Autor Wątek: Pytania nt. dostania się do OSP  (Przeczytany 2008 razy)

Offline deejay

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Pytania nt. dostania się do OSP
« dnia: Maj 08, 2017, 13:39:13 »
Witam, mam kilka pytan odnośnie przyjęcia do OSP

Przeprowadziłem się ze wsi do miasta i chciałbym dołączyć do OSP które jest bardzo blisko domu, więc nie byłoby problemów ze stawianiem się na alarm, tylko czy jest problem gdy nie byłem tam w MDP ani nikt mnie tam nie zna? Dopiero co się wprowadziłem. Muszę iśc tutaj na osp poprosić o deklaracje wstąpienia do OSP i jak to wygląda dalej, z tego co wiem to szkolenia odbywają się w PSP i potrzebna jest tam koszarówka? Dodam że posiadam kat. zdrowia A, prawo jazdy B i nie mam żadnych problemów ze zdrowiem.

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: Pytania nt. dostania się do OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2017, 14:13:43 »
Sprawa jest prosta, idziesz tam, mówisz, że chcesz dołączyć do ich osp a reszta się sama potoczy.

Offline Lukasz91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • OSP 18" Cel: -> PSP 22"
Odp: Pytania nt. dostania się do OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2017, 14:35:19 »
U mnie  jest tak 
4 marca poszedłem pierwszy raz byłem i tak chodziłem do 24 kwietnia  wtedy dostałem  od prezesa i naczelnik   deklaracje,
 t-shirt , spodnie i kamizelkę
następnego dnia rano oddałem wypełniono  gdyż  prowadzili szkolenie dla pracowników DPS,
zaznaczenie że od 4.03-24.04 chodziłem na wszystkie spotkania itd

po oddaniu deklaracji 25.04  dowiedziałem się że zostanę wysłany na szkolenie  w wrześniu,  po porządkach jak wracaliśmy do domu, od naczelnika się dowiedziałem że jednak  szkolenie na przyszły rok,  bo na szkoleniu kwietniu  było 35 osób  a niby 40 rocznie mogą

na podsumowanie   nie wiem jak w innych jednostkach ale może być taki okres kandydacki czyli będziesz musiał brać aktywny udział zanim będziesz mógł  złożysz deklaracje i zostaniesz przyjęty
a okres jest po to by sprawdzić czy ci zależy czy to tylko chwilowe.

Trochę tak pisane bez składu
moderator : Proszę poprawić post na początek proponuje zdania zaczynać z dużej litery  :tuba:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2018, 16:29:57 wysłana przez Lukasz91 »
"Pierwszą powinnością strażaka jest ratować życie. Kiedy tego nie robi, pierwszą powinnością strażaka jest szkolić się!" ~Szymon Kokot-Góra

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi i może zapamiętam. Zaangażuj mnie, a się nauczę" ~Benjamin Franklin

Offline TobiaszBB

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Pytania nt. dostania się do OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2017, 18:36:34 »
U mnie to przeprowadza się zapisy 1 w roku na tzw. Zebraniu Strażackim i wtedy składa się deklarację, przysięgę i tyle ;)
Co do koszarówki strojów itp. to są w remizie jak trzeba to są wydawane a tak to swoje ma tylko ta osoba która sobie kupiła ;p
Co do szkolenia to jest organizowane też 1 może 2 razy w roku (kurs podstawowy) ale tego nie jestem pewny w 100%

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: Pytania nt. dostania się do OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 20, 2017, 14:48:32 »
U mnie  jest tak 
4 marca poszedłem pierwszy raz byłem i tak chodziłem do 24 kwietnia  wtedy dostałem  od prezesa i naczelnik   deklaracje, koszulkę osp, spodnie i kamizelkę
następnego dnia rano oddałem wypełniono  gdyż  prowadzili szkolenie dla pracowników DPS,
zaznaczenie że od 4.03-24.04 chodziłem na wszystkie spotkania i np chodzenie  w lany poniedziałek  i polewanie domów kto wyraził zgodę na polewanie taki znak na ochronę przed ogniem  wtedy pierwszy raz ubrałem nomex   [(polecenie od naczelnika bym ubrał które wskazał)trochę dobrze bo mokry byłem dostałem z działka  star 244, dodatkowo 21km chodziłem  ].

Wracając do tematu pod oddaniu deklaracji 25.04   dowiedziałem się że zostanę wysłany na szkolenie   w wrześniu,  po porządkach  i jak do domu szliśmy od  naczelnika się dowiedziałem że jednak  szkolenie na przyszły rok,  bo na szkoleniu kwietniu  było 35 osób  a niby 40 rocznie mogą,
przed tym zostaniesz wysłany na badania 


na podsumowanie    nie wiem jak w innych jest ale możesz taki okres kandydacki czyli będziesz musiał brać aktywny udział zanim złożysz deklaracje i zostaniesz przyjęty, wszystko dostaniesz albo nowy  koszarówkę albo po kimś  i jeszcze czy kompletny,  nie tylko umundurowania koszarowe ale i też  cały "bojowy" z AODO
szkolenia u mnie są w jrg w mieście powiatowym
Okres kandydacki chyba wyjątkowo dla Ciebie, wnosząc po błędach i stylistyce (dwudziestokilkulatkowi nie przystoi takich byków walić) normalnie podpisuje się deklarację, badania, szkolenie podstawowe i do wideł ;) Doświadczenia nabierasz z czasem, a odbieranie wody z działka nie najlepiej świadczy o Tobie i tych którzy to robią. I jeszcze jedno, bo chyba nie do końca orientujesz się, a skrótami walisz aż miło, może pochwalisz się która to jednostka oprócz koszaru i indywidualnego sprzętu ochrony osobistej w tym tzw. nomex usp czy inne,  rozdaje każdemu aparaty powietrzne na stan ? Ciekawi mnie to bo musi to być zajebista jednostka.