Autor Wątek: 23 lata i brak liceum to dobry czas by zacząć ubiegać się do Szkoły Strażackiej?  (Przeczytany 6101 razy)

Offline tracer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Witam wszystkich.

Od dłuższego czasu mam różne przemyślenia... żałuję ich teraz, że nie zacząłem ich wcześniej realizować... postanowiłem się zarejestrować na forum i zapytać Was użytkowników doświadczonych o radę. Od kilku miesięcy przebywam za granicą, mam w miarę dobrą pracę, dobra płaca, jednak mi czegoś brakuję, brakuję mi tego zamiłowania do Straży, które mam można powiedzieć od dziecka, to właśnie ten okres, przez który się interesowałem strażą, zawsze gdzieś jadą, coś się dzieję, lubiłem być właśnie w tym miejscu, w miejscu ich działania, zamiłowanie spadło w okresie szkoły ponadgimnazjalnej, lecz ponownie całkiem serio wzięło mnie na zamiłowanie do Straży. Powiem coś o Sobie, mam aktualnie 23 lata ukończone, skończoną tylko szkołę zawodową 3 letnią i pracuję za granicą. Czy mam jakieś szanse na spróbowanie do Straży? Czy nie jest za późno w wieku 23 lat? Rozumiem, że średnia szkoła się liczy, gdybym ukończył liceum zaoczne weekendowe to też się wlicza? Ktoś mi odpowie na moje pytania, ponieważ mam rozmyślenia czy nie zacząć od tego roku szkoły średniej, ukończyć Ją, a potem zacząć się starać do szkoły strażackiej gdzieś. Pewnie ciężko jest dostać się do takiej szkoły... Pozdrawiam.

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Witamy na forum.
Warto przeczytać wątek o naborze z ulicy, dużo się dowiesz. trzeba mieć wykształcenie średnie. Warto zapisać się do OSP i zrobić kurs podstawowy i techniczny. Prawko C i C+E i inne kursy i startować z ulicy. Oczywiście do tego 1000 m i 50 m, podciąganie. :mellow:
Cel: PSP

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Na szkoły aspirantów za późno w tym wieku jak nie masz liceum skończonego. Jedyne co Ci pozostaje to nabór z ulicy.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Do naboru z ulicy wymagane jest wykształcenie średnie musisz ukończyć szkołę średnią aby dostać się do PSP
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Długa droga przed Tobą. Bo sama szkoła to jest nic. Potem trzeba pomyśleć nad innymi kwalifikacjami ale życzę powodzenia :)

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Tak, zaoczne liceum się zalicza :) nawet matury nie potrzeba ;)

Działaj, znam osoby, które dostały się w wieku 30-35 lat więc i dla Ciebie jest też szansa :) ważne byś później nie żałował że nie spróbowaleś ;)
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Nawet matury nie trzeba .. (jeszcze nie) :D

Offline Lukasz91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • OSP 18" Cel: -> PSP 22"
Kolego  mam 25   do  22 kwietnia bo  potem będzie 26   słyszałem że nie mam co próbować odpuści sobie bo   już taki wiek
jak na razie  kandydat do osp :D
ale jestem pozytywnie  nastawiony  że do  max 2020  już  będę w służbie  :straz:
[ a takie refleksja  życia przyszła w własnie 23wieku]

Bastol33  Nie krać  żeby była wymagana bo wtedy już będzie poważna lipa i załamka
"Pierwszą powinnością strażaka jest ratować życie. Kiedy tego nie robi, pierwszą powinnością strażaka jest szkolić się!" ~Szymon Kokot-Góra

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi i może zapamiętam. Zaangażuj mnie, a się nauczę" ~Benjamin Franklin

Offline eryko95

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 276
  • SA Poznań
Nawet matury nie trzeba .. (jeszcze nie) :D

a jest ktos w stanie powiedziec czy dla dotychczasowych strazakow nie posiadajacych matur zalapia sie oni na przyszla aspirantke na starych zasadach , tzn. bez matury tylko ze swiadectwem wyksztalcenia sredniego ? poniewaz zostali przyjeci przed wprowadzeniem tychże zmian?
Po pierwsze do aspirantki póki co nie ma matury, czy będzie to się okaże , a dla strażaków w służbie zaoczna aspirantka będzie bez matury jak już z tego co P.Suski mówił w jednym z wywiadów :)
Bo walczyć trzeba do końca!

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Kolego tracer,
wiesz ile strażak zarabia na stażu ? 2100 - 2200 może pod ostatnich podwyżkach. I nie ma kokosów przez kilka lat.... nawet później nie ma kokosów, jest jakiś orzech i to w twardej skorupie... Szkół za mocnych nie masz, za uzupełnianie wykształcenia zapłacisz z własnej kasy, która może Ci się nigdy nie zwrócić... Będziesz robił na stażu za "przynieś wynieś pozamiataj".... po co Ci to?
Jeśli masz pracę zagranicą, dobrze płatną to się w tym rozwijaj. Można się kształcić w Twoim zawodzie (nie wiem jaki jest, ale skoro Ci dobrze płacą to znaczy że Jeśli masz za dużo czasu idź realizować marzenia strażackie do OSP.
Dobrze Ci doradza strażak z doświadczeniem
EGO = 1 / wiedza

Offline Czarny01

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Kolego wiem wiem o co Ci chodzi ale 2200 to jest BEZ DODATKÓW..
Więc wiesz a samych dodatków jest koło 2kola oczywiście jeśli jesteś sprytny  ^_^

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Kolego wiem wiem o co Ci chodzi ale 2200 to jest BEZ DODATKÓW..
Więc wiesz a samych dodatków jest koło 2kola oczywiście jeśli jesteś sprytny  ^_^

2200 bez dodatków? No chyba nie  :rolleyes:
Samych dodatków "2koła"? :rofl: :gwiazdki: Nie bądź śmieszny. I gdzie młody dostaje takie dodatki?

Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 569
W niektorych naborach jest podana placa 2100 netto/ na reke. To nie jest bez dodatkow? :)
Pytania do osob orientujacych sie, chyba ze ktos bylby tak mily i podrzucił tabele ze stopniami zaszeregowania i płacami :straz:

Edit: Juz znalazłem, wszystko jest pieknie wytłumaczone w temacie:
http://www.strazak.pl/index.php/topic,19771.0.html
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2017, 15:11:44 wysłana przez luksi12 »

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Bez dodatkow wychodzi jakies 1500zł - z dodatkami masz te 2100 na rękę.

Chyba że masz na mysli dodatkowe zarobkowanie w dni wolne od słuzby to inna sprawa :P
“All men are created equal, and then a few become firefighters”