Autor Wątek: Protokoł Komisji Rewizyjnej  (Przeczytany 13886 razy)

Offline wyznawca123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Protokoł Komisji Rewizyjnej
« dnia: Kwiecień 04, 2017, 11:39:41 »
Czy miał ktoś z Was możliwość zapoznania się z treścią Protokołu Komisji Rewizyjnej Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” z dnia 14 lutego 2017r. ?
Jest to niewątpliwie ciekawy materiał do rozważań nad przejrzystością funkcjonowania KSP pod Przewodnictwem Pana Roberta Osmyckiego. Jak to jest możliwe, że do tej pory przez lata funkcjonowania KSP nikt nie prowadził księgowości finansowej ?
Brak konta KSP,  wyciągów bankowych, wpływów i wypłat z konta, brak zasad rozliczeń delegacji Przewodniczącego i Prezydium, brak zasad finansowania KSP przez podmioty zewnętrzne, brak weryfikacji wpłat składek z poszczególnych organizacji związkowych wchodzących w skład KSP, brak rejestrów pism wchodzących i wychodzących i można by tu wiele jeszcze pisać wymieniając pozycję niezgodności z protokołu…
Mając na uwadze spotkanie Komisji Rewizyjnej KSP, które odbyło się w czterogwiazdkowym hotelu na Śląsku, w którym przeprowadzana była  kontrola KSP , na koszt „MENTORA”, można domniemać, że kilka wcześniejszych spotkań ścisłego Prezydium KSP, czy też dofinasowania pobytu niektórych gości na Walnych Zebraniach KSP, uroczyste kolacje na WZD, czy też posiedzenia Rady KSP    było również finansowane z tego samego źródła, więc istnieje przypuszczenie, że firma zajmująca się ubezpieczeniami w PSP ma osobiste układy z Panem R. Osmyckim, który wśród strażaków PSP wzmacnia pozycję ubezpieczeń na życie, OC i NW właśnie tej firmy. Niejasne i niewłaściwe finansowanie działalności Pana Przewodniczącego budzi bardzo duże wątpliwości co do funkcjonowania KSP zgodnie z przepisami prawa.
Wiele ostatnio się słyszy w środkach masowego przekazu o przestępstwach korupcyjnych. Przestępcze działanie polega między innymi na przedkładaniu nierzetelnych dokumentów finansowych,  nierzetelnych oświadczeń co do zobowiązań na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy urzędu skarbowego, dokumentów opisujących pozorne zobowiązania lub należności finansowe oraz przedstawianiu fałszywych dokumentów dotyczących operacji bankowych. We wszystkich sprawach
o przestępstwa finansowe i oszustwa gospodarcze najistotniejszą rolę w czynnościach organów ścigania odgrywają dowody z dokumentów. Utrata nawet jednego z nich (np. oświadczenia podatkowego, zaświadczenia) może negatywnie wpłynąć na ocenę całości zdarzenia. Czy te fakty
nie przemawiają za tym aby znalazł się ktoś odważny i zgłosił zawiadomienie do prokuratury
o popełnieniu przestępstwa ???

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Protokoł Komisji Rewizyjnej
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2017, 14:00:23 »
Jestem w S i nie widziałem tego dokummetu.
Poczekam, to może zobaczę.
Ale mam pytanie czy w protokole Komisji Rewizyjnej jest ta częsć o o spotkaniu Komisji Rewizyjnej KSP i cała reszta, czy to już tylko przypuszczenia naszego nowego kolegi?

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Protokoł Komisji Rewizyjnej
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2017, 16:38:38 »
U mnie od ponad 2 lat NIE korzystamy z ubezpieczeń PZU/Mentor
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2017, 22:32:04 wysłana przez Haix »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protokoł Komisji Rewizyjnej
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2017, 17:56:14 »
Jestem w S i nie widziałem tego dokummetu.
Poczekam, to może zobaczę.
A ja widziałem i jest przerażający! Najgorsze fragmenty brzmią tak: "przedstawione dokumenty finansowe nie pozwalają na przeprowadzenie kontroli" oraz "KSP nie posiada własnego konta (...) brak zestawienia wpływów i wypływów" 
Świadczy to o jednym wydatki od co najmniej 2014 r. są poza jakąkolwiek kontrolą a to bardzo źle świadczy o niektórych ludziach. Uważam, że należy skontrolować finanse na 10 lat wstecz, przewodniczący przecież jest ten sam i to on przede wszystkim ma nadzór na całością działań KSP. Braki oraz wydatki z konta które nie mają oparcia w uchwałach np. podróże zagraniczne powinny zostać zwrócone wraz z odsetkami urzędowymi.   
Ale mam pytanie czy w protokole Komisji Rewizyjnej jest ta częsć o o spotkaniu Komisji Rewizyjnej KSP i cała reszta, czy to już tylko przypuszczenia naszego nowego kolegi?
 
Nie ma tego w protokole, ale jak chcesz podam ci nazwę tego hotelu. Jest to bardzo znany hotel na Śląsku. A co do finansowania niektórych to słyszałem przy stole, a w zasadzie opowiadano Mi  o tym, że w zamian za przychylny głos na WZD zaproponowano jednemu z przewodniczących  min.  rozliczanie delegacji przez KSP na każde spotkanie Rady, natomiast norma jest, że koszty ponoszą sekcje wojewódzkie więc miał by płacone podwójnie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2017, 18:08:09 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Protokoł Komisji Rewizyjnej
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2017, 06:31:33 »
Eqinox ty tak serio???
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2017, 06:35:55 wysłana przez sikawkowy2008 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protokoł Komisji Rewizyjnej
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 05, 2017, 06:40:58 »
Eqinox ty tak serio???
Że domagam się dokładnej kontroli? Tak.
"Kochajmy się jak bracia liczmy się jak Żydzi"
Uczciwość to podstawa! A tutaj są wielkie wątpliwości.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2017, 06:48:01 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Protokoł Komisji Rewizyjnej
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 05, 2017, 07:26:04 »
Eqinox nie udawaj nierozgarniętego o ostatnie zdanie pytałem. Rozumiem że masz dowody?
Bo skoro widziałeś protokół to kontrola była?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protokoł Komisji Rewizyjnej
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 05, 2017, 07:50:33 »
Bo skoro widziałeś protokół to kontrola była?
Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem to są zdania żywcem wyrwane z protokołu:
Najgorsze fragmenty brzmią tak: "przedstawione dokumenty finansowe nie pozwalają na przeprowadzenie kontroli" oraz "KSP nie posiada własnego konta (...) brak zestawienia wpływów i wypływów" 
Świadczy to o jednym wydatki od co najmniej 2014 r. są poza jakąkolwiek kontrolą a to bardzo źle świadczy o niektórych ludziach.
Nie dało się przeprowadzić kontroli finansowej bo nie ma dokumentów (lub nie zostały udostępnione KR) - żadnych.
Eqinox nie udawaj nierozgarniętego o ostatnie zdanie pytałem. Rozumiem że masz dowody?
Przecież Ci tłumacze, że Mi o tym mówili. Ale to łatwe do weryfikacji ewidencja wydanych delegacji i tam będzie wszystko co komu wypłacono. Ah zapomniałem nikt nie przedstawił KR dokumentów finansowych.
W przypadku rozliczeń finansowych to dysponent kasy ma się tłumaczyć z wydatków a nie ludzi mają mu udowadniać, że popełnił błąd. Swoją drogą jak zareagują przewodniczący wojewódzcy jeśli się okaże że cześć z nich miała zwracaną kasę za posiedzenia Rady z KSP a część nie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sikawkowy2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Protokoł Komisji Rewizyjnej
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 05, 2017, 09:31:30 »
Czyli dowodów nie masz. Czemu mnie to nie dziwi?
 Mówili ci powiadasz :rofl:.A kto i i kim ci to mówił? I kiedy?
Dla jasności rozumiem co piszesz. A pytałem o fakty a nie twoje zasłyszane ploteczki.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protokoł Komisji Rewizyjnej
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 05, 2017, 11:00:38 »
Czyli dowodów nie masz. Czemu mnie to nie dziwi?
 Mówili ci powiadasz :rofl:.A kto i i kim ci to mówił? I kiedy?
Dla jasności rozumiem co piszesz. A pytałem o fakty a nie twoje zasłyszane ploteczki.
Skoro plotka nazywasz rozmowę do której osobiście się przyznaję to gratuluję interpretacji. Pamiętaj że Ty rozmawiając z przełożonymi czy żoną też tylko plotkujesz.  PS. Zeznania świadków to chyba jednak jeden z najmocniejszych dowodów w postępowaniu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Protokoł Komisji Rewizyjnej
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 05, 2017, 16:17:35 »
Hi hi no pięknie wygląda to na drugi KOD - tu kitek i tam kitek :gwiazdki:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Protokoł Komisji Rewizyjnej
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 05, 2017, 17:55:22 »
Bicie piany, niepoważne zarzuty wysnute na bazie wprawdzie faktycznych niedociągnięć, jednakże nie mających charakteru kryminalnego. Gdyby tak nie było, to odpowiednie organy byłyby już zawiadomione. Ktoś puszcza bąki, a smród chce zgonić na kogoś innego. Więcej będzie wiadomo jutro. Ciekawe, czy wszyscy przewodniczący struktur wojewódzkich się pojawią, czy też jak zwykle jeden będzie wolał poobserwować z daleka a później spotkać się z częścią prezydium  na nieformalnym spotkaniu...
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protokoł Komisji Rewizyjnej
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 05, 2017, 18:17:38 »
Bicie piany, niepoważne zarzuty wysnute na bazie wprawdzie faktycznych niedociągnięć, jednakże nie mających charakteru kryminalnego.
Mylisz się nie udostępniono dokumentacji finansowej, nawet wyciągu z konta. Kryminalne są dopiero nadużycia finansowe a tego bez dostępu do wyciągów i szczegółowych ksiąg przychodów i rozchodów nie da się stwierdzić.
Gdyby tak nie było, to odpowiednie organy byłyby już zawiadomione.
Komisja Rewizyjna KSP dała dwa miesiące i podjęła uchwałę i poprosiła o udział KR Sekretariatu Służb Publicznych tak że nie przesądzał bym z tym zawiadomieniem. Być może wszystko przed nami.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2017, 18:21:15 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Protokoł Komisji Rewizyjnej
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 10, 2017, 23:22:26 »
Komunikat z posiedzenia Prezydium Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ SOLIDARNOŚĆ.

http://kspnszz.org/index.php/2017/04/10/komunikat-z-posiedzenia-prezydium-krajowej-sekcji-pozarnictwa-nszz-solidarnosc/

Offline drone

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Protokoł Komisji Rewizyjnej
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 12, 2017, 18:24:37 »
Jeszcze jakieś bolączki w służbie zostały?
Bo co tylko można ruszyć, to chyba ma tym jednym spotkaniu zostało poruszone. Na nowe umundorowanie pewnie już tylko 5-8 lat przyjdzie czekać, na przepis kwalifikacyjny też nie więcej niż 10, podwyżki w 2019, ba, nawet może w tej dekadzie dojdzie do ujednolicenia interpretacji zapisów o rozliczaniu czasu służby. Aż mam ciarki na myśl o najbliższych 10 latach. Skąd taka nagła motywacja do działań? Będą zespoły, komisje, spotkania, a podoficer bez pleców perspektywę rozwoju zakończy na 4 grupie.

Offline wyznawca123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Protokoł Komisji Rewizyjnej
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 13, 2017, 10:49:24 »
cd.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: Protokoł Komisji Rewizyjnej
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 13, 2017, 17:57:21 »
Komunikat z posiedzenia Prezydium Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ SOLIDARNOŚĆ.
http://kspnszz.org/index.php/2017/04/10/komunikat-z-posiedzenia-prezydium-krajowej-sekcji-pozarnictwa-nszz-solidarnosc/
Tak czekam i czekam na komunikat z ważniejszego posiedzenia czyli ze spotkania z P.Dudą z dnia 6 kwietnia br. To dopiero powinien być hit  :wacko: Niektórzy na tym spotkaniu mieli bardzo patriotyczne twarze.  Raz była czerwona raz blada (prawie biała).
Swoją drogą czy "preliminarz wydatków Krajowej Sekcji Pożarnictwa" nie powinien być głosowany przez Radę KSP? Zestawienie planowanych wydatków powinno być do wglądu Rady.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2017, 18:11:56 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.