Autor Wątek: Szkoła ponadgimnazjalna  (Przeczytany 1250 razy)

Offline Ancoron

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Szkoła ponadgimnazjalna
« dnia: Maj 07, 2017, 10:06:58 »
Dzień dobry wszystkim.
Już tylko kilka miesięcy zostało do końca tego roku szkolnego. Jako, że uczęszczam do 3 klasy gimnazjum, zastanawiam się nad ostatecznym wyborem przyszłej szkoły. Chciałbym poznać waszą opinię, na temat opisanej przeze mnie placówki.

Jest to Liceum Ogólnokształcące, o profilu mundurowym. Przedmioty rozszerzone odbywają się w grupach między oddziałowych, do wyboru jest kilka opcji, między innymi ta, która spodobała się mi - chemia + fizyka. Liceum ma stosunkowo dobrą opinię na tle całego powiatu, profil mundurowy został wprowadzony prawie 5 lat temu.
Wypiszę teraz kilka "+" szkoły, podanych na stronie.
Można:
-odbyć kurs podstawowy oraz szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP i uzyskać zaświadczenie umożliwiające wstąpienie w szeregi czynnych członków Ochotniczych Straży Pożarnych,
-ukończyć kurs dla płetwonurków,
-uzyskać kartę pływacką,
-uczestniczyć w obozach programowych związanych z tematyką strażacką i służbami mundurowymi,
-uczestniczyć w wycieczkach zawodowych i wyjazdach studyjnych (w tym do Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Hucie, Centralnej Szkoły Pożarnictwa w Częstochowie, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie),
-ukończyć kurs udzielania pomocy przedmedycznej i uzyskać odpowiedni certyfikat.

Jak myślicie, czy po takim profilu miałbym większe szanse, na odpowiedni start w SAPSP niż po innym, nie profilowanym liceum bądź technikum?
Dodam tylko, że uczę się na dobrym poziomie, jestem członkiem OSP oraz co roku, od 6 lat startuję w OTWP, z sukcesami.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.356
Odp: Szkoła ponadgimnazjalna
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2017, 10:13:06 »
Jak myślicie, czy po takim profilu miałbym większe szanse, na odpowiedni start w SAPSP niż po innym, nie profilowanym liceum bądź technikum?
Dodam tylko, że uczę się na dobrym poziomie, jestem członkiem OSP oraz co roku, od 6 lat startuję w OTWP, z sukcesami.
Profile tego typu są w szkołach, które mają najczęściej (nie mówię że zawsze) słaby poziom nauczania i próbują zachęcić ludzi do przyjścia tego typu atrakcjami. Im lepszą szkołę (chodzi tylko i wyłącznie o poziom nauczania) wybierzesz będziesz miał łatwiej. Na pewno sam profil mundurowy nie ułatwi ci startu do SA czy SGSP, natomiast rzeczy które opisałeś na pewno ułatwią start z tzw. ulicy. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.