Autor Wątek: Podwyżki 2019  (Przeczytany 346031 razy)

Offline yanek998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #200 dnia: Wrzesień 28, 2018, 16:52:26 »
Kol. Equinox nie bierze pod uwagę "kosztów utrzymania" starzysty. Poza wynagrodzeniem są koszty umundurowania, wyszkolenia i tak dalej. P.S. w mojej KP nadgodziny prawie max całe JRG
"Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #201 dnia: Wrzesień 28, 2018, 17:02:06 »

Proponuję się poduczyć nadgodzina jest liczona!  A stażysta przez 3 lata zarabia tak samo.
Przyjmijmy, że zarabia na rękę 2200... I co ci wychodzi? Że jego stawka na rękę to trochę ponad 12 zł a obecnie płacona chyba  już przekracza 15 zł

1. Stażysta po roku czasu ma możliwość awansu na wyższe stanowisko i stopień tj. młodszy ratownik, starszy strażak i przeskok w wypłacie jest znaczny, ma również możliwość otrzymać wyższy dodatek , również po upływie roku czasu , więc Bzdurą jest to jak piszesz ze przez 3 lata ma takie same zarobki.
2. na początek zarabia ok. 2300 zł dzielone na 160 daje nam 14,3 zł za godzinę, wiec Bzdurą jest jak piszesz ze taniej jest utrzymywać stażystę niż wypłacać nadgodziny, bo do tej pory z tego co wiem to chyba było 13 zł z hakiem a teraz jakoś ponad 14.  Wiem że to trochę poza tematem ale chciałem sprostować.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #202 dnia: Wrzesień 28, 2018, 17:08:56 »
Kol. Equinox nie bierze pod uwagę "kosztów utrzymania" starzysty. Poza wynagrodzeniem są koszty umundurowania, wyszkolenia i tak dalej. P.S. w mojej KP nadgodziny prawie max całe JRG
Ale ten etat musisz zapełnić i koszty i tak poniesiesz a im dłużej lecisz na wakacie tym bardziej potęgujesz koszty! Tak jak pisał @Houte o 4 wakatach na zmianach dla uproszczenia przyjmijmy że różnica miedzy nadgodziną a stawką stażysty to 3 złote... W ciągu pół roku stażysta ma do przepracowania około 1000 godzin... więc 4*3zł*1000 h = 12 000 zł 
1. Stażysta po roku czasu ma możliwość awansu na wyższe stanowisko i stopień tj. młodszy ratownik, starszy strażak i przeskok w wypłacie jest znaczny, ma również możliwość otrzymać wyższy dodatek , również po upływie roku czasu , więc Bzdurą jest to jak piszesz ze przez 3 lata ma takie same zarobki.
2. na początek zarabia ok. 2300 zł dzielone na 160 daje nam 14,3 zł za godzinę, wiec Bzdurą jest jak piszesz ze taniej jest utrzymywać stażystę niż wypłacać nadgodziny, bo do tej pory z tego co wiem to chyba było 13 zł z hakiem a teraz jakoś ponad 14.  Wiem że to trochę poza tematem ale chciałem sprostować.
Ile miesięcy w półroczu ma nominał 160? Średnio wynosi 170 kolego! Może awansować a nie musi... Może mieć praktycznie te same.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #203 dnia: Wrzesień 28, 2018, 17:25:03 »
Nadal na doróbce mam 25 zł a w PSP na nadgodzinie 14 zł.. Niczego to nie zmienia..

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.256
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #204 dnia: Wrzesień 28, 2018, 17:54:59 »
Nadal na doróbce mam 25 zł a w PSP na nadgodzinie 14 zł.. Niczego to nie zmienia..
  To proponuję abyś postawił na pracę gdzie indziej za 25 złotych, odpuścił sobie całkowicie tą przejeb...ną robotę w PSP i znalazł sobie jeszcze jeden etat za 25 złotych i będziesz wtedy może szczęśliwy, że Cię ta formacja przestała w końcu dymać na np. nadgodzinach. Trochę odwagi do zrobienia tego jakże ważnego kroku w życiu każdego dorosłego mężczyzny.....
pozdrawiam
ps. gdybym czytał jako np. prezes ZUS-u wasze narzekania na PSP w kontekście dorabiania poza służbą to przy najbliższej nowelizacji ustaw emerytalnych dodałbym skromny akapicik w naszych przepisach: np. "czas przejścia na emeryturę wcześniejszą z tytułu służby w warunkach szkodliwych przesuwany jest o 0,5 roku więcej za każdy rok dodatkowego zatrudnienia poza służbą".     

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #205 dnia: Wrzesień 28, 2018, 18:07:17 »
Widzisz takie masz myślenie lepiej dać się dymać niż robić coś z tym. Chcesz to dawaj dalej tylek komendantowi ja zamierzam ( jak i reszta strażaków - protest) coś z tym zrobić. Współczuję Twoim kolegom ze zmiany bo jeśli trzeba się postawić to na Ciebie nie można liczyć...

Offline gorexpl

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #206 dnia: Wrzesień 30, 2018, 09:07:05 »

ps. gdybym czytał jako np. prezes ZUS-u wasze narzekania na PSP w kontekście dorabiania poza służbą to przy najbliższej nowelizacji ustaw emerytalnych dodałbym skromny akapicik w naszych przepisach: np. "czas przejścia na emeryturę wcześniejszą z tytułu służby w warunkach szkodliwych przesuwany jest o 0,5 roku więcej za każdy rok dodatkowego zatrudnienia poza służbą".     

To chyba zapis niekonstytucyjny.
Nie mówiąc o logice.
Ktoś Ci płaci za straszenie strażaków?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #207 dnia: Wrzesień 30, 2018, 09:49:15 »
To chyba zapis niekonstytucyjny.
Nie mówiąc o logice.
Ktoś Ci płaci za straszenie strażaków?
Nie był by niekonstytucyjny ale po prostu głupi i wbrew logice gdyż strażak który sobie dorabia płaci na każdym z etatów/umów podatki.
Co do straszenia strażaków to strażacy mają tendencję do tego żeby się nawzajem "nakręcać" tylko w tym roku na forum pisano o zakazie zarobkowania, zmianie systemu służby i jeszcze coś było.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline maniek777

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #208 dnia: Październik 03, 2018, 16:30:25 »
Te propozycje  podwyżki od 1 lipca, to może wogóle tak od 1 grudnia zrobić, wtedy przyklepać na 100%, żeby było juz po wyborach i wiadomo kto wygrał.

Offline denoviro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #209 dnia: Październik 03, 2018, 23:31:53 »
Najwięcej dyskutują o podwyżkach niedojdy życiowe , nie powiem zarobki rewelacyjne nie są ale mamy możliwość dorabiania co sam czynię tak jak wielu podziałowców , ja dorabiam inni mają firmy dorabiają całkiem ładne pieniądze i nikt nie jęczy .Niestety 6 lat wojny później Rusek spowodował że staneliśmy w miejscu .Pewnie że powinniśmy zarabiać tyle aby oddać się w całości PSP ale na chwilę obecną tak się nie da myslę że jeszcze z 10 lat i będzie OK.No chyba że Pisiory sprzedadzą resztki dóbr które mamy tak jak to czynili Panowie z PO .Zakasać rękawy i do roboty Panowie to nie będziecie mieli czasu na siedzenie i pisanie postów AMEN .

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #210 dnia: Październik 04, 2018, 08:04:49 »
Najwięcej dyskutują o podwyżkach niedojdy życiowe , nie powiem zarobki rewelacyjne nie są ale mamy możliwość dorabiania co sam czynię tak jak wielu podziałowców , ja dorabiam inni mają firmy dorabiają całkiem ładne pieniądze i nikt nie jęczy .Niestety 6 lat wojny później Rusek spowodował że staneliśmy w miejscu .Pewnie że powinniśmy zarabiać tyle aby oddać się w całości PSP ale na chwilę obecną tak się nie da myslę że jeszcze z 10 lat i będzie OK.No chyba że Pisiory sprzedadzą resztki dóbr które mamy tak jak to czynili Panowie z PO .Zakasać rękawy i do roboty Panowie to nie będziecie mieli czasu na siedzenie i pisanie postów AMEN .
Ty tak na poważnie czy to prowokacja  :pyt:
I to jest przykład kto się dostaje do PSP, jestem ciekawy jakby ktoś sumiennie sprawdził Ciebie pod względem zawodowym i fizycznym....  :wall:
Ktoś kto daje 50 % z siebie nie powinien zabierać w tej kwestii głosu  :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
Problem w tym że dla innych jest, niby tyle oszczędności, a dla służb nie ma .....domyślam się w czym tkwi problem, bo zapewne jest złożony, ale nie nierozwiązywalny  :cooo:

Offline sikacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #211 dnia: Październik 04, 2018, 08:31:56 »
Najwięcej dyskutują o podwyżkach niedojdy życiowe , nie powiem zarobki rewelacyjne nie są ale mamy możliwość dorabiania co sam czynię tak jak wielu podziałowców , ja dorabiam inni mają firmy dorabiają całkiem ładne pieniądze i nikt nie jęczy .Niestety 6 lat wojny później Rusek spowodował że staneliśmy w miejscu .Pewnie że powinniśmy zarabiać tyle aby oddać się w całości PSP ale na chwilę obecną tak się nie da myslę że jeszcze z 10 lat i będzie OK.No chyba że Pisiory sprzedadzą resztki dóbr które mamy tak jak to czynili Panowie z PO .Zakasać rękawy i do roboty Panowie to nie będziecie mieli czasu na siedzenie i pisanie postów AMEN .
gościu pamiętaj że dorobić można tylko w straży pożarnej, myśl o innych służbach, czy uważasz że oni zarabiają dużo, napewno nie. Z twojego postu wynika że jesteś na służbach NSZZ Solidarność i cały ten protest masz w dupie i w PISdu.

Offline samozapłon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #212 dnia: Październik 04, 2018, 08:58:42 »
Nie każdy może sobie dorobić choćby chciał a kolega mam taką nadzieje że po prostu chce zamęt wprowadzić.
https://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/dzisiejsze-wynagrodzenie-policjantow-jest-wrecz-kryminogenne,873239.html


Czy to co mówi pan Maj pod koniec wywiadu jest prawdą o podwyżkach w innych służbach?

moderator : Użyj funkcji modyfikuj zamiast dodawać dwa posty pod rząd. Regulamin 
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2018, 09:09:44 wysłana przez wujo 2010 »

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #213 dnia: Październik 04, 2018, 10:40:11 »
Panowie o czym tu dyskutujemy, nie wiem z jakiego powodu cieszy się ktoś że może dorobić - ludzie płaca powinna być taka, że wystarcza Ci na utrzymanie rodziny oraz na wakacje chociażby raz do roku bez dorabiania. Czy strażacy to murzyni, których można wykorzystywać za niską płacę i 60% stawki za nadgodziny bo mogą sobie dorobić. Ten system służby 24/48 jest po to abyś po 24 godzinnej służbie mógł odpocząć i fizycznie i psychicznie na kolejną służbę, a nie ganiać do dodatkowej roboty.

Offline Florek-112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #214 dnia: Październik 04, 2018, 23:48:04 »
Panowie o czym tu dyskutujemy, nie wiem z jakiego powodu cieszy się ktoś że może dorobić - ludzie płaca powinna być taka, że wystarcza Ci na utrzymanie rodziny oraz na wakacje chociażby raz do roku bez dorabiania. Czy strażacy to murzyni, których można wykorzystywać za niską płacę i 60% stawki za nadgodziny bo mogą sobie dorobić. Ten system służby 24/48 jest po to abyś po 24 godzinnej służbie mógł odpocząć i fizycznie i psychicznie na kolejną służbę, a nie ganiać do dodatkowej roboty.

Dodam, że 60 % średniej stawki, a teraz proponują 100% jak średniej. Więc trzeba się cieszyć, bo może być 100% ale podstawowej. A dlaczego nie 100% stawki uposażenia byłoby najuczciwiej.
Bo 100% średniej stawki spowoduje, że nie każdemu się należy tyle samo chociaż przykłada się tak samo jak reszta, a odpowiedzialność ma większą.

Offline Albertkain

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #215 dnia: Październik 10, 2018, 19:37:18 »
och ponosi kogoś  :gwiazdki:, a jego człowiek stoi na czele KSP od wczoraj  :szalony:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #216 dnia: Październik 10, 2018, 20:02:59 »
och ponosi kogoś  :gwiazdki:, a jego człowiek stoi na czele KSP od wczoraj  :szalony:
Właśnie nie ponosi tylko poszedł na rękę przewodniczącemu Opolskiemu bo mógł to inaczej załatwić... Zamiast powiadomić KK mógł od razu do prokuratury wysłać.
Swoją drogą ciekawe co będzie z MOZ Wrocław
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #217 dnia: Październik 17, 2018, 21:01:49 »
Czytaj kolego forum...myślisz że po co jest akcja protestacyjna..
Czytam i wiem też, że na chwilę obecną z kasy nie chcą dać więcej niż te 253zł (ŚREDNIO). 309zł nie biorę pod uwagę, to mamy zapewnione już dużo wcześniej i też nie do końca jest jasne ile faktycznie wpłynie na konto.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.890
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #218 dnia: Październik 17, 2018, 21:47:52 »
Co? Chyba zartujesz 309 średnio...

Offline wilczur31

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #219 dnia: Październik 17, 2018, 22:42:04 »
http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/26681?t=Wiecej-pieniedzy-dla-zolnierzy&fbclid=IwAR0EXCybLnCnOx4E1hJ0aqBczX0FvRX0T-wbq-6nJ-EobArsl3FSFWGd-VU
Żołnierze dostaną podwyżki! Od nowego roku wojskowe pensje wzrosną średnio o 656 zł brutto.
 O służbach podległych MSWiA widzę ktoś zapomniał !!? a to też potrzebna służba w kraju. Cytuje. " Ci, którzy służą Ojczyźnie, powinni być godnie nagradzani"..."To niezwykle ważne dla bezpieczeństwa Polski i Polaków – podkreślał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak." gdzie jest nasz minister Joachim Brudziński?? Myśli inaczej ??

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #220 dnia: Październik 18, 2018, 08:55:53 »
Cytuj
Prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie o podwyżkach dla żołnierzy zawodowych. Prezydent podkreślił, że żołnierze nie powinni zarabiać gorzej niż inne służby mundurowe.

Ciekawe jakie to służby lepiej zarabiają?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Pułkownik_Moralność

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #221 dnia: Październik 18, 2018, 09:31:21 »
SOP, ABW, SKW no i najważniejsze "służby" tzw. IV RP czyli CBA oraz Straż Marszałkowska :) 

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #222 dnia: Listopad 03, 2018, 14:37:13 »
https://www.wp.pl/?s=wiadomosci.wp.pl%2Fsgwpsgfirst-6312637769799297a

Policja coś robi a straż ( mówię też o sobie) jak zwykle miękkie fajeczki czekają na gotowe . Na miejscu Policji bym się na nas wywalił totalnie

Offline Czerwony666

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #223 dnia: Listopad 03, 2018, 15:17:13 »
Nie zdziwiłbym się jakby zrobili jakiś zapis że tylko im coś skapnie w tym roku !

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.890
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Podwyżki 2019
« Odpowiedź #224 dnia: Listopad 03, 2018, 16:09:34 »
https://www.wp.pl/?s=wiadomosci.wp.pl%2Fsgwpsgfirst-6312637769799297a

Policja coś robi a straż ( mówię też o sobie) jak zwykle miękkie fajeczki czekają na gotowe . Na miejscu Policji bym się na nas wywalił totalnie
Powiedz mi kolego czy rozważyłeś chociażby to że w dniu twojej służby rano powiadomisz swojego dowódcę że nie przychodzisz bo idziesz oddać krew albo bierzesz L4?