Autor Wątek: Recertyfikacja KPP  (Przeczytany 1632 razy)

Offline Lider1989

  • "Dzień wczorajszy, był łatwym dniem..."
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Recertyfikacja KPP
« dnia: Marzec 30, 2017, 10:39:39 »
Znalazłem rozporządzenie Ministra, w którym jest mowa o w/w temacie, ze przed opływem ważności trzeba robić recertyfikacje KPP.
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych oraz Ministra Obrony Narodowej z dnia 23 grudnia 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szkoleń w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy

" 2. Zaświadczenie o zdaniu egzaminu potwierdzającego posiadanie tytułu ratownika jest ważne przez okres 3 lat od dnia jego wydania.Przed upływem tego terminu jest wymagane złożenie ponownego egzaminu potwierdzającego z wynikiem pozytywnym.

Ale teraz jedna jednostka mówi, ze można do 3 miesięcy po upływie ważności zrobić, a ktoś inny mówi zaś ze nawet do pol roku. Czy te informacje są prawdziwe? Nie wiem czy ktoś nas nie zwodzi bo rozporządzenie mówi jasno chyba ze jest jakiś dodatkowy przepis do którego się nie dokopałem. Dzięki za odpowiedzi.

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Recertyfikacja KPP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2017, 12:59:26 »
Od tamtej pory na 100% była zmiana mówiąca, że nie możesz robić recertyfikacji dopóki nie skończy Ci się ważność recertyfikacji - wiem bo przez to miałem przerwę w ważności KPP bo mnie nikt na szkolenie nie chciał przyjąć póki mi nie minął termin ważności (recertyfikację robiłem w początkach 2016). A teraz podobno znowu zmiana była - ale jak brzmi obecnie obowiązujący przepis nie wiem, bo już wymysły tych niedorobionych debili z wiejskiej przestałem śledzić - nim mi minie ważność to znając ich głupotę zdążą jeszcze z 5 zmian wprowadzić.... (podobno przywrócono wersję którą Ty cytujesz, ale znam to tylko ze słyszenia)

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Recertyfikacja KPP
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 30, 2017, 16:42:19 »
od 2011 nie było żadnych zmian

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Recertyfikacja KPP
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 30, 2017, 16:50:42 »
W takim razie czemu w 2010 i 2013 musiałem robić recertyfikacje zanim kurs utracił ważność, a w 2016 kazano mi czekać aż ważność minie? (pytaliśmy kilku ośrodków, bo nie chcieliśmy tracić ważności szkolenia, ale każdy kazał nam czekać). Z kolei fakt, że kilka osób które robiło w tym roku - mogło bez przeszkód iść na recertyfikację przed utratą ważności poprzedniej...