Autor Wątek: Dodatkowe zarobkowania-służba przygotowawcza  (Przeczytany 3835 razy)

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Dodatkowe zarobkowania-służba przygotowawcza
« dnia: Maj 10, 2017, 17:57:19 »
Czołem panowie!
Jak wygląda u was sprawa dodatkowego zarobkowania podczas służby przygotowawczej? Komendanci wam dają zgody?

Offline danielcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Dodatkowe zarobkowania-służba przygotowawcza
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2017, 18:48:37 »
Powiem tak. Na początku służby proponował bym bardziej zainteresować się służbą- zdobywać wiedzę i umiejętności których na pewno nie przyswoiłeś w okresie kursu. Dodatkowe zarobkowanie dodatkowym zarobkowaniem, ale moim zdaniem na pierwszym miejscu Straż. Przechodząc na konsensus  - Tak u mnie komendant wyraża zgodę nawet stażystom, ale po uprzednim rozeznaniu charakteru pracy. Wiadomo , że taka praca poza służbą może przynieść korzyści.

Offline franklin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Dodatkowe zarobkowania-służba przygotowawcza
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2017, 21:02:27 »
Pytaj śmialo i nie zwracaj uwagi na twój staż słuzby. Danielson nie strasz go! nie dziwie sie ze chce dorobic majac najnizsza grupe

Offline danielcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Dodatkowe zarobkowania-służba przygotowawcza
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2017, 21:08:22 »
Nie straszę :). mówię jak to wygląda w moim otoczeniu. Sam dorabiałem więc wiem jak to się odbywa.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Dodatkowe zarobkowania-służba przygotowawcza
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2017, 21:30:48 »
zalezy co chcesz robic. jak chcesz pisac kwit na taksowke to moze roznie popatrzec. ja na stazu nie pisalem kwitu. po stazu od 1 stycznia bez przerwy pisze i generalnie zadnego problemu w tej materii nie ma. u mnie chlopaki pisali od 1 dnia i tez nikt im klopotu nie robil.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Dodatkowe zarobkowania-służba przygotowawcza
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 10, 2017, 22:26:04 »
To nie chodzi o to że nie jestem zainteresowany służbą BO JESTEM w 100% i zawsze chciałem być zawodowym strażakiem i lubię swoją służbę! Ale przy tylu dniach siedzenia w domu to trochę się nudzi i o to chodzi.

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Dodatkowe zarobkowania-służba przygotowawcza
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 10, 2017, 22:31:02 »
Powiem tak. Na początku służby proponował bym bardziej zainteresować się służbą- zdobywać wiedzę i umiejętności których na pewno nie przyswoiłeś w okresie kursu. Dodatkowe zarobkowanie dodatkowym zarobkowaniem, ale moim zdaniem na pierwszym miejscu Straż. Przechodząc na konsensus  - Tak u mnie komendant wyraża zgodę nawet stażystom, ale po uprzednim rozeznaniu charakteru pracy. Wiadomo , że taka praca poza służbą może przynieść korzyści.

Człowieku mamy 2017 rok, nie 1998... Dzisiaj trzeba rozwijać czerwony dywan przed stażystą, który zdecyduje się przyjść za te gówniane pieniądze do PSP. W mojej KP udaje się przyjąć kogoś raz na 3 nabory i to szału nie ma. Postaw się na miejscu młodego, który dostaje dzisiaj 1900. On ma takie same potrzeby co Ty... A co do zdobywania wiedzy i umiejętności... Po to jedzie się na szkołę a na służbie po to jest doskonalenie zawodowe. To co ktoś robi między służbami ch... komukolwiek do tego.

Offline danielcspsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Dodatkowe zarobkowania-służba przygotowawcza
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 10, 2017, 22:45:19 »
"Człowieku" nie tak do końca ch... co kto robi poza służbami. Bo właśnie po takich zgodach problem często, że nie ma się czasu przyjśc na służbę jak jest potrzeba- a dlaczego? bo zaraz mówi jeden z drugim - nie bardzo bo jestem gdzies w trasie, bo mam robote i tak w kółko. Ludzie to nie przedszkole tylko służba, pampersów nie dają... Zresztą może u Ciebie trzeba rozwijać dywan czerwony przed stażystami, bo u mnie zainteresowanie pracą w straży w dalszym ciągu jest bardzo duże. Co do zarobków to faktycznie mogły by być większe, ale nie przesadzaj i postaw się na miejscu gościa który całymi dniami pracuje np. na budowie.  niektórym się faktycznie to troche w du..ch przewraca.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Dodatkowe zarobkowania-służba przygotowawcza
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2017, 07:10:43 »
"Człowieku" nie tak do końca ch... co kto robi poza służbami. Bo właśnie po takich zgodach problem często, że nie ma się czasu przyjśc na służbę jak jest potrzeba- a dlaczego? bo zaraz mówi jeden z drugim - nie bardzo bo jestem gdzies w trasie, bo mam robote i tak w kółko. Ludzie to nie przedszkole tylko służba, pampersów nie dają... Zresztą może u Ciebie trzeba rozwijać dywan czerwony przed stażystami, bo u mnie zainteresowanie pracą w straży w dalszym ciągu jest bardzo duże. Co do zarobków to faktycznie mogły by być większe, ale nie przesadzaj i postaw się na miejscu gościa który całymi dniami pracuje np. na budowie.  niektórym się faktycznie to troche w du..ch przewraca.

jak wnioskuje po Twoim loginie jestes absolwentem cs psp. i szczerze mowiac sprawdza sie to co mowilem zawsze. jeden pojdzie do szkoly i pozostanie takim czlowiekiem jak byl a drugiemu mozg wypiora. i ty masz mozg wyprany. siedzisz na dowodcy zastepu albo wyzej i mowisz stazyscie jak ma przezyc. stare powiedzenie syty glodnego nie zrozumie. wez 1900 zl i przezyj. mieszkanie jak nie masz swojego walisz 1200 za wynajem. paliwo do auta 200. rachunki telefony interner okolo 200 zl. i masz 300 zl na zycie na caly miesiac. to teraz sie nie dziw ze chlopak chce dorobic. tez tak mialem i tez dorabialem. a jak ktos ma olej w glowie i zalezy mu na strazy to wie jakie sa priorytety i zawsze jak zajdzie potrzeba to sie do sluzby stawi. a takie sytuacje ze kogos sciagasz do sluzby poza grafikiem zdarzaja sie rzadko i jak zmiana dobrze zyje to tych kilku co ma wolne zawsze sie dogada kto przyjdzie z wolnego wiec wez wrzuc na luz.

JRG7

  • Gość
Odp: Dodatkowe zarobkowania-służba przygotowawcza
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 11, 2017, 08:59:10 »
Nie trzeba być po cspsp żeby mieć podobne zdanie, bo niby co ? ja -dzieścia lat temu na stażu dostawałem tyle co dowódca zmiany ?  Na stażu wypadało by się pokazać z dobrej strony, łapać wiedzę, szkolenia, bo to najlepszy okres. Czym skorupka za młodu ... z pewnością zostanie to z czasem docenione i zarobki się zmienią (chociaż szału u nas nie ma ale chyba każdy, wiedział na co się decyduje)
Jeżeli dod. zatrudnienie nie będzie kolidowało ze służbą wątpię, żeby komendant nie wyraził zgody.

Offline chudy67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Dodatkowe zarobkowania-służba przygotowawcza
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 11, 2017, 13:47:30 »
Jak tobie zabraknie na chleb, kto Ci dołoży z kolegów ?
Śmiało pisz raport o pracę dodatkową do komendanta i nie patrz się na innych.
Do jakiego wieku powinien pracować strażak z podziału bojowego?

Offline novec112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Dodatkowe zarobkowania-służba przygotowawcza
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 11, 2017, 18:56:02 »
Jak masz możliwość to łap wszystko co możliwe i dorabiaj  -_-  Ale opcja, że jesteś niedostępny i w razie "w" przychodzi za Ciebie jakiś stary ze zmiany bo Ty młody nie możesz to nie ma przeproś.. Tak samo kwestia bycia wypoczętym lub nie to też przegięcie. Księciunia na stażu się zdarzali co nie chcieli żeby ich pisać na pierwszego wyjazdowego, bo byli na robocie do późna...szybko się skończyło. Roztropniej dobierali dni na robocie :D