Autor Wątek: Nowe wytyczne dla prewentystów  (Przeczytany 2752 razy)

Offline rush

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Nowe wytyczne dla prewentystów
« dnia: Luty 27, 2017, 21:22:09 »
Słyszał ktoś coś może o nowych wytycznych? Wprowadzą jakieś zamieszanie czy nie koniecznie?

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Nowe wytyczne dla prewentystów
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2017, 00:37:24 »
Słyszał, widział i czytał (ale jeszcze pobieżnie). Zostały przesłane do KM/KP. Przede wszystkim są bardzo rozbudowane protokoły. Jest w nich trochę niejasności i nieprecyzyjnych zapisów. Po głębszej lekturze będzie można powiedzieć coś więcej.

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Nowe wytyczne dla prewentystów
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2017, 09:02:57 »
Faktycznie przyszły nowe wzory protokołów, faktycznie mocno rozbudowane, ale póki co nie wiadomo nic więcej - stososwać, wnieść uwagi, czy co mamy z tym robić...

Offline rush

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Nowe wytyczne dla prewentystów
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2017, 09:44:27 »
Dzięki wielkie, jak będziecie wiedzieć coś więcej to proszę o relacje :P

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 895
Odp: Nowe wytyczne dla prewentystów
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2017, 07:55:30 »
Właśnie drukowałem upoważnienia "po nowemu". Totalna załamka  :gwiazdki:
Nawet po skróceniu (dopuszczalnym przez KG) zajmują trzy strony.
Protokół podstawowy z kontroli liczy 11 stron - i to nie wypełniony szablon.
Jak się rozpiszę na kontroli i powiem kontrolowanemu, że ma mi dwa razy wydrukować protokół na 15 czy 20 stron, to mnie wywali z obiektu.
Nie wiem, czy jest to "dobra zmiana".
Maksymalny protokół jaki miałem w swojej karierze liczył 10 stron, upoważnienie natomiast zawierające wszystkie dane z rozporządzenia w sprawie czynności kontrolno-rozpoznawczych mieściło mi się na formacie A5  (na jednej kartce A4 miałem dwa upoważnienia).
Si vis pacem, para bellum

Offline Firefajter998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 141
  • JRG
    • OSP RADUŃ
Odp: Nowe wytyczne dla prewentystów
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2017, 20:04:38 »
Witam,

To może i ja się odniosę do nowych protokołów. Ostatnia kontrola, przy jednej strefie pożarowej zajęła i tak 11 stron (ledwo się wszystko zmieściło). Występuje bardzo dużo nieścisłości i widać, że nowe protokoły nie są do końca dopracowane. Niedługo wybieramy się na kontrolę z większą liczbą stref i SSP więc może być bardzo ciekawie  :gwiazdki:

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 895
Odp: Nowe wytyczne dla prewentystów
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2017, 14:37:57 »
@Firefajter998
Na pewno będzie wesoło. Właśnie tworzę sobie protokół na kontrolę sprawdzającą przedsiębiorstwa, gdzie mam 8 obiektów do skontrolowania. Każdy budynek stanowi odrębną strefę pożarową, na szczęście bez SSP - niewypełniony liczy sobie 31 stron. Jak byłem tam na kontroli podstawowej udało się opisać wszystko na czterech stronach.
To już nawet nie jest śmieszne  :kwit: :cooo: :gwiazdki: 
Napisać, że to jest k***a tragiczne to mało.
Si vis pacem, para bellum

Offline mariusz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
Odp: Nowe wytyczne dla prewentystów
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 15, 2017, 15:27:43 »
To jak wy macie się skupić na istotnych sprawach bezpieczeństwa pożarowego skoro musicie wypełniać tak obszerną papierologię? Przecież tym "papierem" nie da się ugasić pożaru! Od teraz nie jesteście prewentystami tylko pisarzami. Smutna sprawa z tym pis aniem.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.349
Odp: Nowe wytyczne dla prewentystów
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 15, 2017, 22:27:06 »
To już nawet nie jest śmieszne  :kwit: :cooo: :gwiazdki: 
Napisać, że to jest k***a tragiczne to mało.
Tragiczne jest co innego.... Ktoś w KG wydaje polecenie "bratać" z nauczycielami, uczestniczyć w radach pedagogicznych i wyznaczać oficerów do ewakuacji i pogadanek, Oki. A kolejny "prwentysta" który widział prewencje na kartkach w KG i w życiu nie był na powiecie, wymyśla 3 zmianę planu czynności i tego typu kwitologię, które razem spowodują wielką kosę z samorządami i szkołami. 
To jak wy macie się skupić na istotnych sprawach bezpieczeństwa pożarowego skoro musicie wypełniać tak obszerną papierologię? Przecież tym "papierem" nie da się ugasić pożaru! Od teraz nie jesteście prewentystami tylko pisarzami. Smutna sprawa z tym pis aniem.
Ale statystykę ktoś zrobi a ktoś się pochwali.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2017, 22:34:52 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.