Autor Wątek: Dotacje MSWiA 2017  (Przeczytany 41278 razy)

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #100 dnia: Październik 04, 2017, 18:29:56 »
Nie wiem, jak mówią nowe zasady rozliczania tej dotacji, ale sposób jest. Firma niech zrobi korektę tak, aby płatnikiem zrobic OSP i płacicie ze swego konta. Później obciazasz nota księgową urząd i oni Ci zwrócą kasę.

Offline cuekawydruh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #101 dnia: Październik 04, 2017, 18:55:56 »
Tak można było by zrobić, ale na początku nikt nam nie potrafił ani pomóc ani doradzić nawet w Kp PSP.
Faktura jest wystawiona tylko na OSP a gmina miała nam dorzucić resztę, była to deklaracja słowaną, ja nie wiedziałem ze podobno nie można jej ująć na fakturze jako płatnika a zawsze tak robiliśmy. Teraz gdy w sklepie pan powiedział ze płatnikiem całej sumy może być tylko osp to poszedłem do gminy żeby ci resztę przelali mi na konto osp jako dotacje. ale do przyszłej sesji jest jeszcze daleko a termin faktury kończy się za tydzień i jeszcze na tej sesji mogą nam jej nie przyznać, a jeżeli zrobimy ich płatnikiem na fakturze to mogą resztę wpłacić nawet jutro. MASAKRA POMOCY !!!Co wy na moim miejscu byście zrobili.

Offline Szunaj

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #102 dnia: Październik 04, 2017, 19:17:06 »
Poproś dostawcę o płatność w ratach na fakturze. Jeden termin na kwotę z dotacji mswia, drugi na srodki z dotacji z gminy (ustal tylko kiedy przyznają Wam srodki).
Fakturę na OSP misi być z powodu centralizacji vat.

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #103 dnia: Październik 04, 2017, 20:37:27 »
Ja mam
Nabywca: OSP
Płatnik 1: OSP
Płatnik 2: Gmina
Pod spodem w uwagach szczegółowe dane płatników.

Faktura z oddziału ZOSP.
Może facet ze sklepu ma problem z programem od faktur, za pomocą, którego nie może tak wypisać?
Dlatego szuka dziury w całym. Zapytaj w komendzie czy taka forma jaką miałeś poprzednio jest prawidłowa. Jeśli tak to oddajcie mu towar i idźcie do konkurencji.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2017, 20:41:04 wysłana przez Fredek »

Offline cuekawydruh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #104 dnia: Październik 05, 2017, 15:31:17 »
Fredek a brałeś tak na teraźniejsze dotacje z mswia czy te po-przedniejsze. Bo jeżeli u ciebie tak można to i u nas. Pozdrawiam

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 05, 2017, 20:34:14 »
Fredek a brałeś tak na teraźniejsze dotacje z mswia czy te po-przedniejsze. Bo jeżeli u ciebie tak można to i u nas. Pozdrawiam
Obecne różnią się od poprzednich, do póki nie dostaniecie pisma, że rozliczono poprawnie (sprawozdanie zostało zaakceptowane) radzę niekombinować
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 06, 2017, 07:47:47 »
Tak można było by zrobić, ale na początku nikt nam nie potrafił ani pomóc ani doradzić nawet w Kp PSP.
Faktura jest wystawiona tylko na OSP a gmina miała nam dorzucić resztę, była to deklaracja słowaną, ja nie wiedziałem ze podobno nie można jej ująć na fakturze jako płatnika a zawsze tak robiliśmy. Teraz gdy w sklepie pan powiedział ze płatnikiem całej sumy może być tylko osp to poszedłem do gminy żeby ci resztę przelali mi na konto osp jako dotacje. ale do przyszłej sesji jest jeszcze daleko a termin faktury kończy się za tydzień i jeszcze na tej sesji mogą nam jej nie przyznać, a jeżeli zrobimy ich płatnikiem na fakturze to mogą resztę wpłacić nawet jutro. MASAKRA POMOCY !!!Co wy na moim miejscu byście zrobili.
Idź  do sklepu żeby zmienili termin płatności na 60 dni. na 100 się dogadasz.
Wiesz że pierwsze koty za płoty .Nie poddawaj się .
U nas Przed otrzymaniem dotacji z MSW.
Podpisana  umowa z UG na kasę która trafiła na nasze konto.
Pieniążki przelałem do Sprzedawcy .
Odbiorca i płatnik OSP.Brak tematu :)
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2017, 07:51:27 wysłana przez romiwe »

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 06, 2017, 09:53:02 »
Fredek a brałeś tak na teraźniejsze dotacje z mswia czy te po-przedniejsze. Bo jeżeli u ciebie tak można to i u nas. Pozdrawiam
Obecne różnią się od poprzednich, do póki nie dostaniecie pisma, że rozliczono poprawnie (sprawozdanie zostało zaakceptowane) radzę niekombinować
Taką fakturę dostałem, jest już opłacona. Skąd wynika konieczność innej formy rozliczeń niż w ubiegłym roku, jest jakaś instrukcja, pismo?

Offline cuekawydruh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 06, 2017, 13:55:24 »
Winka to z tego że odbiorca i  właścicielem sprzętu może być tylko Osp. A jeżeli płatnikiem są dwie str. to Te dwie strony są współwłaścicielem towaru. Pozdrawiam ps. wchodzi to wtedy na książki gminy

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.351
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 06, 2017, 18:10:49 »
Winka to z tego że odbiorca i  właścicielem sprzętu może być tylko Osp. A jeżeli płatnikiem są dwie str. to Te dwie strony są współwłaścicielem towaru. Pozdrawiam ps. wchodzi to wtedy na książki gminy
Dokładnie tak, nie może gmina występować na fakturze. Sprawdz jaką ofertę składałeś do KP PSP i tam będzie jak wół :)
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline cuekawydruh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 24, 2017, 13:53:56 »
Udało się, na sesji rady gminy przeszła dotacja. Pieniążki już przelane na nasze konto i zapłacone do sklepu. Pan ze sklepu przedłużył termin zapłaty więc było bez żadnych poślizgów.

pytanie, czy musimy jakieś dokumenty przesyłać do Msw, jakieś rozliczenia, czy zachować wszystko ewentualnie na kontrol.
pozdrawiam

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 24, 2017, 14:23:20 »
Przecież w umowie wyraźnie masz napisane, że Zleceniobiorca składa sprawozdanie końcowe z wykonania zadania publicznego w terminie 30 dni od zakończenia.

Offline cuekawydruh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 24, 2017, 16:26:04 »
A czy jest określony jakiś wzór sprawozdania?
Pozdrawiam

http://www.psp.krakow.pl/osp/dotacje_MSWiA.html

Znalazłem i polecam tutaj jest krok po kroku opisane jak trzeba zrobić od a do z całe sprawozdanie
Pozdrawiam
Moderator : Użyj przycisku modyfikuj 
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2017, 13:30:27 wysłana przez wujo 2010 »

Offline Peter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #113 dnia: Listopad 26, 2017, 20:10:53 »
W jaki sposób należy oznakować zakupiony z dotacją sprzęt? Czyje logo - MSW czy PSP powinno się na nim znaleźć?

Offline maniek1980

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 27, 2017, 10:27:54 »
Witam wszystkich kolegów
Mam pytanie odnośnie dotacji z FUS , czy może kto już dostał pozytywną odpowiedz ? i co limitami ?
Pozdrawiam

Offline pupek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #115 dnia: Listopad 28, 2017, 20:10:00 »
Z FUS narazie cisza

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: Dotacje MSWiA 2017
« Odpowiedź #116 dnia: Listopad 29, 2017, 08:18:57 »
A czy jest określony jakiś wzór sprawozdania?
Pozdrawiam

http://www.psp.krakow.pl/osp/dotacje_MSWiA.html

Znalazłem i polecam tutaj jest krok po kroku opisane jak trzeba zrobić od a do z całe sprawozdanie
Pozdrawiam
Moderator : Użyj przycisku modyfikuj 

A czemu do sprawozdanie MSW nie wykorzystujecie SOD2. U mnie w KP przychodzą prezesi z fakturami (opisanymi) poleceniem przelewu, wpisem w księgę inwentarzową i potwierdzeniem, że konto nieoprocentowane (jak oprocentowane to jak wykorzystane/zwrócono odsetki). W przypadku remontów wykonanych samodzielnie protokół prac, jak zakup materiałów a roboty firma zewnętrzna to oświadczenie, ze materiały wykorzystane przez itp.
Siadamy wpisujemy do SOD2, komenda wojewódzka akceptuje to drukujemy z systemu podpisują prezesi, opinie Komendant i jedzie do komendy wojewódzkiej.
Po co robić papierowo jak można system wykorzystać?? czy u Was nie działa?