Autor Wątek: Maska antysmogowa/przeciwpyłowa  (Przeczytany 4777 razy)

Offline michal8585

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Maska antysmogowa/przeciwpyłowa
« dnia: Luty 09, 2017, 15:51:27 »
Czy KG PSP ma zamiar zakupić takowe maski dla strażaków? Na razie w takowe maski zostali wyposażeni policjanci prewencji i drogówki woj. małopolskiego.

Offline radk177

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 282
Odp: Maska antysmogowa/przeciwpyłowa
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2017, 16:02:48 »
Dla mnie to trochę niesprawiedliwe, maski zakupione z pieniędzy podatników dla policjantów prowadzących czynności na świeżym powietrzu. Co z innymi podmiotami ? Ratownicy med, pracownicy urzędów. Ludzie widząc takich policjantów na ulicach powinni być wyraźnie zniesmaczeni. Im nikt nie da takich masek, co z dziećmi które chodzą do szkół ? Wg mnie trochę na pokaz albo jakiś ambitny związkowiec policjantów wziął się za dopieszczenie swoich ludzi. Nie mówię, że nie potrzebnie bo lepiej dla nich, tylko dlaczego jedni mają a drudzy nie. Jak dzieci z podstawówek za 15 lat zaczną chodzić do pulmonologa z objawami pylicy to kto za to odpowie ? Nieodpowiedzialni rodzice, którzy nie kupili maski swoim pociechom ?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Maska antysmogowa/przeciwpyłowa
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2017, 17:49:00 »
Nie ma kasy na większe zakupy maseczek filtrujących na czas działań, a co dopiero na czas poza nimi...
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline bebzon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Maska antysmogowa/przeciwpyłowa
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2017, 18:10:21 »
Nie ma kasy na większe zakupy maseczek filtrujących na czas działań, a co dopiero na czas poza nimi...
Nie prawda kasa jest tylko nie ma kto powalczyć o nią w naszym imieniu

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.349
Odp: Maska antysmogowa/przeciwpyłowa
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2017, 19:03:41 »
Nie prawda kasa jest tylko nie ma kto powalczyć o nią w naszym imieniu
Gdzie ta kasa leży?
Jesteś ****** populistą, który na forum nie prezentuje sobą nic poza roszczeniową postawą od całej PSP, i ma elementarne braki w wiedzy. Powiem więcej podejrzewam Cię o analfabetyzm wtórny (zwany też funkcjonalnym) ale to tylko moje zdanie. 
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2017, 19:06:58 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 489
Odp: Maska antysmogowa/przeciwpyłowa
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2017, 19:19:19 »
trochę zażartuję przecież mamy sprzęt ODO można zakładać he he.

Offline bebzon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Maska antysmogowa/przeciwpyłowa
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2017, 20:39:08 »
Nie prawda kasa jest tylko nie ma kto powalczyć o nią w naszym imieniu
Gdzie ta kasa leży?
Jesteś ****** populistą, który na forum nie prezentuje sobą nic poza roszczeniową postawą od całej PSP, i ma elementarne braki w wiedzy. Powiem więcej podejrzewam Cię o analfabetyzm wtórny (zwany też funkcjonalnym) ale to tylko moje zdanie.
Twoje wycieczki personalne mam w .... Podoba mi się w tobie to że chociaż ci się chce czytać odpisywać.Mam nadzieję że zostaniesz kiedyś tym 01 w ZZ.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2017, 22:11:12 wysłana przez robn »

Offline fa1th

  • Niska grupa, świeży oddech
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Maska antysmogowa/przeciwpyłowa
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2017, 14:09:56 »
Sam sobie kupiłem taką maskę, sam sobie kupiłem tez polar i sam sobie kupiłem latarkę. Na PSP nie liczę. Ja jak wydam te pare stówek nie zbiednieje a komenda sie nie wzbogaci a kto dziadem zostanie ten zostanie :)

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.924
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Maska antysmogowa/przeciwpyłowa
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2017, 17:21:56 »
Nie ma kasy na większe zakupy maseczek filtrujących na czas działań, a co dopiero na czas poza nimi...
Nie prawda kasa jest tylko nie ma kto powalczyć o nią w naszym imieniu
Bebzon ... idz do lekarza. Na poczekalni jak nikogo nie bedzie akurat w tym miesiącu gdzie jest więcej zachorowań na grypę powinny być maseczki. Jeden nieskoordynowany ruch i masz zapewnione bezpieczeństwo na miesiąc albo dłużej. Powalcz sam a nie wiń kogoś że ma walczyć w Twoim imieniu.

Offline Nostra

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 112
Odp: Maska antysmogowa/przeciwpyłowa
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 11, 2018, 15:02:45 »
Odświeżam temat  :komp:
Jak u Was wygląda sprawa z ochroną dróg oddechowych podczas pożarów traw? Idzie sezon, warto o tym pomyśleć. Czy chłopak z JRG propagują używanie maseczek wśród OSP?
W mojej jednostce mamy pod siedzeniem zapas maseczek FFP2 (jak się skończą będziemy wnioskować o zakup FFP3). Dodatkowo większość osób nosi je przy sobie. Początkowo ludzie do tematu maseczek podchodzili z dystansem - dziś przy większej trawie czy kominie to standard.

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Maska antysmogowa/przeciwpyłowa
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 11, 2018, 20:48:34 »
U mnie w JRG i większości osp KSRG używane są maseczki fpp2. Często nawet przy kominach zamiast aparatu (o ile są możliwości) śmigały w maseczkach :)
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline michal8585

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Maska antysmogowa/przeciwpyłowa
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 12, 2018, 14:06:03 »
Szkoda, że jedynie studenci nas odwiedzają i robią ankiety, prace dyplomowe itp. nt. zagrożeń i chorób związanych ze służbą w PSP, natomiast my strażacy oficjalną drogą nie otrzymujemy żadnych informacji nt. chorób które możemy nabyć w związku ze służbą. Są to jedynie ogólne statystyki, ale o prewencji cicho sza...chyba, że ktoś się tym interesuje i na własną rękę zdobywa informacje.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Maska antysmogowa/przeciwpyłowa
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 12, 2018, 14:35:27 »
@michal8585 chcesz prezentację na temat zagrożenia nowotworami do wykorzystania w jednostce? Wyślij mi @ na priv

Offline Fleximon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Maska antysmogowa/przeciwpyłowa
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 15, 2018, 09:02:05 »
użytkuje może ktoś w jednostce maskę twarzową np. MSA 3S Basic Plus albo połmaski MSA ADVANTAGE 200 LS do pożarów traw bądź kominów?