Autor Wątek: zdarzenia traumatyczne  (Przeczytany 3023 razy)

Offline ver_sus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
zdarzenia traumatyczne
« dnia: Marzec 23, 2017, 02:46:45 »
Witam, 
nie wiem czy posta publikuję w dobrym dziale więc jak coś to przenieść/usunąć  :gwiazdki:
Potrzebuję pomocy, piszę pracę licencjacką na temat zdarzeń traumatycznych w zawodach podwyższonego ryzyka, dlatego też potrzebuję przykładów z życia i relacji osób które "w tym siedzą". Czy jakiś miły strażak zgodziłby się odpowiedzieć na parę pytań(mini wywiad)? Oczywiście anonimowo  :milcz: 
Jeśli ktoś się pisze to podeślę o co konkretnie mi chodzi na priv, ewentualnie później napiszę pod postem :)
Dziękuję!   :kusm:

Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: zdarzenia traumatyczne
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2017, 18:18:37 »
Myślę że nie trafiłeś najlepiej. Każdy strażak wcześniej lub później przeżyje takie zdarzenie, o którym pamięta do końca życia, ale wątpię by chciał o tym opowiadać komuś kogo nie zna. Chyba, że jest to tzw. straźak- bajkopisarz, ale pewno nie o takich Ci chodziło.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: zdarzenia traumatyczne
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2017, 18:22:24 »
Myślę że nie trafiłeś najlepiej. Każdy strażak wcześniej lub później przeżyje takie zdarzenie, o którym pamięta do końca życia, ale wątpię by chciał o tym opowiadać komuś kogo nie zna. Chyba, że jest to tzw. straźak- bajkopisarz, ale pewno nie o takich Ci chodziło.
Mam odmienne zdanie, wielu strażaków bardzo lubi opowiadać o tym co się działo na służbie i to ze szczegółami.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: zdarzenia traumatyczne
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2017, 20:34:35 »
Tak, opowiadać o różnych ciekawych czy nietypowych akcjach to można sobie poopowiadać. Ale o naprawde traumatycznych wydarzeniach opowiada się raczej niechętnie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: zdarzenia traumatyczne
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2017, 20:39:24 »
Tak, opowiadać o różnych ciekawych czy nietypowych akcjach to można sobie poopowiadać. Ale o naprawde traumatycznych wydarzeniach opowiada się raczej niechętnie.
Stety lub niestety krwawe zdarzenia opowiada się najczęściej no i te zabawne. To też jest sposób na radzenie sobie ze stresem. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: zdarzenia traumatyczne
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2017, 21:57:45 »

Offline JaStrazak1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: zdarzenia traumatyczne
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 18, 2017, 12:02:05 »
Proszę o adres emall.