Autor Wątek: Komisja odwoławcza- podwyższona bilirubina  (Przeczytany 8111 razy)

Offline mianek9

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Komisja odwoławcza- podwyższona bilirubina
« dnia: Styczeń 19, 2017, 16:45:52 »
Witam panowie, za 2 tygodnie mam komisje odwoławczą ze względu na podwyższony poziom bilirubiny, wszystkie próby wątrobowe w normie, usg zrobione, badanie genetyczne wykazało "gilberta w połowie" jeden gen został zdiagnozowany jako zmutowany pod Zespól Gilberta drugi natomiast jest "czysty", stosuje trochę środków na zbicie, udało mi się prawie uzyskać norme (1,05) ale aktualnie poziom podniósł się do 1,24. Czy miał ktoś przyjemność odwoływać się właśnie z takiej przyczyny i może udało mu się przejść pozytywnie? Jeśli ktoś ma pytania to chętnie pomogę i będę informował na bieżąco o swojej sytuacji  -_-

Offline kliker

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Komisja odwoławcza- podwyższona bilirubina
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2017, 19:51:56 »
Podpowiem tylko że mój kolega, odwoływał się ale w policji od decyzji komisji, i ku zdziwieniu... Powiedział wyraznie przewodniczącej że jest aktywny fizycznie od zawsze, siłka, bieganie, studia AWF, i musiał by zaprzestać wszelkich treningów na kilka tygodni żeby bilirubina wróciła do normy. I przeszło  -_-
Podpowiesz co bierzesz na zbicie bilirubiny? Osobiście kiedyś do wojska próbowałem brać jakiś hepatil ale mało spadało, nigdy nie łapałem się w normie

Offline mianek9

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Komisja odwoławcza- podwyższona bilirubina
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2017, 20:01:45 »
essential forte, witamine c, liv 52, ostropest i probowalem z grejfrutami, od dzisiaj stosuje heparegen, mi troche spadlo bo bylo na poczatku 1,8. No ciezko to zbic po 6 latach intensywnych treningow czasami do upadku sil, kazdy lekarz mowi mi ze to najprawdopodobniej od nadmiernego wysilku fizycznego a na pierwszej komisji uslyszalem ze to na pewno nie od tego :D rowniez przez alkohol tylko ze ja nie popijam a GGTP wyszlo idealnie, a co do komisji to stane na uszach zeby tylko wszystko sie udalo

Offline mianek9

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Komisja odwoławcza- podwyższona bilirubina
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2017, 16:31:07 »
komisja odwolawcza bez zadnych problemow wystawila zdolny po okazaniu pisma od hepatologa, krotki wywiad,cisnienie, podstawowe badania i to tyle.
pzdr :straz:

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Komisja odwoławcza- podwyższona bilirubina
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2017, 16:32:54 »
Gratulacje i dziekujemy ze podzieliles sie informacjami jak i czym sie wspomagałes zeby zbic bilirubine :straz:

Offline pawel2112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Komisja odwoławcza- podwyższona bilirubina
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2017, 19:25:14 »
Ogólnie sam posiadam wysoką bilirubinę. Przejałem się tym i zacząłem czytać rozporzadzenia MSW. Te najstarsze owszem miały zapis, że ktoś posiadając hiperbilirubinę (zespół Gilberta) dostawał nie zdolny. Natomiast w rozporządzeniu w 2014 roku nie ma nic na temat hiperbilirubinie. Ma ktoś jakieś informacje na ten temat  ??

Offline gosc96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Komisja odwoławcza- podwyższona bilirubina
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2017, 19:39:40 »
Na wynikach z krwi jest bilirubina, wartość referencyjna wynosi ponizej 1,0 umol/l. Badania robione 2 tygodnie temu na obiegówce, także potwierdzam że jest. Aczkolwiek mi na badaniach wyszedł duzo ponad norme urobilinogen, ale lekarka machla reka i powiedziala ze moze byc. W razie jakby ci nie wyszlo to mozesz poprawic ten wynik zanim pojdziesz na komisje, nawet u swojego lekarza, albo przyniesc mocz od kogos zdrowego i po problemie.

Wyniki krwi i moczu to najmniejszy pikus, bo mozesz sobie dziennie oddawac do analizy i na komisje te najlepsze wybrac, najgorzej laryngolog okulista i pulmonolog, u nich raczej ciezko cokolwiek poprawic

Offline pawel2112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Komisja odwoławcza- podwyższona bilirubina
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2017, 19:45:27 »
Tego badania nie robi się na miejscu ? W sumie badałem się profilatkycznie i takie coś wyszło. Jest jeszcze czas bo gdzie tam do Lipca ale trochę mnie ten wynik zmartwił. Nie orientujesz się czy orzeczenie lekarskie o tej chorobie pozwoli uzyskać zdolny ? Czy nie ma nic takiego

Offline gosc96

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Komisja odwoławcza- podwyższona bilirubina
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 24, 2017, 20:00:42 »
Pierwsze badanie w klinice msw, a ewentualne poprawki gdzie chcesz.