Autor Wątek: Wada wzroku  (Przeczytany 12881 razy)

Offline Janczi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Wada wzroku
« dnia: Luty 07, 2017, 19:20:50 »
Witam.
Jak to jest z tą wadą wzroku w PSP?
Bo w papierach czytałem,że do 0,8 to można bez skorygowania pracować a do 3,0 w soczewkach korekcyjnych.I tu moje pytanie.Jeżeli mam wadę -3,5 i noszę soczewki przez co widzę idealnie 24/7,ale przekraczam normę o 0,5 to nie wydadzą mi pozytywnego orzeczenia?
Ktoś miał podobny problem?
Proszę o pomoc :/

Masz cały wątek dotyczący wzroku....
http://www.strazak.pl/index.php/topic,899.0.html
pozdr, moderator
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2017, 20:10:39 wysłana przez robn »

Offline gosc96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Wada wzroku
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2017, 20:12:16 »
Po pierwsze jest osobny temat co do badan lekarskich, a po drugie skoro masz wade -3,5 to praktycznie ślepy jesteś i tobie blizej do inwalidy niz do psp ( przepraszam za szczerosc, ale taka prawda). Ludzie z wadami -0.5, -0,8  sie boja komisji, takze ty nie masz na co liczyc, ale jak cos to dam znac za tydzien albo dwa bo bd na obiegówce i sie spytam u okulisty jak to jest dokladnie

Offline Janczi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Wada wzroku
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2017, 20:20:41 »
Jeśli mógłbyś zapytać jak to dokładnie jest i zaznaczyć,że wada odchodzi tylko 0,5 od normy,ale widzę idealnie i w soczewkach każdy test okulistyczny to małe piwo,to byłbym mega wdzięczny.

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Wada wzroku
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 13, 2017, 15:10:20 »
Jeżeli chodzi o czytanie z tablica snellena to musisz czytać poprawnie wszystkie rządki oprócz trzech ostatnich. Jeśli się mylę niech ktoś mnie poprawi.

Offline Kapi937

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 219
Odp: Wada wzroku
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 13, 2017, 20:44:42 »
Soczewki odpadają.. mogą Ci sie stopić np przy pożarze..

Offline sawa88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Wada wzroku
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2017, 10:34:48 »
Nie chce siać zamętu i nikogo w błąd wprowadzać, ale ostatnio byłem na badaniach do OSP z medycyny pracy (zaznaczam, że nie był to szpital MSWiA tylko zwykły lekarz okulista od chorób oczu). Powiedział, że w szkłach jest dopuszczana praca strażaków ratowników. Nawet to realnie brzmi bo wątpie, że nikomu podczas trwania całej swojej służby nie pogorszy sie wzrok choć troche... Mając 50 lat np.

pozdrawiam

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Wada wzroku
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2017, 10:50:20 »
Nie chce siać zamętu i nikogo w błąd wprowadzać, ale ostatnio byłem na badaniach do OSP z medycyny pracy (zaznaczam, że nie był to szpital MSWiA tylko zwykły lekarz okulista od chorób oczu). Powiedział, że w szkłach jest dopuszczana praca strażaków ratowników. Nawet to realnie brzmi bo wątpie, że nikomu podczas trwania całej swojej służby nie pogorszy sie wzrok choć troche... Mając 50 lat np.

pozdrawiam

Ja to do tej pory nie wiem jak to jest na prawdę z tym wzorkiem a siedzę w pożarnictwie już trochę czasu :D Co innego tyczy się strażaka, który już jest w służbie np od 10 lat, a osoby, która dopiero stara się o przyjęcie do straży.

Offline sawa88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Wada wzroku
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2017, 12:37:48 »
Co lekarz to pewnie inna opinia, a rozporzadzenia może każdy interpetować po swojemu. Też mam lekką wadę na lewe oko ( ostatni rząd muszę się domyślać bo jest problem z odczytaniem) ale ostatnio wyszlo mi na maszynie do widzenia przestrzennego, że widzę tylko pierwsze dwa kółka, a wiem, że nie mam problemu z widzeniem obuocznym bo na tescie na prawo jazdy C u psychologa ( ustawienie patyczków w jednej lini) bez problemowo, wręcz intuicyjnie ustawiam. Sam żyję w niepewności jak w przyszłości pójdą badania, czy nie okaże sie, że tyle starań na nic :)

pozdrawiam

Offline gosc96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Wada wzroku
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2017, 13:57:38 »
Dzisiaj na obiegówce dostałem się do okulisty, ale bałem sie czegokolwiek dowiedzieć co do wad wzroku, bo pani okulistka była tak wkurzona że bałem sie że zaraz wybuchnie i wolałem siedzieć cicho, ale w każdym bądz razie mam wadę wzroku -0.75 na oboje oczu, na prawe nawet trochę więcej, ale nie miałem problemu z odczytaniem wskazanego rzędu, także do wady -1 spokojnie idzie przeczytać rząd 1.0. Co do większej wady to trudno mi powiedzieć, ale okulistka nie była zadowolona jak facet za mną miał problemy z czytanie  z tablicy, a był na jakąś licencję, czyli pewnie coś podobnego.
Ale najlepiej zamiast sie zastanawiać czy okulista was puści to lepiej sie najpierw dostańcie na te badania, zawsze idzie sie odwołac od komisji i korekcje zrobic, a nie sie przejmować czymś co cie jeszcze nie dotyczy.

Offline Pszemson

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 686
  • Cel PSP
Odp: Wada wzroku
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 14, 2017, 15:03:06 »
A tak na marginesie to nie ma chyba osoby, która w dzisiejszych czasach tzn. telefony, tablety, laptopy itp. miała idealny wzrok. Tym bardziej ze jesteśmy w przedziale wiekowym 20/30 lat. Zawsze jest jakaś mała wada ;)

Offline sawa88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Wada wzroku
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 14, 2017, 15:44:41 »
Taaa, wsparliscie mnie :) działamy dalej i się nie poddajemy !  :straz:

Offline Lukasz91

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
  • OSP 18" Cel: -> PSP 22"
Odp: Wada wzroku
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 15, 2017, 21:47:07 »
A tak na marginesie to nie ma chyba osoby, która w dzisiejszych czasach tzn. telefony, tablety, laptopy itp. miała idealny wzrok. Tym bardziej ze jesteśmy w przedziale wiekowym 20/30 lat. Zawsze jest jakaś mała wada ;)
Racja co racja   podobne z innym tzw chorobami cywilizacyjnymi, 

Co lekarz to pewnie inna opinia, a rozporzadzenia może każdy interpetować po swojemu. Też mam lekką wadę na lewe oko ( ostatni rząd muszę się domyślać bo jest problem z odczytaniem) ale ostatnio wyszlo mi na maszynie do widzenia przestrzennego, że widzę tylko pierwsze dwa kółka, a wiem, że nie mam problemu z widzeniem obuocznym bo na tescie na prawo jazdy C u psychologa ( ustawienie patyczków w jednej lini) bez problemowo, wręcz intuicyjnie ustawiam. Sam żyję w niepewności jak w przyszłości pójdą badania, czy nie okaże sie, że tyle starań na nic :)

pozdrawiam
Powiem ci że miałem stresa jak szedłem do okulisty  [post jest w temacie wzrok]  bo 4 tygodnie wcześniej nagle pogorszyła mi się ostrość i stres  ale  jak się pogorszył  odstawiłem urządzenia na bok i jakoś wróciła ostrość, odczytałem wszystko tablica podświetlana [miejsce podświetlane miałem przeczytać ostatni rząd czyli wzrok dobry i widzimy za 2 lata chciałem już mu mówić że chyba z okulisto mswia, a poza tym też  jestem w nie pewności rocznik "91 więc dużo lat a chciał być po stażu najdalej  w wieku 30,  więc 2018 chciałbym złożyć ślubowanie.
Kolego sawa88 też żyję w nie pewności czy na badaniach coś wyjdzie  że  będzie "N"  na razie robię i brak  takich możliwości jest -_-, ustawę mam pobrano na dysku :D


Nie podaję się z tego powodu :straz:
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2017, 22:27:48 wysłana przez Lukasz91 »
"Pierwszą powinnością strażaka jest ratować życie. Kiedy tego nie robi, pierwszą powinnością strażaka jest szkolić się!" ~Szymon Kokot-Góra

"Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi i może zapamiętam. Zaangażuj mnie, a się nauczę" ~Benjamin Franklin