Autor Wątek: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem  (Przeczytany 29425 razy)

leszno

  • Gość
spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« dnia: Luty 24, 2017, 13:22:21 »
koledzy pytanie o co poprosić przed takim spotkaniem -jakie dane aby byc merytorycznie przygotowanym i nie dac sie orżnąć przy podziale tych 53 zł?

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2017, 14:07:33 »
koledzy pytanie o co poprosić przed takim spotkaniem -jakie dane aby byc merytorycznie przygotowanym i nie dac sie orżnąć przy podziale tych 53 zł?
Najlepiej dowiedz się kto ma u Was najniższe dodatki  lub kto ma zablokowany awans z przyczyn braku środków na przeszeregowanie.  :fiuu:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2017, 16:00:32 »
koledzy pytanie o co poprosić przed takim spotkaniem -jakie dane aby byc merytorycznie przygotowanym i nie dac sie orżnąć przy podziale tych 53 zł?
Te 53 zł to i tak można powiedzieć iż idą na awanse w stopniu 2017 i 2018, po drugie sprawdź ilu czeka na awans w stanowisku i jak długo - wtedy ich trzeba ująć w pierwszej kolejności, po trzecie wysługa a reszta po przeliczeniu środków na wzrost dodatków służbowych przy zachowaniu iż przechodzą one na przyszły rok...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2017, 12:21:23 »
koledzy pytanie o co poprosić przed takim spotkaniem -jakie dane aby byc merytorycznie przygotowanym i nie dac sie orżnąć przy podziale tych 53 zł?
Data przyjęcia do służby, stanowisko etatowe strażaków oraz jak duże pieniądze może 01 przeznaczyć na podwyżki.
Z tego można wyliczyć ilu ludzi można awansować w stanowisku.
A jeśli chodzi o dodatki to trzeba znać ich wysokość.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

leszno

  • Gość
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2017, 13:58:15 »
trzeba znac ich wysokość- czyli jak sformulowac pismo bo u nas ci nie pokarzą inaczej dane osobowe a średnia na stanowisku niewiele mówi

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 25, 2017, 15:09:07 »
wołaj nie średniej tylko mediany ta pokazuje trochę więcej
ponadto poproś aby KP przedstawiał wyliczenia w jakiej wysokości pozostają mu środki finansowe na paragrafie płacowym po spełnieniu wymagań stawianych przez KG ( zabezpieczenie na 2 lata w zakresie stażowego, obligatoryjnych przegrupowań, oraz przewidywanych awansów ).
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2017, 15:13:29 wysłana przez pb11 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2017, 16:17:42 »
trzeba znac ich wysokość- czyli jak sformulowac pismo bo u nas ci nie pokarzą inaczej dane osobowe a średnia na stanowisku niewiele mówi
Normalny KM/KP powinien pokazać tabele dodatków wydrukowaną z programu płacowego.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

leszno

  • Gość
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 25, 2017, 16:21:58 »
może być tak? - np ratownik-5;dodatki na tym stanowisku(320,250,400,430,600)staż służby (4,6,7,5,10) bez stanowisk 1 osobowych

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 25, 2017, 18:43:32 »
może być tak? - np ratownik-5;dodatki na tym stanowisku(320,250,400,430,600)staż służby (4,6,7,5,10) bez stanowisk 1 osobowych
No to proponuję aby jak koledzy wcześniej przytoczyli aby 01 wykazał tabelę dodatków służbowych na poszczególnych stanowiskach...Żaden problem a jeśli masz to pisz na pw. Poza tym proponuję aby ukrócić kolesiostwo tzw widełki dodatków służbowych przy zachowaniu dotychczasowych.

leszno

  • Gość
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2017, 20:05:04 »
wołaj nie średniej tylko mediany ta pokazuje trochę więcej
ponadto poproś aby KP przedstawiał wyliczenia w jakiej wysokości pozostają mu środki finansowe na paragrafie płacowym po spełnieniu wymagań stawianych przez KG ( zabezpieczenie na 2 lata w zakresie stażowego, obligatoryjnych przegrupowań, oraz przewidywanych awansów ).

a  gdzie znajde te wymagania KG (pb11) moze link mi podasz

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.433
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 25, 2017, 21:19:18 »
Ustawa o finansach publicznych art.46 + pismo nakazujące KP/KM przestrzeganie dyscypliny budżetowej na paragrafie z dwuletnią rezerwą w zakresie skutków obligatoryjnych ( pismo kierowane do wydziału finansowego dla nas z KW na polecenie KG w roku 2012) - pismo kierowane na dziennik komendy więc nie ma szans abym je publicznie udostępnił.

Ponadto identyczną informację słyszałem osobiście z ust KG na którymś z spotkań.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2017, 21:28:10 wysłana przez pb11 »

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 25, 2017, 22:43:26 »
koledzy pytanie o co poprosić przed takim spotkaniem -jakie dane aby byc merytorycznie przygotowanym i nie dac sie orżnąć przy podziale tych 53 zł?
Nie wiem kolego czy idziesz na spotkanie do KW czy do KP bo to różnica. KW ma uzgodnić ze związkami zawodowymi jakie kwoty da na daną KP. A komendanci w KP już mają powiedziane że środki są bardzo małe i mają iść w całości na dodatki motywacyjne.
Tak więc jeżeli idziesz do KW to walcz aby wszystkie komendy dostały jednakową kwotę do podziału na etat czy całe 253 zł bo taką otrzymały komendy wojewódzkie.  Żeby nie było tak że jedni dostaną 240 a inni 266.
Jeżeli idziesz do KP to pilnuj żeby dodatki motywacyjne szły uczciwie.

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 25, 2017, 23:31:59 »
Niby dlaczego wszędzie ma by równo skoro są bardzo duże różnice w średnich między komendami? Może czas jest trochę zniwelować?
Kto Ci to powiedział ze tylko i wyłączne w motywacyjne?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2017, 07:04:25 »
koledzy pytanie o co poprosić przed takim spotkaniem -jakie dane aby byc merytorycznie przygotowanym i nie dac sie orżnąć przy podziale tych 53 zł?
Nie wiem kolego czy idziesz na spotkanie do KW czy do KP bo to różnica. KW ma uzgodnić ze związkami zawodowymi jakie kwoty da na daną KP. A komendanci w KP już mają powiedziane że środki są bardzo małe i mają iść w całości na dodatki motywacyjne.
Tak więc jeżeli idziesz do KW to walcz aby wszystkie komendy dostały jednakową kwotę do podziału na etat czy całe 253 zł bo taką otrzymały komendy wojewódzkie.  Żeby nie było tak że jedni dostaną 240 a inni 266.
Jeżeli idziesz do KP to pilnuj żeby dodatki motywacyjne szły uczciwie.
Chyba żartujesz że pójdzie to w dodatki motywacyjne. Przypilnować to trzeba aby poszły I to chodzi o resztówkę w dodatki służbowe tam gdzie są największe różne.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.321
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2017, 10:38:09 »
Nie wiem kolego czy idziesz na spotkanie do KW czy do KP bo to różnica. KW ma uzgodnić ze związkami zawodowymi jakie kwoty da na daną KP. A komendanci w KP już mają powiedziane że środki są bardzo małe i mają iść w całości na dodatki motywacyjne.
Tak więc jeżeli idziesz do KW to walcz aby wszystkie komendy dostały jednakową kwotę do podziału na etat czy całe 253 zł bo taką otrzymały komendy wojewódzkie.  Żeby nie było tak że jedni dostaną 240 a inni 266.
Jeżeli idziesz do KP to pilnuj żeby dodatki motywacyjne szły uczciwie.
Cytuj
Chyba żartujesz że pójdzie to w dodatki motywacyjne. Przypilnować to trzeba aby poszły I to chodzi o resztówkę w dodatki służbowe tam gdzie są największe różne.
Widziałem już dwa porozumienia.... I żadne z nich nie mówi o przeznaczaniu tych pieniędzy na dodatki motywacyjne. Mowa jest o awansach w stopniach i stanowiskach oraz dodatkach służbowych.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Fireman 998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 26, 2017, 14:27:42 »
Oczywiście że idzie to w stopnie :straz:

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 26, 2017, 16:37:33 »
Oczywiście że idzie to w stopnie :straz:
Czytaj ze zrozumieniem.. Oczywiście że w stopień a reszta w pochodne..

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 26, 2017, 20:23:51 »
Przeczytajcie to porozumienie http://kspnszz.org/wp-content/uploads/2017/02/2017_02_04-porozumienia-placowe-2017.pdf
Tam jest wszystko wyjaśnione. Kwota 200 zł w stopień pozostała w stażowe i dodatki motywacyjne. Nie mam tam mowy o podwyższaniu dodatków stałych czy podwyższaniu grup zaszeregowania.  Do końca lutego mają być podpisane porozumienia ze związkami zawodowymi na szczeblu komend wojewódzkich to będzie wszystko wiadomo.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 27, 2017, 06:04:22 »
Przeczytajcie to porozumienie http://kspnszz.org/wp-content/uploads/2017/02/2017_02_04-porozumienia-placowe-2017.pdf
Tam jest wszystko wyjaśnione. Kwota 200 zł w stopień pozostała w stażowe i dodatki motywacyjne. Nie mam tam mowy o podwyższaniu dodatków stałych czy podwyższaniu grup zaszeregowania.  Do końca lutego mają być podpisane porozumienia ze związkami zawodowymi na szczeblu komend wojewódzkich to będzie wszystko wiadomo.
Cytuj
na inne składniki uposażenia
Jesteś w błędzie jeśli twierdzisz że nie można regulować grup,dodatków służbowych. Poczytaj jak rodzicielski w KW PSP Poznań to się zdziwisz , bo uregulowano średnie w poszczególnych komendach. Czyli zabrali jednym a dali tym z mniejszą.

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 27, 2017, 09:50:35 »

Cytuj
na inne składniki uposażenia
Jesteś w błędzie jeśli twierdzisz że nie można regulować grup,dodatków służbowych. Poczytaj jak rodzicielski w KW PSP Poznań to się zdziwisz , bo uregulowano średnie w poszczególnych komendach. Czyli zabrali jednym a dali tym z mniejszą.
[/quote]
W Poznaniu zrobili to z głową. Dali tym komenda w których średnia odbiegała poniżej przeciętnej.A czy inne województwa pójdą tą droga................. :fiuu:

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 27, 2017, 20:40:00 »
Jeżeli tak mówicie że jestem w błędzie to dobrze bo patrząc na średnie dodatki w kraju to na swoim stanowisku jestem 450 zł w plecy do średniej. Jutro podobno spotkanie w świętokrzyskim to zobaczymy co ustalą.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 27, 2017, 20:44:20 »
Jeżeli tak mówicie że jestem w błędzie to dobrze bo patrząc na średnie dodatki w kraju to na swoim stanowisku jestem 450 zł w plecy do średniej. Jutro podobno spotkanie w świętokrzyskim to zobaczymy co ustalą.
Uuuuu. To myślisz że oprócz stopnia dostaniesz jeszcze 250 w dodatku?

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 28, 2017, 20:39:08 »
No jak piszecie że będzie wyrównanie dodatków to tak myślę. Skoro mam tak niski dodatek, zresztą jak większość w mojej KP.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.913
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 01, 2017, 06:37:24 »
No jak piszecie że będzie wyrównanie dodatków to tak myślę. Skoro mam tak niski dodatek, zresztą jak większość w mojej KP.
Niestety muszę Cię rozczarować. Po pierwsze dostaniesz tylko 200 w stopniu. Po drugie Twój 01 z puli 53 na etat przeliczył awanse w stanowiskach niekoniecznie z podwyższeniem dodatków służbowych, pieniądze na awanse w maju tego roku i 2018. Po tych obliczeniach zostanie mu pula na dodatki jednakże jednorazowe albowiem jeśli da na stałe musi się liczyć iż jest to skutek przechodzący na następny rok.

Offline strazak2017

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: spotkanie ws podziału podwyżek z komendantem
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 01, 2017, 21:31:42 »
koledzy pytanie o co poprosić przed takim spotkaniem -jakie dane aby byc merytorycznie przygotowanym i nie dac sie orżnąć przy podziale tych 53 zł?
Nie wiem kolego czy idziesz na spotkanie do KW czy do KP bo to różnica. KW ma uzgodnić ze związkami zawodowymi jakie kwoty da na daną KP. A komendanci w KP już mają powiedziane że środki są bardzo małe i mają iść w całości na dodatki motywacyjne.
Tak więc jeżeli idziesz do KW to walcz aby wszystkie komendy dostały jednakową kwotę do podziału na etat czy całe 253 zł bo taką otrzymały komendy wojewódzkie.  Żeby nie było tak że jedni dostaną 240 a inni 266.
Jeżeli idziesz do KP to pilnuj żeby dodatki motywacyjne szły uczciwie.
Chyba żartujesz że pójdzie to w dodatki motywacyjne. Przypilnować to trzeba aby poszły I to chodzi o resztówkę w dodatki służbowe tam gdzie są największe różne.
Sam napisałeś że trzeba wyrównać dodatki a teraz piszesz że nie.