Autor Wątek: Nowe stanowisko dla dyżurnego SK  (Przeczytany 10986 razy)

Offline interw

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Nowe stanowisko dla dyżurnego SK
« dnia: Luty 20, 2017, 14:36:13 »
Witam. W maju weszło rozporządzenie w sprawie stanowisk, które wprowadziło nowe stanowisko na SK, a mianowicie "Starszy dyżurny stanowiska kierowania" i zaszeregowano je jako "aspiranckie". Długo nie było nowelizacji rozporządzenia w sprawie uposażeń, które by przypisało to stanowisko do którejś z grup. Tymczasem jakoś tak bez echa w grudniu weszło w końcu to rozporządzenie i przypisano je do grupy "8".
Czy komuś z aspirantów udało się już wskoczyć na to stanowisko i grupę? Ja wciąż jestem na "Dyżurny stanowiska kierowania" na grupie "7", a ponieważ posiadam kwalifikacje aspiranckie chciałbym uderzyć do mojego 01 z raportem o awans.

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Nowe stanowisko dla dyżurnego SK
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2017, 16:02:56 »
Chyba na początek trzeba by zmienić regulamin komendy i dodać to stanowisko. 

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.134
Odp: Nowe stanowisko dla dyżurnego SK
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2017, 16:26:48 »
to u Was o "awans" (zmianę stanowiska) zainteresowany pisze raport?

Offline Elbląg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nowe stanowisko dla dyżurnego SK
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2017, 14:36:38 »
Właśnie przeczytałem zapytanie i to bardzo mnie interesuje... czy ktoś już dostał grupę???? i mam pytanie gdzie mam znaleźć konkretny zapis gdzie wchodzi ta grupa w życie... z góry dziękuję..pozdrawiam.

Offline bombeiro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 350
Odp: Nowe stanowisko dla dyżurnego SK
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2017, 17:45:35 »
Rozporządzenie MSWiA z dnia 20 maja 2016 r.
w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej.

tam znajdziesz wykaz aktualnych stanowisk w PSP.

Offline Elbląg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nowe stanowisko dla dyżurnego SK
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2017, 20:01:19 »
Ok dzięki popatrzę .. zrobiłem już małe rozpoznanie i dowiedziałem się że będzie trzeba zmienić regulamin komendy.. czyli :wall: coś coś mi się wydaje ...
Jeszcze jedno pytanie .. czy to prawda że aspirant może zajmować stanowisko dyżurnego operacyjnego powiatu ? bo dowiedziałem się że tak gdyż nie potrzebujemy dowodzenia działaniami... i zgłupiałem :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline Szunaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Nowe stanowisko dla dyżurnego SK
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 21, 2017, 20:08:32 »
Ok dzięki popatrzę .. zrobiłem już małe rozpoznanie i dowiedziałem się że będzie trzeba zmienić regulamin komendy.. czyli :wall: coś coś mi się wydaje ...
Jeszcze jedno pytanie .. czy to prawda że aspirant może zajmować stanowisko dyżurnego operacyjnego powiatu ? bo dowiedziałem się że tak gdyż nie potrzebujemy dowodzenia działaniami... i zgłupiałem :gwiazdki: :gwiazdki:
To jakie stanowiska docelowe są w regulaminie organizacyjnym, że trzeba zmienić regulamin?!
Bo jak jest np. 5/5 etatów DOP to zmiana regulaminu jest nielogiczna.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nowe stanowisko dla dyżurnego SK
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 21, 2017, 20:09:47 »
Ok dzięki popatrzę .. zrobiłem już małe rozpoznanie i dowiedziałem się że będzie trzeba zmienić regulamin komendy.. czyli :wall: coś coś mi się wydaje ...
Jeszcze jedno pytanie .. czy to prawda że aspirant może zajmować stanowisko dyżurnego operacyjnego powiatu ? bo dowiedziałem się że tak gdyż nie potrzebujemy dowodzenia działaniami... i zgłupiałem :gwiazdki: :gwiazdki:
Nie można dac. Dowodzenie nie ma nic do rzeczy, w poprzednim brzmieniu ustawy o PSP było że technik pożarnictwa z wyższym wykształceniem może zajmować stanowisko oficerskie niezwiązane z dowodzeniem, ale zmienili to w 2015 i od chyba listopada już nie można.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 21, 2017, 20:12:48 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Elbląg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nowe stanowisko dla dyżurnego SK
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 21, 2017, 20:55:30 »
Jak pytałem to trzeba zmienić z dyż. stan. kier. na st. dyż. kier.. bo nie ma takiego etetu.. ale zastanawia mnie jedno.. w tym rozporządzeniu przy DOP nie ma żadnej zmianki że trzeba posiadać wykształcenie wyższe... owszem najwyższy stopień docelowy to mł. brygadier ale że aspirant nie może dostać to tam nic nie ma.. tak to rozumiem bo gdzie jest wymagane wyższe to w rubryce obok jest to zaznaczone... przy DOP nie ma

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Nowe stanowisko dla dyżurnego SK
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 21, 2017, 22:26:20 »
Jak pytałem to trzeba zmienić z dyż. stan. kier. na st. dyż. kier.. bo nie ma takiego etetu.. ale zastanawia mnie jedno.. w tym rozporządzeniu przy DOP nie ma żadnej zmianki że trzeba posiadać wykształcenie wyższe... owszem najwyższy stopień docelowy to mł. brygadier ale że aspirant nie może dostać to tam nic nie ma.. tak to rozumiem bo gdzie jest wymagane wyższe to w rubryce obok jest to zaznaczone... przy DOP nie ma
z uwagi na elementarne braki w znajomości przepisów nawet jak by była taka możliwość to nie powinieneś otrzymać stanowiska oficerskigo.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Haix

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 214
Odp: Nowe stanowisko dla dyżurnego SK
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 22, 2017, 01:03:58 »
Jak pytałem to trzeba zmienić z dyż. stan. kier. na st. dyż. kier.. bo nie ma takiego etetu.. ale zastanawia mnie jedno.. w tym rozporządzeniu przy DOP nie ma żadnej zmianki że trzeba posiadać wykształcenie wyższe... owszem najwyższy stopień docelowy to mł. brygadier ale że aspirant nie może dostać to tam nic nie ma.. tak to rozumiem bo gdzie jest wymagane wyższe to w rubryce obok jest to zaznaczone... przy DOP nie ma
Jest to zapisane w ustawie o PSP

Offline Elbląg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nowe stanowisko dla dyżurnego SK
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 08, 2017, 12:45:45 »
Witam ponownie.. mam jeszcze pytanie... zanim wprowadzili to stanowisko były jakieś kryteria.. 10l służby, min asp i szkolenie z SK ..jak jest teraz? wystarczy asp. i 8l służby?? bez tego szkolenia?