Autor Wątek: SGSP 17/18 niestacjonarne studia  (Przeczytany 43297 razy)

Offline strazakos_jrg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« dnia: Kwiecień 27, 2017, 21:19:23 »
Witam, chciałbym się dopytać was, czy orientujecie się jak wygląda sprawa finansowania przez KM/KP nauki w SGSP w przyszłym roku akademickim. W zeszłym Komendaci kierowali chętnych do szkoły, w zwiazku z tym byli zobligowani do płacenia strażakom za nią, jak w tym roku wygląda kwestia?  Trzeba się "niestety" wybrać mimo iż mam studia, ale dostać się na SPO2 to graniczy z cudem ta mozliwość... :)
Ktoś z Was sie wybiera zaoczna SGSP?
Pzdr

Offline qwertyxyz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 01, 2017, 20:08:49 »
Rozp. MSWiA w sprawie rodzaju placówek do których może być skierowany strażak ... w przypadku skierowania strażaka do szkoły, na przeszkolenie lub na studia
Cytuj
§ 5. Strażakowi może być przyznany, w całości lub w części, zwrot opłat za kształcenie pobieranych przez placówki, o których mowa w § 1.

Słowo "może" załatwia temat. Wszystko zależy od dobrej woli 01.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.349
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2017, 20:52:57 »
Rozp. MSWiA w sprawie rodzaju placówek do których może być skierowany strażak ... w przypadku skierowania strażaka do szkoły, na przeszkolenie lub na studia
Cytuj
§ 5. Strażakowi może być przyznany, w całości lub w części, zwrot opłat za kształcenie pobieranych przez placówki, o których mowa w § 1.

Słowo "może" załatwia temat. Wszystko zależy od dobrej woli 01.
Przy skierowaniu należy płacić pełną delegację. A zacytowany paragraf mówi tylko o czesnym.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2017, 20:59:26 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2017, 21:34:22 »
Musisz porozmawiać ze swoim 01. Najczęściej spotykane są tylko delegacje czyli czesne we własnym zakresie ale mass umowę z urlopem szkoleniowym. Spora część osób ma albo komplet płacone czyli nic ich nie interesuje ale również są osoby które nie mają kompletnie nic. Nawet swój urlop poświęcają by pojechać na zjazdy a nawet są problemy aby na wszystkie mieli wolne od służby.

Offline qwertyxyz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2017, 00:18:57 »
Rozp. MSWiA w sprawie rodzaju placówek do których może być skierowany strażak ... w przypadku skierowania strażaka do szkoły, na przeszkolenie lub na studia
Cytuj
§ 5. Strażakowi może być przyznany, w całości lub w części, zwrot opłat za kształcenie pobieranych przez placówki, o których mowa w § 1.

Słowo "może" załatwia temat. Wszystko zależy od dobrej woli 01.
Przy skierowaniu należy płacić pełną delegację. A zacytowany paragraf mówi tylko o czesnym.

Delegacja to nie jest płacenie za szkołę. Płacenie za szkołę to właśnie czesne.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.349
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2017, 13:29:27 »
Delegacja to nie jest płacenie za szkołę. Płacenie za szkołę to właśnie czesne.
Koszt szkoły dla 01 to przede wszystkim delegacja. Bo ją musi zapłacić. A czesne bardzo rzadko jest płacone przez KM/KP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2017, 08:36:00 »
Panie I Panowie czy na SGSP w tym roku potrzebne jest skierowanie I to Wojewodzka przydziela miejsca?

Offline tomekiks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2017, 22:20:49 »
Wszystko masz w warunkach rekrutacji. Tak potrzebne jest skierowanie, do mojej Komendy dzisiaj przyszły rozdzielniki imienne kto może zostać skierowany.

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2017, 22:34:14 »
To mysle ze marne szanse zeby przydzielili z wojewodzkiej

Offline tomekiks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2017, 22:40:14 »
U mnie w województwie zgodę z KG (bo tak jest napisane w piśmie, które przyszło z KW) dostali Ci, którzy zostali zgłoszeni przez KP/KM i spełniali wymóg punktowy.

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 01, 2017, 07:12:38 »
A nie wiecie do kiedy moze zglaszac KP?

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 12, 2017, 16:57:05 »
Już jest "po jabłkach". Ja czekam na wynik z SA Poznań (technik pożarnictwa). Wyniki z Z.23 będą na koniec czerwca i nie mam szans na naukę w SGSP w sezonie 17/18. Brak skierowania. Skierowanie dostali tylko Ci, którzy już mieli dokumenty technika na ręku (kwiecień-maj). Można liczyć na drugi nabór dla ludzi bez skierowania na koniec sierpnia, ale to mało realne.
Szkoda, że nie można podjąć nauki z marszu "za ciosem". Rok w plecy.

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 351
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 12, 2017, 17:11:25 »
może jednak będzie drugi nabór... gdy ja kończyłem aspirantkę dzienną był podobny problem... ale na szczęście zrobili drugi nabór i się udało... tyle, że wtedy była wymagana zgoda, a nie skierowanie... kwestia ile będzie miejsc na zaoczną sgsp a ilu chętnych...

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 12, 2017, 20:11:37 »
Już jest "po jabłkach". Ja czekam na wynik z SA Poznań (technik pożarnictwa). Wyniki z Z.23 będą na koniec czerwca i nie mam szans na naukę w SGSP w sezonie 17/18. Brak skierowania. Skierowanie dostali tylko Ci, którzy już mieli dokumenty technika na ręku (kwiecień-maj). Można liczyć na drugi nabór dla ludzi bez skierowania na koniec sierpnia, ale to mało realne.
Szkoda, że nie można podjąć nauki z marszu "za ciosem". Rok w plecy.
Może specjalnie ktoś tak skonstruował zasady abyś najpierw po zakończeniu szkoły udał się do docelowej jednostki, zaczął stałą służbę. Rok w plecy owszem, mógłbyś od razu iść dalej ale już widzę ludzi na Twojej przyszłej zmianie gdy zaczniesz służbę we wrześniu a od października będziesz co drugi weekend delegowany do szkoły. Na skierowanie trzeba zasłużyć. Komendanci chcą poznać człowieka który ma być docelowo oficerem w ich jednostkach a nie należy Ci się to z automatu. Swoją decyzję już podjąłeś dostając się do SA i jesteś w służbie ale dalsze kształcenie nie zależy tylko od Ciebie i Twojej woli.

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 12, 2017, 22:40:01 »
Mam dwanaście lat służby na PB. Na poziomie 900-1000 wyjazdów/rok/JRG.

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 13, 2017, 09:05:19 »
A to w takim razie zwracam honor, źle zrozumiałem Twoją wypowiedź jak wspomniałeś że czekasz na wyniki technika i nie masz skierowania ;) :straz:

Offline kubaJk2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 21, 2017, 01:18:41 »
u mnie w KM znajomy dostał telefon że idzie na szkołę główną a nie ma nawet matury z chemii czy fizyki ma tylko matematykę i jeszcze strasznie słabo napisana na kilka procent bo zdawał jako dodatkowy przedmiot kilka lat po szkole sredniej. Czy dla takiej osoby nie liczy się punków rekrutacyjnych skoro wysyła go komenda ? nie rozumiem..

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 371
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 21, 2017, 09:51:29 »
Jeszcze trochę popracujesz to zrozumiesz ;)

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 21, 2017, 11:11:12 »
Do komend przyszły pisma w których było jasno napisane kogo chce komendant skierować do SGSP i dalej kto ma wymaganą ilość punktów i kto nie ma :) myślę że nie dało się zapełnić miejsc ludźmi z punktami to brali wszystko

siwiak

  • Gość
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 21, 2017, 11:37:43 »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2018, 15:25:56 wysłana przez siwiak »

Offline Bąbel

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 21, 2017, 11:57:13 »
Zapytania przyszły już chwilę temu ale skierowań jeszcze nie ma.

siwiak

  • Gość
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 21, 2017, 12:10:51 »
Zapytania przyszły już chwilę temu ale skierowań jeszcze nie ma.
dzięki za info a może wiesz kiedy mogą przyjść?

Offline kubaJk2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 21, 2017, 16:23:00 »
Czyli jest fizyczna możliwość że wezmą wszystkich skierowanych na SGSP przez komendy miejskie/ powiatowe nawet jeśli ludzie  nie maja punktów ?

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 21, 2017, 17:07:15 »
Patrząc na zapis na stronie SGSP myślę że może być ciężko
" Na studia w pierwszym naborze kwalifikowane będą osoby skierowane na studia przez właściwych przełożonych, uprawnionych do mianowania, które:
- uzyskały co najmniej 80 PR według kolejności na liście rankingowej, aż do wypełnienia limitu miejsc.....

W ubiegłym roku była podobna sytuacja, tylko ze skierowaniami była niepełna lista i dlatego zrobili drugi nabór - już bez skierowań ale lista rankingowa wg PR. Reasumując, Ci z pierwszego dostali się wszyscy, a z drugiego tylko z dobrą maturą (lub ocenami na starej).

Offline kubaJk2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: SGSP 17/18 niestacjonarne studia
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 21, 2017, 20:00:15 »
A może mi ktoś powiedzieć czy na listach które przyszły do komend są tylko osoby z danych komend czy osoby z całego województwa ?
Ile np w danym województwie było wysłanych osób ? Obiło mi się o uszy że w całym woj. Śląskim wytypowano tylko 6 osób na tak dużą liczbę komend.