Autor Wątek: Straż odmówiła pomocy pogotowiu ratunkowemu  (Przeczytany 3209 razy)

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Straż odmówiła pomocy pogotowiu ratunkowemu
« dnia: Marzec 13, 2017, 21:09:49 »
http://szczecin.onet.pl/police-straz-pozarna-odmowila-pomocy-zalodze-karetki-z-chora-dziewczynka/j5dte6h

Myślę, że jeśli nie było zagrożenia życia, to była bardzo dobra decyzja.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Straż odmówiła pomocy pogotowiu ratunkowemu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2017, 22:42:33 »
Bardzo dobra decyzja moim zdaniem aczkolwiek nie jednoznaczna.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Straż odmówiła pomocy pogotowiu ratunkowemu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2017, 22:51:36 »
Patrząc na ilość głupot,do których wzywa nas coraz bardziej nieporadne społeczeństwo, chciałbym je zamienić na tego typu wyjazdy, gdzie realnie można pomóc.

Był to ZRM systemowy, mi korona z głowy by nie spadła. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, jeśli byłoby to dziecko kogoś z Was (czego nie życzę), afera szła by w odwrotnym kierunku...
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Straż odmówiła pomocy pogotowiu ratunkowemu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2017, 22:53:40 »
Patrząc na ilość głupot,do których wzywa nas coraz bardziej nieporadne społeczeństwo, chciałbym je zamienić na tego typu wyjazdy, gdzie realnie można pomóc.

Był to ZRM systemowy, mi korona z głowy by nie spadła. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, jeśli byłoby to dziecko kogoś z Was (czego nie życzę), afera szła by w odwrotnym kierunku...
Niestety ale i ZRM zaczyna przynajmniej u mnie na rejonie przesadzać. Za dużo się robi "pomocy innym służbom".
Już jest na gazeta.pl ale w wersji zagrożenie zgonem sercowym:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,156770,21491091,karetka-z-13-latka-zakopala-sie-w-blocie-co-na-to-straz-pozarna.html#Czolka3Img
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2017, 22:59:24 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Straż odmówiła pomocy pogotowiu ratunkowemu
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2017, 22:56:57 »
To temat rzeka, z którym da się lokalnie walczyć. Ale przede wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie wrzucać każdej pomocy do jednego worka.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: Straż odmówiła pomocy pogotowiu ratunkowemu
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2017, 23:21:04 »
A czy przypadkiem PRM robi za darmo ?.
Odpowiem nie dostają za to kasę niech kupią sobie auta uterenowione lub z napędem 4*4. Podobnie ma się sprawa z pomocą w wyniesieniu ciężkiego gościa bo jest tylko ratownik i kierowca a pan lekarz nie dźwiga. Jak lekarz nie dźwiga to niech z kasy za dyżur ( u mnie ponad 2.7 koła ) odłoży i zatrudni za siebie tragarza.
Nie mówię, iż nie mamy tego robić możemy wyciągać nosić itp. korona z głowy mi nie spadnie w końcu ci ludzie mi płacą. Jednak nie może być tak że pewna grupa zawodowa zżera tyle  środków z PRM że potem brak na ratowników i sprzęt a dodatkowo zaczynamy się wyręczanie innymi służbami dla których działania takie leżą poza ich kompetencjami.
Nie wiem jak u was ale u mnie PRM jest tylko z nazwy z 7 karetek na powiecie 5 należy do prywatnych przychodni które mają kontrakty z NFZ jeżdżą jakimiś wynalazkami , bez wymaganej obsady i jak tylko mogą to starają się nami wyręczać - totalna patologia.

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Straż odmówiła pomocy pogotowiu ratunkowemu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2017, 16:14:24 »
Nie wiem jak was , ale mnie ogólne ta sytuacja  śmieszy i denerwuje zarazem. Dlaczego? Zazwyczaj , gdy KP wróci ze szkolenia , spotkania z KW , przekazuje wielokrotnie o "wskaźniku zadowolenia społeczeństwa" , mają być zadowoleni aby cenili i szanowali naszą formację i .... dziesiątki pomysłów , spotkania w szkołach , prewencja , edukacja ..... oczywiście wszyscy powinni się zaangażować , wysoka jakość działań , cacuszko , pięknie . A z drugiej strony procedury , które w oczach społeczeństwa obniżają zaufanie społeczne , KG wymaga cudów , tworząc i wdrażając pomysły , które okazują się małym polem minowym.
  Wystarczy poczytać komentarze "społeczeństwa" hmmm , szału nie ma , może jeden na 10 rozumie postępowanie dyżurnego , reszta ma to gdzieś , że zadziałał według wytycznych słusznie , zadowolenie społeczne leci na łeb na szyję. Jak tak dalej pójdzie , będziemy " tymi leniami co grzeją kapcie w strażnicy i NIE CHCĄ POMÓC. A przecież z ich podatków itd itp ble ble ble , znamy to.  Jak to się ładnie zgrywa z niechęcią do  grup zawodowych , które maja jakieś przywileje emerytalne.
   Ale w statystykach przedstawionych w KG dla ministranta MSWiA będzie pełen sukces, jak 1:27.

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Straż odmówiła pomocy pogotowiu ratunkowemu
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 14, 2017, 19:12:10 »
Podobno gdzieś dostępne są w sieci nagrania tej rozmowy dyspozytora. Ktoś się na nie natknął?

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Straż odmówiła pomocy pogotowiu ratunkowemu
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 14, 2017, 20:46:56 »
a ja bym wolał pojechać i pomóc chłopakom z ZRM niż np. po 10 minutach jechać do jakiegoś izolowanego zdarzenia medycznego, bo nie było karetki....

Offline Wiesio12345

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Straż odmówiła pomocy pogotowiu ratunkowemu
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2017, 21:24:46 »
Podobno gdzieś dostępne są w sieci nagrania tej rozmowy dyspozytora. Ktoś się na nie natknął?

A masz może link?

Offline Wiesio12345

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Straż odmówiła pomocy pogotowiu ratunkowemu
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2017, 21:33:44 »
Rozmowa jest w  materiale TVN24.Pl.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline aspiryna

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 337
Odp: Straż odmówiła pomocy pogotowiu ratunkowemu
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 15, 2017, 22:49:08 »
Prawdę mowiąc mogli pomóc. Bardziej sensowny wyjazd niż nasze osy, ktore na szczęście odeszły do lamusa, a było takich wyjazdów co najmniej dwa dziennie w sezonie.