Autor Wątek: Kierowca - konserwator  (Przeczytany 10668 razy)

Offline cuekawydruh

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Kierowca - konserwator
« dnia: Luty 01, 2017, 07:52:47 »
A jest jakas ustalona sztywno kasa dla konserwatora, kierowcy?
Bo u nas w remizie  jestem taką osoba od nie dawna ja, i mam 50 zł.miesiecznie? Wypełniałem jakies tam druki ale umowy nie było. Jak to jest, czy kazda Gmina ma Obowiązek zatrudnić i opłacać konserwatora kierowce.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2017, 11:01:59 wysłana przez cuekawydruh »

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Kierowca - konserwator
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2017, 18:13:33 »
O ile UG nie uchwalił tego w swoich przepisach to nie ma obowiązku zatrudnienia kogokolwiek. Znam jednostkę OSP która zatrudnia na pełen etat kierowców, a są też takie gdzie tylko wolontariat.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Kierowca - konserwator
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2017, 18:28:54 »
O ile UG nie uchwalił tego w swoich przepisach to nie ma obowiązku zatrudnienia kogokolwiek. Znam jednostkę OSP która zatrudnia na pełen etat kierowców, a są też takie gdzie tylko wolontariat.
Możesz opisać jak wygląda to na pełnym etacie? Jakie zarobki itd
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
Odp: Kierowca - konserwator
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2017, 18:37:24 »
praca jak w PSP na 3 zmianach. W tym czasie kierowca ma być w ciągu 5 minut w pełnej gotowości w samochodzie. Płaca nie wielka. Nie znam konkretnych kwot.

Offline Ahmed

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
    • Blog o fotografii, protipy, szkolenia
Odp: Kierowca - konserwator
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2017, 19:51:49 »
Ja jestem zatrudniony na umowę zlecenie, w sumie mam dbać tylko o zatankowanie samochodu, przeglądy i aby był sprawny. 280 zł miesięcznie.
www.mrcieslak.pl - Blog o fotografii, protipy.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Kierowca - konserwator
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2017, 19:59:42 »
Ja jestem zatrudniony na umowę zlecenie, w sumie mam dbać tylko o zatankowanie samochodu, przeglądy i aby był sprawny. 280 zł miesięcznie.
U mnie podobnie tylko 200 zł , nie mam w umowie obowiązku zgłaszania się na alarm ,tylko dbałość o sprzęt tankowanie i rozliczanie paliwa .
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline Ahmed

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
    • Blog o fotografii, protipy, szkolenia
Odp: Kierowca - konserwator
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2017, 20:03:15 »
Tak jak ja, nie mam obowiązku stawiennictwa na alarm. Gdyby tą najniższą płacili za to, to chętnie. :D
www.mrcieslak.pl - Blog o fotografii, protipy.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Kierowca - konserwator
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2017, 20:56:02 »
Tak jak ja, nie mam obowiązku stawiennictwa na alarm. Gdyby tą najniższą płacili za to, to chętnie. :D
Poszli po najniższej linii oporu , dołożyli kwity w prezencie do tej samej wypłaty  :rofl: jak ja kocham te robotę  :straz: :mellow:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Kierowca - konserwator
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2017, 10:18:31 »
Ja jestem zatrudniony na umowę zlecenie, w sumie mam dbać tylko o zatankowanie samochodu, przeglądy i aby był sprawny. 280 zł miesięcznie.
U mnie podobnie tylko 200 zł , nie mam w umowie obowiązku zgłaszania się na alarm ,tylko dbałość o sprzęt tankowanie i rozliczanie paliwa .
Macie wyszczególnione obowiązki w zakresie tej umowy?
To znaczy jasno sprecyzowane działania, na przykład - dokonać rozruchu sprzętu co dwa tygodnie, wysprzątać garaż raz w miesiącu i tym podobne?
Bo co należy rozumieć przez punkt "dbałość o sprzęt"? 

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.814
Odp: Kierowca - konserwator
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 02, 2017, 11:43:39 »
Ja jestem zatrudniony na umowę zlecenie, w sumie mam dbać tylko o zatankowanie samochodu, przeglądy i aby był sprawny. 280 zł miesięcznie.
U mnie podobnie tylko 200 zł , nie mam w umowie obowiązku zgłaszania się na alarm ,tylko dbałość o sprzęt tankowanie i rozliczanie paliwa .
Macie wyszczególnione obowiązki w zakresie tej umowy?
To znaczy jasno sprecyzowane działania, na przykład - dokonać rozruchu sprzętu co dwa tygodnie, wysprzątać garaż raz w miesiącu i tym podobne?
Bo co należy rozumieć przez punkt "dbałość o sprzęt"?
Dokładnie tak mamy wyszczególniony sprzęt jakim się zajmujemy i ma być sprawny . O garażu w umowie nie mam mowy , ale wiadomo że trzeba ogarnąć . Rozruchy są w normach paliwowych każdy wójt wydaje rozporządzenie i tego się trzeba trzymać . Masz tak robić żeby było pełno lub min  3/4 zbiornika . Więcej było o tym kiedyś na forum pozdrawiam :)
http://www.strazak.pl/index.php?topic=22542.0
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2017, 11:48:58 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline maniek1980

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kierowca - konserwator
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2018, 14:33:39 »
Witam !!!
Koledzy mam pytanie odnośnie procedury zmiany kierowcy-konserwatora w OSP, a mianowicie jakie dokumenty powinien przedstawić w UG wymagane do podpisania umowy?(mam tu na myśli uchwałę zarządu , upoważnienie , protokół przejęcia).
Pozdrawiam  :straz:

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Kierowca - konserwator
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2018, 21:34:38 »
Z tego co mi wiadomo to pismo do wójta/burmistrza kierowcy rezygnującego z prośbą o zerwanie z nim umowy i pismo kierowcy przejmującego obowiązki z prośbą o zawarcie z nim umowy (z akceptacją zarządu).

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Kierowca - konserwator
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2018, 07:31:00 »
Ewentualnie taki zestaw:
1. Pismo - rezygnacja kierowcy,
2. Wniosek zarządu OSP o zmianę kierowcy w związku z rezygnacją poprzedniego - to lepiej wygląda niż wniosek samego kierowcy. Zarząd pisze że w związku z rezygnacją z funkcji kierowcy druha .... zarząd wnioskuje o powierzenie obowiązków druhowi ... I tyle.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Kierowca - konserwator
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 02, 2018, 22:42:03 »
Odświeżę . Rozmawiałem ostatnio z księgową z gminy , informacja jaką otrzymałem troszkę mnie zdziwiła . Trwają przymiarki likwidacji umowy zlecenia i konserwator musiałby założyć działalność . Przy kwocie jaką otrzymuje 200 zł / mies .  to raczej się nie kalkuluje  :wall: Mam nadzieję że taki przepis nie wejdzie .

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Kierowca - konserwator
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 06, 2018, 13:35:44 »
Odświeżę . Rozmawiałem ostatnio z księgową z gminy , informacja jaką otrzymałem troszkę mnie zdziwiła . Trwają przymiarki likwidacji umowy zlecenia i konserwator musiałby założyć działalność . Przy kwocie jaką otrzymuje 200 zł / mies .  to raczej się nie kalkuluje  :wall: Mam nadzieję że taki przepis nie wejdzie .

Projekt jakiś tam się tworzy, ale to niezupełnie tak ma wyglądać
http://www.pit.pl/0811-zmiany-w-kodeksie-pracy-2018--czy-to-koniec-umow-zlecen-17295/
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline luis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Kierowca - konserwator
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 13, 2018, 10:59:01 »
Mam pytanie.
Jakie dokumenty musi wypełniać kierowca-konserwator?
Oczywiście oprócz kart paliwowych.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Kierowca - konserwator
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 13, 2018, 13:08:14 »
Jakiś czas temu wymyślono rozpisywanie czynności na godziny. Miało to związek ze zmianą prawa pracy żeby nie było bardzo niskich stawek godzinowych (niższych od minimalnej stawki) na umowach - zleceniach. Czyli stawka którą dostawał konserwator musiał jakoś tam korespondować z liczbą godzin, które sobie rozpisał.
Po założeniu zeszycików i pracowitym wypełnianiu przez konserwatorów nikt się u nas o nie nie pytał. Nie wiem czy je ciągle prowadzą, myślę, że raczej nie. Pewnie jak się jakiś urzędnik w gminie obudzi to będą siedzieć i uzupełniać za cały rok :)
Przy okazji, podobno obecny rząd chce całkiem zlikwidować umowy - zlecenia i wszystko trzeba będzie zapisywać jako jakąś tam część etatu. Może znowu być zamieszanie.

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Kierowca - konserwator
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 14, 2018, 11:43:47 »
Jakiś czas temu wymyślono rozpisywanie czynności na godziny. Miało to związek ze zmianą prawa pracy żeby nie było bardzo niskich stawek godzinowych (niższych od minimalnej stawki) na umowach - zleceniach. Czyli stawka którą dostawał konserwator musiał jakoś tam korespondować z liczbą godzin, które sobie rozpisał.
Po założeniu zeszycików i pracowitym wypełnianiu przez konserwatorów nikt się u nas o nie nie pytał. Nie wiem czy je ciągle prowadzą, myślę, że raczej nie. Pewnie jak się jakiś urzędnik w gminie obudzi to będą siedzieć i uzupełniać za cały rok :)
Przy okazji, podobno obecny rząd chce całkiem zlikwidować umowy - zlecenia i wszystko trzeba będzie zapisywać jako jakąś tam część etatu. Może znowu być zamieszanie.

U mnie co miesiąc kartę pracy trzeba zanosić do gminy razem z rachunkiem. I wszyscy zanoszą.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Kierowca - konserwator
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 14, 2018, 14:57:14 »
Kierowca konserwator to kolejna patologia w OSP. Albo jest się ochotnikiem i wtedy nie pobiera się za pracę na rzecz OSP wynagrodzenia albo pracownikiem UG i wtedy nie ma mowy o wolontariacie na którym opiera się działalność OSP. Jeśli strażak po akcji czyści i tankuje sprzęt, którego używał podczas działań to powinien wystawić f-rę za  wykonaną pracę lub żądać natychmiastowego doprowadzenia sprzętu do gotowości przez konserwatora?
Każdy członek ma obowiązek dbać o mienie należące do OSP i pracować na rzecz stowarzyszenia. Same wyjazdy to trochę za mało.
Kilka jednostek jakie znam ma w statucie zapis iż nikt z członków nie może pobierać wynagrodzenia finansowego związanego z działalnością w OSP z wyjątkiem ekwiwalentu za udział w działaniach ratowniczo-gasniczych.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 824
Odp: Kierowca - konserwator
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 14, 2018, 15:19:45 »
Kierowca konserwator to kolejna patologia w OSP. Albo jest się ochotnikiem i wtedy nie pobiera się za pracę na rzecz OSP wynagrodzenia albo pracownikiem UG i wtedy nie ma mowy o wolontariacie na którym opiera się działalność OSP. Jeśli strażak po akcji czyści i tankuje sprzęt, którego używał podczas działań to powinien wystawić f-rę za  wykonaną pracę lub żądać natychmiastowego doprowadzenia sprzętu do gotowości przez konserwatora?
Każdy członek ma obowiązek dbać o mienie należące do OSP i pracować na rzecz stowarzyszenia. Same wyjazdy to trochę za mało.
Kilka jednostek jakie znam ma w statucie zapis iż nikt z członków nie może pobierać wynagrodzenia finansowego związanego z działalnością w OSP z wyjątkiem ekwiwalentu za udział w działaniach ratowniczo-gasniczych.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia chyba że wyjazdy na przeglądy , naprawy sprzętu czas rozliczania kart  , wyjazdu po paliwo , jazda z kartami do gminy, fakturami  , telefony do PSP i gminy zaczniemy podpinać pod ekwiwalent .
Ja kosztem swojej rodziny nie zamierzam do tego dokładać . 
Do gminy mam 10 km , do PSP 20 km , po paliwo 20 km ostatnio po zmianach w przeglądach czekałem 2 godziny na swoją kolej , odpowiadam za dwa auta . Mnóstwo sprzętu silnikowego , przeglądy aparatów robię w PSP też zawoże swoim autem ponieważ mam nakaz oszczędności paliwa i nie używać lekkiego . Wszystkie takie sprawy jeżdże i załatwiam swoim autem . Mam 200 zł mies. Często do tego hobby dokładam . Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2018, 15:39:56 wysłana przez młody13 »

Offline gadzina92

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 241
Odp: Kierowca - konserwator
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 14, 2018, 16:38:42 »
Kierowca konserwator to kolejna patologia w OSP. Albo jest się ochotnikiem i wtedy nie pobiera się za pracę na rzecz OSP wynagrodzenia albo pracownikiem UG i wtedy nie ma mowy o wolontariacie na którym opiera się działalność OSP. Jeśli strażak po akcji czyści i tankuje sprzęt, którego używał podczas działań to powinien wystawić f-rę za  wykonaną pracę lub żądać natychmiastowego doprowadzenia sprzętu do gotowości przez konserwatora?
Każdy członek ma obowiązek dbać o mienie należące do OSP i pracować na rzecz stowarzyszenia. Same wyjazdy to trochę za mało.
Kilka jednostek jakie znam ma w statucie zapis iż nikt z członków nie może pobierać wynagrodzenia finansowego związanego z działalnością w OSP z wyjątkiem ekwiwalentu za udział w działaniach ratowniczo-gasniczych.

To co piszesz bardzo fajnie sie czyta i też uważam, że tak powinno być. Niestety tak nie jest i większość kolegów w naszych jednostkach uważa, że to kierowca-konserwator powinien sprzątać, tankować i doprowadzić sprzęt do gotowości bojowej bo MA ZA TO PŁACONE i na pomoc nie ma co liczyć. A po drugie - pobieranie wynagrodzenia za czarną robotę (karty paliwowe, przeglądy, tankowania, itd.) jest "be", a pobieranie ekwiwalentu za udział w akcji jest "cacy"??  :gwiazdki: