Autor Wątek: SIWZ DLA DRABIN POŻARNICZYCH  (Przeczytany 4167 razy)

Offline LUZAK998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
SIWZ DLA DRABIN POŻARNICZYCH
« dnia: Marzec 02, 2017, 21:04:21 »
Dziś przeczytałem SIWZ przetargu na dostawę rekordowej ilości drabin i szczerze mówiąc tak ustawionej specyfikacji dawno nie widziałem. PIS i KG PSP postanowili chyba faktycznie pokazać że koniec ze wspieraniem "zgniłego" zachodu.
http://www.szczecin.kwpsp.gov.pl/?type=auction&action=view&id=102
Nie chcę dyskutować kto produkuje lepsze drabiny METZ czy MAGIRUS oba produkty godne uwagi a przede wszystkim gwarantują jakośc na najwyższym poziomie a to z kolei idzie w parze z naszym bezpieczeństwem.

Ale na każdym etapie SIWZ widze zapisy które nie występują jako standard u tych producentów

W ubiegłym roku na targach EDURA - VOLKAN prezentował złoma który po pierwszych godzinach targów odmówił posłuszeństwa.
Nikt na stoisku nie potrafił pokazać dokumentacji technicznej ale do dziś pamiętam jak obecny tam przedstawiciel KG PSP wychwalał suchy pion bez konieczności podpinania dodatkowego węża, nasady zasilające z tyłu pod zderzakiem, rekordowo duży wysięg boczny czy też rekordowo duży udźwig kosza.
Wypisz wymaluj to samo co czytam w przetargu na kilkadziesiąt drabin za ciężką kasę

TURCJA pokazała że ma układ z KG PSP - szkoda tylko że takie gówno trafi do jednostek i będziemy musieli się z tym borykać

No chyba że ktoś mi tu wytłumaczy że się myle w ocenie sytuacji

Offline LUZAK998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: SIWZ DLA DRABIN POŻARNICZYCH
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2017, 21:09:21 »
Wysięg boczny drabiny przy maksymalnym rozstawie podpór i obciążeniu 1 osobą w koszu ratowniczym  minimum 14,0 m, mierzony  od zewnętrznej krawędzi najbardziej wysuniętej podpory do zewnętrznej krawędzi kosza ratowniczego.   Należy podać wysięg boczny na podstawie danych producenta lub upoważnionego przedstawiciela Parametr oceniany -  max 14 pkt

NA PODSTAWIE DANYCH PRODUCENTA????? A gdzie tu miejsce na dane CNBOP?
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2017, 21:13:17 wysłana przez LUZAK998 »

Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: SIWZ DLA DRABIN POŻARNICZYCH
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 06, 2017, 16:15:06 »
Widziałem te "cuda" w Kielcach. Poziomen zaawansowania technicznego przypominają Bocar z lat '90

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: SIWZ DLA DRABIN POŻARNICZYCH
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2017, 07:32:27 »
Nie będą to drabiny z łamanym przęsłem. A szkoda.  :wall:

Offline Pabson

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: SIWZ DLA DRABIN POŻARNICZYCH
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2017, 22:20:39 »
Wiadomo może jaka firma wygrała?

Offline franklinn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: SIWZ DLA DRABIN POŻARNICZYCH
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 23, 2017, 19:35:44 »
Cytuj
Do komendy wpłynęły dwie oferty, złożyła je firma Fire-Max, przedstawiciel firmy Magirus w Polsce oraz Rosenbauer International AG.

https://remiza.com.pl/dwie-oferty-w-przetargu-na-22-drabiny/

http://www.szczecin.kwpsp.gov.pl/?type=auction&action=view&id=102

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: SIWZ DLA DRABIN POŻARNICZYCH
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 23, 2017, 20:18:33 »
Ciekawe co po tej informacji napiszą: cieciorki, luzaki i  inni "detektywi", którzy byli tacy aktywni przed ogłoszeniem wyników?  :szalony:

Offline mako

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 115
Odp: SIWZ DLA DRABIN POŻARNICZYCH
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2017, 09:34:50 »
Dla mnie nie ma znaczenia kto wygra, ale to że nie bedą to drabiny z łamanym przęsłem. Coś co bardzo ułatwia działania i w wielu przypadkach je wogóle je umożliwia. Drabiny to nie jest zakup na 5, 10 lat ale na min 15 lub więcej. Ten kto ma takie to sobie chwali. 😆