Autor Wątek: Niezapowiedziane ćwiczenia  (Przeczytany 13607 razy)

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Niezapowiedziane ćwiczenia
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 03, 2017, 22:14:23 »
Szkoda że prawo i realia nie nadążają za takimi pomysłami. Bo to co jest w tej chwili to martwe przepisy - u nas każdy musi sam sobie w firmie kombinować jak chce móc jechać na akcję w godzinach pracy - np. mi się udało dogadać z kierownikiem, że w razie akcji - jeżeli nie jestem na "krytycznej" zmianie (tzn. beze mnie liczebność na zmianie spadnie poniżej absolutnego minimum - przy czym obowiązują dane z grafiku) - to mogę jechać na akcję i do pracy spóźnić się nawet kilka godzin. A jak jest to o jakiejś "nieprzyzwoitej godzinie" to żebym nawet do niego nie dzwonił tylko dał znać SMSem. Byle bym tylko potem przyniósł zaświadczenie, że była taka, a taka akcja i że byłem tam potrzebny i żadnych nieprzyjemności w pracy z tego powodu miał nie będę. Wiem też, że kilka innych osób w JOT ma podobnie. I teraz niech się trafią takie debilne ćwiczenia i co? Pojadę na nie przekonany, że jadę na akcję i potem co? Mamy zgodę ratować ludzkie życie a nie ego dowództwa PSP... Nie wystarczą im inspekcje gotowości bojowej jakie robią co roku? Muszą jeszcze coś takiego wymyślać? Już kilka razy pomysły PSP odbijały nam się czkawką...

Zaś co do gotowości bojowej to mają przecież statystyki z całego roku - od wielu lat nie zdarzyło się by nikt od nas nie wyjechał, co najwyżej mniej więcej 3-5% wyjazdów rocznie mamy z dłuższym czasem niż by sobie PSP życzyło bo najwyżej trzeba czekać, aż kierowca jakiś ściągany telefonicznie dojedzie...

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Niezapowiedziane ćwiczenia
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 09, 2017, 14:53:11 »
Dzis powiat żywiecki ćwiczy nad jeziorem żywieckim - bez zapowiedzi :tuba:

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Niezapowiedziane ćwiczenia
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 21, 2017, 22:51:04 »
Dzis powiat żywiecki ćwiczy nad jeziorem żywieckim - bez zapowiedzi :tuba:
Wiadomo jakie założenia były na ćwiczeniach?
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Niezapowiedziane ćwiczenia
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 27, 2017, 10:37:28 »
Dzisiaj ćwiczy powiat oświęcimski - ćwiczenie przeciwpowodziowe. Na miejsce są dysponowane jednostki z pompami dużej wydajności, ładowarka do piasku, quady.

Offline Petro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 714
Odp: Niezapowiedziane ćwiczenia
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 04, 2017, 18:50:46 »
Dzis powiat żywiecki ćwiczy nad jeziorem żywieckim - bez zapowiedzi :tuba:
Wiadomo jakie założenia były na ćwiczeniach?
Tu masz info odnośnie ćwiczeń http://www.zywiec112.com.pl/cwiczenia-przeciwpowodziowe-na-jeziorze-zywieckim/
Sorry, że tak późno, ale nie odwiedziłem tematu :mellow:

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Niezapowiedziane ćwiczenia
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 04, 2017, 21:01:01 »
Dzisiaj ćwiczy powiat oświęcimski - ćwiczenie przeciwpowodziowe. Na miejsce są dysponowane jednostki z pompami dużej wydajności, ładowarka do piasku, quady.
http://oswiecim112.pl/cwiczenia-udzialem-jednostek-kompani-specjalnej-pompowej-krak-zdjecia-film/

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Niezapowiedziane ćwiczenia
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 05, 2017, 22:32:54 »
Ćwiczenia leśne rozpoczęte w północnej wielkopolsce:
http://pspzlotow.fundata.pl/page.php?idd=44&ida=334
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Niezapowiedziane ćwiczenia
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 05, 2017, 23:01:27 »
Czerwiec się skończył, a jeszcze są miejsca w kraju, gdzie powodziowych nie było  :fiuu: :fiuu:
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline straz22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
  • I ósmego Dnia Bóg stworzył strażaka
Odp: Niezapowiedziane ćwiczenia
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 08, 2017, 18:57:19 »
Na południu Wielkopolski były już ćwiczenia z pożaru lasów, nie zapowiedzianie i  w założeniu inny las miał się palić, tj. w innym powiecie ;)
straz22

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Niezapowiedziane ćwiczenia
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 23, 2017, 00:53:33 »
A tutaj troszeczkę inne "ćwiczenia"
http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzeszow/a/tadeusz-ferenc-wezwal-strazakow-osp-stawili-sie-w-25-minut,12409670/
O tego typu ćwiczeniach  to pierwszy raz słyszę -  nie mam pojęcia jaką one wartość poza zawracaniem 4 liter...
 Niektórym to się chyba nudzi na urzędzie.