Autor Wątek: Prawo jazdy na kat. D  (Przeczytany 3356 razy)

Offline pezz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Prawo jazdy na kat. D
« dnia: Luty 24, 2017, 13:25:42 »
Na pewno są tutaj osoby które mają kat. D. Ktoś już tutaj przerabiał ten temat? Czy mając B, D to formalność?

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Prawo jazdy na kat. D
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2017, 13:34:15 »
Żadna kategoria prawa jazdy to nie jest formalność. Prędzej mając C łatwiej Ci będzie ogarnąć D, bo wtedy gabaryty podobne tylko koło masz za sobą - ot taka różnica.

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Prawo jazdy na kat. D
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2017, 17:05:06 »
Dokladnie.. To nie jest taka prosta sprawa..

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Prawo jazdy na kat. D
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2017, 11:28:57 »
pezz Robisz D po B to trochę lipa? Lepiej zrobić C a potem D, C się przyda do naborów jak chcesz startować.
Cel: PSP

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: Prawo jazdy na kat. D
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2017, 11:34:06 »
Na kat. D trzeba mieć 24 lata a na C o trzy mniej. Poza tym w niektórych ośrodkach kat. D, robiona przez osobę która ma kat. C, jest tańsza.

Offline mlodyasp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 135
Odp: Prawo jazdy na kat. D
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2017, 13:04:36 »
Kiedyś żeby zrobić kat. D trzeba było mieć obowiązkowo kat. C. A teraz dla kategorii D z B- 60 godz a dla kategorii D z C- 40 godz wyjeździć trzeba. I różnica w cenie też jest w moim mieście D z C - 2500 a D z B -4000. Więc lepiej chyba wychodzi zrobić z Kat. C.

Offline Majami

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Prawo jazdy na kat. D
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2017, 14:19:31 »
Na kat. D trzeba mieć 24 lata a na C o trzy mniej. Poza tym w niektórych ośrodkach kat. D, robiona przez osobę która ma kat. C, jest tańsza.

Można mieć kat. C nawet w wieku 18 lat.

Offline Pączkin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Cel - PSP
Odp: Prawo jazdy na kat. D
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2017, 14:24:41 »
Na kat. D trzeba mieć 24 lata a na C o trzy mniej. Poza tym w niektórych ośrodkach kat. D, robiona przez osobę która ma kat. C, jest tańsza.

Można mieć kat. C nawet w wieku 18 lat.
Zapomniałeś dodać że tylko w wypadku gdy równocześnie zaczynasz kurs kwalifikacji wstępnej. Inaczej musisz mieć 21 lat ukończone na C.

Offline Majami

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Prawo jazdy na kat. D
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2017, 22:17:29 »
Na kat. D trzeba mieć 24 lata a na C o trzy mniej. Poza tym w niektórych ośrodkach kat. D, robiona przez osobę która ma kat. C, jest tańsza.

Można mieć kat. C nawet w wieku 18 lat.
Zapomniałeś dodać że tylko w wypadku gdy równocześnie zaczynasz kurs kwalifikacji wstępnej. Inaczej musisz mieć 21 lat ukończone na C.

Zgadza się. Z tego co wiem to kwalifikacje wstępną i tak trzeba zrobić (po 21 roku życia kwalifikacja wstępna przyspieszona), a różnica w cenie to 300-500zł (w moim regionie).

Offline Pączkin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Cel - PSP
Odp: Prawo jazdy na kat. D
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2017, 22:59:20 »
Na kat. D trzeba mieć 24 lata a na C o trzy mniej. Poza tym w niektórych ośrodkach kat. D, robiona przez osobę która ma kat. C, jest tańsza.

Można mieć kat. C nawet w wieku 18 lat.
Zapomniałeś dodać że tylko w wypadku gdy równocześnie zaczynasz kurs kwalifikacji wstępnej. Inaczej musisz mieć 21 lat ukończone na C.

Zgadza się. Z tego co wiem to kwalifikacje wstępną i tak trzeba zrobić (po 21 roku życia kwalifikacja wstępna przyspieszona), a różnica w cenie to 300-500zł (w moim regionie).
Naturalnie. Tylko teraz jak ja bym chciał zrobić kwalifikację to 2.5 tys nie moje. Tym którzy prawo jazdy mają dłużej, przysługuje duza ulga na zrobienie takiej kwalifikacji, mówimy tu cały czas o kategorii C lub CE. Poza tym wcale nie musisz robić kwalifikacji jeżeli nie będziesz jeździł zawodowo.

Offline agad

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Prawo jazdy na kat. D
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2017, 00:34:47 »
Co nie zmienia faktu, że pezz pytał o D, rozmowa zeszła na C i kwalifikację, a pezz nie odpisał o co właściwie mu chodzi.
Czy chce zrobić D dla naboru (szkoda kasy) czy po to, żeby jeździć (wtedy na pewno każdy by go uświadomił ile kosztuje i ile teoretycznie trwa jeszcze kurs na przewóz osób....).

Offline pezz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Prawo jazdy na kat. D
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 02, 2017, 06:59:14 »
Tak, pytałem o D. Chcę zrobić ten kurs w celu późniejszego zarabiania kasy - to chyba oczywiste :)
Robiłem już testy na https://www.ltesty.pl/testy/ i wygląda to całkiem dobrze,
Dzięki za podpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2017, 12:40:49 wysłana przez pezz »

Offline strachi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Prawo jazdy na kat. D
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 14, 2017, 10:43:29 »
Może z jazdą ie będziesz miał takich trudności ale radze się przyłożyć do testu teoretycznego. Bo w tej chwili pytania są podchwytliwe i część jest bardzo podobna do siebie.