Autor Wątek: dotacja ksrg 2017  (Przeczytany 32315 razy)

Offline KSRG_112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 14, 2017, 14:58:24 »
Obietnice obietnicami ale 01 KG niestety przegrywa dziś z własnymi deklaracjami.
Takiej "dobrej zmiany" w KSRG jeszcze nie było i coraz głośniej jednostki o tym mówią.
Niestety ZOSP RP nie było rzetelne i uczciwe w podziale środków ale 01 KG doprowadzi swoimi decyzjami ten system do rozpadu.
Może taki ma cel .............
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2017, 15:02:18 wysłana przez KSRG_112 »

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 14, 2017, 15:13:06 »
Zgadzam się w 100% z rafal.bula.
@Eqinox może żeby mieć obraz jak to w rzeczywistości działa, to wstąp do jakiejś OSP, zostań naczelnikiem albo prezesem i po pięcioletniej kadencji pochwal się jak było, jak to jest starać się o pieniądze na sprzęt i utrzymanie jednostki.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 15, 2017, 00:08:48 »
@Eqinox może żeby mieć obraz jak to w rzeczywistości działa, to wstąp do jakiejś OSP, zostań naczelnikiem albo prezesem i po pięcioletniej kadencji pochwal się jak było, jak to jest starać się o pieniądze na sprzęt i utrzymanie jednostki.
Ile ma twoja gmina rocznego budżetu? Przecież ja jestem zawsze złośliwy.... Porównamy proporcjonalnie czy 10 000 zł dotacji znaczy wszędzie to samo... Wątpię!
A w obecnej chwili, i tego przecież bronisz, daje się pieniądze tym 3 jednostkom, a tej która sobie świetnie radzi ochłapy, jako kara za to że sobie świetnie radzi
W żadnym wypadku, mogę całość kasy dać dla tej jednej. A dla pozostałych resztę  :rofl:.
Obietnice obietnicami ale 01 KG niestety przegrywa dziś z własnymi deklaracjami.
Takiej "dobrej zmiany" w KSRG jeszcze nie było i coraz głośniej jednostki o tym mówią.
To fakt, nigdy nie było tak wielkich dotacji na samochody  :wacko: I nie było też nigdy kasy na remonty.
PRAWDA Z MOJEGO PUNKTU WIDZENIA JEST TAKA BIEDNI MAJĄ LEPIEJ....
(wy napiszecie promuje się niezaradność ale nie jest to fakt jedynie półprawda)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2017, 09:45:17 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 15, 2017, 15:25:04 »
@Eqinox
Bo do tej pory na samochody i remonty można było dostać kasę z innych źródeł, a teraz obcięli je i to baaaardzoooo. A kasy sumarycznie jest efektywnie mniej. Zwiększyli kwotę całej puli o kilka procent, podnieśli VAT o kilkanaście a ceny skoczyły o kilkadziesiąt. Efekt jest taki że za całą pulę jaką dali na KSRG można kupić około 15-20% mniej sprzętu niż przed tymi ich "dobrymi zmianami".
Wiem też, że nie zawsze bieda jednostki świadczy o niezaradności, ale czasem po prostu trzeba mierzyć siły na zamiary. U mnie w okolicy jest kilka gmin - poza jednym wyjątkiem - o podobnej liczbie ludności i powierzchni. I w niektórych są 1-4 jednostki OSP, a są też takie w których jednostek jest kilkanaście. Więc chyba oczywistym jest, że jednostki z gmin w których 1 jednostka przypada na jakiś 500 mieszkańców są biedniejsze od tych gdzie jednostka przypada na 5.000. Ja wiem, że każdy chce mieć super sprzęt i dostawać dotacje, ale czy Twoim zdaniem KSRG jest od tego by wyrównywać budżety jednostek w okolicy bo gminy nie stać na utrzymanie 14-17 OSP?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 15, 2017, 16:51:11 »
Zwiększyli kwotę całej puli o kilka procent, podnieśli VAT o kilkanaście a ceny skoczyły o kilkadziesiąt. Efekt jest taki że za całą pulę jaką dali na KSRG można kupić około 15-20% mniej sprzętu niż przed tymi ich "dobrymi zmianami".
Kto zwiększył VAT? Dobra zmiana? NIEPRAWDA  :wacko: Zmienili to panowie z ZOSP RP do spółki z ekipą PO.
U mnie kwota wzrosła o jakieś 10% tak że bez rewelacji ale zawsze to wzrost. Podejrzewam, że są województwa gdzie wzrost jest kilkunasto lub kilkudziesięciu procentowy.
Wiem też, że nie zawsze bieda jednostki świadczy o niezaradności, ale czasem po prostu trzeba mierzyć siły na zamiary. U mnie w okolicy jest kilka gmin - poza jednym wyjątkiem - o podobnej liczbie ludności i powierzchni. I w niektórych są 1-4 jednostki OSP, a są też takie w których jednostek jest kilkanaście. Więc chyba oczywistym jest, że jednostki z gmin w których 1 jednostka przypada na jakiś 500 mieszkańców są biedniejsze od tych gdzie jednostka przypada na 5.000. Ja wiem, że każdy chce mieć super sprzęt i dostawać dotacje, ale czy Twoim zdaniem KSRG jest od tego by wyrównywać budżety jednostek w okolicy bo gminy nie stać na utrzymanie 14-17 OSP?
To ja przekręcę to w drugą stronę czy ludzie którzy dla KSRG jeżdżą jako strażacy ochotnicy nie zasługują aby państwo dla którego harują jako obywatele płacą podatki i  jako wolontariusze ratują mienie i życie ludzkie dało im coś lepszego niż  STAR 244 czy Jelcz 004? Liczba jednostek nie ma nic do rzeczy moim zdaniem cała dotacja powinna iść na zakup aut do czasu aż średni wiek samochodów nie spadnie poniżej 10-15 lat. Wiesz ile jednostek w KSRG u mnie ma auta które mają ok. 30 lat? 80% dlatego będę bronił tej wersji rozdziału środków.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 15, 2017, 22:53:39 »
o ja przekręcę to w drugą stronę czy ludzie którzy dla KSRG jeżdżą jako strażacy ochotnicy nie zasługują aby państwo dla którego harują jako obywatele płacą podatki i  jako wolontariusze ratują mienie i życie ludzkie dało im coś lepszego niż  STAR 244 czy Jelcz 004? Liczba jednostek nie ma nic do rzeczy moim zdaniem cała dotacja powinna iść na zakup aut do czasu aż średni wiek samochodów nie spadnie poniżej 10-15 lat. Wiesz ile jednostek w KSRG u mnie ma auta które mają ok. 30 lat? 80% dlatego będę bronił tej wersji rozdziału środków.

Jesteś żałośnie śmieszny. Nie dość, że ewidentnie bijesz pianę pod rządzącymi i jeszcze się do tego przyznajesz (bo tak, poprzednia władza fe, obecna cacy, walcie się), to jest to do tego chyba jedyna Twoja motywacja. Ponownie powtórzę: nie masz zielonego pojęcia o sposobie podziału tych środków, zapewniam Cię, że pieniędzy na auto nie dostanie nikt naprawdę potrzebujący i w moim województwie widać to jak na dłoni (wozy z dotacji idą do bogatych powiatów - tam gminy stać na 500 tys. wkładu własnego z kapelusza -  a tam gdzie jest totalna szrociarnia, będzie dalej totalna szrociarnia i 30-letnie Stary). O tym, jak dzielono je wcześniej też nie masz pojęcia - zawsze był pieniądze na auta i remonty, tylko NIKT O TO NIE WNIOSKOWAŁ, sama KP PSP przypominała co roku ze jeśli jest coś do naprawy na remizie to możemy na to wydać. Mam wątpliwości co do tego, czy masz coś wspólnego z OSP. Na moje oko nie masz względnie nie masz tam nic do powiedzenia i nie pełnisz żadnej z w/w funkcji.

I jak dla mnie to jest właśnie państwo, które pluje w twarz swoim strażakom, zabierając im pieniądze będące dla większości kroplówką trzymającą jednostki na powierzchni. Teraz zachodzą w głowę czy kupić ŚOO czy węże, bo na oba ich nie stać. W związku z debilną listą nie kupią środka pianotwórczego ani sorbentu. I żeby 1 jednostka dostała auto, 20 trzeba ZABRAĆ ICH PIENIĄDZE na które zapierdalali jak dzikie świnie jeżdżąc na okrągło do zdarzeń, stając na głowie żeby utrzymać gotowość, aby co rano ją zgłosić. To jest właśnie granda i pogarda!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2017, 11:55:38 wysłana przez b07 »

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 16, 2017, 11:25:32 »
Nic dodać nic ująć @b07. W sedno. Aczkolwiek z remontówką ze środków KSRG było trudno. Jednak zawsze można było remont czy modernizację  załatwić z samorządowcami. Przynajmniej tak jest u mnie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2017, 11:28:55 wysłana przez joker26 »

Offline b07

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 454
  • Everyone goes home
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 16, 2017, 11:53:51 »
Nic dodać nic ująć @b07. W sedno. Aczkolwiek z remontówką ze środków KSRG było trudno. Jednak zawsze można było remont czy modernizację  załatwić z samorządowcami. Przynajmniej tak jest u mnie.

Owszem, z KSRG nie było na to WIĘKSZYCH pieniędzy, ale parę groszy na remonty - części bojowej - można było wyrwać, tylko nikt tego nie robił, szukał innych źródeł.

Myśmy chcieli zrobić remont zaplecza w 2016 r. i złożyliśmy wniosek o hajs na remont do ZOSP RP (przynajmniej u nas w woj. była taka możliwość). Oczywiście po zabraniu związkowi wówczas dotacji MSW dostaliśmy 0 zł bo po tym nie było żadnych środków na remonty. Do dziś z puli MSW nie wiedziałem ani u siebie, ani w gminie (sic! w tym jednostki poza KSRG) ANI GROSZA. Związek jaki jest, każdy widzi, ale co roku wyrywaliśmy od nich parę groszy. Teraz wygląda to bardzo, bardzo źle.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2017, 11:57:46 wysłana przez b07 »

Offline KSRG_112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwiec 16, 2017, 22:49:40 »
Oczywiście w gminie, u sponsor łatwiej dostać puszkę farby czy worek cementu niż pieniądze na wąż i prądownice.
Wszyscy o tym świetnie wiedzieli i dlatego uważam że taki podział środków to celowy demontaż KSRG przez  01 KG 
Ograniczenie dostępności do sprzętu i wyposażenia. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwiec 17, 2017, 10:12:25 »
Nie dość, że ewidentnie bijesz pianę pod rządzącymi i jeszcze się do tego przyznajesz (bo tak, poprzednia władza fe, obecna cacy, walcie się), to jest to do tego chyba jedyna Twoja motywacja.
Moja motywacja jest zgoła inna... Chce pokazywać każdemu, że ZOSP to nie instytucja charytatywna która pomoga OSP a przedsiębiorstwo zatrudniające 250 osób i mające z tego olbrzymie pieniądze. Sprawdź sobie sprawozdanie na ich stronie.
Ponownie powtórzę: nie masz zielonego pojęcia o sposobie podziału tych środków, zapewniam Cię, że pieniędzy na auto nie dostanie nikt naprawdę potrzebujący i w moim województwie widać to jak na dłoni (wozy z dotacji idą do bogatych powiatów - tam gminy stać na 500 tys. wkładu własnego z kapelusza -  a tam gdzie jest totalna szrociarnia, będzie dalej totalna szrociarnia i 30-letnie Stary).
Chociaż byś rozliczał przez 50 lat dotacje w swojej OSP to nawet nie zbliżysz się do liczby którą ja już mam za sobą. Obecnie dotacja na auto (w moim województwie) jest wyższa o prawie 4 razy. Widziałem wnioski na zakup aut za kilka ostatnich lat i w żadnym gmina nie musiała dawać 500 tyś. zł. tym bardziej teraz. Zakup GBA to koszt przed podwyżką VATu 600 000 zł dotacja z NFOŚ 150 tys. KSRG 100 tyś ZOSP 150 tys. gmina 150 tyś, inne źródła 50 tyś. zł. Obecnie cena auta 700 000 dotacja z WFOŚ do 50 % wartości auta (przeciętnie 150 - 200 tyś. dają.) dotacja z KSRG 300 - 400 tyś. zł. to gdzie trzeba dać z gminy 500 tyś. zł? Obecnie obrotny wójt z ubogiej gminy w cenie używane samochodu i bez zbędnego zachodu kupi nowe GBA
W związku z debilną listą nie kupią środka pianotwórczego ani sorbentu.
Zgadzam się, że brak jest na liście sorbentów i środków pianotwórczych tylko wytłumacz mi w jaki sposób zagwarantujesz zgodne z umową trzymanie tego wyposażenia przez 5 lat. (przecież od wielu lat jest zapis, że masz przez 5 lat mieć na stanie to co zakupisz z dotacji). 
Oczywiście w gminie, u sponsor łatwiej dostać puszkę farby czy worek cementu niż pieniądze na wąż i prądownice.
Wszyscy o tym świetnie wiedzieli i dlatego uważam że taki podział środków to celowy demontaż KSRG przez  01 KG 
Ograniczenie dostępności do sprzętu i wyposażenia.
A bramy garażowe robione na zamówienie z uwagi na rozmiar? Szafy na sprzęt oczywiście też bo to w każdej gminie robią.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2017, 10:30:56 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 17, 2017, 11:00:27 »
W poprzednich latach z KSRG można było finansować przeglądy sprzętów, których wymagały np. specjalizacje (hydraulika, mierniki wielogazowe czy AODO), odciążało to gminy w tej kwestii. Kiedy planowanie budżetów gmin w jesieni ubiegłego roku zakładało współudział KSRG w utrzymaniu gotowości bojowej jednostek to w tym roku wywróciło się to do góry nogami. W poprzednich latach słyszałem nie raz, że np. umundurowanie to kwestia głównie gminy bo tak jest w ustawie a z KSRG realizowane będą specjalizacje. Dotacja z KSRG każdego roku wygląda dziwniej... mam wrażenie, że ochotnicy są na szarym końcu i nikt nimi się nie przejmuje co mają do powiedzenia. Niestety Komenda Powiatowa nie odezwie się do Wojewódzkiej a Wojewódzka do Głównej jakie są wymagania, uwagi itd. od OSP....

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 17, 2017, 16:51:17 »
U mnie w województwie od dwóch lat dotacje z FOŚ są znacznie mniejsze niż były wcześniej - więc nie generalizował bym w tej kwestii. Bo o ile mi wiadomo to one zmalały, a nie wzrosły.
Do tego kiedyś można było liczyć na dotację ze "środków Komendanta Głównego" - teraz już nie.
Zaś co do konieczności trzymania zakupionych rzeczy przez 5lat na stanie - to  o ile wiem dotyczyło tylko rzeczy kupionych z dotacji na cele inwestycyjne, bo to miały być środki trwałe. z puli na wydatki bieżące nie było takiego wymogu.

Obecne zmiany to dla mnie policzek, nagła niezapowiedziana i bezsensowna zmiana reguł gry. Pomijam fakt, że już prawie lipiec, a u nas wciąż o pieniądzach ani widu, ani słychu a tajemnicą nie jest, że jak się coś kupuje wspomagając się środkami z samorządu (UG) to łatwiej kupić bliżej początku roku, niż końca (bo potem się słyszy, że trzeba było robić przesunięcia w budżecie i już zwyczajnie pieniędzy nie ma bo były pilne wydatki).

Nie wychwalam Związku - uważam, że za mało robił dla strażaków, bo wierchuszkę stanowią politycy, ale był o całe kilka rzędów wielkości mniej szkodliwy niż obecny KG!

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 03, 2017, 12:14:04 »
Panowie otrzymaliście już wnioski na dotację KSRG? Czy tylko u nas, czy w całym kraju mamy składać wniosek
"Ofertę realizacji zadania publicznego" ?  :wall:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 03, 2017, 19:35:51 »
Panowie otrzymaliście już wnioski na dotację KSRG? Czy tylko u nas, czy w całym kraju mamy składać wniosek
"Ofertę realizacji zadania publicznego" ?  :wall:
A co to ta oferta? Składa się wniosek
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 04, 2017, 06:37:22 »
Załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań.

http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1300/1

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 04, 2017, 06:57:21 »
Załącznik nr 1 do rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań.

http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2016/1300/1
To do dotacji MSWIA. Trochę się wniosek KSRG zmienił doszła jedną czy dwie kolumny w tabeli.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 08, 2017, 18:18:42 »
Czy do waszych jednostek dotarło już listy do druhen i druhów od Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w sprawie insynuacji i nieprawdziwych oskarżeń związanych z dotacjami KSRG i MSWiA?

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 08, 2017, 18:41:35 »
Co rozumiesz pod określeniem "w sprawie insynuacji i nieprawdziwych oskarżeń związanych z dotacjami KSRG i MSWiA"? Bo my dostaliśmy jakieś wypociny warte mniej niż papier na którym je przysłano jak to jest cudownie i jak dużo pieniędzy dostajemy - a zarówno my jak i okoliczne jednostki dostaliśmy z KSRG ponad 2 razy mniej niż rok temu, chociaż już rok temu oburzaliśmy się że dostaliśmy mniej niż w latach poprzednich. Mało tego - środki które dostaliśmy (o ile te nędzne parę groszy można nazwać środkami) są od razu ze wskazaniem że na sprzęt tyle, na środki ochrony osobistej tyle.
Jeżeli chodzi o finanse to jest tak źle jak jeszcze nigdy nie było...

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 08, 2017, 19:10:49 »
.... a już myślałem, że tylko do nas minister napisał.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 08, 2017, 21:31:15 »
Do nas też napisał. Na pięknym kremowym papierze...

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 09, 2017, 13:12:39 »
Mógł przesłać czysty papier - na jakiś dyplom by był lub podziękowanie, a tak zmarnował i papier, i atrament i nasz czas na czytanie tych swoich wypocin...

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 11, 2017, 15:15:21 »
Na Mazowszu jest odgórne polecenie, żeby wszystkie jednostki OSP uświadomić, że dostali więcej, mimo że dostali mniej. Będziemy teraz wmawiać OSP, że czarne jest białe, a białe jest czarne.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 11, 2017, 17:38:52 »
Na Mazowszu jest odgórne polecenie, żeby wszystkie jednostki OSP uświadomić, że dostali więcej, mimo że dostali mniej. Będziemy teraz wmawiać OSP, że czarne jest białe, a białe jest czarne.
Statystycznie pieniędzy jest więcej ale zostały one inaczej przekierowane  :rofl: Swoją drogą mam pytanie jak planujecie przekonać jednostkę, która co roku dostawała około na przykład 8 tyś. zł a teraz dostała 3 tyś.? Myślę, że ciężko będzie przekonać kogokolwiek ze 3 tyś. zł to więcej niż 8 tyś.  Efekt tych działań może być niestety odwrotny od zamierzonego.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 11, 2017, 23:11:58 »
Cytuj
Statystycznie pieniędzy jest więcej

Właśnie, że sumarycznie pieniędzy na OSP jest mniej - odcięto kilka innych źródeł finansowania OSP niż KSRG i podniesiono VAT na sprzęt ppoż. - siła nabywcza tego co OSP dostały w tym roku, w porównaniu do tego co było 2 lata wstecz jest dużo mniejsza.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.348
Odp: dotacja ksrg 2017
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 12, 2017, 00:17:03 »
Cytuj
Statystycznie pieniędzy jest więcej

Właśnie, że sumarycznie pieniędzy na OSP jest mniej - odcięto kilka innych źródeł finansowania OSP niż KSRG i podniesiono VAT na sprzęt ppoż. - siła nabywcza tego co OSP dostały w tym roku, w porównaniu do tego co było 2 lata wstecz jest dużo mniejsza.
A kiedy ten VAT podniesiono???q
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.