Autor Wątek: (Nie)Kontrowersyjne zdjęcie  (Przeczytany 5280 razy)

Offline StrażakRdm

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
(Nie)Kontrowersyjne zdjęcie
« dnia: Marzec 22, 2017, 22:31:13 »
Drodzy Strażacy!

Ostatnio natknąłem się na zdjęcie:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://www.facebook.com/strazacki/photos/a.309844422476716.1073741828.309420289185796/1183440385117111/?type=3&theater
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Czy jestem jedyną osobą, która uważa, że robienie tego typu zdjęć jest nieetyczne?
Chciałbym w tym miejscu przypomnieć o zasadzie 5 zasad etyki zawodowej funkcjonariuszy PSP, która jasno mówi o do czego mundur został stworzony i jak należy się z nim odnosić. Nie chcę też wyjść na sztywniaka i uważam, że należy formację promować, co łączy się z używanie munduru w mniej zawodowych celach. Nie mniej jednak w tym zdjęciu nie ma żadnego przesłania, a nawet jeśli jest, to mało sprzyjające. Ja na nim widzę Strażaków-erotomanów...nie chcę wiedzieć nawet co powiedziałaby feministka ;)

Zachęcam do dyskusji i jednocześnie przypominam, że to jest subiektywna opinia ;) I jeśli komuś wydaje się, iż sprawa jest błaha, to informuję, że twórcami są podchorążowie (tak wynika ze źródła) Przyszli Oficerowie, którzy będą odpowiadać za reputację i promocj
ę PSP.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.466
Odp: (Nie)Kontrowersyjne zdjęcie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2017, 23:11:02 »
Tak, jesteś jedyna osobą, poza tym na zdjęciu są ubrania specjalne, nie mundury  :rofl:

Offline StrażakRdm

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: (Nie)Kontrowersyjne zdjęcie
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2017, 00:58:35 »
@madmax29

Zgadza się, na zdjęciu są ubrania specjalne wchodzące w skład umundurowania(!) strażaków PSP. A jako, iż jest to temat o etyce zawodowej strażaka, to pozwoliłem sobie potoczne nazwać je mundurem. Wracając do tematu, to poprosiłbym cię o uzasadnienie swojego zdania. Twój komentarz to ciut za mało żebym zmienił swoją opinię ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2017, 08:33:09 wysłana przez StrażakRdm »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: (Nie)Kontrowersyjne zdjęcie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2017, 01:16:51 »
Faceci dla równouprawnienia też powinni ściągnąć spodnie...  :szalony: :szalony: :szalony:

Moim zdaniem autor zdjęcia nie powinien go umieszczać publicznie (tym bardziej podpisując że to to SGSP), nie znamy celu - dlaczego takie zdjęcie powstało i się ukazało dla potomności (może na kalendarz, może zbiórka na Szkołę, może na coś innego... - nie wiadomo... )
jeżeli juz chciał je umieścić to bez podpisu że to SGSP nawet nie skojarzyłbym po garażu (bo reszta zasłonięta),
Komentować dalej nie będę - widziałem już lepsze przy wozach strażackich.

ps. Nogi fajne....  :gwiazdki: :gwiazdki:
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2017, 01:23:34 wysłana przez robn »
EGO = 1 / wiedza

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: (Nie)Kontrowersyjne zdjęcie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2017, 08:43:16 »
Faceci dla równouprawnienia też powinni ściągnąć spodnie...  :szalony: :szalony: :szalony:

Moim zdaniem autor zdjęcia nie powinien go umieszczać publicznie (tym bardziej podpisując że to to SGSP), nie znamy celu - dlaczego takie zdjęcie powstało i się ukazało dla potomności (może na kalendarz, może zbiórka na Szkołę, może na coś innego... - nie wiadomo... )
jeżeli juz chciał je umieścić to bez podpisu że to SGSP nawet nie skojarzyłbym po garażu (bo reszta zasłonięta),
Komentować dalej nie będę - widziałem już lepsze przy wozach strażackich.

ps. Nogi fajne....  :gwiazdki: :gwiazdki:

Dla leniwych i tych co wszystko lubią mieć podane na tacy, 2 kliknięcia i proszę o to cel:
Sesja dla https://www.facebook.com/APSolutelyFIREbeauty/ (APSolutely FIRE Beauty - Wybory Miss APS & Mistera SGSP! Wspólna gala finałowa i after party)
V Gala Wyborów Miss APS & Mistera SGSP https://www.facebook.com/events/108907302976694/
APS - Akademia Pedagogiki Specjalnej jest najstarszą uczelnią o profilu pedagogicznym w Polsce. https://www.facebook.com/apswarszawa/
APS Komisja ds. kultury- komórka samorządu studentów Akademii Pedagogiki Specjalnej utworzona w celu wspierania inicjatyw społecznych, animacja życia studenckiego, tworzenia wydarzeń oraz współpraca z innymi instytucjami kulturalnymi i tworzenie eventów. https://www.facebook.com/KomisjaDsKulturyAps/

« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2017, 08:47:27 wysłana przez Łukasz Telus »

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: (Nie)Kontrowersyjne zdjęcie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2017, 10:30:08 »
 :gwiazdki:
Polska to jednak mentalny zaścianek, gdzieś na peryferiach cywilizowanego świata...

Offline StrażakRdm

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: (Nie)Kontrowersyjne zdjęcie
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2017, 12:06:08 »
:gwiazdki:
Polska to jednak mentalny zaścianek, gdzieś na peryferiach cywilizowanego świata...

Co to za wypowiedz... Bardziej ogólnie już się nie da. Pomijam tę oklepaną tezę na temat naszej mentalności. Jeśli już się wypowiadasz w tym temacie, to proszę o jasne wyrażenie zdania wraz z uzasadnieniem. Czy to takie trudne?

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: (Nie)Kontrowersyjne zdjęcie
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2017, 12:32:18 »
Tak się składa, że dużo podróżuję po świecie i tam gdzie jestem staram się odwiedzać strażackie jednostki. Uwierz mi, w zagranicznych remizach wisi bardzo dużo rozbieranych kobiecych zdjęć w strażackim stylu, często gęsto w "mocniejszym" wydaniu. Jakoś nie zauważyłem aby w odwiedzonych przeze mnie miejscach ktoś robił z takich rzeczy sensację i oburzał się. To właśnie kwestia mentalności i luźniejszego podejścia do życia. To, że jako naród (i strażacy również) w wielu kwestiach jesteśmy "spięci" i szukamy problemów tam gdzie ich nie ma raczej nie ulega wątpliwości. Np. tacy Czesi czy Holendrzy nie maja podobnych zmartwień...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: (Nie)Kontrowersyjne zdjęcie
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2017, 17:06:22 »
Np. tacy Czesi czy Holendrzy nie maja podobnych zmartwień...
Ogólnie jako przykład wybrałeś najbardziej laickie i ateistyczne narody w Europie więc to nie kwestia luzu a wychowania a to dwie różne sprawy. Zaściankiem (choć bardzo bogatym) są ZEA i Arabia Saudyjska a Polska po prostu jest wierząca.

A odnosząc się do tematu to swego czasu na forum była ciekawsza sytuacja w temacie zdjęcia w ubrani strażackim Pani lekkich obyczajów reklamującej się na jednym z portali internetowych. To, że strażacy i strażaczki studiując bawią się to nic dziwnego, sam miałem kiedyś 19 lat i naprawdę o wiele głupsze rzeczy robiłem. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: (Nie)Kontrowersyjne zdjęcie
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2017, 20:03:47 »
Hiszpanie, Irlandczycy, Portugalczycy i Włosi też są wychowani w szeroko rozumianej kulturze katolickiej, a jednak mentalnie różnią się od nas o dekady.

Cytuj
Polska po prostu jest wierząca

Jakość polskiego katolicyzmu pozostawia wiele do życzenia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: (Nie)Kontrowersyjne zdjęcie
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2017, 20:58:50 »
Jakość polskiego katolicyzmu pozostawia wiele do życzenia.
Nie myl wiary z kościołem a tym bardziej z księżmi bo to duże nadużycie.
Hiszpanie, Irlandczycy, Portugalczycy i Włosi też są wychowani w szeroko rozumianej kulturze katolickiej, a jednak mentalnie różnią się od nas o dekady.
I powiedz mi, że widziałeś goła babę w Irlandii na plakacie/kalendarzu w straży....
Dekady? Tylko czego? Wychowania? Nas mentalnie cofnął PRL i tyle.
Bliżej mi do Irlandii niż Hiszpanii bo lewicowe podejście mnie przeraża.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2017, 22:42:08 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: (Nie)Kontrowersyjne zdjęcie
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 25, 2017, 09:29:27 »
No to muszę Cię zmartwić, bo w ostatnim dziesięcioleciu Irlandczycy pod względem obyczajowym bardzo mocno skręcili w lewą stronę. Diametralnie zmienił się ich stosunek do małżeństw jednopłciowych, antykoncepcji, aborcji oraz używek. Kościoły jakoś też coraz bardziej puste, a głosy miejscowych biskupów i innych nawiedzeńców są przez Iroli wyśmiewane. Jeszcze 10- 15 lat temu było to nie do pomyślenia.


Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: (Nie)Kontrowersyjne zdjęcie
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 26, 2017, 16:32:46 »
No to muszę Cię zmartwić, bo w ostatnim dziesięcioleciu Irlandczycy pod względem obyczajowym bardzo mocno skręcili w lewą stronę.
Wiele krajów skręciło mocno w lewo i na koniec w ramach równowagi dziejowej do władzy dochodzi prawica. I tak od USA po Polskę.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: (Nie)Kontrowersyjne zdjęcie
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 26, 2017, 19:34:26 »
Nie ma to żadnego znaczenia dla narodów takich jak Irlandczycy, Hiszpanie, czy Portugalczycy. Zmian mentalnościowo- obyczajowych prawica nie jest już w stanie tam zmienić. Też nas to czeka.

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: (Nie)Kontrowersyjne zdjęcie
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 27, 2017, 05:33:18 »
Ja tam nie wiem po co do zwykłego zdjęcia mieszać politykę i wiarę - na zdjęciu widać ładne nogi i nic więcej. I jakoś nie kojarzy mi się to ze spuszczonymi spodniami, czy jakimś golasem pod spodem, a z sukienką/spódniczką mini.

Także bez szaleństw :fiuu:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE