Autor Wątek: Dotacje MSWiA 2017  (Przeczytany 41174 razy)

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 15, 2017, 15:18:15 »
Bardzo ciekawe to wasze narzekanie
Jednostki spoza systemu przez kilkanaście ostatnich lat musiały sobie radzić ze wszystkim same. Nie było dla nas nawet złotówki nie mówiąc o takich "kosmicznych pieniądzach jak kilka tysięcy". Sami musieliśmy sobie zbierać na wszystko.
Dotacje z KSRG w tym roku to porażka na całej rozciągłości. Do zakupu hydrauliki dostaliśmy połowę kwoty, co jednostki w roku ubiegłym - resztę mamy sobie uzbierać  :gwiazdki:

Chyba komuś coś się mocno pomyliło. Na szczęście nasza jednostka została włączona do KSRG na czas określony,
bo razem z końcem umowy będziemy mocno zastanawiać się czy podpisać kolejną  :fiuu:

Idę o zakład o każde pieniądze że nie wyjdziecie z KSRG
W naszej gminie już tak grozili więc złożyłem propozycję na zarządzie że od jutra wchodzimy za nich do KSRG. Poparł mnie Wójt, że pomorze to załatwić od najbliższego możliwego terminu. Jakoś wszystkie jednostki z KSRG wycofały się z miejsca z rezygnacji
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2017, 15:21:16 wysłana przez klepi »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 15, 2017, 15:44:50 »
Na Mazowszu średnia na sprzęt i śoi to w tym roku 3300 zł. Najmniej od wielu lat a kto wie czy nie w całej historii ksrg.
Wstyd, żenada, nie wiem jak to nazwać. Ile jeszcze czasu osp w systemie zniosą to plucie w twarz?
A ile wynosi średnia dotacja bo to ważniejszy wyznacznik....
Mnie np. wkurwiały wielkie pieniądze na wydatki bieżące i brak możliwości zakupu motopomp bo były powyżej 3500 zł.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 15, 2017, 15:46:49 »
Bardzo ciekawe to wasze narzekanie
Jednostki spoza systemu przez kilkanaście ostatnich lat musiały sobie radzić ze wszystkim same. Nie było dla nas nawet złotówki nie mówiąc o takich "kosmicznych pieniądzach jak kilka tysięcy". Sami musieliśmy sobie zbierać na wszystko.
Dotacje z KSRG w tym roku to porażka na całej rozciągłości. Do zakupu hydrauliki dostaliśmy połowę kwoty, co jednostki w roku ubiegłym - resztę mamy sobie uzbierać  :gwiazdki:

Chyba komuś coś się mocno pomyliło. Na szczęście nasza jednostka została włączona do KSRG na czas określony,
bo razem z końcem umowy będziemy mocno zastanawiać się czy podpisać kolejną  :fiuu:

Idę o zakład o każde pieniądze że nie wyjdziecie z KSRG
W naszej gminie już tak grozili więc złożyłem propozycję na zarządzie że od jutra wchodzimy za nich do KSRG. Poparł mnie Wójt, że pomorze to załatwić od najbliższego możliwego terminu. Jakoś wszystkie jednostki z KSRG wycofały się z miejsca z rezygnacji


W tym roku dotacji MSWiA przeznaczona jest wyłącznie dla jednostek OSP spoza KSRG, pieniędzy do podziału jest 43 mln., ale nikt nie da Ci całej kwoty do zakupu sprzętu, umundurowania itp. Jeżeli gminy nie będzie stać, dać, to dalej będziesz chodził i żebrał, aby dołożyć do dotowanej kwoty.
Kasa dla KSRG kilka tysięcy złotych, to dla Ciebie dużo? Tyle samo lub kilka razy więcej trzeba było dołożyć z innych źródeł.
Zasada jest taka: mała dotacja mniej kasy do dołożenia, większa dotacja więcej kasy do dołożenia.
Ja kupiłem samochód za 800 tys. zł., gdzie z ksrg dostałem 150 tys. zł., resztę musiałem wychodzić, wyżebrać.
Kupiłem sprzęt hydrauliczny za 80 tys. zł. z ksrg dostałem 26 tys. zł.
Powodzenia w zbiórce takiej kasy!
Kosmiczne pieniądze, to są do wyżebrania , anie pozyskania z dotacji MSWiA lub ksrg.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 15, 2017, 15:47:53 »
Na Mazowszu średnia na sprzęt i śoi to w tym roku 3300 zł. Najmniej od wielu lat a kto wie czy nie w całej historii ksrg.
Wstyd, żenada, nie wiem jak to nazwać. Ile jeszcze czasu osp w systemie zniosą to plucie w twarz?
A ile wynosi średnia dotacja bo to ważniejszy wyznacznik....
Mnie np. wkurwiały wielkie pieniądze na wydatki bieżące i brak możliwości zakupu motopomp bo były powyżej 3500 zł.

Tu masz wyznacznik:

Limity dotacji dla OSP KSRG już są a dotacja MSW czeka na akceptacje ministerstwa, jest też lista zakupów /nowa/,ale cóż z tego skoro większość środków inwestycyjnych jest przeznaczona na dofinansowanie zakupu samochodów /ponad 90%/ a ze środków bieżących ponad 60 % na dofiansowanie remontów strażnic, ok 30 % na zakup umundurowania, a ok 5 % na zakupy sprzętu

Kwoty zgodnie z wyznacznikiem % podzielono na ilość jednostek ksrg w powiecie.
Rozdział jednostkowy:
zakup samochodu - 80-100 tys.
remont remiz, wydatki bieżące (nie wiem na co) - średnio powyżej 4.200,00
zakup umundurowania - średnio 1.850
zakup sprzętu - 385,00
zakup środków łączności - 90 zł.
Tylko pogratulować pomysłu Ministrowi i KG.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2017, 16:10:09 wysłana przez grzela »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 15, 2017, 15:50:47 »
Limity dotacji dla OSP KSRG już są a dotacja MSW czeka na akceptacje ministerstwa, jest też lista zakupów /nowa/,ale cóż z tego skoro większość środków inwestycyjnych jest przeznaczona na dofinansowanie zakupu samochodów /ponad 90%/ a ze środków bieżących ponad 60 % na dofiansowanie remontów strażnic, ok 30 % na zakup umundurowania, a ok 5 % na zakupy sprzętu
A masz jakieś źródło oficjalne? Bo u mnie o remontach mówili że to śladowe środki będą.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 15, 2017, 16:11:26 »

 A masz jakieś źródło oficjalne? Bo u mnie o remontach mówili że to śladowe środki będą.

Śladowe dla OSP, bo jaki remont lub modernizację może zrobić OSP za 3,5 tys. zł. Dotacja do remontu lub modernizacji jest w wydatkach bieżących.

Offline Szunaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 15, 2017, 18:17:05 »
Remont to środki bieżące i nie są limitowane kwotą 3,5 tys. Zł.
Modernizacja to środki iwestycyjne i mogą być niższe niż 3,5 tys. Zł.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 16, 2017, 11:09:33 »
Bardzo ciekawe to wasze narzekanie
Jednostki spoza systemu przez kilkanaście ostatnich lat musiały sobie radzić ze wszystkim same. Nie było dla nas nawet złotówki nie mówiąc o takich "kosmicznych pieniądzach jak kilka tysięcy". Sami musieliśmy sobie zbierać na wszystko.
Dotacje z KSRG w tym roku to porażka na całej rozciągłości. Do zakupu hydrauliki dostaliśmy połowę kwoty, co jednostki w roku ubiegłym - resztę mamy sobie uzbierać  :gwiazdki:

Chyba komuś coś się mocno pomyliło. Na szczęście nasza jednostka została włączona do KSRG na czas określony,
bo razem z końcem umowy będziemy mocno zastanawiać się czy podpisać kolejną  :fiuu:

Idę o zakład o każde pieniądze że nie wyjdziecie z KSRG
W naszej gminie już tak grozili więc złożyłem propozycję na zarządzie że od jutra wchodzimy za nich do KSRG. Poparł mnie Wójt, że pomorze to załatwić od najbliższego możliwego terminu. Jakoś wszystkie jednostki z KSRG wycofały się z miejsca z rezygnacji

Moja jednostka włączona została do KSRG trzy lata temu. Do tej pory nie byliśmy w systemie, a mieliśmy największą ilość interwencji w powiecie. Zachęcano nas "dobrymi" dotacjami. Żeby wejść do systemu, trzeba jednak było na początek się doposażyć i uwierz, że nic nie spadło nam z nieba. Na każdą złotówkę wydaną na sprzęt, trzeba było sobie ciężko zapracować.

Jesteśmy w systemie od trzech lat i nadal dotacje nie spadają nam z nieba. Jak napisał ktoś powyżej, do każdego zakupu trzeba dołożyć i to nie mało. Na dotacje z systemu też trzeba sobie zapracować, bo jednostka, która nie ma wyjazdów nie dostaje pieniędzy.

Natomiast drugą sprawą jest podział tych środków, który uważam za bardzo niesprawiedliwy. W naszym województwie
wystarczy mieć 20 interwencji w roku, żeby otrzymać taką samą dotację, jak jednostka, która wyjechała do 200 zdarzeń rocznie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 16, 2017, 11:46:27 »

Moja jednostka włączona została do KSRG trzy lata temu. Do tej pory nie byliśmy w systemie, a mieliśmy największą ilość interwencji w powiecie. Zachęcano nas "dobrymi" dotacjami. Żeby wejść do systemu, trzeba jednak było na początek się doposażyć i uwierz, że nic nie spadło nam z nieba. Na każdą złotówkę wydaną na sprzęt, trzeba było sobie ciężko zapracować.

Jesteśmy w systemie od trzech lat i nadal dotacje nie spadają nam z nieba. Jak napisał ktoś powyżej, do każdego zakupu trzeba dołożyć i to nie mało. Na dotacje z systemu też trzeba sobie zapracować, bo jednostka, która nie ma wyjazdów nie dostaje pieniędzy.

Natomiast drugą sprawą jest podział tych środków, który uważam za bardzo niesprawiedliwy. W naszym województwie
wystarczy mieć 20 interwencji w roku, żeby otrzymać taką samą dotację, jak jednostka, która wyjechała do 200 zdarzeń rocznie.
Opisałem kiedyś system dotacji zależny od liczby wyjazdów i usłyszałem słowa krytyki od jednego z modow. "Bo wyjazd wyjazdowi nierowny". Ale moim zdaniem dotacja powinna być zależna od liczby zdarzen
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 16, 2017, 12:28:48 »
Cytując klasyka "wszystkim dogodzić się nie da, ale wszystkich wku*wić to już żaden problem"  :fiuu:

Generalnie uważam, że powiat powiatowi nie równy tak i wyjazd wyjazdowi nie równy. Ale są też inne czynniki, które mogą decydować o przyznanej dotacji, jak na przykład liczba interwencji do których jednostka nie wyjechała ze znanych tylko sobie przyczyn. I mam tu na myśli OSP, które nie wykazują się większą aktywnością, a pieniądze biorą takie same,  znam przypadki, że nawet dotacje są większe, bo prezesem jest starszy pan o mocno ugruntowanej pozycji w KW PSP  :wall:

Wracając do dotacji MSWiA, to tylko gratulować jednostkom spoza systemu, że w końcu ktoś o nich pomyślał, życzę, tylko sobie i kolegom, żeby odpowiednio udało się te środki wykorzystać. Ciekawy jestem jaki będzie podział środków z FUB.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2017, 12:33:53 wysłana przez Emil »

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 17, 2017, 09:42:28 »
Oczywiście trzeba się zgodzić, że jednostki w KSRG mają większe wydatki  co za tym idzie dotacje nie wystarczają na wszystko i trzeba pozyskiwać spore sumy z innych źródeł. Jak ktoś napisał wyżej nierzadko trzeba pozyskać kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy na auto lub hydraulikę- zgodzę się, ale jednostki spoza systemu muszą pozyskać kilka tysięcy na podstawowy sprzęt i mundur i nie ma skąd bo od wójta, burmistrza czy wojewody słyszą ( wy nie macie wyjazdów więc wam nie potrzeba) a nie mają wyjazdów bo nie maja w co się ubrać, czym jechać i nikt ich nie zadysponuje bo nie mają selektywnego bo nie ma kasy i kolo się zamyka.     

Ja swoje stanowisko opieram o wiedzę jaka sytuacja jest w gminie, powiecie, gdzie działam, oraz o relacje ludzi z zarządu wojewódzkiego i moim zdanie ma się to tak; 50% jednostek spoza systemu ma duże braki jeśli chodzi o podstawowy sprzęt i ubiór bojowy.  przyczyną tego jest brak środków, oczywiście pewnie zdarzają się pojedyncze sytuacje nie gospodarności ale to raczej wyjątkowo. Co za tym idzie nie powinny wyjeżdżać do żadnych zdarzeń a opierając przydział dotacji o wyjazdowośc  odcinamy definitywnie możliwość pozyskania środków takim jednostkom.

Zaraz ktoś napiszę że jednostek jest za dużo, że pieniędzy za mało i trzeba się zdecydować na kilka jednostek w powiecie które będą miały full opcję - takie głosy też są, ale już widać że jednostki nawet z KSRG maja problemy z zebraniem ludzi do wyjazdu bo wszyscy teraz gdzieś pracują i ciężko z czasem. Ktoś wreszcie poszedł po rozum do głowy i zaczęto dofinansowywać jednostki spoza KSRG żeby były poważnym wsparciem dla KSRG a nie tylko ubogim krewnym.

Teraz jeszcze zdanie co do tematu kto powinien dysponować pieniędzmi czy ZOSP czy PSP. Sytuacja z mojej Gminy - niestety.
Jednostka z KSRG chce pozyskać zestaw poduszek pneumatycznych, jest zebranie na którym jest obecny przedstawiciel Komendy powiatowej i mówi tak" panowie wasza sąsiednia jednostka oddalona o 3 km ma taki zestaw i drugi na gminę nie jest potrzebny" na to wstaje Komendant gminny a zarazem przedstawiciel jednostki która chce te poduszki     i mówi " ale ja jestem dogadany z panem komendantem powiatowym i wojewódzkim i mamy dostać 30 tys dotacji do tego zestawu"
Nie mówcie mi proszę, że w PSP dotacje nie są i nie będą załatwiane po znajomości , zresztą tak jak w ZOSP ci wcale nie lepsi a może nawet gorsi.

I ostatnia kwestia Mundury Wyjściowe- wczoraj przy świątecznym stole  spotykam się z dwoma szwagrami jeden z jednostki KSRG - Ci mają wszystko 3 wozy bojowe w tym jeden prawie nowy dwa zestawy hydrauliczne kilka pił - ogólnie full opcja a wyjazdowośc na poziomie 30-40 rocznie. Oczywiście kasy full bo wójt ładuje i nie mają na co wydawać więc mundur wyjściowy każdy ma prawo kupić nowy co 5 lat na koszt jednostki. druga jednostka, moja , to jednostka spoza ksrg która radzi sobie jak może mamy niezły samochód 8 pełnych zestawów umundurowania bojowego (prawie nowe) selektywna i powiedzmy nie licząc hydrauliki wyposażone auto, ale o wszystko zabiegamy sami i zarabiamy kasę którą przekazujemy na wyposażenie, na mundury wyjściowe nie zawsze starcza więc niektórzy mają już po 20-30 lat te same. 
trzecia jednostka jak powiedział szwagier w wielką sobotę jak mieli czuwanie przy grabie to wymieniali się mundurami wyjściowymi  mają 9 zestawów na jednostkę (nie wiem czy któregoś z tych 9 jeszcze nie pożyczyli w innej jednostce)
reasumując - ja osobiście nie widzę przeszkód żeby państwo dokładało 100 czy 200 zł do mundurów wyjściowych dla OSP. jeśli jest kasa i to w dziesiątkach tysięcy dla "Misiewicz y"  czy innych znajomych , albo kasa na nowe samochody dla boru czy samoloty to nie ma przeciwwskazań żeby dołożyć te 600 zł rocznie na jednostkę OSP do mundurów wyjściowych.
Teraz możecie mnie jechać  :mellow:   
 
 

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 17, 2017, 18:52:49 »
Wszędzie jest tak, że trzeba być aktywnym i się nachodzić. Jak się chodzi to z czasem coś się wychodzi. Nie ma większego sensu najeżdżanie jednostek na siebie na wzajem - każdy ma swoje problemy i każdy się stara je pokonywać. Są liczne przykłady, że jednostki, które kilka lat temu nie istniały i miały być zlikwidowane po tym jak wstąpiło kilka osób które miały czas i zdolności szybko stanęły na nogi i stanowią dziś ważne ogniwa systemu ratowniczego. Są tez przypadki, że w jednostkach, które były aktywne coś się sypło - ktoś zmienił miejsce zamieszkania, wyjechał do pracy za granicę, zmienił pracę na taką, która ogranicza aktywność i jest problem z mobilnością.
Stosując finansowanie tylko jednostek aktualnie jeżdżących zniszczy się jednostki, które z różnych względów jeżdżą mniej (czasem to jest słaba praca wydziałów operacyjnych, pomijanie przy szkoleniach i nieznajomość wartości jednostek pozasystemowych przez dyspozytorów). Po przejęciu sprzętu i budynków przez inne podmioty będzie to nie do odzyskania. Z czasem coraz więcej jednostek może się tak wysypywać i albo będzie mniejsza dostępność dla ludzi do służb ratowniczych albo trzeba będzie uzupełniać system podmiotami zawodowymi co będzie znacznie droższe.
Mamy teraz burzliwy okres, który trzeba przetrwać. Pewnie wielu z nas się niepokoi, pewnie będzie sporo kłopotów (już są) ale trzeba mieć nadzieję, że wszystko się z czasem dotrze i poukłada. W wielu wątkach od bardzo wielu lat (a jestem już na tym forum ponad 10) strażacy narzekali na to jak dotacje były wydawane przez związek i były liczne przykłady, że faktycznie nie było to dobre. Co prawda nie jestem do końca przekonany, że system centralny czyli KW PSP prawidłowo są w stanie rozdzielać środki ale spokojnie z ciekawością będę czekał jak to się rozwinie. Komendanci miejscy/powiatowi odpowiadają za swoje rejony więc powinni mieć rozeznanie i powinni walczyć o właściwe zabezpieczenie. Dobrze, żeby dysponowali na to środkami, bo wszyscy wiemy, że działać bez środków się nie da.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2017, 22:20:03 wysłana przez Sylwek »

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 19, 2017, 16:12:18 »
 Ukazały  się informacje w sprawie dotacji na prace budowlano-remontowe w remizach strażackich - małopolska
https://bip.malopolska.pl/umwm,a,1313288,uchwala-nr-61217-zarzadu-wojewodztwa-malopolskiego-z-dnia-13-kwietnia-2017-r-w-sprawie-zatwierdzenia.html

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 19, 2017, 17:36:35 »
Ukazały  się informacje w sprawie dotacji na prace budowlano-remontowe w remizach strażackich - małopolska
https://bip.malopolska.pl/umwm,a,1313288,uchwala-nr-61217-zarzadu-wojewodztwa-malopolskiego-z-dnia-13-kwietnia-2017-r-w-sprawie-zatwierdzenia.html
To nie jest z dotacji MSWiA bo Zarząd Województwa to Marszałek a to władza samorządowa.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 20, 2017, 15:33:35 »
Ukazały  się informacje w sprawie dotacji na prace budowlano-remontowe w remizach strażackich - małopolska
https://bip.malopolska.pl/umwm,a,1313288,uchwala-nr-61217-zarzadu-wojewodztwa-malopolskiego-z-dnia-13-kwietnia-2017-r-w-sprawie-zatwierdzenia.html
To nie jest z dotacji MSWiA bo Zarząd Województwa to Marszałek a to władza samorządowa.
no tak ale zawsze cuś :)

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 25, 2017, 23:19:37 »
A gdyby tak wszystkie OSP wysłały do Pana Komendanta Głównego PSP pisma z informacją na temat swoich aktualnych potrzeb mających na celu zapewnienie gotowości bojowej wraz z prośbą o merytoryczne uzasadnienie, dlaczego nie mogą przeznaczyć dotacji na ten cel, jednocześnie wskazując Panu Komendantowi brak merytorycznego uzasadnienia dla zakupu produktów zaproponowanej listy?

Ciekawe czy KGPSP dysponowałaby mocą przerobową by odpisać na każde indywidualne zapytanie około 16 000 jednostkom OSP?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 02, 2017, 15:30:10 »
Prezent MSWiA na Dzień Dziecka dla najmłodszych strażaków" Komunikat z posiedzenia Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP.

http://www.zosprp.pl/?q=content/prezent-mswia-na-dzien-dziecka-dla-najmlodszych-strazakow-komunikat-z-posiedzenia-prezydium-

Offline cuekawydruh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 05, 2017, 09:42:57 »
A czy wiadomo coś na temat tych dodacji dla Osp poza Krsg bo piszą przeważnie o tych krsg. Pozdrawiam

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 10, 2017, 00:29:58 »
Czy otrzymaliście od KP PSP pismo rozesłane przez KG PSP informujące na co można wydać środki z MSWiA?. U nas jednostki mogły na remont składać tylko na wymianę bram garażowych. Z tego co się dowiedziałem lista jest szersza m.in. wymiana posadzek, ocieplenie ścian itp. Dofinansowanie dotyczy tylko jednostki nie będące w KSRG , posiadające uregulowane sprawy z KRS-ie i własne konta bankowe. A jak jest u Was?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 10, 2017, 09:25:58 »
Czy otrzymaliście od KP PSP pismo rozesłane przez KG PSP informujące na co można wydać środki z MSWiA?. U nas jednostki mogły na remont składać tylko na wymianę bram garażowych. Z tego co się dowiedziałem lista jest szersza m.in. wymiana posadzek, ocieplenie ścian itp. Dofinansowanie dotyczy tylko jednostki nie będące w KSRG , posiadające uregulowane sprawy z KRS-ie i własne konta bankowe. A jak jest u Was?
Otrzymaliśmy, można dużo więcej niż wymianę bram robić... Wymogi są w całym kraju takie same KRS i konto.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #45 dnia: Czerwiec 10, 2017, 09:32:00 »
Można by te pismo zobaczyć, bo w kujawsko-pomorskim cisza jeszcze.
Pozdrawiam

Offline EljotNes

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 213
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #46 dnia: Czerwiec 10, 2017, 11:26:13 »
Ogółem usługę budowlana najprościej bo gdy materiał trzeba będzie jakieś protokoły przerobu

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #47 dnia: Czerwiec 13, 2017, 21:55:09 »
Odpowiedź ZW ZOSP RP w sprawie dotacji ze środków budżetu państwa do obozów MDP.

http://www.zosprp.pl/files/news/_pdf/20170613154748929.pdf

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 25, 2017, 09:12:42 »
Wzory druków dla OSP do ubiegania się o dotację MSWiA w roku 2017.

http://www.zosprp.pl/?q=content/wzory-drukow-dla-osp-do-ubiegania-sie-o-dotacje-mswia-w-roku-2017

Offline klepi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #49 dnia: Lipiec 04, 2017, 10:07:29 »
Czy ktoś z was koledzy składał już wniosek o dotacje MSWiA? Bo u nas cisza jak makiem zasiał.
Zaczynam podejrzewać że może nie wszystkie jednostki spoza KSRG mają dostać w tym roku ta dotacje i nas pominięto