Autor Wątek: Pompa wody  (Przeczytany 1887 razy)

Offline pezz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Pompa wody
« dnia: Luty 24, 2017, 13:30:26 »
Chodzi o motopompę spalinową do wody. Wydajność najlepiej min. 1000l na 1 min. Możecie polecić coś w tym zakresie?

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Pompa wody
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2017, 20:34:21 »
W zależności od zanieczyszczeń i budżetu półszlamowa albo szlamowa. Miałem do czynienia z Subaru Robin i Koshinem, obydwie polecam. Dobrze wypada również Honda.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Pompa wody
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2017, 20:41:40 »
Szczerze, to ostatnio do OSP kupiliśmy pompę do wody czystej, jest znacznie tańsza niż szlamówka, bo koszt takiej o wydajności około 1200 l/min to troszkę ponad tysiąc złoty, a radzi sobie bez problemu z zanieczyszczeniami jakie przejdą przez sito smoka.

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Pompa wody
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2017, 21:40:14 »
Szczerze, to ostatnio do OSP kupiliśmy pompę do wody czystej, jest znacznie tańsza niż szlamówka, bo koszt takiej o wydajności około 1200 l/min to troszkę ponad tysiąc złoty, a radzi sobie bez problemu z zanieczyszczeniami jakie przejdą przez sito smoka.
Tylko ciekawe jak długo? -_-

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Pompa wody
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2017, 21:46:42 »
Cytuj
Tylko ciekawe jak długo?
a dlaczego nie miałaby sobie radzić? przeceniamy trochę ważność pompy do wody szlamowej. Wodę typowo szlamową naprawdę rzadko pompujemy, zresztą patrz na pompy pływające, pompują to samo, a nie są szlamowe. Pomijam fakt że sprawdziłem sobie w katalogu ceny części zamiennych i ich dostępność. Nie ma z tym najmniejszego problemu.

Offline pezz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Pompa wody
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2017, 17:26:08 »
Szczerze, to ostatnio do OSP kupiliśmy pompę do wody czystej, jest znacznie tańsza niż szlamówka, bo koszt takiej o wydajności około 1200 l/min to troszkę ponad tysiąc złoty, a radzi sobie bez problemu z zanieczyszczeniami jakie przejdą przez sito smoka.
Tylko ciekawe jak długo? -_-

Też nad tym się zastanawiałem: https://kraftdele.info/pompy-do-wody/414-motopompa-pompa-spalinowa-do-wody-1600l-min-4-.html

1600 l/min - wydaje się okey?

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Pompa wody
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2017, 08:32:09 »
Ja bym się obawiał tej pompy. Mam różne doświadczenia z chińskim sprzętem, w większości zdecydowanie negatywne jeśli chodzi o parametry i trwałość.