Autor Wątek: Praca PSP a nauka  (Przeczytany 1736 razy)

Offline Pablito96

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Praca PSP a nauka
« dnia: Luty 14, 2017, 16:58:09 »
Witam , w tym miesiącu w mojej  niedalekiej jednostce PSP jest prowadzony nabór . W tym roku także staram się do CSPSP w Częstochowie . Dostanie się do PSP "  z ulicy "  zamyka mi drogę na nauki w CSPSP ?  Muszę wybrać pomiędzy tymi dwoma drogami ? Czy może można to pogodzić ? pozdrawiam 

Offline mackol93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
Odp: Praca PSP a nauka
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2017, 17:44:28 »
Spróbuj swoich sił w naborze z ulicy. Jak dostaniesz się na podział to po okresie stażu mogą wysłać Ciebie zaocznie do aspirantki (oczywiście nie muszą). Warto zobaczyć jak wygląda Harvard, biegi, basen, rozmowa. Oczywiście może być tak, że się nie dostaniesz, odpadniesz na którejś z konkurencji, na rozmowie lub na badaniach,a droga do CS nadal będzie dostępna. Co zrobisz jak dostaniesz się z ulicy? To już zostawiam Tobie do przemyślenia.

Prawdopodobnie wybrałeś zły dział na ten temat.

Offline MateuszOsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Praca PSP a nauka
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2017, 18:54:13 »
Niczego koledze nie zamyka :) Za czasów kadeta miałem u siebie na kompanii chłopaka, który pracował  w PSP. Po ok. 2 latach pracy w Straży spróbował swoich sił w naborze do SA na dzienne studium- dostał się. Jaki wniosek? Jedno nie wyklucza drugiego.
Spróbuj swoich sił w naborze z ulicy. Jak dostaniesz się na podział to po okresie stażu mogą wysłać Ciebie zaocznie do aspirantki (oczywiście nie muszą).

Kolega chyba jeszcze nie miał styczności z formacją. Osobiście znam jedną osobę, która została wysłana zaraz po stażu na SA PSP a później na SGSP ale kolegi znajomości chyba nie sięgają samej góry skoro ma takie rozterki. Pozdrawiam
" Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia " [Albert Einstein]
"To brak wiary w siebie sprawia, że ludzie boją się podejmować wyzwania. Ja w siebie wierzę." - Muhammad Ali. http://www.youtube.com/watch?v=JDq4rHzPYv4
Dostrzeganie najmniejszych.... Cecha odróżniająca zawód od powołania

Offline mackol93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
Odp: Praca PSP a nauka
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 14, 2017, 19:55:41 »
Faktycznie, trochę przesadziłem z tym szybkim wysłaniem do aspirantki po okresie stażu. Tak czy siak, jak to ująłeś - jedno nie wyklucza drugiego - zupełnie się z tym zgadzam. Powodzenia na naborze.

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Praca PSP a nauka
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2017, 11:52:41 »
A gdzie to ten nabór jeśli można wiedzieć ? :D