Autor Wątek: Dobra zmiana!  (Przeczytany 8344 razy)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Dobra zmiana!
« dnia: Styczeń 26, 2017, 08:27:03 »
Cytuj
Interpelacja nr 8874 do prezesa Rady Ministrów w sprawie zlecenia pracownikom starostw monitorowania sygnału TVP Info

Zgłaszający: Małgorzata Kidawa-Błońska

Data wpływu: 21-12-2016

Szanowna Pani Premier,

w związku z doniesieniami mediów, że wojewodowie zlecili pracownikom starostw oraz Państwowej Straży Pożarnej, a także komend powiatowych i wojewódzkich w tych rejonach, gdzie wcześniej notowano awarię sygnału telewizyjnego, oglądanie codziennie, całą dobę stacji TVP Info i zgłaszanie sygnału, zwracam się o udzielenie szczegółowych informacji w tej sprawie.

Szanowna Pani Premier,

czy wojewodowie otrzymali od Pani, jako ich przełożonej, polecenie zlecania pracownikom starostw monitorowania sygnału TVP Info? Jeśli tak, to na jakiej podstawie?

Dlaczego zlecenie tych zadań ma miejsce, mimo przyznania przez firmę EmiTel, że doszło do awarii 11 spośród 137 obiektów nadających sygnał?

Na efektywne monitorowanie sygnału TVP Info trzeba poświęcić całą uwagę. Urzędnicy starostw mają już przypisane zadania, za które pobierają wynagrodzenie. Czy uważa Pani, że nowa sytuacja nie zakłóci wykonywanych przez nich dotychczas obowiązków służbowych?

Czy nie uważa Pani, że lepszym rozwiązaniem byłoby zbieranie sygnałów o problemach z odbieraniem sygnału TVP Info od mieszkańców?

Z poważaniem,

Małgorzata Kidawa-Błońska

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=2558C7F7

Kolejną decyzją ma być oglądanie całodobowo TV Trwam  :klol:

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Dobra zmiana!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2017, 10:59:36 »
OMG ...  :wall: :wall:

Nie wiem co jest bardziej pojebane to, że "jakies media" wykryły TAKA AFERE czy to, że ktoś pisze do premiera zapytanie w tej sprawie. Ciekawe jaka bedzie odpowiedz  :rofl:
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dobra zmiana!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2017, 11:06:34 »
OMG ...  :wall: :wall:

Nie wiem co jest bardziej pojebane to, że "jakies media" wykryły TAKA AFERE czy to, że ktoś pisze do premiera zapytanie w tej sprawie. Ciekawe jaka bedzie odpowiedz  :rofl:

Chyba bardziej poj..ane jest to, że dyżurni z polecenia komendanta siedzą i oglądają przez 24 h. TVP 1. Potwierdzono przypadki  :szalony:

Offline Spartan998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 281
Odp: Dobra zmiana!
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2017, 11:49:15 »
Grzela trafił w sedno, to właśnie jest poj.... :wall:

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Dobra zmiana!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2017, 13:20:50 »
Cześć! Temat sprawdziłem i stwierdzam, że wszyscy szukają pobudek politycznych. O co chodzi? Było pewne zagrożenie w funkcjonowaniu RSO.

Na MUX-3 chodzi ministerialny RSO, jak są problemy z sygnałem to nie można przekazywać sygnałów ostrzegawczych. Dyżurni nie mają siedzieć i oglądać cały czas telewizji publicznej, a po prostu przez okres trzech dni, mieli monitorować sytuację.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dobra zmiana!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2017, 13:36:01 »
Cześć! Temat sprawdziłem i stwierdzam, że wszyscy szukają pobudek politycznych. O co chodzi? Było pewne zagrożenie w funkcjonowaniu RSO.

Na MUX-3 chodzi ministerialny RSO, jak są problemy z sygnałem to nie można przekazywać sygnałów ostrzegawczych. Dyżurni nie mają siedzieć i oglądać cały czas telewizji publicznej, a po prostu przez okres trzech dni, mieli monitorować sytuację.

Monitorować sytuację tzn.:  :szalony:

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Dobra zmiana!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2017, 13:50:03 »
To znaczy, czy nie ma problemów z sygnałem, który mógłby utrudnić, albo uniemożliwić przekaz sygnałów ostrzegawczych RSO. Nie chodziło o ciągle oglądanie TVP, TVP Info, czy czegokolwiek, a jedynie sprawdzanie od czasu do czasu, czy wszystko jest ok. Nie wiem, jeżeli macie jakieś pytania, to proszę pytać u źródła. Bo źle przekazywane informacje, wywołują niepotrzebną burzę.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 667
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Dobra zmiana!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 26, 2017, 14:01:47 »
Cytuj
Bo źle przekazywane informacje, wywołują niepotrzebną burzę.

A że teraz jest nagonka to media nawet nie sprawdzaja o czym piszą. To jest fatalna sytuacja. Mozna napisac wszystko o wszystkich bez konsekwencji byle tylko gownoburza szła przez Polske ...
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dobra zmiana!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 26, 2017, 14:10:13 »
To znaczy, czy nie ma problemów z sygnałem, który mógłby utrudnić, albo uniemożliwić przekaz sygnałów ostrzegawczych RSO. Nie chodziło o ciągle oglądanie TVP, TVP Info, czy czegokolwiek, a jedynie sprawdzanie od czasu do czasu, czy wszystko jest ok. Nie wiem, jeżeli macie jakieś pytania, to proszę pytać u źródła. Bo źle przekazywane informacje, wywołują niepotrzebną burzę.

Moje źródło jest potwierdzone.   :fiuu:

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Dobra zmiana!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 26, 2017, 15:32:05 »
Monitorowanie TVP było. Nakazane przez starostwo. Jak wszystko inne zresztą też. Tak funkcjonuje PCZK. Metoda spychologii. Co mają się męczyć to spychają do PSP, a PSP charytatywnie jak .... potulnie to wykonuje.  :milcz:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Dobra zmiana!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2017, 17:15:51 »
(...) a PSP charytatywnie jak .... potulnie to wykonuje.  :milcz:
Kiedyś po kontroli NIKu stwierdzono, że PSP nie może ponosić kosztów związanych z monitoringiem pożarowym. Więc zastanawiam się jak się sprawa ma z PCZK? Bo jeśli monitoringu nie to PCZK też nie gdyż nie jest to zadanie własne PSP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Dobra zmiana!
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 02, 2017, 23:04:27 »
Monitorowanie było, bo nawet telewizor zamontowano w pokoju i szło podczas 8 godzinnej pracy i każde zakłócenie się zapisywalo i zgłaszało, byłem tego świadkiem. Co ciekawsze ponoć siadły nadajniki na Woronicza.
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline Oggi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Dobra zmiana!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 05, 2017, 10:15:05 »
Policyjna odznaka to za mało. Nowi funkcjonariusze dostają teraz modlitewniki. Tylko czekać na czerwone z logo PSP.

https://wiadomosci.wp.pl/policyjna-odznaka-to-za-malo-nowi-funkcjonariusze-dostaja-teraz-modlitewniki-6130229572826753a

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Dobra zmiana!
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 05, 2017, 12:43:33 »
Uroczystości 130-lecia OSP Brzeszcze z udziałem premier Beaty Szydło.

http://oswiecim112.pl/uroczystosci-130-lecia-osp-brzeszcze-udzialem-premier-beaty-szydlo-zdjecia/

Szydło pojechała do Brzeszcz gratulować strażakom, ale nie wszyscy w rodzinnych stronach powitali ją z honorem.

http://natemat.pl/209555,szydlo-pojechala-do-brzeszcz-gratulowac-strazakom-ale-nie-wszyscy-w-rodzinnych-stronach-powitali-ja-z-honorem

Rząd zabiera pieniądze na szkolenia młodych strażaków. "To nie jest wojna o pieniądze, to wojna o suwerenność".

http://natemat.pl/209325,rzad-odbiera-kase-na-szkolenia-mlodych-strazakow-pawlak-to-nie-jest-wojna-o-pieniadz-to-wojna-o-suwerennosc?fb

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Dobra zmiana!
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 07, 2017, 01:17:57 »
Uroczystości 130-lecia OSP Brzeszcze z udziałem premier Beaty Szydło.

http://oswiecim112.pl/uroczystosci-130-lecia-osp-brzeszcze-udzialem-premier-beaty-szydlo-zdjecia/
A to coś nadzwyczajnego, biorąc pod uwagę powiązania premier?

Szydło pojechała do Brzeszcz gratulować strażakom, ale nie wszyscy w rodzinnych stronach powitali ją z honorem.

http://natemat.pl/209555,szydlo-pojechala-do-brzeszcz-gratulowac-strazakom-ale-nie-wszyscy-w-rodzinnych-stronach-powitali-ja-z-honorem
Co to ma do rzeczy? Każdy ma jakieś poglądy polityczne, natomiast nie każdy umie się zachować.


Rząd zabiera pieniądze na szkolenia młodych strażaków. "To nie jest wojna o pieniądze, to wojna o suwerenność".

http://natemat.pl/209325,rzad-odbiera-kase-na-szkolenia-mlodych-strazakow-pawlak-to-nie-jest-wojna-o-pieniadz-to-wojna-o-suwerennosc?fb
Pojechali - widziałem ten kwik świń na profilach związkowych na FB, jak do ostatniego dnia walczyli o to żeby zamordystyczna kaczofaszystowska dyktatura nie odebrała ochotnikom pieniędzy na "sprzęt, pracę z młodzieżą i szkolenia"... Nosz kur... się nóż w kieszeni otwiera, bo dobrze wiadomo co związkowców boli w tej sytuacji - nie ma co się produkować, bo ZOSP jako stowarzyszenie leśnych dziadków był tu już opisywany na forum nie raz.

Oczywiście, wierzyć że chodzi akurat o kasę dla siebie nie musi nikt, ale... Patrząc tylko na tą akcję mobilizacyjną zastanawiam się gdzie był ZOSP i jego nawoływania do strajku gdy:

- podnoszono VAT dla podmiotów ppoż z 8 na 23%
- wprowadzano szkodliwe zmiany w zasadach szkoleń kierowców poj. uprzywilejowanych (już poprawione, ale jednak)
- orzekano bezczelnie że pojazdy używane z zagranicy muszą mieć certyfikat CNBOP, inaczej powinny być wycofane

Nie jest to pełna lista, ale taka "na szybko", pewnie szło by sporo do tego dopisać. Ale nie o to chodzi - dotychczas w sprawach naprawdę istotnych dla strażaków-ochotników, związek miał je w każdym przypadku w dupie. Tacy z nich "obrońcy OSP", że zaczęli robić aferę dopiero jak postanowił im kasę zabrać... Za takich "działaczy" to ja dziękuję.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Dobra zmiana!
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 07, 2017, 08:15:53 »
Nosz kur... się nóż w kieszeni otwiera, bo dobrze wiadomo co związkowców boli w tej sytuacji - nie ma co się produkować, bo ZOSP jako stowarzyszenie leśnych dziadków był tu już opisywany na forum nie raz.

Oczywiście, wierzyć że chodzi akurat o kasę dla siebie nie musi nikt, ale... Patrząc tylko na tą akcję mobilizacyjną zastanawiam się gdzie był ZOSP i jego nawoływania do strajku gdy:

- podnoszono VAT dla podmiotów ppoż z 8 na 23%
- wprowadzano szkodliwe zmiany w zasadach szkoleń kierowców poj. uprzywilejowanych (już poprawione, ale jednak)
- orzekano bezczelnie że pojazdy używane z zagranicy muszą mieć certyfikat CNBOP, inaczej powinny być wycofane

Nie jest to pełna lista, ale taka "na szybko", pewnie szło by sporo do tego dopisać. Ale nie o to chodzi - dotychczas w sprawach naprawdę istotnych dla strażaków-ochotników, związek miał je w każdym przypadku w dupie. Tacy z nich "obrońcy OSP", że zaczęli robić aferę dopiero jak postanowił im kasę zabrać... Za takich "działaczy" to ja dziękuję.
Wiesz co jest najzabawniejsze, że tłumaczy się ludziom to UE to Oni a to tamci.... Prawda jest jednak taka, że korporacja póki miała pieniądze z MSW to o strażakach nie myślała. Jak rósł VAT na materiały budowlane to wymyślono mechanizm zwrotu, firmy dalej mogą odliczyć pełny VAT od aut "ciężarowych" a Ochotnicze i Zawodowe Straże Pożarne NIE! Należy sobie przypomnieć kto wtedy rządził.
Formalnie do sprawy podchodząc to podwyżka VATu z 8 do 23% to tak naprawdę było zmniejszenie dotacji o 15% gdyż kasa wracała do budżetu. Czemu wtedy nie nawoływano do protestu?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Dobra zmiana!
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 07, 2017, 10:35:50 »
Działalność ZOSP nie raz mi dopiekła do żywego i nie mam zamiaru płakać, że im uciera się nosa ale obozów dla dzieciaków naprawdę bardzo żałuję. Od kilkudziesięciu lat praktycznie co roku dzieciaki z mojej OSP jeździły na te obozy i byli bardzo zadowoleni. Szkoda, że dzieciaki dostały w imię partyjnych rozgrywek.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Dobra zmiana!
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 07, 2017, 10:38:37 »
Działalność ZOSP nie raz mi dopiekła do żywego i nie mam zamiaru płakać, że im uciera się nosa ale obozów dla dzieciaków naprawdę bardzo żałuję. Od kilkudziesięciu lat praktycznie co roku dzieciaki z mojej OSP jeździły na te obozy i byli bardzo zadowoleni. Szkoda, że dzieciaki dostały w imię partyjnych rozgrywek.
Jeszcze bym nie przesądzał co się z tymi obozami i szkoleniami KPP stanie. Wystarczy sprawne przekazanie do KW pieniędzy i można zorganizować w każdym powiecie obozy szkoleniowe z zakresu KPP nad jakąś wodą dla dzieciaków.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Dobra zmiana!
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 07, 2017, 11:08:02 »
Wakacje zaczynają się za 2 tygodnie. Jest bardzo późno. Chyba, że masz jakieś informacje, że KW, KM lub KP już coś organizują i na dniach będzie informacja?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.323
Odp: Dobra zmiana!
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 07, 2017, 11:33:57 »
Wakacje zaczynają się za 2 tygodnie. Jest bardzo późno. Chyba, że masz jakieś informacje, że KW, KM lub KP już coś organizują i na dniach będzie informacja?
Nic oficjalnego nie wiem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.