ma szczegółów podziału pieniędzy a wy się kłócicie kto zasłużył na podwyżkę a kto nie  :wall: :wall: Prawda jest taka czy dostana ją grupy 1-4 czy 1-7 to z mojego punktu widzenia żadna różnica, ważne, że ktoś dostanie bo to są środki dodatkowe, kasę dla wszystkich przewiduje ustawa modernizacyjna. Tylko tyle i aż tyle.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 07, 2017, 19:00:09 »
Też tak myślę że na razie nie ma o czym pisać. Ktoś tam pisał 200 zł. Ja tylko uważam że jeżeli by się to potwierdziło to prowadzi do patologi. Oczywiście cieszę się jak ktoś dostanie kto by to nie był. Poczekamy zobaczymy.

Offline Siedem

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 517
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 07, 2017, 19:15:31 »
Najniżej zarabiające są grupy 1-10 tylko podziale bojowym. I tego sie trzymajmy :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #90 dnia: Grudzień 15, 2017, 17:35:52 »
Pismo Przewodniczącego podzespołu ds. służb mundurowych w RDS do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie podwyżek.

http://kspnszz.org/wp-content/uploads/2017/12/Pismo-do-Ministra-Mariusza-B%C5%82aszczaka-14.12.2017-roku.pdf

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #91 dnia: Grudzień 16, 2017, 15:29:25 »
Pismo Przewodniczącego podzespołu ds. służb mundurowych w RDS do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie podwyżek.

http://kspnszz.org/wp-content/uploads/2017/12/Pismo-do-Ministra-Mariusza-B%C5%82aszczaka-14.12.2017-roku.pdf
Wróble ćwierkają, że bardzo korzystnie dla nas to zostanie podzielone  :straz: :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #92 dnia: Grudzień 16, 2017, 15:43:05 »
Pismo Przewodniczącego podzespołu ds. służb mundurowych w RDS do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie podwyżek.

http://kspnszz.org/wp-content/uploads/2017/12/Pismo-do-Ministra-Mariusza-B%C5%82aszczaka-14.12.2017-roku.pdf
Wróble ćwierkają, że bardzo korzystnie dla nas to zostanie podzielone  :straz: :straz:

Pisz proszę konkretnie co ćwierkają albo nie ćwierkaj....

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #93 dnia: Grudzień 16, 2017, 21:20:18 »
około 25-30 zł na etat ( i teraz magiczne podobno)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #94 dnia: Grudzień 16, 2017, 21:29:35 »
około 25-30 zł na etat ( i teraz magiczne podobno)
Założyć się możemy ze sie mylisz i to mocno... Stawka ballantains brasil i obiad na Mazurach 2018.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #95 dnia: Grudzień 16, 2017, 22:35:23 »
Skoro, powiedzmy że wiemy ile, to teraz pytanie kto dostanie na te łakocie?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.443
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #96 dnia: Grudzień 17, 2017, 00:30:27 »
Cytuj
Założyć się możemy ze sie mylisz i to mocno... Stawka ballantains brasil i obiad na Mazurach 2018.

Jakbym był pewien to nie dodałbym "podobno"   takie info dostaliśmy i na takie kwoty mamy być przygotowani, osobiście nic na piśmie na biurko jeszcze mi nie wpadło . Więc z zakładu nici.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #97 dnia: Grudzień 17, 2017, 00:46:29 »
Jakbym był pewien to nie dodałbym "podobno"   takie info dostaliśmy i na takie kwoty mamy być przygotowani, osobiście nic na piśmie na biurko jeszcze mi nie wpadło . Więc z zakładu nici.
W sumie zero stresu stawiam obiad i dobrą butelkę :) Ni potrzebuję zakładu :P:P
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 02, 2018, 19:58:51 »
Słyszałem osobiście z dwóch niezależnych źródeł, że ma to być jednak kwota 125 zł/etat tylko nie jest jeszcze ustalone czy jednakowo dla wszystkich czy tez inaczej. Pożyjemy zobaczymy!

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 03, 2018, 10:14:48 »
“All men are created equal, and then a few become firefighters”