Autor Wątek: Akrofobia  (Przeczytany 2642 razy)

Offline Nataliastraz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Akrofobia
« dnia: Marzec 22, 2017, 17:15:21 »
Strażak i lęk wysokości? Da radę, jak się tego pozbyć?  :zamknij: :zamknij:
Co o tym sądzicie??   :straz:

Offline SzklanaDama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Akrofobia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2017, 18:39:36 »
Według mnie to naturalne, że wchodząc na dużą wysokość czujesz lekki dyskomfort. Natomiast, gdy lęk powoduje, że nie jesteś w stanie wejść na drabinę to jest problem i na pewno nie przejdziesz rekrutacji.

Osobiście u mnie działa metoda stawiania małych kroczków do celu czyli w Twoim przypadku (gdy blokuje Cię wysokość) byłoby to wchodzenie na coraz wyższe wysokości i przyzwyczajanie się, aż stanie się to naturalne.

Pozdrawiam,
SzklanaDama

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 567
Odp: Akrofobia
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2017, 20:47:27 »
U mnie wyglada to tak, jeszcze ze dwa lata temu mialem lek, ze az mialem nogi z waty. Zaczalem od wchodzenia na rozne wysokosci, po dachach itp. Teraz udało mi sie z OSP poprobowac wchodzic na drabine strazacka, oczywiscie tez bylo ciezko, ale wmowilem sobie ze dam rade i jakos poszlo :)
Oczywiscie lek nie przelamany, watpie zeby kiedykolwiek stalo sie wchodzenie na wysokosci dla mnie czyms normalnym. Ale jak by sie udalo dostac to jak bedziemy sporo wchodzic lub jezdzic drabina strazacka to spokojnie sie bedzie mozna oswoic :straz:

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Akrofobia
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2017, 06:19:01 »
Ja za bajtla wchodziłem wszedzie - dachy, garaze, drzewa (im wyzsze tym lepsze) oraz zdarzylo sie wchodzic na maszt energetyczny (oczywiscie nie uzywany juz) i tak jak wiekszosc moich znajomych nie znam czegos takiego jak akrofobia.

Dobrym pewnie rozwiazniem jest wlasnie zmierzyc sie z lekiem i stawicz mu czoła az stanie sie to w miare normalne dla Ciebie.
Np wchodzenie na drabine i spogladnie w doł i w koło zeby przyzwyczaic sie do wysokosci i do uczucia jakie temu towarzyszy. Praktyka czyni mistrza ;)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Akrofobia
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 24, 2017, 13:42:33 »
najważniejsze to przełamanie lęku ja osobiście pierwszy raz miałem lekkie lęki, ale jak wszedłem i zszedłem to od tamtego razu stało się to moim ulubionym etapem w naborach bo są fajne widoki z góry :D

Offline niechcemisiepracowac

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Akrofobia
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 24, 2017, 20:16:15 »
Hej
W galileo ostatnio oglądałem jakiś symulator, prowadzili badania i fikcyjnie wprowadzali Cie coraz to wyżej taki eksperyment był prowadzony w nieczmech, ale może warto sie tym zainteresowac i poszukac..... zeby spenic marzenia:)