Autor Wątek: Rozwój kariery strażackiej po szkole aspiranckiej Państwowej Straży Pożarnej  (Przeczytany 3089 razy)

Offline pawpaw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Witam, na początku opiszę swoją sytuację a pytania będą na końcu. Mam 20 lat, jestem po gimnazjum ponieważ musiałem rzucić naukę po tragedii rodzinnej i zacząć pracę mam młodszą siostrę, mieszkanie, sami zrozumiecie o co mi chodzi... Mam w rodzinie strażaka, którego podziwiam i to przez niego w dzieciństwie narodziło się we mnie marzenie o pracy w straży pożarnej, dziś moja sytuacja jest trochę lepsza i mam zaoszczędzone trochę pieniędzy. Pytania do was są takie, czy jeśli skończę liceum z pozytywną maturą (nigdy nie miałem problemów z nauką i pojmowaniem wiedzy), zrobię przydatne kursy takie jak ratownik, kurs płetwonurka P1 itp, będę w OSP to czy mam jakieś szanse na wyjście z korpusu szeregowych, albo chociaż czy mam w ogóle jakieś szanse na zostanie strażakiem, bo szkołę skończę po 23 roku życia i na SA PSP chyba nie mam co liczyć... pozdrawiam i licze na szczere odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2017, 19:00:33 wysłana przez pawpaw »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Moja sytuacja vs moje marzenie o PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2017, 19:04:21 »
Każdy ma szanse aby zostać strażakiem pod warunkiem spełniania wymagań a jeśli ukończysz szkołę średnia i będziesz odpowiednio sprawny i zdrowy, przejdziesz postępowanie kwalifikacyjne to spokojnie możesz być strażakiem. Ostatnio przyjąłem człowiekiem, który startował 13 razy i wcale się tego nie wstydził.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Boniek177

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Moja sytuacja vs moje marzenie o PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2017, 19:08:17 »
Oczywiscie, że masz szanse Jeśli tylko ktoś chce to mu się uda nie za pierwszym to za kolejnym razem ale się uda. Co do SA psp chodzą słuchy że mają być przedłużone lata kandydatów do 25 roku zycie więc może się to sprawdzi i bedziesz miał szanse spróbować. Zrób wszysto co tylko możesz w spełnieniu swojego celu a nie będziesz nigdy miał wewnętrznej pretensji do siebie, że nie dałeś z siebie wszystkiego i nie próbowałeś nawet jezeli los Cie tak skrzywdził.
Pozdrawiam  :straz:

Offline pawpaw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Moja sytuacja vs moje marzenie o PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 25, 2017, 19:08:39 »
Każdy ma szanse aby zostać strażakiem pod warunkiem spełniania wymagań a jeśli ukończysz szkołę średnia i będziesz odpowiednio sprawny i zdrowy, przejdziesz postępowanie kwalifikacyjne to spokojnie możesz być strażakiem. Ostatnio przyjąłem człowiekiem, który startował 13 razy i wcale się tego nie wstydził.
A jak to wygląda ze służbą kiedy zostanę przyjęty z "ulicy"? Bo w wojsku np jest coś takiego, że pierw umowa na 2 lata czy coś takiego i potem albo wydalają albo podpisujesz nową . ten limit 23 lat do SA PSP jest dla każdego czy czynnych strażaków on nie obowiązuje ?

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Moja sytuacja vs moje marzenie o PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2017, 19:50:49 »
Każdy ma szanse aby zostać strażakiem pod warunkiem spełniania wymagań a jeśli ukończysz szkołę średnia i będziesz odpowiednio sprawny i zdrowy, przejdziesz postępowanie kwalifikacyjne to spokojnie możesz być strażakiem. Ostatnio przyjąłem człowiekiem, który startował 13 razy i wcale się tego nie wstydził.
A jak to wygląda ze służbą kiedy zostanę przyjęty z "ulicy"? Bo w wojsku np jest coś takiego, że pierw umowa na 2 lata czy coś takiego i potem albo wydalają albo podpisujesz nową . ten limit 23 lat do SA PSP jest dla każdego czy czynnych strażaków on nie obowiązuje ?

Ad.1
Po przyjęciu jesteś strażakiem w służbie przygotowawczej (3 lata) - w tym okresie można cię wywalić ze służby "bez konsekwencji", że tak się skrótowo wyrażę. Jeżeli w tym okresie jakoś mocno nie podpadniesz, to po tym czasie zostajesz strażakiem w służbie stałej i... sobie służysz  :mellow:

Ad.2
Będąc już służbie stałej, komendant może cię skierować na zaoczną aspirantkę - nie ma limitu wiekowego, są za to inne limity, o których się dowiesz czytając inne wątki. Generalnie możesz tego "zaszczytu" nigdy nie dostąpić - wszystko zależy od twojego komendanta.

Offline Strazak1122

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Rozwój kariery strażackiej po szkole aspiranckiej Państwowej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2017, 18:21:34 »
Witam wszystkich bardzo serdecznie.  Jestem w 2 klasie liceum i jak zapewne się domyślacie mym marzeniem jest zostanie strażakiem. Po liceum planuję iść do SAPSP  lub innej szkoły kształcącej w zawodzie technik pożarnictwa. Po ukończeniu tej szkoły myślałem  o studiach w SGSP po skierowaniu przez przełożonego. Wiem, że są to studia zaoczne i mam na nie pieniądze, o to proszę się nie  martwić. Moje pytanie brzmi: czy przełożeni uprawnieni do skierowania aspirantów do SGSP są przychylni do udzielania zgody? Czy nie robią z tego problemów?
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i trzymam kciuki za wszystkich,  aby każdy z Was dostał się ram gdzie chce i spełniał swoje marzenia :)   
//post pisany na telefonie,  za błędy przepraszam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2017, 18:27:04 wysłana przez Strazak1122 »

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Najpierw się dostań do SA PSP a potem dyskutujmy...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pepek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
Przeyjdż prosto z ulicy i przejdż pełną drogę strażaka