Autor Wątek: Podwyżki 2018  (Przeczytany 399752 razy)

Offline pitrms

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #475 dnia: Marzec 17, 2018, 13:35:48 »
Ciekawe co na to nasza KSP. Widzę, że ostatnio są tylko na nie! Wszystko negatywne , niedobre. Panie generale już Pan więcej zrobił w ciągu 2 lat aniżeli poprzednik przez 8.  I jeżeli nowy przepis kwalifikacyjny zostanie zrealizowany będzie to kolejny sukces. Chyba że KSP  znowu powie nie... I gorzej jak przepis pójdzie do kosza ...

Temat podwyżek, a Ty nie wiadomo o czym przyjacielu mówisz  :o
Przyjacielu :) Była propozycja KSP w sprawie podwyżki w stopnie szkodliwości. Uważam że to zły pomysł. Dlatego się zastanawiam co na to KSP jeśli KG zaproponuje podwyzki w grupach 1-9 I po około 200 zł jak piszą poprzednicy  :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #476 dnia: Marzec 17, 2018, 13:46:11 »
Czy mógłby ktoś ze starszych pracowników przypomnieć jakie podwyżki ustawowe w PSP mieliśmy od 2000 roku ?
A co to jest podwyżka ustawowa?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #477 dnia: Marzec 17, 2018, 14:37:24 »
Ciekawe co na to nasza KSP. Widzę, że ostatnio są tylko na nie! Wszystko negatywne , niedobre. Panie generale już Pan więcej zrobił w ciągu 2 lat aniżeli poprzednik przez 8.  I jeżeli nowy przepis kwalifikacyjny zostanie zrealizowany będzie to kolejny sukces. Chyba że KSP  znowu powie nie... I gorzej jak przepis pójdzie do kosza ...

Temat podwyżek, a Ty nie wiadomo o czym przyjacielu mówisz  :o
Przyjacielu :) Była propozycja KSP w sprawie podwyżki w stopnie szkodliwości. Uważam że to zły pomysł. Dlatego się zastanawiam co na to KSP jeśli KG zaproponuje podwyzki w grupach 1-9 I po około 200 zł jak piszą poprzednicy  :)
Myślę że na dniach się dowiemy  ^_^ te co ja słyszałem to moim zdaniem byłyby sprawiedliwe. Przede wszystkim korzystne dla tych na samym dole. Od razu zaznaczam że mnie te najniższe nie dotyczą  -_-
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #478 dnia: Marzec 17, 2018, 14:58:04 »
Ciekawe co na to nasza KSP. Widzę, że ostatnio są tylko na nie! Wszystko negatywne , niedobre. Panie generale już Pan więcej zrobił w ciągu 2 lat aniżeli poprzednik przez 8.  I jeżeli nowy przepis kwalifikacyjny zostanie zrealizowany będzie to kolejny sukces. Chyba że KSP  znowu powie nie... I gorzej jak przepis pójdzie do kosza ...

Temat podwyżek, a Ty nie wiadomo o czym przyjacielu mówisz  :o

Przyjacielu :) Była propozycja KSP w sprawie podwyżki w stopnie szkodliwości. Uważam że to zły pomysł. Dlatego się zastanawiam co na to KSP jeśli KG zaproponuje podwyzki w grupach 1-9 I po około 200 zł jak piszą poprzednicy  :)
Myślę że na dniach się dowiemy  ^_^ te co ja słyszałem to moim zdaniem byłyby sprawiedliwe. Przede wszystkim korzystne dla tych na samym dole. Od razu zaznaczam że mnie te najniższe nie dotyczą  -_-
Trochę dziwne bo jakoś nie pisze się o grupie 10 z podziału bojowego. Znam dowódcę zmiany który wiele robi dla związku zawodowego i ciekaw jestem jego reakcji na to że nie dostanie nic a jego zastępca na 9 grupie chrupnie 2 stówki. No chyba że 01 da wszystkim swoim dowódcom zmian po 300 dodatku służbowego.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #479 dnia: Marzec 17, 2018, 15:08:13 »
Trochę dziwne bo jakoś nie pisze się o grupie 10 z podziału bojowego. Znam dowódcę zmiany który wiele robi dla związku zawodowego i ciekaw jestem jego reakcji na to że nie dostanie nic a jego zastępca na 9 grupie chrupnie 2 stówki. No chyba że 01 da wszystkim swoim dowódcom zmian po 300 dodatku służbowego.
Nie jest dziwne bo na 10 grupie jest bardzo wielu ludzi którzy z PB mają niewiele wspólnego
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #480 dnia: Marzec 17, 2018, 15:16:52 »
Trochę dziwne bo jakoś nie pisze się o grupie 10 z podziału bojowego. Znam dowódcę zmiany który wiele robi dla związku zawodowego i ciekaw jestem jego reakcji na to że nie dostanie nic a jego zastępca na 9 grupie chrupnie 2 stówki. No chyba że 01 da wszystkim swoim dowódcom zmian po 300 dodatku służbowego.
Nie jest dziwne bo na 10 grupie jest bardzo wielu ludzi którzy z PB mają niewiele wspólnego

A czy ja gdzieś napisałem że 10 grupa nie dostanie ? :)
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #481 dnia: Marzec 17, 2018, 15:19:03 »
A czy ja gdzieś napisałem że 10 grupa nie dostanie ? :)
Czyli znasz tą sama wersję co ja  :wacko: :wacko: :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #482 dnia: Marzec 17, 2018, 16:16:30 »
Trochę dziwne bo jakoś nie pisze się o grupie 10 z podziału bojowego. Znam dowódcę zmiany który wiele robi dla związku zawodowego i ciekaw jestem jego reakcji na to że nie dostanie nic a jego zastępca na 9 grupie chrupnie 2 stówki. No chyba że 01 da wszystkim swoim dowódcom zmian po 300 dodatku służbowego.
Nie jest dziwne bo na 10 grupie jest bardzo wielu ludzi którzy z PB mają niewiele wspólnego
Przeoczyłeś
Cytuj
o grupie 10 z podziału bojowego
Akurat wydaje mi się że dowódcy podziału bojowego JRG jak najbardziej mają.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #483 dnia: Marzec 17, 2018, 16:18:55 »
A czy ja gdzieś napisałem że 10 grupa nie dostanie ? :)
Czyli znasz tą sama wersję co ja  :wacko: :wacko: :wacko:

Bardzo możliwe... :)
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #484 dnia: Marzec 17, 2018, 16:50:38 »
Piszcie jaką wersję znacie. Jak o głupotach nie związanych z tematem to piszecie a na temat to tajemnica

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #485 dnia: Marzec 17, 2018, 16:53:23 »
nie proście sie ich zeby napisali napewno tego nie zrobia bo sie boja ze jak sie pomyla to ich autorytet spadnie

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #486 dnia: Marzec 17, 2018, 16:58:18 »
nie proście sie ich zeby napisali napewno tego nie zrobia bo sie boja ze jak sie pomyla to ich autorytet spadnie

Ja się nie proszę tylko lubię ludzi konkretnych i jak się coś zaczyna to się kończy albo milczy.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #487 dnia: Marzec 17, 2018, 16:59:57 »
Jaki ja mam mieć u Ciebie autorytet? Weź nie żartuj... Jestem takim samym czarnuchem jak Ty! Jak chcesz wiedzieć to pisz na priv. Ja nie chce siać tu propagandy, bo jak się okaże że mam źle info to niektórzy lubią tu wytykać palcami...
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Bezlitosny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #488 dnia: Marzec 17, 2018, 17:04:25 »
Do mnie dotarło NIEOFICJALNIE, że jest pomysł aby podzielić to stopniowo im wyższa grupa tym niższa kwota podwyżki (na pewnej grupie nie pamiętam jakiej ma pozostać już stała kwota i tak aż do tych najwyżej postawionych w naszych szeregach).

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #489 dnia: Marzec 17, 2018, 17:15:22 »
Jaki ja mam mieć u Ciebie autorytet? Weź nie żartuj... Jestem takim samym czarnuchem jak Ty! Jak chcesz wiedzieć to pisz na priv. Ja nie chce siać tu propagandy, bo jak się okaże że mam źle info to niektórzy lubią tu wytykać palcami...

Forum i autorytet. Dobre. Napisz porostu że mam nie sprawdzoną informacje itd.... Ja Cię napewno nie będę wytykał, a jak ktoś będzie to jego sprawa porostu to olej

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #490 dnia: Marzec 17, 2018, 18:01:18 »
Widać jak młodzi strażacy na forum chcą poznać prawdę. O ile jest to faktycznie prawda będzie ok. Pamietajcie o jednym. W przyszłym roku podwyżka 309 zł. Jeśli w tym roku pójdzie tam gdzie nie powinna pójść to wszem i wobec chcę powiedzieć że z podwyżki na pochodne z tej kwoty pochłoną około 100 zł.Czyli koledzy...wzorem 2017 roku.

Offline adam998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
    • http://
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #491 dnia: Marzec 17, 2018, 20:43:09 »
Czy mógłby ktoś ze starszych pracowników przypomnieć jakie podwyżki ustawowe w PSP mieliśmy od 2000 roku ?
A co to jest podwyżka ustawowa?

 :o Ustawowa jak sama nazwa wskazuje nie wiem jak inaczej mam to wyjaśnić

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #492 dnia: Marzec 17, 2018, 21:14:02 »
Ustawy gwarantujące podwyżki byly dwie obie za rządów PiS.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #493 dnia: Marzec 17, 2018, 21:31:31 »
Uzupełniając wpis kolegi podwyżki w formie ustawy były w latach 2007-2009 i teraz w latach 2017-2019 (z magiczną kwota 253,00 zł na etat ;). Dodatkowo dla sprostowania dostaliśmy też bodajże 300,00 zł brutto w 2012 roku po Euro i dodatkowo od 2010 roku wprowadzono płatne nadgodziny, które może nie wszyscy już pamiętają ale wcześniej sluzylismy za uścisk dłoni. Także i jedni i drudzy z POPISu coś dołożyli.

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #494 dnia: Marzec 18, 2018, 16:17:36 »
Dawajcie pewne info odnośnie podwyżek bo wszyscy nawzajem się nakręcacie!!! Gdybanie nic tutaj nie wnosi!!!

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #495 dnia: Marzec 18, 2018, 17:13:26 »
Dawajcie pewne info odnośnie podwyżek bo wszyscy nawzajem się nakręcacie!!! Gdybanie nic tutaj nie wnosi!!!
Cisza spokój .. Komenda Główna ma swoją propozycję. Panowie Wielmożni Przewodniczący mają swoje z tym że jeden już ogłosił a drugi czeka. Z tego co wiem pierwszy strzelił sobie w kolano a drugi nawet nie rozesłał do uzgodnień w teren. W ten sposób 01 ogłosi sukces skoro nie można się spotkać i przy okazji uzgodnień nagród i zapomóg wspomnieć o podwyżkach i ewentualnych sposobach jej rozdziału. Co z tego że 200 i 100 będzie skoro nawet nie wiemy czy przy okazji tego główny nie nakaże i nie wprowadzi zarządzenia dotyczącego nowego sposobu przyznawania dodatku służbowego...więc hajc się może Panowie znaleźć a my jak potulne bara.... bedziemy beczeć.

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #496 dnia: Marzec 19, 2018, 07:06:05 »
O ile wiem nic z KG do ZZ nie wpłynęło. Żadnej propozycji nie ma.
A taka uwaga ogólna. Kg robi cokolwiek dopiero jak ZZ coś zrobią.
Przepis kwalifikacyjny propozycja KSP wiosna 2017 zespół KG czerwiec
Umundurowanie działania S  koniec 2017 propozycja KG luty 2018
Podwyżki pomysł KSP  nagle okazuje się że KG ma super propozycję. Której nikt oficjalnie nie zna.
Niby drobiazgi ale znaczące
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2018, 07:15:54 wysłana przez radca »

Offline fireman998998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 447
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #497 dnia: Marzec 19, 2018, 10:55:47 »
Z tego co widać i słychać jakiekolwiek działania inicjuje "S" a pozostałe związki głowy w piasek!!!Brak słów!!!I jak maja nas póżniej brać na poważnie w jakichkolwiek kwestiach!!!

Offline BAJBUS

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #498 dnia: Marzec 19, 2018, 10:58:27 »
 Jak się mają nasze pensje do pracowników Lasów Pństwowych. Zatrudnieni nadleśniczowie zarabiają 16 069 zł brutto, ich zastępcy 11 451 zł, a szeregowi leśniczowie 9 121 zł - podaje na Twitterze ekolog Michał Zmihorski. Portal Wynagrodzenia.pl podkreśla, że większość leśników może także liczyć na służbowe mieszkanie lub dom, a także na ryczałt na paliwo. Panowie strażacy! Jakie Wy chcecie podwyżki przecież już dostaliście w zeszłym roku i dostaniecie w przyszłym, macie płacone za nadgodziny i inne przywileje :wall:  Na zarobki powyżej 8 313 zł brutto może liczyć grupa 25 proc. najlepiej opłacanych leśniczych. 25 proc. najgorzej wynagradzanych leśniczych zarabia z kolei poniżej 5 056 PLN brutto.  Panowie strażacy do Technikum Leśnego, :tuba: a nie SA PSP.

Offline piter_psp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
Odp: Podwyżki 2018
« Odpowiedź #499 dnia: Marzec 19, 2018, 12:37:17 »
Z tego co widać i słychać jakiekolwiek działania inicjuje "S" a pozostałe związki głowy w piasek!!!Brak słów!!!I jak maja nas póżniej brać na poważnie w jakichkolwiek kwestiach!!!
Nie do końca "głowy w piasek". Poniżej w końcu jakieś konkrety, a podpisu władz "S-ki" nie widzę pod postulatami. Wolą się boksować z tematem "dodatkowego zarobkowania", jak czytam na ich stronie - sami wykreowali problem, a teraz go zwalczają.
http://www.zzsflorian.pl/aktualnosci/2016-posiedzenie-rady-federacji-zzsm-2.html