Autor Wątek: SGSP 17/18 niestacjonarne studia  (Przeczytany 43201 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 21, 2017, 20:22:55 »
A może mi ktoś powiedzieć czy na listach które przyszły do komend są tylko osoby z danych komend czy osoby z całego województwa ?
Ile np w danym województwie było wysłanych osób ? Obiło mi się o uszy że w całym woj. Śląskim wytypowano tylko 6 osób na tak dużą liczbę komend.
to bardzo mało na w porównaniu z mniejszymi województwami.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Paweł888

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 21, 2017, 20:25:11 »
A może mi ktoś powiedzieć czy na listach które przyszły do komend są tylko osoby z danych komend czy osoby z całego województwa ?
Ile np w danym województwie było wysłanych osób ? Obiło mi się o uszy że w całym woj. Śląskim wytypowano tylko 6 osób na tak dużą liczbę komend.
z województwa śląskiego na liście są 34 osoby

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 21, 2017, 20:38:54 »
z województwa śląskiego na liście są 34 osoby
To bardziej prawdopodobna liczba.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kubaJk2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 21, 2017, 22:09:03 »
W takim razie słyszałem plotki

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 11, 2017, 17:56:03 »
Jak wyniki? Słyszałem, że KG Suski w trybie pilnym 8go sierpnia puścił dokument dot. wyników rekrutacji do KWkich w kraju.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2017, 18:39:42 wysłana przez fire-worker »

Offline bąbel1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 11, 2017, 21:37:46 »
Od kilku lat śledzę te forum. Wiele rzeczy się działo i myślałem że po kilkunastu latach służby nic mnie już nie zaskoczy, a tu dziś nagle zaskoczenie. Wspólnie z kilkoma kolegami postanowiliśmy podjąć naukę w sgsp zaocznie.Złożyliśmy w terminie wymagane dokumenty i dziś ukazały się wyniki.Ręce mi opadły gdy się zorientowałem że nie ma mnie ani na liście przyjętych ani również na liście niesklasyfikowanych.Nadmieniam że po przeliczeniu wymaganych punktów miałem 100. Czyli patrząc po wynikach rekrutacji nawet gdybym miał ich tylko 80 też zostałbym przyjęty. Szybki telefon do dziekanatu i miła pani powiada że moje dokumenty dotarły ale podobno nie figurowałem na jakiejś nieoficjalnej liście KG, a przez to nie podlegałem rekrutacji. Przecież jest na stronie sgsp w zakładce rekrutacja jasno napisane kto może składać dokumenty i że trwa ona do wypełnienia limitu miejsc (200) jednak na listach jest 165 i się pytam co z resztą miejsc.Jak się okazało kilku moich kolegów ma ten sam problem.Co robić?

Offline bąbel1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 11, 2017, 21:44:53 »
Dodam że czuję się oszukany ponieważ poniosłem pewne koszty a z powyższego wynika że wcale moje dokumenty nie brały udziału w rekrutacji.Więc za co zapłaciłem? Panowie piszcie bo podejrzewam że to nie tylko mnie dotyczy.Musimy coś wspólnie w tym temacie robić.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.952
    • JRG SGSP
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 11, 2017, 22:01:22 »
Przecież niedawno było pismo do kadr, że priorytet mają sportowcy

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 11, 2017, 23:02:19 »
Dostałem skierowanie z komendy, ilość punktów 115, a tu na 165 miejscu dostaje się kolega z 80 punktami.  191 wniosków na 200 miejsc i ja nie wziąłem nawet udziału w rekrutacji (mając wszystko OK)... I ZA CO JA PŁACIŁEM TE 85 ZŁ?
 
"Na studia w pierwszym naborze kwalifikowane będą osoby skierowane na studia przez właściwych przełożonych, uprawnionych do mianowania, które:
uzyskały co najmniej 80 PR według kolejności na liście rankingowej, aż do wypełnienia limitu miejsc"


Panie Komendancie co się dzieje!!! Ogłoszono drugi nabór, po co?! Jak do pierwszego nie dopuszczono ludzi spełniających wymagania i mających lepsze wyniki od połowy zakwalifikowanych !!!!!!
WTF!!!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2017, 23:07:49 wysłana przez fire-worker »

Offline bąbel1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 11, 2017, 23:48:21 »
Podzielam zdanie przedmówcy: Panie KOMENDANCIE!!!!! Co się dzieje? Przecież jest jasno napisane w zasadach rekrutacjii:"listę rankingową kandydatów tworzy się sumując punkty rekrutacyjne PR.
Na studia w pierwszym naborze kwalifikowane będą osoby skierowane na studia przez właściwych przełożonych, uprawnionych do mianowania, które: uzyskały co najmniej 80 PR według kolejności na liście rankingowej, aż do wypełnienia limitu miejsc".Liczyłem pnownie te za...ne punkty i mam ich 114 .PPYTAM się dlaczego nie ma mnie na listach skoro są tam osoby z 80 punktami, czego im oczywiście gratuluję.Czy ja nie rozumiem zasad rekrutacji, czy ktoś robi z nas idiotów lub myśli że jesteśmy idiotami.

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 12, 2017, 10:26:36 »
Pisać odwołania do komisji rekrutacyjnej bo skoro złożyliście i nie figurujecie na liście osób objętych postępowaniem to coś jest nie tak a o jakichś listach z KG nie ma mowy w warunkach rekrutacji jak sam zauważyłeś.

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 12, 2017, 10:54:19 »
Witam, wydaje mi się ze chodzi o plamy na mapie Polski. Tak słyszałem że w niektórych województwach są duże braki kadry oficerskiej. Duża większość absolwentów sgsp stacjonarnych obiera kurs na Warszawę czy Katowice itd niechcac służyć w powiatowkach. I tak na przykład w zachodniopomorskim brakuje bardzo dużo oficerów a w mazowieckim czy śląsku jest przesyt. Stąd mi się wydaje ze były pisma z kw odnośnie przydziałów miejsc aby zachodniopomorskie miało 20 miejsc a śląskie 10. Ale to tylko tak słyszałem a jaka prawda ...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2017, 11:01:15 wysłana przez arek.ap »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 12, 2017, 10:59:39 »
Pisać odwołania do komisji rekrutacyjnej bo skoro złożyliście i nie figurujecie na liście osób objętych postępowaniem to coś jest nie tak a o jakichś listach z KG nie ma mowy w warunkach rekrutacji jak sam zauważyłeś.
Oczywiście, że pisać. Słowo pisane jest dużo trudniejsze niż spławienie człowieka przez telefon.
Stąd mi się wydaje ze były pisma z kw odnośnie przydziałów miejsc aby zachodniopomorskie miało 20 miejsc a śląskie 10. Ale to tylko tak słyszałem a jaka prawda ...
Wg. listy KG śląskie otrzymało na SGSP (ZSI) 36 miejsc a zachodniopomorskie 13. Najmniej otrzymały warmiśko-mazurskie, mazowieckie, lubelskie, podkarpackie i pomorskie  które nawet sumowane nie mają tyle co sam Śląsk. 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2017, 11:07:33 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline arek.ap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 12, 2017, 11:22:35 »
To właśnie miałem na myśli ze jest lista z ilością miejsc dla województw. Podawałem tylko przykłady z liczbami a to że śląskie tyle ... no to się pomyliłem 😉

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 12, 2017, 11:26:12 »
To właśnie miałem na myśli ze jest lista z ilością miejsc dla województw. Podawałem tylko przykłady z liczbami a to że śląskie tyle ... no to się pomyliłem 😉
Małopolska 18, Dolny Śląsk 24 itd itp
Najmniej ma Warmińsko Murzyńskie (żeby nie było, że kogoś obrażam jest to tekst zasłyszany kilkakrotnie od strażaków z tego województwa) czyli 5 :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bąbel1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 12, 2017, 13:33:38 »
Panowie nie rozumiem tych dziwnych przydziałów, to nie jest podyplomówka. Dla mnie sprawa jest jasna piszę odwołanie. Warunki naboru jasno określa ustawa senatu SGSP ,co również potwierdzają zapisy zasad rekrutacji na stronie internetowej szkoły i nie ma w tych zapisach mowy o jakichkolwiek przydziałach. Zresztą uchwała jest sporządzona w oparciu o ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym oraz statutu szkoły i decyzji MSW. Więc uważam że mogą sobie te przydziały tworzyć w każdej formie, jednak nie pokrywają sie one z powyższymi dokumentami

Offline Meritum

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 12, 2017, 14:32:05 »
Od kilku lat śledzę te forum. Wiele rzeczy się działo i myślałem że po kilkunastu latach służby nic mnie już nie zaskoczy, a tu dziś nagle zaskoczenie. Wspólnie z kilkoma kolegami postanowiliśmy podjąć naukę w sgsp zaocznie.Złożyliśmy w terminie wymagane dokumenty i dziś ukazały się wyniki.Ręce mi opadły gdy się zorientowałem że nie ma mnie ani na liście przyjętych ani również na liście niesklasyfikowanych.Nadmieniam że po przeliczeniu wymaganych punktów miałem 100. Czyli patrząc po wynikach rekrutacji nawet gdybym miał ich tylko 80 też zostałbym przyjęty. Szybki telefon do dziekanatu i miła pani powiada że moje dokumenty dotarły ale podobno nie figurowałem na jakiejś nieoficjalnej liście KG, a przez to nie podlegałem rekrutacji. Przecież jest na stronie sgsp w zakładce rekrutacja jasno napisane kto może składać dokumenty i że trwa ona do wypełnienia limitu miejsc (200) jednak na listach jest 165 i się pytam co z resztą miejsc.Jak się okazało kilku moich kolegów ma ten sam problem.Co robić?

A dostałeś skierowanie na SGSP od swojego komendanta?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 12, 2017, 15:45:55 »
Panowie nie rozumiem tych dziwnych przydziałów, to nie jest podyplomówka. Dla mnie sprawa jest jasna piszę odwołanie. Warunki naboru jasno określa ustawa senatu SGSP ,co również potwierdzają zapisy zasad rekrutacji na stronie internetowej szkoły i nie ma w tych zapisach mowy o jakichkolwiek przydziałach. Zresztą uchwała jest sporządzona w oparciu o ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym oraz statutu szkoły i decyzji MSW. Więc uważam że mogą sobie te przydziały tworzyć w każdej formie, jednak nie pokrywają sie one z powyższymi dokumentami
SGSP jest uczelnią wyższą podległą tylko operacyjnie po MSWiA i KG PSP. Tak więc obowiązują ją przepisy o szkolnictwie wyższym i odwołanie ma duże szanse na sukces ( o ile spełniłeś wszystkie wymagania opisane w uchwale senatu). Decyzja MSWia w tym przypadku określa jedynie limit miejsc na danym roczniku.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bąbel1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 12, 2017, 17:16:47 »
Oczywiście że dostałem skierowanie na studia, bez tego bym nawet papierów nie wysyłał.Nie odpuszczę i będę walczył o swoje

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 14, 2017, 12:07:51 »
Odwołać się można od decyzji. Tu nie wiem jak to wygląda. Tu już na etapie dopuszczenia do rekrutacji "pozamiatano". Demotywator jak cholera.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 14, 2017, 14:23:09 »
Odwołać się można od decyzji. Tu nie wiem jak to wygląda. Tu już na etapie dopuszczenia do rekrutacji "pozamiatano". Demotywator jak cholera.
Własnie odwrotnie, pozamiatane by było jak by rozpatrzyli kandydaturę i z jakiś przyczyn odrzucili. W momencie nie rozpatrzenia dokumentów można napisać zapytanie o określenie przyczyny nierozpatrzenia oraz prośbę o rozpatrzenie i sklasyfikowanie (można zapytać o podstawę prawną nierozpatrzenia dokumentów itp.).
W administracji publicznej obowiązuje forma pisemna odpowiedzi. Dodatkowo można wydobyć informację na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 14, 2017, 14:32:41 »
Odwołać się można od decyzji. Tu nie wiem jak to wygląda. Tu już na etapie dopuszczenia do rekrutacji "pozamiatano". Demotywator jak cholera.
Własnie odwrotnie, pozamiatane by było jak by rozpatrzyli kandydaturę i z jakiś przyczyn odrzucili. W momencie nie rozpatrzenia dokumentów można napisać zapytanie o określenie przyczyny nierozpatrzenia oraz prośbę o rozpatrzenie i sklasyfikowanie (można zapytać o podstawę prawną nierozpatrzenia dokumentów itp.).
W administracji publicznej obowiązuje forma pisemna odpowiedzi. Dodatkowo można wydobyć informację na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Obowiązuje forma pisemna odpowiedzi... Tak jak w przypadku nie otrzymania stopnia ** na maja :) "Straż czy nie strasz".

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 14, 2017, 14:43:56 »
Obowiązuje forma pisemna odpowiedzi... Tak jak w przypadku nie otrzymania stopnia ** na maja :) "Straż czy nie strasz".
W przypadku rekrutacji stroną jest kandydat (składający podanie) a rozpatrującym szkoła. W przypadku awansów strażak nie jest stroną, dodatkowo nawet zdaniem WSA nie możesz się na to poskarżyć do sądu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

fireman80

  • Gość
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 14, 2017, 21:22:33 »
Odwołanie + do wiadomości Minister i KG. Ewidentnie widać nieprawidłowości w tym postępowaniu rekrutacyjnym. Nawet punktacja nijak mi nie pasuje arytmetycznie - wartości po przecinku oraz ta najniższa wartość 18 pkt jednego z kandydatów - nie ma możliwości jej uzyskać w żaden sposób.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 14, 2017, 21:43:10 »
Zwróć uwagę,  że załącznik nr 2 kończy się na pozycji 165 z liczbą punktów ponad 80,  to jest lista przyjętych.  Czyli można ogloszą dodatkowy nabór do 200 osób.