Autor Wątek: Podwyżki 2019  (Przeczytany 346025 razy)

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #250 dnia: Listopad 11, 2018, 20:16:05 »
Cytuj
dostaną w grupie i to po 520 zł..będę z pierwszych którzy będą walczyli o zapis 655 zł dla każdego po równo
ale jak pójdzie w grupę, wzrośnie stażowe, a to jest zależne od lat pracy, więc nie ma opcji żeby było po równo.

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #251 dnia: Listopad 11, 2018, 20:50:50 »
Jeszcze nikt nie powiedział w co pójdą podwyżki - czy stopień czy w grupy oczywiście dla każdego po równo a tu już wypisują policjanci na forum że strażacy dostaną w grupie i to po 520 zł..będę z pierwszych którzy będą walczyli o zapis 655 zł dla każdego po równo.
pójdzie w grupę to to stażowe można (to moje zdanie) jakoś przeboleć,w stopień też dobrze,najważniejsze żeby był ten zapis że każdy dostaje to co zostało wywalczone,żeby komendanci nic do tego nie mieli bo to  tu jest największa patologia, temu dupowłazowi dam temu nie, temu wyrównam dodatek tamtemu nie

Offline kotek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #252 dnia: Listopad 12, 2018, 12:20:13 »
Skończą się mianowania na stanowiska, automatyczne awanse w stopniach. U mnie w jrg od dawna to funkcjonuje. Nie było u was że ok dostaniesz awans w stopniu ale kosztem dodatku służbowego. I ludzie się zgadzali żeby nie stać w miejscu. Tylko że teraz mają takie dodatki że o awansie zapomnij bo nie ma z czego zabrać.

Offline kotek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #253 dnia: Listopad 12, 2018, 12:25:44 »
To w co mówicie to ma pójść? W grupy?w stopnie?.

Offline kotek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #254 dnia: Listopad 12, 2018, 12:32:50 »
Mam 12 lat służby, na stanowisku ratownik kierowca, wzorowe opinie służbowe i 180zl netto dodatku służbowego.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.890
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #255 dnia: Listopad 12, 2018, 20:45:30 »
To w co mówicie to ma pójść? W grupy?w stopnie?.
Jakiś napisał że...

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Marcin92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #256 dnia: Listopad 12, 2018, 21:05:13 »
Mam 12 lat służby, na stanowisku ratownik kierowca, wzorowe opinie służbowe i 180zl netto dodatku służbowego.

12 lat służby i 180 zł dodatku? Dla przykładu ja w KP 6 lat służby ratownik i mam 450zl...

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #257 dnia: Listopad 12, 2018, 21:46:25 »
Wiem, że temat nie o dodatkach ale jak widać rozbieżności są dość duże, u mnie 5 lat służby, mł. rat., dodatek 100 zł, zaczynałem od 10 zł...
KP

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #258 dnia: Listopad 12, 2018, 22:46:48 »
Dlatego powtarzam że dodatek służbowy to patologia naszej formacji. Grupa, stopień i ewentualna nagroda finansowa za wykonywanie obowiązków poza zakresem.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #259 dnia: Listopad 13, 2018, 00:25:40 »
To w co mówicie to ma pójść? W grupy?w stopnie?.
Jakiś napisał że...

jak widać suski też dostanie podwyżkę, a mówił że w straży jest dobrze.... teraz będzie cudownie....
EGO = 1 / wiedza

Offline Simon2123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #260 dnia: Listopad 13, 2018, 12:06:48 »
Dziękuję Teraz rozumiem, czyli będąc teraz jako stażysta otrzymam 520 brutto do podstawy i to wszystko?

Zgadza się. Plus wysluga lat jeśli masz coś zaliczone z cywila lub min 2 lata w służbie. Jeśli 2lata w służbie to podwyżka 520 + 10.40zl   :straz:

Pytanie do autora wypowiedzi, skąd kwota 10,40? Ja przechodzę obecnie z innej formacji mundurowej do straży pożarnej i mam niecałe 5lat służby, tzn ile dostanę z tytułu wysługi lat przepracowanych w mundurze?

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 664
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #261 dnia: Listopad 15, 2018, 09:13:26 »
Dziękuję Teraz rozumiem, czyli będąc teraz jako stażysta otrzymam 520 brutto do podstawy i to wszystko?

Zgadza się. Plus wysluga lat jeśli masz coś zaliczone z cywila lub min 2 lata w służbie. Jeśli 2lata w służbie to podwyżka 520 + 10.40zl   :straz:

Pytanie do autora wypowiedzi, skąd kwota 10,40? Ja przechodzę obecnie z innej formacji mundurowej do straży pożarnej i mam niecałe 5lat służby, tzn ile dostanę z tytułu wysługi lat przepracowanych w mundurze?

2 lata = 2%, czyli kwota podwyżki 520 x 2% = 10.40zł. Jesli Ty masz 5 % to 520 x 5% = 26zł. Czyli Twoja podwyżka wyniesie razem 546zł o ile trafi w grupę  :cooo:

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 664
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #262 dnia: Listopad 19, 2018, 21:25:22 »
http://kspnszz.org/index.php/2018/11/19/posiedzenie-rady-tymczasowej-krajowej-sekcji-pozarnictwa-nszz-solidarnosc-16-listopada-2018-roku/

Suski dalej o jakimś dodatku wielkomiejskim. Czyli rozumiem że porozumienie będzie zerwane? Bo nie wszyscy dostaną po równo.  Czy nie wie co znaczy slowo "rowno* :zamknij:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #263 dnia: Listopad 19, 2018, 21:37:04 »
http://kspnszz.org/index.php/2018/11/19/posiedzenie-rady-tymczasowej-krajowej-sekcji-pozarnictwa-nszz-solidarnosc-16-listopada-2018-roku/

Suski dalej o jakimś dodatku wielkomiejskim. Czyli rozumiem że porozumienie będzie zerwane? Bo nie wszyscy dostaną po równo.  Czy nie wie co znaczy slowo "rowno* :zamknij:
A widziałeś te propozycje? Bo ja tak i jest wśród nich opcja "po równo" i bez dodatku wielkomiejskiego. Propozycji rozdziału jest 5.
Jutro spotkanie szefów ZZ z KG PSP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Bania

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #264 dnia: Listopad 19, 2018, 21:59:11 »
Po równo?!!!!!!

Offline czesoi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #265 dnia: Listopad 19, 2018, 22:02:27 »
Czyli znowu mamy być poróżnieni pod względem podwyżek? Wszędzie było trąbione, że ma być po równo dla każdego funkcjonariusza..

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.890
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #266 dnia: Listopad 20, 2018, 04:10:02 »
http://kspnszz.org/index.php/2018/11/19/posiedzenie-rady-tymczasowej-krajowej-sekcji-pozarnictwa-nszz-solidarnosc-16-listopada-2018-roku/

Suski dalej o jakimś dodatku wielkomiejskim. Czyli rozumiem że porozumienie będzie zerwane? Bo nie wszyscy dostaną po równo.  Czy nie wie co znaczy slowo "rowno* :zamknij:
A widziałeś te propozycje? Bo ja tak i jest wśród nich opcja "po równo" i bez dodatku wielkomiejskiego. Propozycji rozdziału jest 5.
Jutro spotkanie szefów ZZ z KG PSP.
Jakie spotkanie? Zejdź na ziemię.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 664
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #267 dnia: Listopad 20, 2018, 07:38:07 »
http://kspnszz.org/index.php/2018/11/19/posiedzenie-rady-tymczasowej-krajowej-sekcji-pozarnictwa-nszz-solidarnosc-16-listopada-2018-roku/

Suski dalej o jakimś dodatku wielkomiejskim. Czyli rozumiem że porozumienie będzie zerwane? Bo nie wszyscy dostaną po równo.  Czy nie wie co znaczy slowo "rowno* :zamknij:
A widziałeś te propozycje? Bo ja tak i jest wśród nich opcja "po równo" i bez dodatku wielkomiejskiego. Propozycji rozdziału jest 5.
Jutro spotkanie szefów ZZ z KG PSP.

To po co są propozycje? Skoro mowa była że po równo w porozumieniu   :fiuu:


Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #268 dnia: Listopad 20, 2018, 11:00:10 »
Ostatnio u nas rozmawialiśmy i wszyscy są zgodni ,że po równo, a najważniejsze,aby żaden 01 nie miał na to wpływu np. wyrównywanie dodatków z tych środków itp.ale pozostaje kwestia w co ma wejść podwyżka.I  wszyscy byli zgodni że w podstawę (choć  jak to nie którzy na forum zauważyli tu już nie będzie po równo),ale wiadomo że każdemu z nas z biegiem lat wysługa wzrasta,a najważniejsze to to że podstawa to podstawa,te wszystkie dodatki za stopień,służbowe,itd to tylko dodatki.Kiedyś np.chodziły ploty że emerytury mają być naliczane z podstawy,czy inne podobne brednie,dlatego uważam że powinniśmy chuchać na zimne i starać się zwiększać podstawę

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #269 dnia: Listopad 21, 2018, 10:52:05 »
Vade poruszyłeś ważny temat , a mianowicie, że wynagrodzenie nie powinno iść w dodatek służbowy, bo jak zaczną grzebać w naliczaniu emerytury (a moim zdaniem zaczną) to dodatek słuzbowy może zostać pominięty (podobnie może być z 13). Koledzy strażacy ja jeszcze bym uczulił, a by trzymac rękę na pulsie (oprócz naliczania do emy dodatku) w sprawie 13, mundurówki, urlopówki i sufitówki, odpraw emerytalnych, bo przy wysokich podwyzkach zawsze coś bokiem odbierano lub nie powiększano.
pozdrawiam

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #270 dnia: Listopad 21, 2018, 12:09:41 »
Zgadzam się z Panem officer i vade.  była walka służb  o podwyżki i inne a  teraz  w PSP będzie  walka by podwyżka  ( 2019 i 2020 ) była po równo dla wszystkich ( nie licząc wysługi ). Skoro jeden pan w straży chce/ ma wizję by  z podwyżek jakie mamy dostać w roku 2019 i 2020  zabrać część kwoty - to  może niech ten pan odda część swojej pensji i płaci dodatek stołeczny itp. to są jaja. Oczywiście, że podwyżka powinna iść w podstawę.
Powstrzymać KG, KW  i KM/KP by zabrali choć złotówkę z podwyżek w 2019 i 2020.  Te pieniądze się nam porostu należą ( dobre hasło pani Beaty )

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #271 dnia: Listopad 21, 2018, 14:28:10 »
Moim zdaniem część środków może zostać wydzielona na wzrost wynagrodzeń dla grup 6-8 oraz 8+ aby wyrównać niedogodności powstałe na skutek zrównania płac pomiędzy stanowiskami (różnica pomiędzy 5, a 6 grupą to aż 0,01 kwoty bazowej :cooo:). W mojej ocenie nie byłoby to złe rozwiązanie, ponieważ wraz z obowiązkami powinno iść w parze wynagrodzenie. Niestety w aktualnych realiach nie zawsze nowe stanowisko daje jakikolwiek wzrost dodatku, a co za tym idzie znaczący wzrost wynagrodzenia. Przykład, aspirant 3 lata po szkole za starszego ratownika dostaje dowódcę zastępu - nowe obowiązki, odpowiedzialność oraz wynagrodzenie wyższe o ok. 80zł (uwzględniając wysługę lat, a to skok aż o 3 grupy). Ewentualne podwyżki nie powinny dotyczyć grup 14+ czyli Komendantów.

Najgorszym z możliwych rozdysponowania jakichkolwiek środków to "do dyspozycji Komendanta". Chociaż krąży legenda o tym, jak ktoś kiedyś słyszał, że zostały one rozdysponowane sprawiedliwie...

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 220
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #272 dnia: Listopad 21, 2018, 14:39:05 »
Cytuj
wraz z obowiązkami powinno iść w parze wynagrodzenie
Cytuj
Ewentualne podwyżki nie powinny dotyczyć grup 14+ czyli Komendantów.
weź się panie crosman zdecyduj

Cytuj
Najgorszym z możliwych rozdysponowania jakichkolwiek środków to "do dyspozycji Komendanta". Chociaż krąży legenda o tym, jak ktoś kiedyś słyszał, że zostały one rozdysponowane sprawiedliwie...

a potem jeden z drugim płacze że "zły komendant" nie chce dać mu grupy, podnieść dodatku itp.
bolączką naszej firmy jest to, że osoby decyzyjne w sprawach rozdziału środków słuchają takich doradców

Offline crosman

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #273 dnia: Listopad 21, 2018, 15:14:00 »
Cytuj
wraz z obowiązkami powinno iść w parze wynagrodzenie
Cytuj
Ewentualne podwyżki nie powinny dotyczyć grup 14+ czyli Komendantów.
weź się panie crosman zdecyduj
A co jest w tym co powiedziałem nie tak? Różnice pomiędzy poszczególnymi grupami komendantów są duże. Z drugiej strony dodatki służbowe dla grup do 13 ustalane są wewnątrz KM/KP, więc zmiana dodatku wraz ze stanowiskiem uzależnione jest od polityki wewnętrznej i wcale nie musi iść w parze. Dla komendantów dodatki ustala KW.

a potem jeden z drugim płacze że "zły komendant" nie chce dać mu grupy, podnieść dodatku itp.
bolączką naszej firmy jest to, że osoby decyzyjne w sprawach rozdziału środków słuchają takich doradców
W tym momencie nie mówimy tutaj o codziennych sprawach związanych z podwyżkami. Dyskusja dotyczy również podwyżek wywalczonych w ramach protestu, a to powinno zostać w całości przekazane dla funkcjonariuszy. Zasady, według których środki będą rozdysponowane powinny jasno określać kto ile, a nie zależeć od decyzji poszczególnych komendantów, dlatego zanegowałem "do dyspozycji komendanta" dla tego konkretnego przypadku.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #274 dnia: Listopad 21, 2018, 16:22:13 »
Ewentualne podwyżki nie powinny dotyczyć grup 14+ czyli Komendantów.

Co Ty człowieku bredzisz? Sprawdź sobie w rozporządzeniu czy oby na pewno grupy 14+ to tylko komendanci.
Kolejna sprawa - widać bardzo krótkowzroczny jesteś. Z jednej strony piszesz o konieczności zarobków zgodnie z obowiązkami, a ludzi na kierowniczych (decyzyjnych) stanowiskach skreślasz - gdzie tu sens? Uważasz że komendanci zarabiają tak dobrze? Według mnie jest wręcz odwrotnie - dałbym im zdecydowane podwyżki, tak aby ich zakres odpowiedzialności był odpowiednio wynagradzany – wymagajmy od nich dużo ale płaćmy za to uczciwie. Czy uważasz że w firmie zatrudniającej np 80, 100 czy przeszło 1000 ludzi (a taką mamy rozbieżność w liczebności kp/km) szef powinien zarabiać w przedziale 6000-7500 na rękę?
Jeżeli tak, to jedyne czego Ci życzę to właśnie komendantury w sporej KM/KP (ja na szczęście nie jestem i nigdy nie zostanę 01/02 - obym nie dostał propozycji nie do odrzucenia jak niektórzy).