Autor Wątek: Kontrolka na desce rozdzielczej, co oznacza?  (Przeczytany 2356 razy)

Offline Zibby15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Kontrolka na desce rozdzielczej, co oznacza?
« dnia: Maj 08, 2017, 10:26:40 »
Witam, nie wiem czy napewno w dobrym dziale umieszczam to pytanie, jeżeli nie to proszę mnie poprawic. szukałem już chyba wszędzie, to konto też specjalnie założyłem żeby to pytanie zadać więc mam nadzieję że uzyskam na tym forum pomoc, otoz w naszym strażackim wozie w osp,na desce rozdzielczej pali się kontrolka na czerwono i nie możemy rozgryzc od czego ona jest. Samochód to magiruz deutz z roku okolo 1988. Z góry Dziękuję za pomoc

Oto zdjęcie kontrolki
https://zapodaj.net/a3cd073e320af.jpg.htm

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Kontrolka na desce rozdzielczej, co oznacza?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 08, 2017, 11:46:28 »
Nie działa link do zdjęcia

Offline Zibby15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kontrolka na desce rozdzielczej, co oznacza?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2017, 12:10:59 »
Przepraszam, zjadło mi ostatnią literę linku, oto on
https://zapodaj.net/a3cd073e320af.jpg.html

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Kontrolka na desce rozdzielczej, co oznacza?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2017, 12:25:21 »
to może być kontrolka zużycia okładzin hamulcowych
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Kontrolka na desce rozdzielczej, co oznacza?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2017, 12:29:31 »
Po wpisaniu w Google magirus kontrolka pierwszy temat z 5 lat temu. Zdjęcie chyba nie Twoje?  ;) ale może to Ci coś podpowiedzieć :http://forum.osp.org.pl/viewtopic.php?t=4322

Offline Zibby15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kontrolka na desce rozdzielczej, co oznacza?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2017, 13:35:42 »
Faktycznie, problem tam był identyczny jednak odpowiedzi są trzy, albo są to okładziny na zaciskach hamulcow,albo układ powietrzny, albo niski stan płynu hamulcowego. Jest ktoś mi w stanie odpowiedzieć konkretnie co to?

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Kontrolka na desce rozdzielczej, co oznacza?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2017, 21:48:01 »
Faktycznie, problem tam był identyczny jednak odpowiedzi są trzy, albo są to okładziny na zaciskach hamulcow,albo układ powietrzny, albo niski stan płynu hamulcowego. Jest ktoś mi w stanie odpowiedzieć konkretnie co to?
Sprawdź poziom płynu, bo to w środku na kontrolce wygląda właśnie jak jakiś pojemnik z płynem. A jak nie to ciśnienie w układzie raczej na bank masz na manometrach... i w tym momencie powinienem zakończyć z weryfikacją trzeciej opcji, ale to nie takie proste. Nie znam Magirusów, ale w wielu autach taka kontrolka (chyba że jest ich więcej?) może sygnalizować szereg innych usterek, bądź uszkodzenie czujnika odpowiedzialnego za kontrolę danej funkcji np. pełne cofnięcie cięgien w siłownikach hamulca postojowego.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE