Autor Wątek: Łącznik sportowy - POMOŻECIE??  (Przeczytany 2677 razy)

Offline kondzio2501

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Łącznik sportowy - POMOŻECIE??
« dnia: Marzec 01, 2017, 18:55:15 »
Witajcie. Poszukuję takiego rosyjskiego łącznika węży sportowych do 100-ki pożarniczej. Urwał nam się kieł w ostatnim zapasowym, a nowe nasz strażnik finansów kupił takie badziewne że szkoda gadać. Może gdzieś u was leży w magazynie, taki stary zapomniany łącznik. Jakoś byśmy się dogadali:))

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline szeregowystr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Łącznik sportowy - POMOŻECIE??
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2017, 06:42:34 »
Bo takich łączników już chyba nie ma. Ja w zeszłym roku przerabiałem temat. W końcu kupiłem drogi!!! łącznik tutaj ale trzeba był szlifować bo grube ścianki. Powodzenia w szukaniu.
Pozdrawiam

Offline pasja998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Łącznik sportowy - POMOŻECIE??
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2017, 20:19:38 »
Poproszę o adres@ wyślę fotki.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Łącznik sportowy - POMOŻECIE??
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2017, 10:50:29 »
Bo takich łączników już chyba nie ma.

szkoda że sport pożarniczy wyginie ze względu na brak sprzętu do jego uprawiania. Kto by pomyślał że taki łącznik spowoduje upadek dyscypliny którą z powodzeniem przez kilkadziesiąt lat uprawiano w strażach na całym świecie. Ale niestety takie wrażenie się odnosi czytając wypowiedzi ludzi którzy zapewne ten połącznik po raz pierwszy widzieli na oczy i od razu wypowiedzieli się jako jedyni nieomylni SPECJALIŚCI W DZIEDZINIE.

Sprzęt ten to połącznik typu ROTT. Tak się fachowo nazywa (te używane na co dzień to STORZ tak dla zainteresowanych). Można je kupić m.in. w arpapolu, sklepie poż-pol, a dużo tego typu sprzętu można znaleźć na stronach czeskich bo u nich sport pożarniczy staje się wręcz dyscypliną narodową
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.927
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Łącznik sportowy - POMOŻECIE??
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2017, 17:26:51 »
Bo takich łączników już chyba nie ma.

szkoda że sport pożarniczy wyginie ze względu na brak sprzętu do jego uprawiania. Kto by pomyślał że taki łącznik spowoduje upadek dyscypliny którą z powodzeniem przez kilkadziesiąt lat uprawiano w strażach na całym świecie. Ale niestety takie wrażenie się odnosi czytając wypowiedzi ludzi którzy zapewne ten połącznik po raz pierwszy widzieli na oczy i od razu wypowiedzieli się jako jedyni nieomylni SPECJALIŚCI W DZIEDZINIE.

Sprzęt ten to połącznik typu ROTT. Tak się fachowo nazywa (te używane na co dzień to STORZ tak dla zainteresowanych). Można je kupić m.in. w arpapolu, sklepie poż-pol, a dużo tego typu sprzętu można znaleźć na stronach czeskich bo u nich sport pożarniczy staje się wręcz dyscypliną narodową
A może stary powiedział skoro się zepsuł to...masz łeb i ... to kombinuj. Po drugie może znajdzie się ktoś kto im odstąpienia za przysłowiowe piwo.

Offline szeregowystr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Łącznik sportowy - POMOŻECIE??
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2017, 19:42:59 »
Bo takich łączników już chyba nie ma.

czytając wypowiedzi ludzi którzy zapewne ten połącznik po raz pierwszy widzieli na oczy i od razu wypowiedzieli się jako jedyni nieomylni SPECJALIŚCI W DZIEDZINIE.

Sprzęt ten to połącznik typu ROTT. Tak się fachowo nazywa

Chodziło o to, że czeskie i rosyjskie były lżejsze (stop stopowi nierówny). Podałem link do szybickiego bo te właśnie były bardzo podobne (wizualnie) do czeskich. Niestety w rzeczywistości znacznie cięższe.
Źle mnie zrozumiałeś, a nieomylnym specjalistą zdążyłeś nazwać... Nie jestem ignorantem, a bardzo nie lubię oceniania z góry.
O połącznikach też możemy porozmawiać. Z elektrotechniki zawsze czułem się mocny.
Pozdrawiam.